Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Craiova

View Poll Results: VTM la Craiova?
DA! 40 93.02%
NU! 3 6.98%
Voters: 43. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 12-03-05, 10:49   #1
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default VTM la Craiova

cum spune si titlul...unul din cluburile locale ar trebui sa se gandeasca si la un asemenea eveniment.
pareri?!?
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 12-03-05, 10:53   #2
MaF|OtU
Midnight Racers Member

Stage 4
 
MaF|OtU's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 217
Member of:
[Midnight Racers]
Default

O sa fie si VTM .
Nu stiu precis cate dar o sa fie .

Asta este in plan . Acum daca se razgandesc ....
MaF|OtU is offline   Reply With Quote
Old 12-03-05, 10:54   #3
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default

din cate stiu eu, vtm-urile au iesit destul de bine.
+ ca sunt si 4-5 ace de par, o linie dreapta mai lunga pe la mijlocul traseului si una fff lunga la final
__________________
ex LKV, now EVO IX Redefines My Cornering
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 12-03-05, 10:55   #4
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default

Nici nu stii cat de mult ma bucur ca ai deschis topicul asta ! In ultima vreme ne tot gandim la un vtm la propunerea lui Cosmin (ex. JGR) ... care e foarte interesat de un astfel de eveniment ! Chiar sunt curios daca ar exista deschidere pentru asa ceva din partea pasionatilor din Craiova si cine ar putea ajuta clubul nostru in realizarea unui astfel de event ! Astept propuneri din partea voastra cu pareri si poate de ce nu ajutor !

Intrebare : Exista dispunere din partea cluburilor si a celorlalti pasionati pentru o deplasare sa zicem la 50 de km de Craiova in vederea realizarii unei etape vtm ?
NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Old 12-03-05, 10:56   #5
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"radu_lkv\"
din cate stiu eu, vtm-urile au iesit destul de bine.
+ ca sunt si 4-5 ace de par, o linie dreapta mai lunga pe la mijlocul traseului si una fff lunga la final
Te referi la un vtm pe Bucovat ?
NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Old 12-03-05, 11:01   #6
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Ar fi frumos un vtm ...dar nu stiu daca ar fi destui participanti pentru ca cei care participau inainte acum s-au apucat sa-si tuneze masinile si nu stiu la cati le-ar conveni sa-si rupa spoilerele pe Bucovatz!

Daca se va face un vtm la 50 km de Craiova membrii Ghost Racing vor fi acolo cu siguranta !



Multa bafta in realizarea acestui eveniment, indiferent cine il are in plan, iar daca aveti nevoie de ajutor nu ezitati sa-l cereti !
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 12-03-05, 11:07   #7
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default

NSL-doru: da, ma refer la bucovat.cand a participat jgr-ul am fost si eu, dar pe vremea aia alergam cu auz-ul

cat despre deplasare de 50 km, nu e nevoie, bucovatzul e la doar 7 km si e usor de ajuns si pt cei din afara orasului.

cat despre ce zicea alexius: nu trebuie sa fii negativist + k drumul pe bucovatz NU este asa de prost cum crezi tu, eu zic ca se poate alerga,
iar pt cei care nu vor, se poate face o etapa de viteza dupa coasta unde este o linie dreapta de vreo 3 km, cred
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 12-03-05, 11:13   #8
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"radu_lkv\"
cat despre ce zicea alexius: nu trebuie sa fii negativist + k drumul pe bucovatz NU este asa de prost cum crezi tu, eu zic ca se poate alerga,
iar pt cei care nu vor, se poate face o etapa de viteza dupa coasta unde este o linie dreapta de vreo 3 km, cred

nu sunt negativist ...sincer n-am mai fost demult pe bucovatz dar stiam ca se facusera unele gropi cam nasoale ... iar o viteza dupa coasta ar fi super ... eu zic ca ar merita incercat ceva de genul asta pentru ca ar iesi super show


Maine cred ca ma duc sa inspectez zona sa vad cum e drumul ...mai merge cineva ?
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 12-03-05, 11:13   #9
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"radu_lkv\"
NSL-doru: da, ma refer la bucovat.cand a participat jgr-ul am fost si eu, dar pe vremea aia alergam cu auz-ul

cat despre deplasare de 50 km, nu e nevoie, bucovatzul e la doar 7 km si e usor de ajuns si pt cei din afara orasului.

cat despre ce zicea alexius: nu trebuie sa fii negativist + k drumul pe bucovatz NU este asa de prost cum crezi tu, eu zic ca se poate alerga,
iar pt cei care nu vor, se poate face o etapa de viteza dupa coasta unde este o linie dreapta de vreo 3 km, cred
Stiu cand erai si cu AUZ ... pe Bucovat nu e nici foarte bun drumul ... stiu ca e mult mai aproape si ar veni mai multa lume ... ACR`ul a facut ceva etape acolo ... ma gandeam sa mai schimbam locatia ! In legatura cu o etapa de viteza acolo nu stiu sigur daca am putea primi aprobare pentru inchiderea drumului .... e putin cam complicat ! Dati-va in continuare cu parerea si spuneti daca sunteti interesati si cine se baga la organizare ! Continuati ....
NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Old 13-03-05, 00:51   #10
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default

Din pacate si spre dezamagirea tuturor va anunt ca traseul pe Bucovat este foarte accidentat ... sunt gropi ... Nu stiu daca este posibila o etapa acolo ... ramane sa mai inspectam zona !
NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Old 13-03-05, 00:52   #11
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Si sunt multe denivelari ! Am fost si eu pe-acolo in seara asta...oricum drumul e mult mai bun fatza de ce era inainte(cel putin acolo de unde se dadea startul nu mai e piatra aia cubica) ...
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 13-03-05, 14:10   #12
GAB35DJ

Purtator de cuvant EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
GAB35DJ's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 327
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

eu am votatA....insa un vtm in conditziile actuale este foarte greu de realizat!!!lumea mergea la vtm-uri doar pentru ca era singurul loc unde puteau sa vada masini alergand.lumea nu mai vrea vtm-uri,lumea vrea masini tunate...muzica,motoare zgomotoase...liniutze...fitze si figuri...la un vtm vor veni doar cei care vad masinile ca pe un sport!eu unul nu sant adeptul liniutzelor...dar asta vrea lumea sa vada acum....noi avem in plan pentru anul asta un vtm....daca va fi pe 29 iunie sau nu...nu va pot spune exact!!oricum traseul de la bucovatz fara o reabilitare preliminara iese din calcul....dar mai e lazu,rapa rosie,ghercesti....bucovatz padure...sunt alternative...mai scurte,dar sant alternative!!trebuie luata in calcul problema participantzlor:altadata erau 15 oltcituri la start acum nu sti daca s-ar mai inscrie 1-2....alte masini nu stiu care ar mai fi...poate baietzii de la targu jiu....oricum pentru acest vtm...daca se va realiza pana la urma trebuie gandit mult.....pentru ca nu potzi sa anuntzi un vtm sa vina lumea si sa ai 5 maisni la start!!!oricum cel putin noi vom lua in calcul rezultatele poll-ului asa ca parerea voastra conteaza si am dorii sa v-o exprimatzii aici alaturi de sugestii
LAURENTYU GAB
__________________
BADDDDDDDDD BOYSSS RUNNNNNNNN BADDDDDD TOYSSSSSSS!!!!!!!!!!
GAB35DJ is offline   Reply With Quote
Old 13-03-05, 14:32   #13
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Quote:
Originally Posted by \"GAB35DJ\"
lumea mergea la vtm-uri doar pentru ca era singurul loc unde puteau sa vada masini alergand.lumea nu mai vrea vtm-uri,lumea vrea masini tunate...muzica,motoare zgomotoase...liniutze...fitze si figuri...la un vtm vor veni doar cei care vad masinile ca pe un sport
Quote:
Originally Posted by \"GAB35DJ\"
oricum traseul de la bucovatz fara o reabilitare preliminara iese din calcul....

nici nu se putea spune mai bine !

Am votat si eu tot \"DA!\" insa sper sa nu aiba GAB-u dreptate si la start sa fie 1 -2 -3 -5 masini... ci sa fie like the old times
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 13-03-05, 21:48   #14
BoSsuL3TZ

Stage 5
 
BoSsuL3TZ's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 884
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[South racerS]
Default

fratzilor.. RUMANII cum zicea un bun prieten.. SUNT PROSTI!.. cand au reparat portziunea prin padure.. tocmai treceam p'akolo.. shi atat de prost au lucrat.. de-mi venea sa ma duc peste ei.. plombe de aproape 5-7 cm peste nivelul asfaltului.. de-tzi distrugi masina.. shi este doar pe portziunea de padure.. in rest drumul este foarte bun.. merg aproape saptamanal p'akolo..drumul spre bunica-mea fiind pe acea ruta.. se poate face vtm.. dar cei cu suspensii sport trebuie sa aiba mare grija.. ii poate foarte usor arunca de pe strada doar pe acea portziune ) respect all!
__________________
South racerS =- Racing Z|e new eRA!
BoSsuL3TZ is offline   Reply With Quote
Old 13-03-05, 22:36   #15
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default

pol-ul se numeste \"vtm la craiova\", nu la bucovat.bucovat-ul era decat o sugestie. desigur, mai sunt si alte locatii. -> asta pentru cel ce a votat cu \"NU\" nu ma intereseaza prea mult locatia, VTM sa fie!!!
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -