Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Craiova

Reply
 
Thread Tools
Old 01-02-07, 18:37   #16
DoDo

Stage 2
 
DoDo's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 29
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

pfffff. Al3xius,u shtii cat costa un km de bitum? Cauta de curiozitate pe google pls... shi apoi mai vb. Shi sa te apuci sa faci tocami pista de legatura de la aeroport..... e cel putzin aiurea. Pt k e ca shi cum tu miai tuna mie mashina de buna voie shi apoi ai veni sa mio ceri sa te dai TU cu ea la linii... LOL. Mai bine cooptam o firma sau un grup de firme care se ocupa cu asha ceva(am citit de una pe net a unui italian Tiziano Mingheli care a facut sau face o pista langa Bihor) shi iam convinge sa faca una la noi. Adevarul e k dak ar face cinve asha ceva, profitul lui ar fi COLOSAL.
P.S.: Putetzi conta shi pe mine la capitolul idei, organizare shi suport financiar (in limita bunului simt- al portofelului), in caz k ne vom hotari sa facem ceva.
RESTECPA!
DoDo is offline   Reply With Quote
Old 01-02-07, 19:25   #17
Vialy

Vicepresedinte Insane Racers

Stage 5
 
Vialy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 814
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[INSANE RACERS]
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

numai terenul cat costa .... in apropiere de craiova ... ca e urias metru patrat!

Al3xius , eu unu ma implic in organizarea unui eveniment ... si pot sa pun si osul la treaba ... dar bani pt asfaltarea unei suprafete de drum cred ca nu ne permitem !

Ideea ta e buna ! dar nu se va face nimic ... hai sa ne gandim cate strazi prin centru nu sunt asfaltate .... cate gropi sunt prin oras ... , cum sa ne asfalteze Primaria sau vreo firma .... nu stiu ce .. !
__________________
NU MAI ESTE VALABIL
Vialy is offline   Reply With Quote
Old 01-02-07, 22:38   #18
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

Dodo, stiu nene cat costa un km de "bitum" dar m-am exprimat gresit...nu sa o re-asfaltam, sa mai astupam din gropi si sa o facem cat de cat ok, dar....vad ca doar vialy vrea sa faca treaba ! Tu ai fi bun de poet sau comentator de pe margine !

Uite ca sa-ti dau un exemplu cum s-ar putea imbunatati calitatea pistei :



La treburi dinastea ma refeream...te bagi ? Stiu ca e munca de jos si nu poti sa mergi sa te lauzi la don`soare ca tu , ca un racer ce esti, ai stat sambata si duminica aproape toata ziua sa pui ciment pe pista sa astupi gropile ca s-ar putea sa te ia la misto...dar ...baba sufera la frumusete ! Si pt. frumusetea suspensiei si jantelor tale, daca sacrifici 2 week-end-uri cred ca iese ceva...
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 01-02-07, 23:18   #19
Peter4ever

Stage 3
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 154
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

daca aveti nevoie de ajutor ma bag si eu la asa ceva !!!(pun osu la munca nu conteaza despre ce fel de munca este vb atat timp cat este benefica unei curse , sau orice alt eveniment auto)
__________________
Insane Racers

Last edited by Peter4ever; 01-02-07 at 23:20.
Peter4ever is offline   Reply With Quote
Old 02-02-07, 00:15   #20
DoDo

Stage 2
 
DoDo's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 29
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

dl Alexius, banuiesc k nu ai vrut sa ma jigenshti cu postu ala, dar sa shtii k a fost cam agresiv la adresa mea. Eu cel putzin nu postasem anterior pt a-tzi denigra tie imaginea... nici vorba. Intelesesem k ai vrea sa asfaltam adik sa turnam bitum . La faza cu pusu la treaba sa shtii k NU MA DAU INAPOI. Nu as face treaba asta k sa ma laud la cineva k vezi doamne ce am facut, nu mi se pare nici rushinos ba chiar dimpotriva. In primul rand dak vom face asta o vom face PENTRU NOI shi mashinile noastre shi ar fi bine ca toata lumea care va lua parte la aceasta actiune sa gandeasca asha. Referitor la ce ai spus mai devreme sa shtii k nu o ard cu bling bling`uri de jante sau suspensii (am Oltcit). Ma rog... sunt total de acord cu kestia asta shi fac apel la totzi oamenii care vor citi acest post sa ne dea o mana de ajutor.
deci.... trebuie sa strangem bani pentru ciment... ne cam trebuie ceva saci(vreo 20-30?), pietrish...pfff... tre sa ne intalnim sa vorbim.
Hai k mai cunosc eu pe cineva care ar putea sa ne ajute. )
RESTECPA! Vorbim vineri la intalnirea Insane. adik maine
DoDo is offline   Reply With Quote
Old 02-02-07, 00:51   #21
timber

Stage 1
 
timber's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 17
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

count me in
timber is offline   Reply With Quote
Old 02-02-07, 02:07   #22
dj01fad

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 630
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

dodo, daca studiez putin gropile alea (ochiometric ) s-ar putea sa va fac eu un calcul aproximativ cam cu ce materiale ar trebui si cam cat ar costa toata distractia. marea problema este ca acum e destul de frig, nu cred ca va prinde cimentul, si daca mai si ninge, la trecerea iernii vor zbura si plombele alea.
PS: sa treci sa vezi garajul
dj01fad is offline   Reply With Quote
Old 02-02-07, 17:54   #23
DoDo

Stage 2
 
DoDo's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 29
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

ohoho!!! sal`tare domnule. Itzi dai seama k dak ne apucam...asta o sa fie undeva prin martie-aprilie cand o sa fie mai cald(tocmai cand incep sa umble mashinile prin orash mai agresiv > ), nu ne apucam acum. De` abia astept sa trec pe la tine...chiar sunt curios...parca l`am auzit pe albert spunand ceva de asta (de garaj). Dar nu asta seara pt k ....TEQUILAAAAA!!!! pt cei care shtiu: SA`i TRAIASCA!!!
RESPECT!!!
DoDo is offline   Reply With Quote
Old 02-02-07, 18:35   #24
Vialy

Vicepresedinte Insane Racers

Stage 5
 
Vialy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 814
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[INSANE RACERS]
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

Hai sa ne gandim cam .. cati saci de ciment ne-ar trebuii ? ..... ce scule si prostii ne mai trebuie !

Pe urma facem o campanie ... si anuntam toate cluburile .... si chiar sunt curios CATI fitosi de pe C.B. o sa vina sa puna osul la treaba !

Eu sunt pt ! CAti bani tre sa dam de fiecare ... ??

eu mai vin din cartier cu vreo 10 baieti " sper ca 10" care nu au treaba cu cursele .. dar ii i-au sa ajute !

HAI SA FACEM PISTA DE LA AEROPORT .... mai buna pt liniutze , dupa parerea mea e singurul loc unde se mai pot face LINIUTZE " LEGALE - ILEGALE" !

O sa stabilim o zi in sa zicem ca intr-o sambata !

Vreau ca fiecare SEF de TRIB=" club" sa stranga de la clubul pe care il conduce de la membrii acestuia ... DONATII de orice fel ..pt repararea pistei !
Vreau sa isi treaca fiecare suma de bani si numele ! ... dupa care nu stiu cum sa facem .. dar as vrea sa o facem publica ! si aici .. si pe cvforum !
impreuna cu cheltuielile si persoanele care au ajutat !

Cine sta mai aproape de aeroport si are CASA ! sa depozitam sacii de ciment acolo ... , tre sa-i luam cu cateva zile inainte !

Putem sa facem si alta chestie .. fiecare club sa vina cu 5 saci de ciment .. nu conteaza cine pune banii ! -- merge ?

Veniti cu idei ! sa vedem ce putem face .. " BINE " !
Vialy is offline   Reply With Quote
Old 02-02-07, 18:45   #25
frozzen
BMW Driver

Stage 5
 
frozzen's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 409
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

Quote:
Originally Posted by Vialy View Post
Hai sa ne gandim cam .. cati saci de ciment ne-ar trebuii ? ..... ce scule si prostii ne mai trebuie !

Pe urma facem o campanie ... si anuntam toate cluburile .... si chiar sunt curios CATI fitosi de pe C.B. o sa vina sa puna osul la treaba !

Eu sunt pt ! CAti bani tre sa dam de fiecare ... ??

eu mai vin din cartier cu vreo 10 baieti " sper ca 10" care nu au treaba cu cursele .. dar ii i-au sa ajute !

HAI SA FACEM PISTA DE LA AEROPORT .... mai buna pt liniutze , dupa parerea mea e singurul loc unde se mai pot face LINIUTZE " LEGALE - ILEGALE" !

O sa stabilim o zi in sa zicem ca intr-o sambata !

Vreau ca fiecare SEF de TRIB=" club" sa stranga de la clubul pe care il conduce de la membrii acestuia ... DONATII de orice fel ..pt repararea pistei !
Vreau sa isi treaca fiecare suma de bani si numele ! ... dupa care nu stiu cum sa facem .. dar as vrea sa o facem publica ! si aici .. si pe cvforum !
impreuna cu cheltuielile si persoanele care au ajutat !

Cine sta mai aproape de aeroport si are CASA ! sa depozitam sacii de ciment acolo ... , tre sa-i luam cu cateva zile inainte !

Putem sa facem si alta chestie .. fiecare club sa vina cu 5 saci de ciment .. nu conteaza cine pune banii ! -- merge ?

Veniti cu idei ! sa vedem ce putem face .. " BINE " !
pai hai sa stabilim o locatie/ora/zi sa ne intalnim sa discutam toti...ca asa pe net decat zicem toti ca facem ca dregem si ramanem cu asta.
frozzen is offline   Reply With Quote
Old 02-02-07, 18:49   #26
gotty_inc

Stage 2
 
gotty_inc's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 39
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

din cate stiu eu costa 24RON sacul de ciment deci nu e mare lucru sa scoata fiecare club din buzunar 1mil si ceva si cativa membri care sa vina sa ajute, dar intrebarea este dak se merita, nu sunt tocmai in tema dar din ce am citit in alte parti am inteles k nu prea vom mai putea folosi pista...
gotty_inc is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 00:41   #27
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

MAI BAIETI VOI VRETI SA ASFALTATI PISTA AEROPORTULUI ?

Tot urmaresc de cateva zile topicurile si de multe ori nu imi vine sa cred ca e adevarat ce se scrie pe aici ...
NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 00:56   #28
frozzen
BMW Driver

Stage 5
 
frozzen's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 409
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

Quote:
Originally Posted by NSL_Doru View Post
MAI BAIETI VOI VRETI SA ASFALTATI PISTA AEROPORTULUI ?

Tot urmaresc de cateva zile topicurile si de multe ori nu imi vine sa cred ca e adevarat ce se scrie pe aici ...
ti se pare un SF nu e asa?si eu zic ca faza cu tuning show-ul era mai realista!
frozzen is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 00:57   #29
Vialy

Vicepresedinte Insane Racers

Stage 5
 
Vialy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 814
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[INSANE RACERS]
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

=)) =)) ! Da Doru cu cativa saci de ciment vrem sa asfaltam toata pista ) !

acum serios vorbind , vrem sa reparam acele santuri mici intre DALE'le de ciment ! mai sunt multe gropi care au aparut in cimentul ala .... si trebuie incarcate ! ! avem nevoie de ciment si de oameni de fortza de munca !

Dupa ce prinzi 100 la ora e foarte nasol sa mai mergi cu masina pe terenu ala .... e infect ! ... ii compatimesc pe cei cu garda sub 50 sau cu telescoape sport !

Sambata Viitoare la ora 9 ne intalnim toti la UNIVERSITATE .. dupa care o sa mergem intr-un local ! ... am eu un loc rezervat unde putem intra chiar si 30 de persoane intr-o incapere si nu ne deranjeaza nimeni ! Faza e ca ... totusi e cam scump ! adica 35 de mii un suc cel mai ieftin ... si 40 de mii prigatu nectar ! " va spun dinainte ca sa stiti - desi nu cred ca e problema daca e cu 10 mii mai scump decat in alta parte" !
Vialy is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 01:03   #30
timber

Stage 1
 
timber's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 17
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

nu e problema de cat de scump e un suc ca dak e luam apa de la robinet , conteaza ca dak tot ne intalnim asa de multi (si multi dintre noi nici nu ne cunoastem intre noi) sa facem cu adevarat ceva nu doar sa iesim la suc.
timber is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -