Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Craiova

Reply
 
Thread Tools
Old 30-08-04, 14:29   #1
Bubu_021
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Bubu_021's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 618
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Viitorul curselor in Craiova- exista sau ne lasam?

Trebuie sa facem ceva. Cu ACR nu se mai poate, va spun SIGUR. Mai alergam mult de nebuni pe strazi sa se ia Politia de noi cand ne vede seara prin oras, sau ne organizam si scapam in mare parte de dureri de cap.
Traim in Romania si legea o fac aia cu bani si tot ei se si pi*a pe ea, noi aia care trebuie sa ne abtinem de la multe pt a ne pregati o masina de curse avem numai bete in roti din toate partile. Fiecare singur nu cred ca rezolva multe asa ca trebuie sa ne grupam.
Lu' Cioara trebuie sa ii iasa actele de A. S. si pe ea va putea organiza curse. El singur nu poate sa faca tot, trebuie ajutat daca vrem sa ne mai \"dam\" in Craiova.

Are cineva idei, pareri etc. cine stie... din 100 de pareri poate e una buna si reusim sa facem si noi o \"Cupa KOS\" compusa nu numai dintr-un raliu , ci VTM²-uri, liniute, jaloane sau alte forme de intrecere intre masini. Putem sa avem un Campionat Judetean daca vrem. Avem tot ce ne trebuie in Craiova. Nu mai trebuie decat sa ne organizam. VRETI ?
Bubu_021 is offline   Reply With Quote
Old 30-08-04, 14:37   #2
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

topicul asta trebuia facut la sectiunea craiova


in legatura cu cioara...trebuie sa aiba licenta FRAK care se obtine f greu !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 30-08-04, 14:45   #3
Bubu_021
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Bubu_021's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 618
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default

cu licenta nu e problema, e cu taxa (aprox 1000 euro - in functie de mai multi factori poate sa varieze la deal sau la vale). Pot sa o obtin eu licenta aia.

Rog administratorii sa mute topicul acolo unde trebuie dar sa si afle lumea, ca e necesar sa discutam pe aceasta tema si deocamdata e langa un topic \"fierbinte\".
Bubu_021 is offline   Reply With Quote
Old 30-08-04, 14:51   #4
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Eu stiu ca au mai incercat si altii inaintea lu Cioara sa obtina licenta FRAK(Dragos Tiugan daca nu ma insel) si nu au reusit ...daca tu zici ca poti s-o obtii(probabil cu niste pile ca asa merge totul in Romania) ...intalneste-te cu Cioara si discutati despre asta...eu zic ca taxa nu ar fi o problema prea mare...
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 30-08-04, 19:04   #5
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

cica sa va lasati?!!!

adica o sa ajungeti sa ziceti in curand ca va vindeti masinile, si va luati abonamente pe transportul in comun,

trageti tare cu dintii de ce ati reusit sa faceti pana acuma, si la mai mare,
daca abandonati eu nu mai calc pe la Craiova
200SX is offline   Reply With Quote
Old 30-08-04, 22:31   #6
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

eu am auzit k FRAK sa desfiintat sau o sa desfiinteze....hmmmmmmmmm?! e true?!
SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 30-08-04, 22:56   #7
ZoliaT
Administrator

Stage 5
 
ZoliaT's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 3,316
Member of:
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
Default

nu mai exista FRAK
ZoliaT is offline   Reply With Quote
Old 30-08-04, 22:58   #8
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Al3xius\"
topicul asta trebuia facut la sectiunea craiova


in legatura cu cioara...trebuie sa aiba licenta FRAK care se obtine f greu !
atunci nu cred k cioara mai are nevoie de licenta de la FRAK
SpeedeR is offline   Reply With Quote
Old 30-08-04, 23:54   #9
ZoliaT
Administrator

Stage 5
 
ZoliaT's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 3,316
Member of:
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
Default

chiar rog pe cineva care este mai informat sa ne dea ceva detalii.
eu atat stiu. FRAK nu mai exista. ACR a preluat toate functiile si mai pastreaza acest nume de FRAK doar pebtru ..... nu stiu ce
__________________
| www.4tuning.ro | Masini de vanzare | Bazar Auto | Piese Auto ||
ZoliaT is offline   Reply With Quote
Old 31-08-04, 00:13   #10
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

Pai mie mi se pare ca FRAK este partea ACR care se ocupa de organizarea competiilor sportive...


Din statutul ACR:
Quote:
CAPITOLUL VI
UNITATILE SUBORDONATE AUTOMOBIL CLUBULUI ROMaN

.........

Art. 37
Automobil Clubul Roman are in subordine Federatia Romana de Automobilism si Karting (FRAK) care este organizata si functioneaza ca organ de specialitate pentru activitatea de automobilism si karting din Romania.

FRAK isi desfasoara activitatea potrivit regulamentului de organizare si functionare propriu si a bugetului de venituri si cheltuieli, aprobate de catre Comitetul Executiv.

Automobil Clubul Roman, prin Comitetul Executiv, poate delega FRAK atributul sau de Autoritate Sportiva Nationala (ASN) recunoscut de FIA.

.........
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 31-08-04, 00:21   #11
cecilia

Stage 5
 
cecilia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 372
Default

corect rosonic
iar tu bubu trebuie sa citeshti regulamentul ( no offence)
cecilia is offline   Reply With Quote
Old 31-08-04, 11:28   #12
Bubu_021
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Bubu_021's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 618
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default

il voi citi mai atent next time, dar nush daca am zis eu ceva cum ca nu e nevoie de licenta FRAK, tot in acel regulament exista si o anexa cu un tabel in care erau trecute preturile al licente(si erau destul de mari ). eu am regulamentul FRAK pe 2002, insa nu stiu sa se fi schimbat mare lucru intre timp.

deviem de la subiect. propun sa lasam artagurile la o parte si sa se stabileasca o intalnire (de ex. dupa ce ii ies actele lu Cioara ). Acolo vom putea vb mai bine.
Bubu_021 is offline   Reply With Quote
Old 01-09-04, 10:47   #13
cioara

Presedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 2
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 40
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
Default

Stati linistiti !!!!Din 2005 promit ca o sa organizam curse regulate,chiar si un campionat(o cupa),atat curse se viteza si indemanare cat si raliuri si Vtm-uri.Am planuri foarte mari pentru anul care vine incepand speram chiar din ianuarie...Pentru a se putea realiza am nevoie de ajutorul tuturor, pentru ca este foarte greu...Stiu foarte bine ce trebuie facut dar nu e deloc usor...In ultimul an numarul curselor ,dar si al participantilor a scazut foarte mult ceea ce nu e deloc bine,majoritate celor care participau la raliuri au trecut la moto si curse de strada.Este bine ca fenomenul moto a aparut si la noi si tinde sa se extinda dar nu trebuie uitate masinile!Pentru a putea sa impacam pe toata lumea o sa incercam sa organizam si un eveniment moto(o sa vorbesc cu baietii).Pentru a aduna mai multa lume la curse(la noi e traditie cu cursele,nu a aparut peste noapte)dar nu numai ca spectatori e nevoie nu numai de pasiunea pilotilor,ei trebuie stimulati...Sper sa ma ajutati...
cioara is offline   Reply With Quote
Old 01-09-04, 11:47   #14
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

NU cred ca e vreunu nebun sa zica : as putea sa te ajut dar nu vreau ! ...asa ca poti conta pe noi cu orice ! ...si intradevar evenimenul moto a luat o mare amploare in ultimul timp ... iar multi dintre \"veteranii\" de la curse au trecut la moto ...sau pur si simplu s-au lasat ! ...sa speram ca va reusi Cioara sa faca ce si-a propus !

Multa bafta Cioara !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 01-09-04, 13:20   #15
DJ 35 GAB

Stage 2
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 51
Default Re:

CIOARA O FACEM SA DUDUIE!!!SI CURSE SI VTM SI CE VREI TU !!!TU STII CA EU SUNT NEBUN SI TE SUSTZIN SI IN GAURA DE SARPE DAR SI LA MARLBORO LA O STICLA DE ..........)))))))))))PA PA I PUP U!!!
__________________
my blood=N2O!!!!
DJ 35 GAB is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -