Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Craiova

Reply
 
Thread Tools
Old 05-09-05, 12:09   #1
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default HALAL PASIONATI!!!

Pe 29 august 2004 CZG-ul sau juve_doom facea un topic \"cluburile auto \"din CRAIOVA-RUSINE....tineti mine? la vremea aia m-am enervat.......ba .........stiti ceva chiar asa e!
pasionatii din sange!la constanta la cel mai mare eveniment al anului de tuning n-am vazut pe nimeni cunoscut,la raliu la sibiu acum o luna m-am intalnit cu cei de anytime si atat, la brasov in primavara tot asa cativa.
am facut ieri un topic in care va invit la ranca!
nu EXTREME....CI EU....cica un pasionat....si voi nimic!
va certati ca niste babe obosite!
nici la legale...nici la raliu.....nici la V.T.M.....nici la tuning show?
UNDE E PASIUNEA?IN TASTE?
se stiu cei care merg la cele mentionate mai sus .....asa ca vreau doar sa ma sustine ca asa e!
__________________
FORD MONDEO MK3-2006
MINI COOPER R56-2008
HYUNDAI I30-2013
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 05-09-05, 12:38   #2
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default

Oricum si daca merg la VTM sau la Raliuri tot nu ineteleg nimika din ce se intampla akolo.Auzi comentarii de pe margine de te doare kuru !!!
Ca ala are nos,ca are bi-tubo(dar habar nu cu ce se mananca si cum functioneaza).
Sa nu mai vorbim de confuziile legate de ce masina este aia.
Chiar sunt curios si le-am zis si prietenilor in legatura cu INFINITY-ul lui Robert ROV-u,cati stiu ce masina este aceea si cine o fabrica????
+ cea mai tare faza ca se considera PILOTI si tonusul unui sportiv trebuie mentinut !!!!
Si comentarii la VTM la Campul Lung : ca de ce taie virajul in iterior pe acostament,ce ala e pilot ??????
Si exemplele pot continua !!!
Oricum akuma la moda in Craiova este sa fii intr-un \"club\".
Si se schimba intre ei si se consuma pt. akel club de nu ai vazut asa ceva !! Pleaca de la un club la altul etc.
SA nu mai vorbim de faptul ca unii dintre ei nu stiu ce masini trec pe strada pe langa ei + ca daca ii intrebi cum functioneaza un motor cu combustie interna si care sunt cei 4 timpi de functionare ai motorului atunci i-ai bagat de tot in ceatza.
Sa nu uitam de laudele personale:
- ca l-am facut pe x,si x nici macar nu si-a pus mintea cu el.
- ca ajung in craiovitza inaintea ta;
- si piesa de rezistenta a celebrului gabi(hummer) sa furi masina lu tato si sa faci atentie: POWER SLIDE cu atentie OLTCIT-ul.Si cum era de asteptat CRASH in 2 masini parcate.
- POWER SLIDE-ul se executa cu o masina cu tractiune spate sau integrala si destul de puternica(nu cu BMW 31 ca sa poata sa faca un cerc larg.
Ma mai gandesc !!
__________________
EVO REDEFINES CORNERING !
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 05-09-05, 14:20   #3
Carmen

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 492
Member of:
[Extreme Racing]
Default

Bey Pitic, cum la Sibiu n-ai vazut pe nimeni? Eu sunt nimeni? Au mai fost vreo 2-3, dar tot din \"generatia veche\". La Deva n-am vazut pe nimeni, la Resita decat Fupii,Pilu si Burchel, la Campulung o masina Extreme, la Balvanyos nimeni. La Brasov au fost mai multi si de 1 mai la Constanta cativa. Lasa mai ca aveti timp sa recuperati, veniti la Ranca, urmeaza Raliul Muscelului si Bucurestiului. Harghita s-a amanat, dar sa zicem ca acolo e cam departe.
Dar ce-ti veni cu topicul asta? Nu era clar ca mare e gradina cand e vorba de pasiune in fata calculatorului? Parca de azi toti sunt piloti si nici nu stiu care e grupa N Asta e poveste veche, dar culmea e ca aia sunt primii care se bat cu pumnul in piept, sunt \"cineva\" si mai si abereaza pe unele topicuri si injura piloti, altii comenteaza trasele si iti vine sa te strici de ras la cat de aberanti sunt. PRAF!
Carmen is offline   Reply With Quote
Old 05-09-05, 14:40   #4
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default

La Balvanyos sau cum se scrie am fost 3 MR (Eu, WRC si BAS) din Cta. Poate ne-am vazut pe acolo.....
ERY is offline   Reply With Quote
Old 05-09-05, 14:47   #5
Carmen

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 492
Member of:
[Extreme Racing]
Default

Cand? Acum sau in mai? Ca s-a organizat de 2 ori VTM la Balva, ca acum trebuia sa fie la Sfantu Gheorghe de fapt si nu s-au asfaltat drumurile. Pe tine parca te-am vazut la Ceres de 1 mai ca am stat la el, pe Sadu' il cunosc
Carmen is offline   Reply With Quote
Old 05-09-05, 15:56   #6
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default

sebastian:
Quote:
Sincer mie nu-mi place.
Poate nu am ales cel mai bun titlu, neavand cea mai buna inspiratie de moment. Oricum suna mai bine decat \"scuipati in ochi\".

Acum cred ca e cazul sa va spun si la ce ma refer.
Unii, dar atentie numai unii din pilotii de ralliu si VTM, repet si subliniez unii din ei si pana acum nici unul de varf dupa stiinta mea, vorbesc de rau pana la jignire pe cei ce participa la Competitile astea amarate ale noastre de acceleratie-viteza pe 400m.
Ataca pe unde pot si cum pot in mod nejusstificat, eu poate ca au aflat ca am o masina mai puternica decat media sunt mai bine vazut, insa sa va fereasca sfantul de gurile lor.
Ne poreclesc in fel si chip, liniutari-putari...si altele de care nu mai vreau sa-mi amintesc.
Or fi licentiati dar o diploma data ce cineva aici ii fac sa fie superiori?
Nu contesta si nu a contestat nimeni nici o data ca un raliu si un vtm sunt mult mai complexe, dar de la asta pana la jigniri aduse masei ce frecventeaza \"liniuta\" e drum lung.
Sunt piloti ca Horatiu Cristea, Paul Andronic, Baldescu, Hora, o lista lunga de oameni de la ei care lupta din interiorul lor sa le arate ca nu tot ce zboara se mananca, mai pe romaneste daca esti pilot de raliu nu e mereu egal cu a sti sa conduci, sau mai plastic crezi ca daca ai certificat de casatorie te futi mai bine?
Eu garantez ca la noi sunt soferi care pot \"face\" multi piloti de raliu pe o strada, iar de exploatat masina in plin pe linii drepte sa-ti cunosti motorul si cutia la perfectie reprezinta o stare de normalitate pentru noi.
Va vreau opinile sincere!
Aporpo de pasionati !!!
Si-a luat o baza de la baietii de pe autorally la greu si bineinteles un BAN
Pe merit de altfel.

Am ras copios.Si inca mai rad.
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 05-09-05, 16:17   #7
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default

sebastian wrote:
Quote:
Fals! Asta susti tu ca nu pot face fata.
Eu vreau doar sa spun ca un pilot de accelerare viteza nu e cu nimic mai prejos decat unul de raliu si ca in unele situatii chiar l-ar putea invinge. Doar atat nu fac comparatii aberante si nici nu vreau sa jignesc pe nimeni.
Mi-ar placea insa daca piloti de raliu in marea lor majoritate ar intelege si s-ar descurca pe un circurit de viteza.
Din pacate nu avem circuitul, dar poate cine stie...
Tot pe acel forum.
Deci ce va spuneam in legatura ca se cred piloti cu diploma(ca sa il citez pe sebastian) !!!!
Ete sa mor eu de nu il sun akuma pe Marisca si il provoc la o \"CURSA\" sau ii trimit un sms si inchei cu mesajul:\"MA PIS PE TINE FRAIERE\"
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 05-09-05, 17:00   #8
Bubu_021
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Bubu_021's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 618
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default

ho bå ... calmeazå-te <-- (randu asta pe pt kådulikå)
piticule, nene... daca ar avea ca$caval poate ca ar veni toti din craiova pe la curse prin tzara, dar daca se face foamea de luni pana vineri pt bani de benzina in week-end ce sa mai zici si ce pretentii sa mai ai.
Bubu_021 is offline   Reply With Quote
Old 05-09-05, 17:17   #9
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default

Am tot citit zilele astea toate topicurile si sincer va spun ca sunt dezgustat de atitudinea multora.E foarte usor sa ne certam cu totii desi nu vad rostul ! Practic toti aveti aceeasi pasiune si va certati pe niste prostii.Si asta doar ca o parte vor sa para mai \"cunoscatori\" si mai \"cunoscuti\" decat altii.Mi-ar fi facut placere sa vad cateva topicuri umplute cu solutii pentru cat mai multe evenimente macar aici pe plan local pentru ca oricum cat ar fi de mare numarul acestora participanti ar fi si exista potential.La tastat vad ca toata lumea se pricepe dar cand e vorba de pus osul la treaba putin o fac.De asta merita felicitati baietii de la Extreme pentru cele doua evenimente de anvergura care au marcat lumea curselor pentru amatori din orasul nostru (Extreme Speed Show si V.T.M. Extreme ).

Acum tin totusi sa il contrazic putin pe Piticu si sa ii spun ca totusi sunt cateva persoane care chiar au facut ceva si care merita respectul nostru al tuturor,chiar au participat ! Si mai jos va arat cine si de ce ca sa vedeti ca nu mint . Nu a fost marea cu sarea dar eu zic ca decat deloc e bine si asa !

P.S Sper sa nu deranjez cu mesajul meu ... e doar o opinie personala care vreau sa reflecte cat mai mult realitatea.M-am abtinut foarte mult sa nu postez doar din dorinta de a nu da nastere la noi controverse si dispute!Cu respect !
NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Old 05-09-05, 17:27   #10
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default

Campionatul National de Raliuri - Brasov 1-2 aprilie 2005

Am fost acolo cateva masini ... bineinteles am vazut si multi altii din Craiova : Piticu,Cioara,GAB,Pustiu,WSM(parca),Rica,LAM,frati i FUP,Radu,Carmen,etc.etc. mai sunt si altii nu imi amintesc chiar in momentul asta pe toata lumea.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	pict0168_155.jpg
Views:	80
Size:	106.6 KB
ID:	40463   Click image for larger version

Name:	pict0114_282.jpg
Views:	78
Size:	107.1 KB
ID:	40464   Click image for larger version

Name:	pict0191_123.jpg
Views:	73
Size:	103.2 KB
ID:	40465  

Click image for larger version

Name:	pict0014_228.jpg
Views:	117
Size:	106.0 KB
ID:	40466  
NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Old 05-09-05, 17:42   #11
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default

LEGAL RACING - Baneasa 3 aprilie 2005

Pacat ca nu am participat ... doar un mic aport la organizare.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	pict0404_221.jpg
Views:	78
Size:	103.4 KB
ID:	40472   Click image for larger version

Name:	pict0387_116.jpg
Views:	83
Size:	103.6 KB
ID:	40473   Click image for larger version

Name:	pict0516_144.jpg
Views:	76
Size:	96.5 KB
ID:	40474  

Click image for larger version

Name:	lr_03.04.2005_042_846.jpg
Views:	77
Size:	264.6 KB
ID:	40475   Click image for larger version

Name:	pict0364_306.jpg
Views:	67
Size:	103.9 KB
ID:	40476  
NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Old 05-09-05, 17:48   #12
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default

LEGAL RACING - Indemanare - Prisma 12 iunie 2005

Cosmin n-a reusit sa rastoarne Matizu` ... sa nu mai zic ca Cioara a facut din nou super show.[/i]
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	lr220_313.jpg
Views:	86
Size:	199.4 KB
ID:	40477   Click image for larger version

Name:	matizsemdriftshowcopy2fy_223.jpg
Views:	94
Size:	237.7 KB
ID:	40478   Click image for larger version

Name:	lr081_140.jpg
Views:	67
Size:	223.9 KB
ID:	40479  

Click image for larger version

Name:	bscap071_262.jpg
Views:	104
Size:	44.8 KB
ID:	40480  
NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Old 05-09-05, 17:51   #13
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default

EXTREME SPEED SHOW - Craiova 10 iulie 2005

Nu cred ca e cazul sa mai comentam ... se stie cine si cum si cu ce s-a participat.Cel mai frumos eveniment din Craiova de pana acum!
NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Old 05-09-05, 17:54   #14
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default

V.T.M. EXTREME - Rapa Rosie 24 iulie 2005

La fel se stiu participantii ... pentru No Speed Limit a participat Catalin Sutu si care a obtinut si locul 3 (din cauza penalizarii de o secunda!)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	vtm-extreme-rapa-rosie-6014_322.jpg
Views:	73
Size:	162.4 KB
ID:	40482   Click image for larger version

Name:	cata-f2_540.jpg
Views:	76
Size:	731.4 KB
ID:	40483   Click image for larger version

Name:	cata-f1_652.jpg
Views:	69
Size:	843.1 KB
ID:	40484  

NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Old 05-09-05, 18:00   #15
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default

INTERNATIONAL Tuning & Sound - Constanta 14 august 2005

Din partea NoSpeedLimit Craiova a participat Sasha.Au fost mai multi pe acolo : Daniel SRE,Rica,Dany PMD,Mitza.Deci au fost si ceva baieti din Craiova dar cred ca nu v-ati intalnit pe acolo !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1__40__231.jpg
Views:	88
Size:	635.4 KB
ID:	40486   Click image for larger version

Name:	1__39__278.jpg
Views:	77
Size:	698.7 KB
ID:	40487   Click image for larger version

Name:	1__41__131.jpg
Views:	92
Size:	821.2 KB
ID:	40488  

NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -