Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > EMMA

Reply
 
Thread Tools
Old 10-03-09, 09:07   #1
EMMA Romania

Stage 3
 
EMMA Romania's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 159
Default Competitori EMMA 2009

Incepem prin a va prezenta un filmulet cu Finala Europeana Wels/Austria 2008

https://www.youtube.com/watch?v=RfmYI...eature=related

Pentru a fi lucrurile clare de la bun inceput, s-a stabilit la International Head Judge Training EMMA anul acesta faptul ca un competitor va avea posibilitatea de a participa la Finala Europeana daca va fi prezent la: 3 din 4 evenimente, sau dupa caz 4 din 6... mai mult nu cred ca esta cazul la noi.

In concluzie, in varianta in care in acest an vor avea loc 4 competitii ( 3 etape plus Finala Nationala) un competitor trebuie sa fie prezent cel putin la 2 etape si in functie de punctele obtinute se va califica sau nu in Finala Nationala.

Similar in cazul in care vor fi 6 competitii.
EMMA Romania is offline   Reply With Quote
Old 13-04-09, 14:05   #2
maximus25

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,782
Default Re: Competitori EMMA 2009

sal am si eu o intrebare cand se mai desfasoara competitii emma in anu asta daca esti amabil sa imi lasi un pm merci mult
maximus25 is offline   Reply With Quote
Old 14-04-09, 08:15   #3
EMMA Romania

Stage 3
 
EMMA Romania's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 159
Default Re: Competitori EMMA 2009

Urmatoarea Etapa EMMA este in perioada 25-26 Aprilie 2009 - Drobeta Turnu Severin, Zilele Severinului.

Vom reveni cu detalii.
EMMA Romania is offline   Reply With Quote
Old 14-04-09, 21:16   #4
animalutz
VW Driver

Stage 5
 
animalutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,203
Member of:
[Street Gambler]
[VW]
[Competitor CNCA]
[AUDI]
Default Re: Competitori EMMA 2009

Acuma sper sa nu revii cu detaliile pe 24 Aprilie .. Ma gandesc sa particip si eu ...
animalutz is offline   Reply With Quote
Old 14-04-09, 22:01   #5
EMMA Romania

Stage 3
 
EMMA Romania's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 159
Default Re: Competitori EMMA 2009

Avand in vedere timpul scurt pe care il avem la dispozitie, Sarbatorile Pascale precum si pregatirile pentru prezentarea Picassoului la Car&Sound 2009 - Cologne/Germania, am decis reprogramarea etapei din Severin intr-o alta luna, posibil Finala Nationala - sfarsitul lui Septembrie inceputul lunii Octombrie.
In schimb, cursul de formare arbitri nationali EMMA si o etapa de promovare va fi sustinuta de Zilele Severinului.
Pentru cei care doresc sa participe la aceasta etapa promo, se ofera cazare pentru 2 nopti si masa. Ideea este de a avea cateva "audiomobile" pentru a le folosi la cursul de arbitraj.

Ceeace este sigur este ca vom avea o etapa probabil la Brasov in luna iunie, apoi 4tuningdays in timpul verii... si finala nationala.

Avand in vedere situatia economica foarte dificila din acest an, realizarea competitiilor este destul de dificila dar se fac eforturi pentru a le realiza.

Last edited by EMMA Romania; 14-04-09 at 22:10.
EMMA Romania is offline   Reply With Quote
Old 14-04-09, 22:14   #6
animalutz
VW Driver

Stage 5
 
animalutz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,203
Member of:
[Street Gambler]
[VW]
[Competitor CNCA]
[AUDI]
Default Re: Competitori EMMA 2009

Quote:
Originally Posted by EMMA Romania View Post
Avand in vedere timpul scurt pe care il avem la dispozitie, Sarbatorile Pascale precum si pregatirile pentru prezentarea Picassoului la Car&Sound 2009 - Cologne/Germania, am decis reprogramarea etapei din Severin intr-o alta luna, posibil Finala Nationala - sfarsitul lui Septembrie inceputul lunii Octombrie.
In schimb, cursul de formare arbitri nationali EMMA si o etapa de promovare va fi sustinuta de Zilele Severinului.
Pentru cei care doresc sa participe la aceasta etapa promo, se ofera cazare pentru 2 nopti si masa. Ideea este de a avea cateva "audiomobile" pentru a le folosi la cursul de arbitraj.

Ceeace este sigur este ca vom avea o etapa probabil la Brasov in luna iunie, apoi 4tuningdays in timpul verii... si finala nationala.

Avand in vedere situatia economica foarte dificila din acest an, realizarea competitiilor este destul de dificila dar se fac eforturi pentru a le realiza.

Asta am mai citit pe undeva . Totusi , crezi ca poti sa faci un curs de arbitraj in 2 zile ? Suna interesant si din punctul meu de vedere .
animalutz is offline   Reply With Quote
Old 14-04-09, 22:21   #7
EMMA Romania

Stage 3
 
EMMA Romania's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 159
Default Re: Competitori EMMA 2009

Tot ceeace cred este ca.... Trebuie!
Vor urma detalii.
EMMA Romania is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -