Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > SPL (Presiune Sonora)

Reply
 
Thread Tools
Old 22-05-07, 18:52   #1
QniX

Stage 2
 
QniX's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 35
Default 350Z - Sound

Salut !
Mai oameni buni vad ca voi va pricepeti la chestii de astea. Vreau sa iau un Nissan 350Z si of course...vreau sa-i pun "muzica". Cam ce imi recomandati la vreo maxim 3000 de euro da sa se crape tabla de pe ea, avand in vedere ca portbagajul e cam mic si totodata vreau sa arate foarte frumos din punct de vedere al design-ului. Nu vreau tziganii !

Merci anticipat !
QniX is offline   Reply With Quote
Old 30-05-07, 19:12   #2
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: 350Z - Sound

In momentul in care ai achizitionat masina se poate continua discutia in functie de bugetul si de preferintele tale. Gasesti aici ajutor, fara probleme.

Numai bine!
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 12-06-07, 17:45   #3
QniX

Stage 2
 
QniX's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 35
Default Re: 350Z - Sound

Am achizitionat masina. Acum pot sa discut concret acest fapt.
V-as fi indatorat unde as putea sa fac un "custom layout" pt portbagaj-ul masinii si pt usi; ma refer la vreo firma sau persoana fizica care ar putea sa ma ajute. Totodata am citit pe forum ca diverse persoane au participat la concursuri cu instalatii Hertz. Trebuie sa recunosc ca nu auzisem de aceasta firma pana in momentul citirii acelui articol, dar suna deosebit de interesant. Pana acum am avut doar instalatii de sunet de la MTX sau Kicker dar Hertz suna profesional. Si cum doresc ca aceasta masina sa fie prezenta in diverse saloane, cu siguranta ma voi ocupa si de aspectul sound care trebuie sa fie deosebit. Pentru acest lucru fac apel la dumneavoastra sa ma indrumati spre alegerea corecta a unui astfel de sistem.
Va multumesc anticipat.
QniX is offline   Reply With Quote
Old 15-06-07, 13:10   #4
Mamut

Stage 3
 
Mamut's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 133
Member of:
[Midnight Racers]
[Observator 4tuning]
Default Re: 350Z - Sound

Sunt mai multe marci pe care trebuie sa le iei in considerare.
Depinde ce vrei de la sunet si cat de bine vrei sa arate sistemul, mergi pe o singura marca sau le combini, etc.
Sunt produse cu calitati acustice impresionante dar arata normal si invers.
Cred ca ai vorbit destul cu Rellaxx pe tema asta.
Un custom layout inseamna greutate in plus, cat de mult te intereseaza aspectul acesta?
__________________
Mamut is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -