Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Competitii Car-Audio > SPL (Presiune Sonora)

Reply
 
Thread Tools
Old 08-12-05, 09:11   #61
Mamut

Stage 3
 
Mamut's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 133
Member of:
[Midnight Racers]
[Observator 4tuning]
Default

Bass Race, interesant. Ma bag
exista mai multe detalii legate de Bass Race? de organizare ma refer
Mamut is offline   Reply With Quote
Old 08-12-05, 11:41   #62
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

aici a fost postata o harta si modul in care puteti ajunge la locatie

https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...14012&start=30
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 08-12-05, 12:33   #63
slkamg

Stage 4
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 247
Default

Buna combinatia pacat ca partea a doua a ramas in aer.
LR mutat incert pe 18 din motive diverse.
slkamg is offline   Reply With Quote
Old 08-12-05, 13:03   #64
trankan

Stage 3
 
trankan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 169
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

super..multam ptr harta...
trankan is offline   Reply With Quote
Old 08-12-05, 13:12   #65
Silent Power

Stage 1
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 11
Default

Interesant!
Iata ce am inteles eu...
1. Cu 6 zile inainte de eveniment se anunta un concurs SQ
2. Cu toate ca sunt sigur ca sunt mai multi interesati, arbitrajul nu a fost anuntat. Sunt chiar curios sa stiu, cine sunt persoanele respective.
3. 5 decembrie... Rellax arunca in discutie posibilitatea introducerii unui... Bass Race... la un concurs de SQ
4. 7 decembrie... dB drag confirma evenimentul CONCURS SOUND QUALITY CAR AUDIO SHOW - 10.12.2005
5. Se anunta categoriile. Super.
Am o nelamurire, de fapt mai multe...
- De ce se face o discriminare in taxa de participare intre grupe? Clasa Pro este clasa in a caror sisteme se investeste masiv... daca imi este permisa comparatia... de cateva ori mai mult fata de clasele celelalte...
- Clasa STANDARD... primeste premí... OK!
- Clasa AMATORI... primeste premii... OK!
- Clasa PRO... primeste... de consolare...
Pai, eu nu sunt firma, lucrez la una... dar prin faptul ca lucrez in domeniu, intu la Pro.
6. 8 decembrie... sfigmo, se joaca cu nervii nostri... aducand din nou in discutie BASS RACE-ul... Pai ori ne setam masina pentru SQ, ori instalam o incinta de POWER
7. S-a preconizat ora de incepere 10.30!
OK, dar... in Romania inca imi este greu sa cred ca se vor respecta in prezent cat si in viitorul apropiat orele de incepere, cu strictete.
As dori sa stiu cat se poate de exact la ce ora se va incepe. Avand in vedere ca, de exemplu, eu am de parcurs aprox. 350Km dus... m-ar irita la culme ideea de a purcede la drum la ora 5 dimineata... pentru ca aopi sa stau sa astept niste puturosi, care din motivul x... vor intarzia!!!
Cu toate ca sefu` ne-a rugat sa asteptam continuarea detaliilor referitoare la acest eveniment din partea lui dB Drag, eu, fiind si o fire putin colerica... nu m-am putut abtine sa nu postez.
Tot respectul pentru initiativa!!!
Precum a spus si SAXO, este super ca... SE INTAMPLA CEVA!!!
Doru, instalator Audio Plus & Pro Vision.
Silent Power is offline   Reply With Quote
Old 08-12-05, 13:25   #66
fuscobal

Stage 5
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 686
Default

Quote:
Clasa Pro este clasa in a caror sisteme se investeste masiv... daca imi este permisa comparatia... de cateva ori mai mult fata de clasele celelalte...
> nu fi asa sigur !
fuscobal is offline   Reply With Quote
Old 08-12-05, 13:34   #67
dBDrag

Stage 4
 
dBDrag's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 190
Member of:
[Moderators]
Default

Salut Doru,

Nu prea am inteles daca mesajul tau se doreste a fi constructiv sau doar distructiv asa ca o sa incerc sa-ti zic ce am inteles eu:

La clasa Pro nu sunt premii pentru ca firmele care ofera premiile au dorit ca acestea sa ajunga la pasionati si nu la firme.

Vis-a-vis de arbitraj, intreaba-l pe \"seful\" tau, m-a sunat personal sa se informeze asupra acestei informatii.

Nu la clasa Pro sunt taxele mari, ci la celelalte clase au fost facute taxele mai mici pentru a putea incuraja pasionatii din domeniu sa participe.

Competitia de tip bass race va fi una paralela cu evenimentul anuntat SQ.

Vis-a-vis de ora de incepere, la primul eveniment dB Drag s-a intarziat din cauza participantilor care veneau de la distante mari si sunau organizatorii sa-i asteptam si pe ei...

In rest te asteptam cu mare placere la evenimentul de sambata.
dBDrag is offline   Reply With Quote
Old 08-12-05, 14:34   #68
Silent Power

Stage 1
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 11
Default

Salut dBDrag,

Multumesc pentru informatii.
Nu inteleg de ce consideri distructiva orice opinie care nu corespunde asteptarilor tale?!

Pai, eu cu toate ca imi realizez sistemul pe propriile forte, adica sunt persoana fizica, nu stiu daca ma pot incadra la AMATORI pentru ca in acelasi timp lucrez ca instalator in domeniu.
Deci, eu unde ma incadrez?
La Pro, corect???
Deci nu sunt FIRMA, dar lucrez la o FIRMA! Si cred ca ma numar printre pasionati...

Seful meu mi-a pronuntat doar doua nume care mie personal nu imi spun nimic.


Competitia de tip bass race va fi una paralela cu evenimentul anuntat SQ.
Deci va fi si o competitie bass race! Si oficial cand doreati sa o anuntati


Vis-a-vis de ora de incepere, la primul eveniment dB Drag s-a intarziat din cauza participantilor care veneau de la distante mari si sunau organizatorii sa-i asteptam si pe ei...
Pai fi sigur ca asa se va intampla si acum, in opinia mea.
Drept pentru care nu inteleg de ce nu anuntati o ora la care sa nu mai aibe nimeni ce comenta. Ora 12 de exemplu!!!

As fi venit cu mare placere, dar sa parcurg peste 750Km, sa partcipip platind 150RON cu toate ca nu reprezint FIRMA... ci vin cu masina personala, ca pasionat de car audiopentru a vedea cum un AMATOR cu masina STOCK, in care nu s-a investit nimic are sansele sa castige mai mult decta o cupa... nu mai devine tentant pentru mine. Prefer ca banii pe care i-as cheltuii pentru acest eveniment sa ii investesc in sistemul audio!
Te rog nu te supara pe mine. Mi-am expus doar propria parere.

Lucram in schimb de zor la masina FIRMEI.
Daca sistemul va fi gata in timp, Fiat-ul Doblo va fi prezent la eveniment!

Succes!
Silent Power is offline   Reply With Quote
Old 08-12-05, 14:37   #69
sfigmo

Stage 5
 
sfigmo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 908
Member of:
[Moderators]
[TIME SQUAD]
Default

Salutare Doru,
S-a anuntat un week-end plin de surprize...asta si este...nu stiu de ce sariti cu ofusca...Bass Race se va tine ca si o ETAPA DEMONSTRATIVA !!!...Voi marii instalatori ar trebui sa aveti deja (dupa cum s-a anuntat) mai multe masini pregatite pt SQ, SPL, EMMA, dBDrag, IASCA, USACI, si orice alte competitii de profil...cate au fost pana acum, nu am prea intalnit masinile voastre...ca sa intelegi BASS RACE, te invit sa citesti regulamentul...se masoara nivelul presiunii acustice PE MUZICA..*****ie acolo clar care sunt calificarile, care sunt clasele, este loc pentru toata lumea...NU SE VA PUNCTA IN dBDrag la BASS RACE...evenimentul de sambata prinde amploare si este dedicat pasionatilor...ROG PASIONATII SA RAMANA IN DISCUTII.
MULTUMESC !!!
Vlad VANA
RICHTER Car-Audio & Proud MEMBER of Loud Team
__________________

Uischi...I'll never forget you...
sfigmo is offline   Reply With Quote
Old 08-12-05, 14:43   #70
dBDrag

Stage 4
 
dBDrag's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 190
Member of:
[Moderators]
Default

Draga Doru,

Peste tot in lume cei care lucreaza in domeniul Car Audio intra in alta categorie decat \"clientii\".

Motivele sunt la mintea cocosului, si nu cred ca trebuiesc explicate, dar daca totusi nu le intelegi, putem discuta asta la o bere dupa evenimentul de sambata.

Nu ma deranjeaza opiniile diferite, atit timp cat sunt constructive si bine argumentate. Pana acum insa nu mi-ai prezentat nici-o opinie care sa fie constructiva si bine argumentata.

Daca vroiai sa inceapa competitia la ora 12, puteai sa faci aceasta sugestie mai demult ... inainte sa fie publice detaliile
dBDrag is offline   Reply With Quote
Old 08-12-05, 15:03   #71
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default

Doru... Consider ca nu e nevoie sa punctez ceea ce a spus deja Vlad. Dar e nevoie de niste completari.

Tin sa-ti spun de la bun inceput ca acest weekend se organizeaza de catre pasionati pentru pasionati. Spui ca nu esti dispus sa cheltui 150 RON si bataia de cap pentru un drum de Bucuresi. Patru persoane vor pleca maine din Cluj la Bucuresti doar pentru a ajuta la organizarea acestui eveniment, asa cum au facut de zeci de alte ori fie pentru a participa la competitii si show-uri, fie pentru a ajuta ca cei pasionati de acest domeniu sa beneficieze de un mediu competitional. Toate aceste deplasari si ceea ce implica ele sunt EFORTURI PERSONALE. Ai vazut pe cineva intreband pe aici de ce trebuie sa fie asa? Cred ca nu avem aceeasi notiune asupra cuvantului \"pasionat\". Altfel nu-mi explic diferenta de opinii.

Cred ca este prima data cand o competitie de acest gen vine si cu premii consistente. Ma asteptam la o asemenea reactie din partea unui pasionat care si-a investit banii dar care nu are nici o legatura cu domeniul montajului si a instalatorilor de car audio. Ceea ce citesc de la tine mi se pare putin deplasat. Spune-mi te rog ce component iti lipseste, in valoare de 150 RON. Si pot sa-ti demonstrez ca se vor gasi PASIONATI care sa te ajute cu el.

La AMKART oamenii care erau pe drum cu zile nedormite erau asteptati cu nerabdare si cu drag. Voi nu ati fost acolo. Nu aveti de unde sa stiti asta. Nu ati asteptat voi dupa ei. De ce va deranjeaza? Cand se stateau ore intregi dupa o etapa fictiva EMMA, cand zeci de masini din tara se deplasau pe banii lor efectiv DEGEABA, de ce nu ati luat pozitie? Atunci, cand nu se facea nimic era OK si acum ca se misca totusi ceva, e o problema?

Sincer sa fiu, momentan nu te vad in pozitia indreptatita a nemultumitului. Iti lipseste pasiunea si prezenta la asemenea evenimente. Cu parere de rau, asta e singura concluzie pe care pot sa o trag.

PS: Loud Team are 3 masini in lucru, motiv pentru care nu putem cheltui bani sa le ducem la Bucuresti si spunem asta cu MARE PARERE DE RAU. Exista insa membrii mai apropiati de locatie si asta nu poate decat sa ne bucure. Ei nu cer explicatii si nu ridica intrebari inutile. Si tot la o bere, dupa eveniment, o sa iti explice daca vrei, de ce gandesc asa cum gandesc.
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 08-12-05, 15:24   #72
Silent Power

Stage 1
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 11
Default Re:

Salut Sfigmo,

S-a anuntat un week-end plin de surprize...asta si este...nu stiu de ce sariti cu ofusca...Bass Race se va tine ca si o ETAPA DEMONSTRATIVA !!!...
Deci cine nu gandeste 100% ca voi, nu are dreptul de a-si exprima propriile pareri.
Interesant!
Am auzit lucruri luadabile despre voi de la IM, alias Ground Zero pe forum, nu ma face sa imi schimb parerea!

Voi marii instalatori ar trebui sa aveti deja (dupa cum s-a anuntat) mai multe masini pregatite pt SQ, SPL, EMMA, dBDrag, IASCA, USACI, si orice alte competitii de profil...cate au fost pana acum, nu am prea intalnit masinile voastre...ca sa intelegi BASS RACE, te invit sa citesti regulamentul...se masoara nivelul presiunii acustice PE MUZICA..*****ie acolo clar care sunt calificarile, care sunt clasele, este loc pentru toata lumea...NU SE VA PUNCTA IN dBDrag la BASS RACE...
Pentru a-ti raspunde,
Masinile firmei la ora actuala nu sunt decat doua. Una de SPL, transportabila pe platforma, si una... demo, Fiat-ul firmei. Celelalte sunt masinile clientilor care au fost lucrate la noi. Precum spunea si Saxo, va trece ceva vreme pana cand omul va capata incredere din nou in a participa la competii car audi in tara si stii si tu foarte bine care au fost problemele cu EMMA!
Regulamentele ni sunt impuse a le invata precum biblia in firma in care lucrez.
Eu insa am inteles ca bass race se va desfasura in paralel cu evenimentul SQ.
Deci nu prea vad cum ar putea o masina sa fie in doua locuri in acelasi timp!
Fiind Joi dupa-amiaza, si in lipsa de alte informatii din partea organiozatorilor am tinut sa imi exprim punctul de vedere, personal si obiectiv!
Silent Power is offline   Reply With Quote
Old 08-12-05, 15:37   #73
Silent Power

Stage 1
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 11
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"dBDrag\"
Daca vroiai sa inceapa competitia la ora 12, puteai sa faci aceasta sugestie mai demult ... inainte sa fie publice detaliile
Astazi s-a intamplat sa fiu la magazin si sa rasfoiesc net-ul.
Acasa nu am acces la net. Fiind in pregatiri pentru a reusi sa terminam masina firmei, abia astazi am citit si eu acest topic, din curiozitate sa aflu mai multe detalii.
Am citit, am postat!

Mi-ar face o desosebita placere sa va cunosc personal, dBDrag, sfigmo.

In eventualitatea in care acest lucru nu se va intampla, va doresc un weekend pe nivelul asteptarilor!
Bafta!!
Silent Power is offline   Reply With Quote
Old 08-12-05, 15:47   #74
Silent Power

Stage 1
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 11
Default Re:

[quote=\"Silent Power\"]
Quote:
Originally Posted by \"dBDrag\"
Mi-ar face o desosebita placere sa va cunosc personal, dBDrag, sfigmo, rellax!
Sunt sigur ca nu gandim diferit, numai ca eu privesc lucrurile prin prisma instalatorului, cu familie, cu responsabilitati, si apoi pasiunea pentru car audio...
Silent Power is offline   Reply With Quote
Old 08-12-05, 17:30   #75
maniacuWAR

Stage 2
 
maniacuWAR's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 69
Default

super tare
maniacuWAR is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -