Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 10-08-10, 22:53   #406
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

poi sunt convins ca aia care au facut marcajele, impreuna cu politia romana, sigur au mers si cu 20 la ora si cu 50 pe acolo, si sigur au testat sa vada daca-i ok.
atunci nu-i nici o problema, sa le faca drepte, dar sa interzica oprirea masinilor pe partea cu tribunalul.
aia ar fii rezolvarea.
da, recunosc, nimeni nu respecta nimic, aici ii marea problema
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 10-12-10, 22:43   #407
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

http://www.citynews.ro/cluj/din-oras...t-chef-102312/
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 11-12-10, 11:20   #408
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

http://www.ziuadecj.ro/eveniment/rec...mh--57193.html

bravura , prostie ,tupeu sau pur si simplu o chestie de luat in considerare?


Oricat de bine pregatit ai fi asemenea 'teste'' nu se fac pe un drum public cand risti viata celor din jurul tau ( daca nu dai 2 bani pe a ta )
__________________

Fresh Touring Origination
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 11-12-10, 12:21   #409
dan_stage28

Stage 5
 
dan_stage28's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 509
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

initial am crezut ca are motocicleta MTT Turbine Superbike ,pe asta cred ca cu elicopterul il mai poate prinde,iar daca pica nu cred ca o ii para rau la cineva
__________________


viata e plina de suisuri si coborasuri pentru mine ce e important e sa ma simt bine si sa imi traiesc viata la maxim
dan_stage28 is offline   Reply With Quote
Old 12-12-10, 00:02   #410
LeviGRT

Stage 2
 
LeviGRT's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 50
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

si ziaristii romani detin recordul mondial de aberatii si minciuni si nu in ultimul rand DE PROSTIE...dovada clara este:
https://www.youtube.com/watch?v=cgSSduj9iYo
LeviGRT is offline   Reply With Quote
Old 04-01-11, 18:21   #411
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

http://stirileprotv.ro/stiri/evenime...bucuresti.html

sigur treceam peste el, cu riscurile de rigoare.
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 04-01-11, 21:55   #412
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Quote:
Originally Posted by -LEXION- View Post
sigur treceam peste el, cu riscurile de rigoare.
de ce riscuri ? cand dadeam declaratie..."domnu politist, persoana respectiva a trecut strada printr-un loc nepermis"
Dolce CST is offline   Reply With Quote
Old 04-01-11, 22:01   #413
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Quote:
Originally Posted by -LEXION- View Post
http://stirileprotv.ro/stiri/evenime...bucuresti.html

sigur treceam peste el, cu riscurile de rigoare.
Te-ai gandit si la faptul ca poate fata/femeia era vinovata? de ce toata lumea ii catalogheaza pe toti cei cu BMW, Mercedes sau Audi ca fiind cocalari si etc? fiecare padure are uscaturile ei, am vazut cocalar pana si cu Saab sau Honda deci ...Nu cred ca smardoiala tine de ce ai in parcare sau in brat


Edit: si sa stii ca presa exagereaza in 99% din cazuri ca doar asa isi castiga banii
Exemplu cum ca asta ar fi cocalar e articolul de pe prima pagina a site-ului
__________________
dati-mi un ciocan sa-mi indrept comportamentul
If I'm going to Hell ... I'm going in an BMW
the joint makes me high, but BMW makes me fly
In a BMW, happiness isn't around the corner, happiness is in the corner.

Last edited by Champion; 04-01-11 at 22:03.
Champion is offline   Reply With Quote
Old 04-01-11, 23:28   #414
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Problema se pune invers nu e cocalar ca are beamve ci este cocalar pentru gesturile sale (doar o primata reactioneaza astfel) care prin coincidenta conduce un bmw. Adevarul este ca foarte multe specimene conduc masini din brand-ul respectiv dar asta nui scade calitatea. Oricum concluzia am luat-o demult, astfel de exemple nu pot decat sa intareasca regula ca suntem o tara dominata de inculti, fara educatie si bun simt.
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 12:33   #415
elnino

Stage 4
 
elnino's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 285
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Or fi raceri cu bmw3 dar pe mine si azi m-au disperat doi taximetrisi de la nova . unul dintre ei era oprit exact in colt pe ferdinand cu baritiu. Un samantzar burtos, cand i-am facut semne ca e un idiot, m-a injurat. Pai cum dumnezeu nu poti opri cu 10m mai incolo?
Altul pe dorobanti mergea cu linia despartitoare intre roti, adica ocupa 2 benzi de mers si vorbea la telefon. Tot tzaran de la nova. Cu astia ce ar trebui sa facem? eu i-as lasa fara permis toata viata, sa manance seminte si ei si familia lor daca-s idioti.
__________________
Colaborator Safety Broker - incheie un RCA si ai livrare la domiciliu. In plus la fiecare polita incheiata, donezi automat 1 RON fundatiei S.M.U.R.D.
elnino is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 12:53   #416
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Quote:
Originally Posted by elnino View Post
Or fi raceri cu bmw3 dar pe mine si azi m-au disperat doi taximetrisi de la nova . unul dintre ei era oprit exact in colt pe ferdinand cu baritiu. Un samantzar burtos, cand i-am facut semne ca e un idiot, m-a injurat. Pai cum dumnezeu nu poti opri cu 10m mai incolo?
Altul pe dorobanti mergea cu linia despartitoare intre roti, adica ocupa 2 benzi de mers si vorbea la telefon. Tot tzaran de la nova. Cu astia ce ar trebui sa facem? eu i-as lasa fara permis toata viata, sa manance seminte si ei si familia lor daca-s idioti.
Nu ai ce le face eu stau la gara, iar acolo unde ii statia ii strada Craiova. Se pun fix acolo pe colt jumatate din masina pe mijlocul strazii si cum intrii pe strada Craiova si cum iesi, iar daca le zici ceva toti iti sar in cap. Nu ai ce le face astia is taximetristii, iar daca se pun cei de la ARR si RAR pe ei..is mielusei. Ii inteleg trebuie sa isi castige painea de zi cu zi, dar macar sa taca si sa se puna in standurile lor frumos fara sa blocheze circulatia. Eu personal am avut altercatii cu taximetristi si daca le zici ca vor sa ramana fara atestat nu mai zic nimica
Dolce CST is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 12:55   #417
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

ieri am venit cu taxi de pe avram iancu pana pe dorobantilor....aproape de biblioteca.
prin fata pe la surdo-,muti aveam aproape 110...si-l intreb, nu mergem prea repede?
raspunsul lui: daca mergem mai incet ne depasesc toti si apoi trebuie sa semnalizez si daca nu merg asa de repede nu am curse, la noi cursele se fac in functie de viteza...
nu zau?
de cand viteza in oras a urcat de la 50 la 110?
de cand cursele se fac in viteza?
daca faceam doamne fereste accident eu nu tineam cu el, sa ma pupe undeva...dupa ce-i si paltesc imi pune si viata in pericol?
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 12:59   #418
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Quote:
Originally Posted by werwceul View Post
ieri am venit cu taxi de pe avram iancu pana pe dorobantilor....aproape de biblioteca.
prin fata pe la surdo-,muti aveam aproape 110...si-l intreb, nu mergem prea repede?
raspunsul lui: daca mergem mai incet ne depasesc toti si apoi trebuie sa semnalizez si daca nu merg asa de repede nu am curse, la noi cursele se fac in functie de viteza...
nu zau?
de cand viteza in oras a urcat de la 50 la 110?
de cand cursele se fac in viteza?
daca faceam doamne fereste accident eu nu tineam cu el, sa ma pupe undeva...dupa ce-i si paltesc imi pune si viata in pericol?
de ce nu ai incercat sa il filmezi sa il dai pe mana politie?
Dolce CST is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 16:54   #419
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

sa ma complic?
deobicei sta radarul in cascada pe dorobantilor, scapa de 1 il prinde celalalt ) deci tot sunt mai mari sanse sa ramana fara permis decat sa ma duc eu la politie...
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 11-01-11, 22:41   #420
tigri94

Stage 1
 
tigri94's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 10
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Quote:
Originally Posted by werwceul View Post
poi sunt convins ca aia care au facut marcajele, impreuna cu politia romana, sigur au mers si cu 20 la ora si cu 50 pe acolo, si sigur au testat sa vada daca-i ok.
atunci nu-i nici o problema, sa le faca drepte, dar sa interzica oprirea masinilor pe partea cu tribunalul.
aia ar fii rezolvarea.
da, recunosc, nimeni nu respecta nimic, aici ii marea problema
eu zic ca daca ar muta taximetristii pe banda 1 (langa teatru) ar fi perfect, ar ramane celelalte in linie (sau ma rog, aproape linie )
am mai intalnit si dobitoci care de pe banda 3 inainte intra direct pe prima pe Dorobantilor
tigri94 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -