Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 14-04-10, 07:52   #361
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Io am vazut ca era barbat...ala se credea mare si tare...
Dolce CST is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 23:22   #362
CJ-86-UHE

Stage 5
 
CJ-86-UHE's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 593
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Tupeu de bucurestean

http://www.antena3.ro/stiri/rutier/n...asa_99298.html
CJ-86-UHE is offline   Reply With Quote
Old 24-05-10, 21:37   #363
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Care stie cumva masina cj 91 lta?? AM NEVOIE URGENTA DE DETALII!!!
Dolce CST is offline   Reply With Quote
Old 24-05-10, 21:48   #364
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Azi am si eu doua, prima: la mine in fata casei, un amic venea in vizita, semnalizeaza omul frumos, se incadreaza ca sa vireze la stanga...si apare idiotu din spate si-l loveste fumusel incat a reusit sa-l intoarca invers (cu fata inspre directia de unde venea), culmea, tot el face figuri...cum ca amicul nu a semnalizat si el s-a incadrat sa depaseasca, si ca nu s-a asigurat si nu il vazuse cand intrase in depasire...s-a ajuns la politie si asa mai departe. Mentionez ca la nici 15 m de casa mea e o intersectie.

Numarul doi (la propriu, adica chestia aia ce o faci la baie de pute), intrarea in Apahida de pe drumul de reghin, stau frumos la trecerea peste calea ferata, in fata unui MAN vechi de cand e lumea, trece si trenul apoi plecam si noi, trec peste calea ferata si...MAN-ul (poate se credea foarte sportiv) se incadreaza in dreapta mea ca sa faca si el stanga spre Cluj...desi in dreapta mea nu era banda, ajunge paralel cu mine culmea...chiar dupa ce m-am asigurat ca pot sa intru in trafic si am demarat, idiotu' (scuze limbajul) aproape s-a urcat pe mine, dar, a trecut si asta, m-am ales frumusel cu cateva injuraturi acolo la calea ferata...si cu inca cateva cand m-a ajuns la semaforul ala unde e intrarea pe Plevnei (si acolo a blocat traficul ca sa ma injure). Vina mea a fost ca sunt civilizat, ca trebuia sa cobor din masina acolo la semafor si sa-i soptesc ceva la ureche prin gura cu piciorul, dar...nici nu eram singur in masina, mai erau si masini care asteptau sa treaca "prietenul" plus ca ceva nu ma lasa sa fac scene de genu asta.

Probabil o sa mai revin...din pacate
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 25-05-10, 03:48   #365
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Quote:
Originally Posted by Dolce CST View Post
Care stie cumva masina cj 91 lta?? AM NEVOIE URGENTA DE DETALII!!!
Sa va zic ce am patit cu acest individ...am mers pe muncii luni seara sa ma intalniesc cu cineva langa facultate. si cand plec de acolo si ajuns la intersectia mare...fac stanga sa merg in caminele din marasti. Ajung la nici 200 m de Lukoil unde pe banda de langa trotuar era oprit un tir. Un DOBITOC cu un golf 4 vede ca nu are loc se baga in fatza mea si pe mine ma face sa ma bag pe contra sens...il clanxonez si de aici o inceput showu' mo urmarit pana dupa Podul Hingherilor...(am avut MARE!! noroc ca era verde la semafor) si merg in fatza si la un moment dat am franat brusc chiar inainte de a intra sub pod...am franar sa merg pe la clujana deoarece cunosc zona si il pod pierde...cand colo el se baga si el la dreapta si ma blocheaza..am avut mare noroc ca am putut da cu spatele ca altfel o puneam...s-or coborat 2 la mine si cand am trecut pe langa ei unu din ei mio lovit masina! Am fo acuma noapte la 3 la politie dar ei dormeau si am zis ca nu ii deranjez dar dimineatza la prima ora merg si depun reclamatie ! Is foarte multi "soferi" care dupa tot ei gresesc tot ei is cu gura mare...asta e..TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPU!!

PS: revin cu informatii dupa ce aflu ceva de la politie..
Dolce CST is offline   Reply With Quote
Old 25-05-10, 11:15   #366
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

ba eu nu imi dau seama pe unde dracu ii gasesti... cred ca ai patania si saptamana )
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 25-05-10, 13:37   #367
jmf_

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 146
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Da, chiar ghinionist, dar intrebarea mea e de ce nu mergi, cu ei urmarindu-te, pana la politie, sa vedem daca acolo mai fac figuri.
jmf_ is offline   Reply With Quote
Old 25-05-10, 15:01   #368
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Asta am vrut aseara...dar eram pe roshu si imi era sa nu ma lase si pe unde trebuia sa merg trebuia sa ma opresc pe la semafoare si noh...
Dolce CST is offline   Reply With Quote
Old 25-05-10, 15:41   #369
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Quote:
Originally Posted by RA_2fast4u View Post
ba eu nu imi dau seama pe unde dracu ii gasesti... cred ca ai patania si saptamana )
saptamanal cred ca am si eu, cateodata chiar de mai multe ori pe saptamana atat doar ca nu intotdeuna ii bag in seama, de data asta am postat doar ca mi-a venit update cu thread-ul asta, altfel era inca o "faza" uitata intr-un morman de imbecilitate.
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 25-05-10, 18:37   #370
Korne

Stage 5
 
Korne's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,045
Member of:
[VW]
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

draga soferita auto,
atunci cand eu urc si tu cobori trebuie sa imi acorzi prioritate, in al 2-lea rand: cand tu ai obstacole pe partea ta de mers la fel trebuie sa imi acorzi prioritate; in al 3-lea rand: cercul acela rosu cu centru alb in forma de dreptunghi inseamna "accesul interzis" deci nu ai ce cauta acolo. si cand se intampla toate 3, esti in coborare, pe banda mea de mers si pe interzis ar fi bine sa iti ceri scuze in loc sa te uiti in jos la mine prin ochelarii tai de soare ce ii porti pe timp innorat din minunatul tau seat ibiza...ciao
Korne is offline   Reply With Quote
Old 25-05-10, 19:14   #371
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Quote:
Originally Posted by Korne View Post
draga soferita auto,
atunci cand eu urc si tu cobori trebuie sa imi acorzi prioritate, in al 2-lea rand: cand tu ai obstacole pe partea ta de mers la fel trebuie sa imi acorzi prioritate; in al 3-lea rand: cercul acela rosu cu centru alb in forma de dreptunghi inseamna "accesul interzis" deci nu ai ce cauta acolo. si cand se intampla toate 3, esti in coborare, pe banda mea de mers si pe interzis ar fi bine sa iti ceri scuze in loc sa te uiti in jos la mine prin ochelarii tai de soare ce ii porti pe timp innorat din minunatul tau seat ibiza...ciao
HAHA, asta e buna, stai ca am si eu una : Draga soferita, daca e intunecat cerul nu are sens sa porti ochelari de soare, dimpotriva, de vedere, astfel ai vedea ca sunt oprit la stop...si eu si celelalte masini din fata mea, ai vedea poate ca ai loc sa te opresti si altundeva decat in bara mea spate. Dar ai fost ok ca nu ai facut fite, nu am facut nici eu ca nu-s taran plus ca bara imi era jumate fibra jumate plastic...dar data viitoare poti sa te uiti mai bine
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 25-05-10, 22:16   #372
trk-potti

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 37
Member of:
[RENAULT]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Quote:
Originally Posted by CSU SIBIU View Post
Am un mesaj pentru soferul/soferitza masini cu nr CJ 06 ALN (mica,rosie,nu am apucat sa vad marca): preda-te te rog carnetul la politie inainte sa provoci o tragedie!
Daca tot intri in giratoriu de pe banda de langa axul drumului si vrei sa iesi pe prima iesire ( in dreapta) macar semnalizeaza si da prioritate celor care isi continua drumul prin giratoriu.Sau mai bine incadreaza-te direct pe prima banda.
Altfel poate prinzi un adormit,orgolios sau incepator si faci o minune.

23.11.2009,7 20 am,giratoriu sigma pe coborare c turzii


:> un preten ff bun Seat Leon CJ 06 ALN
trk-potti is offline   Reply With Quote
Old 25-05-10, 23:44   #373
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

revin la necazurile mele...am fo acuma seara la politie si m-or trimis de la o sectie la alta mi s-a zis sa merg mane dimineatza la sectia de langa regionala ca sa depun plangere penala si judecatoria va decide ce ii va face...
Dolce CST is offline   Reply With Quote
Old 02-06-10, 07:49   #374
nesscar

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[VW]
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Tare topicul ... insa am ramas surprins de ce scrieti voi aicia... doamne... e plina tara asta de figuranti cu masini tari impresi si pu.. mea, o tiganie. Copii astia cu totul primit pe tava cand se duc parinti o sa ajunga niste gunoaie... nu se pot descurca is vai si amar! ma lovesc si eu uneori de astfel de cazuri insa ma fac ca nu ii vad, dar am patit si eu odata la semafor sa deschida un baietas geamu dreapta evident la buton avea un mercedes c220 parca modelul 2000 2002 si sa imi spuna ca imi stau figurile pe cap ca paru dat cu fixativ sau ceva de genu, dupa care ma intreaba daca vreau sa fac liniuta cu el, dupa 2 secunde ma face las si povestea a mai continuat un pic... pana ia m spus ca ma bag cu masina in el ) am un golf unu si am un mare carlig in spate pus special pentru a evita avarierea grava a masini in caz de accident fie el cu intentie sau nu ) asa ca sa calmat. Oricum aveam sa aflu dupa cateva zile de la niste amici ca este o saracie lipita pamantului e foame in burta si visator la o sticla de cola dar de ce sa zicem asta ca doar avea mertzan ... cu volan pe dreapta evident... si impresile era si cu femeia ... si culmea era si pokemon) pocait pentru cine nu intelege.... deci nu va sfiiti stimati si onorabili cetateni dotati masinile cu bullbar si un mare carlig si credeti ma chiar da roade !!! In plus de asta inca exista pe piata firme de asigurari care nu tin cont de cate ori ai folosit intr un an asigurarea. Din punctul meu de vedere asa se calmeaza toate fosilele astea. Sunt sigur ca nimanui nu ii convine sa stea cu masina in service 2 3 saptamani si umblatura si plm... plus ca daca dai cu carligu in fata se duce bara, radiatoarele amadoua, masca,faruri 1 sau 2 depinde daca ai simtul mijlocului,tragar, un pic capota la masinile mai mici ... si lista poate continua))
__________________



Repar spoilere auto,camioane,carene scutere,motociclete,atv-uri preturi fara concurenta
Dezmembrez Golf 1 Diesel - 1983
Citroen Saxo Benzina - 2000
Opel astra F Benzina - 1994
Ford Mondeo 2.5 V6 - 1997
Vw golf - 2004 1900 SDI
nesscar is offline   Reply With Quote
Old 02-06-10, 11:22   #375
micutu_flo

Stage 2
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 50
Default Re: Conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

De multe ori e bine sa tragem o injuratura buna si sa-i lasam in pace dar se aduna si .....
Acum 2 zile plescam din parcarea de sus din Iullius cu un prieten , la coborare este drumul acela in stanga care are cedeaza trecerea , dar nu pt toti se pare , l-am ajuns dupa colt pe super soferul si l-am luat la intrebari ...nu stiu daca avea 18 ani si 1 zi ( exagerez acuma ) la ce ma ajuta scuzele daca nu se opreste si intru in el ?
si alta faza , plec de la semafor din fata de la Primarie, banda 1, pe banda 2-a autobuz, si ne trezim ca ne taie fata , prima data autobuzului si apoi mie un nenorocit , ca nu pot sa-i zic altfel cu un Polo cred in 2 usi , model 2000+/- si intra pe Vasile Alecsandri , la o palma m-am oprit, nu era mare bai dar eram cu sotia si fetita in masina plm,
Hai sa fim sanatosi ...
Cele bune
micutu_flo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -