Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 22-05-08, 12:45   #136
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Quote:
Originally Posted by mafiozzo View Post
da de taximetrsti care se baga in fata ta si dupaia te duc si cu 30 la ora?..defapt povestea cu taximetristi e veche...

lasa ca nici tu nu esti mai bun... fereasca Dumnezeu ce faci tu prin trafic...
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 22-05-08, 14:21   #137
CristianD
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 599
Member of:
[Honda]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

da tu cand iti iei carnetu domnule Fixius sa iti bagam si tie de vina una alta?
unu peste alta ... mare atentie la BMW-uri cu numere de italia, spania si alte tari din comunitate. Am vazut intr-o seara pe la vreo 12 doi piloti de curse dinastia ce se dadeau pe drumu de la Stadionu Moina , pe langa parc spre centru.
CristianD is offline   Reply With Quote
Old 22-05-08, 19:51   #138
mafiozzo

Stage 5
 
mafiozzo's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,023
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Quote:
Originally Posted by Fixius View Post
lasa ca nici tu nu esti mai bun... fereasca Dumnezeu ce faci tu prin trafic...
ce fac ma in trafic? mai vazut vreodata ca nu cred din moment ce esti pieton

Last edited by mafiozzo; 22-05-08 at 19:56.
mafiozzo is offline   Reply With Quote
Old 23-05-08, 18:10   #139
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Quote:
Originally Posted by CristianD View Post
da tu cand iti iei carnetu domnule Fixius sa iti bagam si tie de vina una alta?
unu peste alta ... mare atentie la BMW-uri cu numere de italia, spania si alte tari din comunitate. Am vazut intr-o seara pe la vreo 12 doi piloti de curse dinastia ce se dadeau pe drumu de la Stadionu Moina , pe langa parc spre centru.

treci pe la mine zilele astea, la o poveste.. :P

permis.... inca un.. an.. si dupaceea vedem...
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 00:50   #140
Shade

Stage 3
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 88
Member of:
[FORD]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Quote:
Originally Posted by mafiozzo View Post
da de taximetrsti care se baga in fata ta si dupaia te duc si cu 30 la ora?..defapt povestea cu taximetristi e veche...
Sambata seara coboram din Zorilor in Manastur si pe varianta in smecherash cu un Punto de culoare inchisa si gagica in dreapta imi taie calea de pe banda intai pe a doua fara semnalizare fara nimic. am franat si am claxonat, el a franat de cateva ori in fata mea. evident ca am trecut pe banda intai am depasit si am intrat in fata lui, cu o manevra asemanatoare cu el (taiat calea fara semnalizare) cu vocabularul de rigoare si am mers mai departe. SI LUI ii promit ca data viitoate ii iau vopseaua de pe usi, si asa vreau bare noi.

De asemenea tin sa il injur din strafundul stomacului si pe cretinul care duminica seara conducea masina Skoda Fabia numar SJ xx MIM pe care l am depasit in Nima si care mai apoi s-a bagat in fata mea, a franat si pana in cluj nu m-a lasat sa il depasesc.

Daca cumva vreunul dintre cazurile mentionate de mine mai intra si in acest topic, il rog sa imi dea un PM sa ii pot face doar lui "dedicatile". In alta ordine de idei: lasati draq smecheria deoparte ca poate unii oameni va depasesc ptr ca se grabesc sa ajunga undeva, nu ca sa va arate cat de smecheri sunt!! PISS (not peace) OUT!
__________________
Sure I can drive safe, but then... where would the fun be? ('03 Ka)
Shade is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 09:17   #141
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Punto era cumva albastru inchis si cu evacuare mare si galagioasa ? Am patit-o si eu cu unul in centru prin fata pe la hotel Victoria, cand se lucra pe prima banda, la forat pentru tunel, de a trebuit sa intru pe banda de autobuze sa trec in fata lui.

Iar cu soferii de SJ...cine nu a patit-o? Am scris si eu mai sus, si a mai zis un user in sectiunea Accidente despre altul cu un Vento de SJ...
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 15:31   #142
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

nu cumva o fii pampalaul ala, are ceva sistem montat la rotile din fata, si scoate fum pe la rotile din fata, pardicipa la db dreg... oare.. nu o fi el ???
__________________
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 29-05-08, 21:50   #143
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Am sa ma bucur cand am sa il vad imprastiat pe drum pe soferul BMW-ului X5 alb cu numere de B ?? WMP, pentru care NU CONTEAZA cat e coloana de masini de mare, cate curbe sunt, ce vine din fata, ce e in stanga si in dreapta ..... tot drumul e al lui, si restul sa se salveze cum pot.

Veneam azi de la Tg Mures, si pe curbele de dupa Ludus se formeaza o coloana de vreo 20 de masini dupa 2 basculante....toata lumea merge calm si normal, pana apare retardatul, care depasea oriunde, in curbe fara vizibilitate, la urcare , peste tot, el era in depasire....cand ajunge sa ma depaseasca pe mine, apare o alta masina din fata, la care, el trage spre mine puternic, eu intru cu rotile din dreapta pe nisip, iar masina de pe contrasens, la fel, ca sa ii facem loc lui, sa il scapam cu viata.....
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 30-05-08, 00:04   #144
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

sincer sa iti spun ai.. fost.. prost, ca te-ai tras..
tu trebuia.. sa tragi spre el.. sau nici sa nu te dai laoparte..
eu sincer nu ma dadeam laoparte..
Din cate situ.. e ceva neam cu patronul care are piatza de masini din mures...
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 30-05-08, 10:58   #145
CristianD
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 599
Member of:
[Honda]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

apoi fixius noi tinem la vietiile noastre si la masinile noastre. indiferent cat de dobitoci is unii io personal prefer sa ii feresc si sa ii "ajut".
CristianD is offline   Reply With Quote
Old 30-05-08, 11:25   #146
mafiozzo

Stage 5
 
mafiozzo's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,023
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

lasa ca fixius e un milionar si isi permite sa se bage sa il vad cand isi ia carnetu.. oare se baga?
mafiozzo is offline   Reply With Quote
Old 30-05-08, 13:36   #147
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Fixius, nu mi`o lua in nume de rau dar laoparte se scrie "LA O PARTE".
fixius, fa scoala de soferi, da examen, detine un permis apoi mergi la drum.
cand esti la volan te mai gandesti o data...si nu tragi in el ci te tragi tu ca ala din fata cand il loveste pe cel din lateralul tau poate`l proiecteaza direct in tine si apoi nu cred ca iti va placea prin spitale.
din dreapta ii usor de vorbit...dar dupa un timp iti piere cheful de "pilot de curse" prin oras.
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 30-05-08, 16:35   #148
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Quote:
Originally Posted by Kent8 View Post
Fixius, nu mi`o lua in nume de rau dar laoparte se scrie "LA O PARTE".
fixius, fa scoala de soferi, da examen, detine un permis apoi mergi la drum.
cand esti la volan te mai gandesti o data...si nu tragi in el ci te tragi tu ca ala din fata cand il loveste pe cel din lateralul tau poate`l proiecteaza direct in tine si apoi nu cred ca iti va placea prin spitale.
din dreapta ii usor de vorbit...dar dupa un timp iti piere cheful de "pilot de curse" prin oras.
...zise schumi
Jokerman170 is offline   Reply With Quote
Old 30-05-08, 20:30   #149
CJ-86-UHE

Stage 5
 
CJ-86-UHE's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 593
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

Quote:
Originally Posted by -LEXION- View Post
Am sa ma bucur cand am sa il vad imprastiat pe drum pe soferul BMW-ului X5 alb cu numere de B ?? WMP, pentru care NU CONTEAZA cat e coloana de masini de mare, cate curbe sunt, ce vine din fata, ce e in stanga si in dreapta ..... tot drumul e al lui, si restul sa se salveze cum pot.

Veneam azi de la Tg Mures, si pe curbele de dupa Ludus se formeaza o coloana de vreo 20 de masini dupa 2 basculante....toata lumea merge calm si normal, pana apare retardatul, care depasea oriunde, in curbe fara vizibilitate, la urcare , peste tot, el era in depasire....cand ajunge sa ma depaseasca pe mine, apare o alta masina din fata, la care, el trage spre mine puternic, eu intru cu rotile din dreapta pe nisip, iar masina de pe contrasens, la fel, ca sa ii facem loc lui, sa il scapam cu viata.....


respectivul e un huhutz din tg mures ce e la facultate in cluj si cam face pe baronul local si pe la noi, dar nu prea i-a mers anul asta
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli.
CJ-86-UHE is offline   Reply With Quote
Old 02-06-08, 23:40   #150
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: conduita soferilor (ne)profesionisti in trafic

ce ne facem cu taximetristii care opresc fix pe banda intai inainte de stop si nu numai,pun avariile si aia ii,avem dreptu' sa le sculam rudele si ce mai au ei,au dreptu sa opreasca asa cum vreau ei unde le taie capu?sa ma exprim corect unde doreste clientul
__________________
vlad_VSV is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -