Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 10-04-05, 14:06   #151
lam

Stage 3
 
lam's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 117
Member of:
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
Default NO COMMENT!!!

nu cred ca mai are rost sa mai spun ceva de organizare, dar am batut 400km de la Craiova ca sa ma dau si eu si am ramas fff surprins cand am ajuns, intr-adevar cu intarziere din cauza traficului in jur de ora 22.00, dar m-am bazat pe ceea ce s-a discutat pe forum inainte de cursa ca \"Provincia are prioritate\". Am ramas placut surprins si pe aceasta cale tin sa felicit clujul pentru ca aici sunt ffff multi iubitori de automobilism pt ca la nici o cursa legala nu am vazut atata lume (peste 20000 persoane). Referitor la organizare cred ca ar trebuii sa luam in calcul ca nu s-a putut face fatza la atata puhoiul de lume. Sunt ffff dezamagit pt ca nu am reusit sa ma dau cu toate ca am reusit sa intru cu masina pana la linia de start dar cand am vazut ca organizarea este asa de proasta nici nu m-am mai inscris pt ca eram sigur ca o sa se anuleze. Nu mi-a placut in schimb pt ca dintr-o cursa legala s-a transformat intr-una ilegala si nu a fost frumos din partea celor care au facut acest lucru, pt ca nu cred ca vreodata in acest oras o sa se mai faca vreodata vreo cursa legala. Pacat de iubitorii de automobilism ca trebuie sa se deplaseze in alte orase sa vada o cursa legala pt ca lka ei nu o sa mai aiba parte. Oricum pe viitor daca vetzi mai reusi vreodata sa mai luatzi aprobarile necesare pt o noua cursa, sa luatzi in considerare ca jandarmeria si garduletzele sunt de baza pe toata distantza de 400m sau 900m. Felicit inca o data totzi adevaratzii iubitorii de automobilism si rusine organizatorilor ca nu au stiut la ce sa se astepte. ATENTIE PE VIITOR.
PS: totusi daca reuseam sa ma dau o data eram cel mai multumit
__________________
EXTREME RACING CLUB
lam is offline  
Old 10-04-05, 14:21   #152
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default L E G A L R A C I N G

Desi dam prea mare importanta a ceea ce a fost mai vreau sa va subliniez cateva idei.
Am stiut ca nu e bine ce se va intampla acolo, am sperat sa fie bine, pentru ca orice pata adusa imaginii curselor ne afecteaza in mod direct.
Nu am luat pozitie vehementa inainte de cursa pentru ca a-ti fi spus ca suntem impotriva lor si asta este contrar principilor noastre.Probabil ca daca se lua o pozitie puternica chiar nu s-ar mai fi facut nimic si atunci eram criminali de curse.
Noi vrem curse multe bune si de calitate!
Promitem un eveniment de mare anvergura pe viitor la CJ!
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 10-04-05, 14:27   #153
criss
Old School Cars

Stage 5
 
criss's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,994
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
[Old School Cars]
Default Re: NO COMMENT!!!

Quote:
Originally Posted by \"lam\"
PS: totusi daca reuseam sa ma dau o data eram cel mai multumit
Ai perfecta dreptate,eu am reusit sa ma dau o data,am picat la nimereala,dupa care m-am intors,si a degenerat situatia rau,noroc ca am reusit sa ies de pe pista
__________________
criss is offline  
Old 10-04-05, 16:09   #154
KoKozula

Stage 5
 
KoKozula's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 627
Member of:
[LANCIA]
Default

Si eu am apucat sa ma dau chiar 2 ture, exact la nimereala ....

Ashe ca eu personal nu is chiar ashe de suparat, ca oricum io nu ash fi depashit pe nimeni ....

Repet inca odata... mie imi pare rau pentru cei care au batut drum lung pana la Cluj ca sa vada si/sau sa faca ceva fain ... si nu au reushit decat sa dea 2-3 linii fara sa fie si competitie ... chestia asta is convins ca o puteau face si acasa ....

Sper ca vor mai fi asemenea curse organizate in Cluj ... dar organizate ...

Oricum din greseli se invatza .... pana la urma bine ca nu au fost accidente, ashe ca nu e chiar asha mare tragedie ...

Pacat de gardu ala si de motociletele alea ....

Astept cu nerabdare poze si filme ...
__________________
_________________________
KoKozula was here ...
KoKozula is offline  
Old 10-04-05, 16:20   #155
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default

cateva poze... cam nasoale...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dsc00762_640.jpg
Views:	75
Size:	169.5 KB
ID:	24006   Click image for larger version

Name:	dsc00811_259.jpg
Views:	74
Size:	178.0 KB
ID:	24007   Click image for larger version

Name:	dsc00792_110.jpg
Views:	87
Size:	171.1 KB
ID:	24008  

Click image for larger version

Name:	dsc00779_105.jpg
Views:	78
Size:	137.2 KB
ID:	24009   Click image for larger version

Name:	dsc00766_111.jpg
Views:	68
Size:	173.3 KB
ID:	24010   Click image for larger version

Name:	dsc00758_117.jpg
Views:	71
Size:	128.9 KB
ID:	24011  

tekno is offline  
Old 10-04-05, 16:31   #156
OVI

Stage 5
 
OVI's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 602
Default

organizarea a fost cum a fost dar principala vina a fost a publicului ... nu stiu dar daca va mai fi vreo data viitoare dar daca va fi poate mai bine fara spectatori
OVI is offline  
Old 10-04-05, 16:44   #157
sfigmo

Stage 5
 
sfigmo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 908
Member of:
[Moderators]
[TIME SQUAD]
Default

Ma bag si eu sa spun cateva cuvinte desi am plecat inainte de a se sparge treaba pe aeroport...eu personal cred ca s-au depasit cu mult asteptarile celor care au organizat aceasta treaba...au fost foarte multi oameni prezenti acolo...fosrte foarte multi...prea multi...ce s-a gresit insa e ca nu s-a cerut ajutorul unor oameni cu experienta in domeniu, cei care au mai organizat pana acum curse legale...SEBASTIAN de exemplu...daca se lasa deoparte mandria si orgoliile masculine tipice barbatului roman si se dadeau niste telefoane pentru a cere sprijin in organizarea acestui eveniment, sa nu se fi pus accent atat pe numele evenimentului ci pe ceea ce ar fi putut iesi, s-ar fi facut treaba buna...politia a fost cooperanta oricate critici au luat de la public...nu e treaba lor sa aiba grija de circulatia pe aeroport si prezenta echipajelor de la politia rutiera nu este obligatorie acolo, pista de avioane nefiind un drum public.jandarmii erau prezenti pentru a asigura paza aeroportului neavand absolut nici o legatura cu tinerea hoardei de oameni care umblau pe pista in frau...nu cunosc domeniul organizatoric in privinta curselor astea dar ca un outsider privind initiativa a fost buna, lume s-a adunat, interes pentru curse este...se vor mai face dar pentru cine le va organiza un sfat...cereti ajutorul celor care au facut-o deja si carora le-a iesit mai bine...bafta si bravo pentru intentie...organizatorilor, capul sus in continuare
__________________

Uischi...I'll never forget you...
sfigmo is offline  
Old 10-04-05, 16:50   #158
karvasanu
VW Driver

Stage 2
 
karvasanu's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 68
Member of:
[VW]
Default ceva poze de la karvasanu&oq

am si io ceva poze de la eveniment(realizate de mine si de oq)...eu cred ca este un eveniment care pana la urma a fost reusit...linii,umpicutz de cerculetze,flacari si alte chestii destul de tari...sper sa va placa pozele...am facut ieri aproape 250 de poze ... sper k la urmatoarele actiuni de genu asta sa nu mai vina atatia tarani...care sa treaca pista si sa strice tot...oricum organizarea o lasat de dorit ... succes pe viitor si eu zic sa nu mai mediatizati evenimentele in halu asta ca asa o sa se goleasca cluju si toti o sa vina pe aeroport...ii de ajuns sa anuntati aici pe site...nu are rost asa cu ziare si de-alea grele ... asta cred eu ... si sper sa iasa mai ok tura viitoare
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dsc08846_311.jpg
Views:	107
Size:	514.3 KB
ID:	24013   Click image for larger version

Name:	dsc08821_249.jpg
Views:	152
Size:	573.0 KB
ID:	24014   Click image for larger version

Name:	dsc08820_297.jpg
Views:	99
Size:	563.7 KB
ID:	24015  

Click image for larger version

Name:	dsc08807_206.jpg
Views:	89
Size:	588.5 KB
ID:	24016   Click image for larger version

Name:	dsc08789_214.jpg
Views:	84
Size:	593.5 KB
ID:	24017   Click image for larger version

Name:	dsc08787_149.jpg
Views:	84
Size:	551.2 KB
ID:	24018  

Click image for larger version

Name:	dsc08780_220.jpg
Views:	88
Size:	555.0 KB
ID:	24019   Click image for larger version

Name:	dsc08776_493.jpg
Views:	107
Size:	572.3 KB
ID:	24020   Click image for larger version

Name:	dsc08752_700.jpg
Views:	96
Size:	572.2 KB
ID:	24021  

__________________
........................................VW POWER.......................................
VW POLO 86C STEILHECK UNDER CONSTRUCTION & VW BORA VARIANT
karvasanu is offline  
Old 10-04-05, 16:52   #159
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default

Nu a fost autoritate! Asta lipsea niste jandarmi si niste pulane pe cocasa. Sau vre-o 2 capace la aia care nu se \"trageau pe iarba\" .Cand s-a dat drumul pe pista am incercat sa ajung sa prind loc sa vad ceva + ca eram cu prietena care e mai mica de inaltime. Pe degeaba trecea masina jandarmeriei si politia ca nu se tragea nimeni. Din contra am vazut o faza cand au aruncat cu o sticla de plastic in masina ( am impresia ca l-au prins pe tip). Prostia a fost 100% a organizatorilor iar daca il prindeam pe vreo-unu, dupa atata drum si nervi, mai ales cand au zis ca s-a anulat cursa ..... Tui in gat!
__________________
xxdadixx is offline  
Old 10-04-05, 17:03   #160
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"xxdadixx\"
Prostia a fost 100% a organizatorilor
cu asta chiar nu-s deacord...

Quote:
Originally Posted by \"karvasanu\"
aeu cred ca este un eveniment care pana la urma a fost reusit...
ce a fost reushit? n-am intzeles...

parerea mea e ca pe viitor in caz ca mai exista va trebui sa fie mult mai strict! eventual sa se faca inscrierile incepand cu o saptamana inainte, lafel shi vanzare biletelor de intrare, pt cei din afara rezervari telefonice... mult mai multzi jandarmi shi care sa ishi faca treaba shi mai multe puncte de acces pe pista...
__________________
tekno is offline  
Old 10-04-05, 17:03   #161
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: ceva poze de la karvasanu&oq

Quote:
Originally Posted by \"karvasanu\"
...eu cred ca este un eveniment care pana la urma a fost reusit...linii,umpicutz de cerculetze,flacari si alte chestii destul de tari...
Chestiile astea le pot vedea si in Hunedoara, nu mai trebuia sa bat 170 de km pana la cj
xxdadixx is offline  
Old 10-04-05, 17:13   #162
ZanDer

Stage 5
 
ZanDer's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,913
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Si parerea mea ... care este in general asemanatoare cu majoritatea, adika organizare de *** ... nu au gandit lucrurile cum trebuiau etc. etc. etc.
Vreau sa'mi exprim si eu parerea de rau pt cei din afara clujului, care au dat bani pe ... nimik defapt ...


P.S. Eu am trecut de partea cealalta, de aia ca pe partea, unde trebuia sa stai \"pe iarba\" tat puteai sa stai pe iarba mult si bine, si cand am mers pe partea aialalta pe iarba ... pei ce sa zic ... o durat 5 minute pana s'o saturat oamenii de iarba si si'or zis 'hai mai in fatza ca sa vedem mai bine' ... concluzie: mai avem muuuuuuulte de invatzat ... in special sa ne comportam ( respect pt exceptzii )
__________________
Race the strip, not the street!
ZanDer is offline  
Old 10-04-05, 17:30   #163
karvasanu
VW Driver

Stage 2
 
karvasanu's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 68
Member of:
[VW]
Default

am si un filuletz mic...dar am filmat aproape tot... mai pun cateva poze...care cred ca merita oricum eu zic k mertanu nostru(CJ-06-TXN) o facut spectacolu'...si ca shi tuning merita laude \"CJ-99-KMG\" , \"BH-23-CZY\" , \"CJ-72-DMX\" ... shi multzi altii ... sa-mi ziceti dak va plac pozele si pe langa toate astea mai am o gramada ... salutari si la mai mare
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dsc08939_965.jpg
Views:	90
Size:	572.8 KB
ID:	24025   Click image for larger version

Name:	dsc08929_556.jpg
Views:	88
Size:	592.4 KB
ID:	24026   Click image for larger version

Name:	dsc08919_173.jpg
Views:	84
Size:	557.9 KB
ID:	24027  

Click image for larger version

Name:	dsc08906_304.jpg
Views:	74
Size:	507.4 KB
ID:	24028   Click image for larger version

Name:	dsc08885_263.jpg
Views:	78
Size:	582.3 KB
ID:	24029   Click image for larger version

Name:	dsc08926_235.jpg
Views:	83
Size:	546.9 KB
ID:	24030  

Click image for larger version

Name:	dsc08922_239.jpg
Views:	79
Size:	545.7 KB
ID:	24031   Click image for larger version

Name:	dsc08921_252.jpg
Views:	87
Size:	565.7 KB
ID:	24032  
Attached Files
File Type: mpeg arde_mertanuuu_____104.mpeg (5.15 MB, 135 views)
karvasanu is offline  
Old 10-04-05, 17:42   #164
karvasanu
VW Driver

Stage 2
 
karvasanu's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 68
Member of:
[VW]
Default

xxdadixx sry dak tie nu ti-o placut...mie mi-o placut...te cred ca esti nervos ca ai venit atata sa vezi nishte chestii pe care nu trebuia sa le vezi...da asta ii romanu'...speram k tura viitoare sa fie mai ok...si organizarea sa fie mai buna...sper sa mai vina lumea din alte orashe la noi...k poate odata tot o sa iasa ok ... sincer si mie mi ciuda pe aia si am zis-o si mai sus ... da noh ... degeaba am stat io la locu meu \"pe iarba\" dak altii fugeau dincolo...din pacate ei o cam f***t meciu ... nu mai are rost sa comentez ...
karvasanu is offline  
Old 10-04-05, 18:54   #165
serj_AMG

Stage 1
 
serj_AMG's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 11
Default

Foarte DEZORGANIZAT sau petrecut cursele de la aeroport. De exemplu in Republica Moldova daca se petrece asa o cursa (rar de tot) este organizat mai bine decat aici in Cluj, nu stiu cum se organizeaza in alte oarase, sper sa nu fie asa.
serj_AMG is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -