Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 24-12-13, 10:45   #1
clk_320

Stage 1
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 19
Default Miting sau cum vreti sa ii spuneti

Sal all,
Cred ca suntem destui cu masini cu motoare 3000+, ce ziceti sa ne organizam anul viitor la o intalnire sa marsaluim prin oras pentru a ne putea face cunoscuta nemultumirea fata de impozitele aberante la motoarele 3000+ si nu numai...astept propuneri sugestii....etc.
Sarbatori fericite si la multi ani putere !!!!
clk_320 is offline   Reply With Quote
Old 02-01-14, 16:33   #2
Stresumk4

Stage 4
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 194
Default Re: Miting sau cum vreti sa ii spuneti

Salut. Eu propun sa mergem toata lumea! De la mic la mare! De la Olcit la MAN. Toata lumea ii nemultumita de taxe, impozite, salarii, pret carburant!
Stresumk4 is offline   Reply With Quote
Old 03-01-14, 12:10   #3
clk_320

Stage 1
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 19
Default Re: Miting sau cum vreti sa ii spuneti

Salut,
Sustin ideea, dar mai avem nevoie de voluntari...din pacate, hai cu curaj altfel nu vom schimba niciodata nimic.
Eu ma inscriu la orice forma de protest care poate sa apara.
clk_320 is offline   Reply With Quote
Old 04-01-14, 11:10   #4
clk_320

Stage 1
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 19
Default Re: Miting sau cum vreti sa ii spuneti

In Martie merg sa imi platesc impozitul la finante, daca are cineva pe acasa multe fise de 1 si 5 bani, platesc 50% din valoara lor, am de gand sa ma duc cu un sac, poate mai vine cineva sa isi plateasca impozitul in felul acesta.
clk_320 is offline   Reply With Quote
Old 06-01-14, 22:06   #5
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Miting sau cum vreti sa ii spuneti

Poti merge la bnr in piata unirii sa-ti schimbi banii, cred ca la 1Ban ai limita de 1.000 ron, nu-ti schimba intr-o singura zi mai mult !
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 06-01-14, 22:15   #6
ekofresh

Stage 4
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 250
Default Re: Miting sau cum vreti sa ii spuneti

@clk_320, daca ai o masina cu motor peste 3000, probabil ai si un business bun sau un salariu ca lumea, altfel ti-ai lua Logan si a-i plati mai putin.
Nu ai nici un prieten in Suedia sa il intrebi cu e treaba cu taxele la ei si impozitele pe venit?
ekofresh is offline   Reply With Quote
Old 24-01-14, 10:13   #7
radu_moto

Stage 3
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 114
Default Re: Miting sau cum vreti sa ii spuneti

Quote:
Originally Posted by ekofresh View Post
@clk_320, daca ai o masina cu motor peste 3000, probabil ai si un business bun sau un salariu ca lumea, altfel ti-ai lua Logan si a-i plati mai putin.
Nu ai nici un prieten in Suedia sa il intrebi cu e treaba cu taxele la ei si impozitele pe venit?
Voi spune un lucru pentru care voi fi blamat cel mai probabil de majoritatea, dar eu merg pe demostratii logice (de meserie sunt inginer, nu ca ar conta foarte mult dar sunt genul de om la care 1+1 da intotdeauna 2, nu 3 , 5 etc)

Sunt multe familii cu 5-6-7-8-9...etc copii, la care ar trebui sa le taiem ajutorul, alocatia etc. pentru ca presupunem ca ar avea un bussines bun parintii, altfel de ce ar face atatia daca nu-i pot intretine? altfel ar face mai putini corect?

O masina "de lux", sau o casa sau un avion, barca ce vrei tu trece in aceasta categorie in urma unei evaluari financiare, cum poti tu incadra o masina de 15 ani la care impozitul anual este mai mare ca si valoarea ei in categoria "de lux"? este o aberatie. Dar am si raspunsul "TARA NE VREA PROSTI", prostimea este usor de manipulat, mizeaza pe frustrarile, ura, ranchiuna, neputiinta majoritatii si merg pe principiul "SA MOARA SI CAPRA VECINULUI" si din pacate in Romania aceasta stare este la maxim.

Pe Stiri de cluj a aparut o poza cu membrul clubului OFFROAD, care avea masina inmatriculata in BULGARIA, vi se pare corect?, a fost printre putinii care a participat la operatiunea de salvare a pasagerilor din avion, masina care i-a coborat pe raniti avea volanul pe dreapta...trist dar adevarat, asa ca cei care sustineti in continure impozitele aberante...imi pare rau de voi, eu imi voi sustine cauza in continuare, refuz sa ma las calcat in picioare...

Sunt convins ca in momentul in care vom reusi sa strangem 10-20 de masini pentru un protest ni se vor alatura si altii.

RESPECT CLUBULUI DE OFFROAD TRANSILVANIA, apropo am avut un Land Cruizer din 1998 pe care chiar am fost nevoit sa-l vand avea un motor de 4200cmc.

Asa ca o concluzie, sa nu va mirati cand doamne fereste veti avea o problema ca si cea cu avionul, si vor veni cu "Loganul" sa va salveze.

Va urez o zi buna, si astept sa ne organizam pentru un mars.
radu_moto is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -