Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

View Poll Results: De folos thread-ul sau inutil? :P
Da, util, ajuta. 21 70.00%
NU,nu ma intereseaza, inutil. 9 30.00%
Voters: 30. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 28-01-10, 11:59   #286
hanganu

Stage 5
 
hanganu's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 351
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

De evitat sevicul lui JAN de la gara !!!!!care te intepa maxim ! si iti da piese second la pret de noi !! si mai e si pista cu COX u care mia cerut pe un regulator de aer 1 mil la 2000 12 v si am gasit pe net le 30 de lei !!!! JECMANITORII MAXIMI .
__________________
...
hanganu is offline   Reply With Quote
Old 30-01-10, 08:49   #287
jmf_

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 146
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

flaviu: daca masina e VAG poti merge la ymy in floresti, dupa politie spre gilau la aprox 100m.
jmf_ is offline   Reply With Quote
Old 30-01-10, 13:35   #288
sineta

Stage 5
 
sineta's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,770
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by hanganu View Post
De evitat sevicul lui JAN de la gara !!!!!care te intepa maxim ! si iti da piese second la pret de noi !! si mai e si pista cu COX u care mia cerut pe un regulator de aer 1 mil la 2000 12 v si am gasit pe net le 30 de lei !!!! JECMANITORII MAXIMI .
DACA ZICI CA COXU II JECMANITOR DE CE TOT TIMPUL APELEZI LA EL ESTI UN PUPUNCURIST PE FATA LINGI SI PE LA SPATE NUMAI BARFESTI VEZITI TU DE TREABA TA CA NU AI NICI PERMIS DA CE SA MAI ZIC HABAR DE MASINI DACA AI CEVA CU EL ZII IN FATA NU TOT IL ATACA PE FORUM TOT TIMPUL ,NUMAI INVIDIOSII FAC ASA CEVA EL CE O REALIZAT PANA ACUMA II PRIN MUNCA LUI SI DEAIA APELEAZA MULTI LA EL NU CA II JECMANITOR CUM SPUI TU II CEL MAI BUN MECANIC DE BMW-URI SI NU NUMAI CAND O SA AJUNGI LA VALOAREA LUI SI LA BANII LUI MAI VORBIM
__________________
sineta is offline   Reply With Quote
Old 30-01-10, 17:09   #289
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by sineta View Post
EL CE O REALIZAT PANA ACUMA II PRIN MUNCA LUI
Foarte corect! Felicitari pt masina si pt ce ai facut pana acuma...si mai ales pentru pasiunea ta pt masini!
Dolce CST is offline   Reply With Quote
Old 18-02-10, 14:06   #290
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Ok..caut un service/firma care sa lucreze cu CASCO, pentru a-mi aduce bara fata OPC-Line, faruri de Astra, modul termocupla si aparatori noroi..ceva idei?cineva care sa rezolve repede?
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 22-02-10, 19:49   #291
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Schwartz...aia de pe Plevnei sunt ok?
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 22-02-10, 21:04   #292
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by Antilles View Post
Schwartz...aia de pe Plevnei sunt ok?
Da is!
Dolce CST is offline   Reply With Quote
Old 22-02-10, 22:32   #293
DaNuTzU'

Stage 5
 
DaNuTzU''s Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,014
Member of:
[Fiat]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by Antilles View Post
Schwartz...aia de pe Plevnei sunt ok?
da is hoti
DaNuTzU' is offline   Reply With Quote
Old 23-02-10, 05:29   #294
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by DaNuTzU' View Post
da is hoti
Merci, important e pentru mine sa lucreze repede si bine...ca se face tot pe CASCO, deci pe mine nu au cum ce sa ma fure, iar pe cei de la CASCO..nu-i fura chiar asa de usor. Am vazut ieri o faza ce m-a ingrijorat la ei, era un tip foarte suparat cum ca-l tine de 2 luni cu masina parcata pentru o problema asemanatoare mie, nu-i venise o amarata de bara fata...dupaia am inteles ca de fapt avea Q7 tipu)
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 23-02-10, 14:49   #295
gangsta

Stage 5
 
gangsta's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 774
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[TIME SQUAD]
[SEAT]
Thumbs down Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by Antilles View Post
Schwartz...aia de pe Plevnei sunt ok?
Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! Iti tin masina 1000 de ani si in plus mai fac cateodata treaba de mantuiala... Poate tu o sa ai noroc.
gangsta is offline   Reply With Quote
Old 23-02-10, 18:42   #296
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by gangsta View Post
Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! Iti tin masina 1000 de ani si in plus mai fac cateodata treaba de mantuiala... Poate tu o sa ai noroc.
Inca nu am lasat masina la ei, nici macar nu au trimis un deviz catre cei de la casco...daca pana maine seara nu o fac..wel...vineri merg la altii!
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 24-02-10, 09:41   #297
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

mergi de pe acum la altii...ca asteptand sa te duci la schwartz o sa regreti.
masina ta, timpul tau, bani tai, treaba ta, dar sfatul meu, mergi in alta parte
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 24-02-10, 09:55   #298
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Quote:
Originally Posted by werwceul View Post
mergi de pe acum la altii...ca asteptand sa te duci la schwartz o sa regreti.
masina ta, timpul tau, bani tai, treaba ta, dar sfatul meu, mergi in alta parte
Asa cred ca fac, daca nici azi nu-mi zic cei de la CASCO ca au primit un deviz de la ei....iau frumos "caruta" si merg cu ea la alt service, pe mine ma intereseaza calitatea si viteza de lucru, ca de furat nu au cum sa-i fure(din cate stiu eu)
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 24-02-10, 09:56   #299
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

sa nu se poata fura in romania ceva?
cred ca glumesti.
bafta
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 24-02-10, 10:03   #300
micutu_flo

Stage 2
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 50
Default Re: Service-uri bune si rele din cluj, unde sa mergeti,care sa le evitati...

Salut, acuma cred ca e dupa regula daca ai patit-o tu sau un prieten sunt de evitat, eu personal am avut o dauna si am facut-o pe RCA-ul vinovatului , ARDAF, am ales sa rezolv acolo pentru ca biroul de daune e chiar in incinta service-ului, am avut usa stanga fata, spate si putin desupra rotii stanga spate indoite, am lasat masina luni si am luat-o vineri , au lucrat foarte bine, au scos-o la linie, eu personal sunt multumit, acuma poate am fost eu acel 1 din 100 norocosi.
Cele bune si succes cu reparatia

Last edited by micutu_flo; 24-02-10 at 10:31.
micutu_flo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -