Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 22-11-07, 14:06   #661
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Accidente

Marti seara pe la ora 19 pe Feleac inainte de sensul giratoriu din Zorilor, vizavi cu benzinaria MOL, un Ford KA a lovit o persoana care trecea neregulamentar....masina arata destul de rau, a venit descarcerarea si pompierii, iar traficul a fost blocat la intrare in cluj.
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 22-11-07, 15:00   #662
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Accidente

aaaaaaaaahhhhhhhhh oribil!!!!!!

totusi, ceva detalii?
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 24-11-07, 23:08   #663
ilegal

Stage 4
 
ilegal's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 281
Default Re: Accidente

inka un accident la intersectia muresului cu siretului,nu am poze,am vazut cioburi multe si un gard rupt,al 3lea pe saptamana asta ca a mai fost unu dar minor,no coment
__________________
www.illegal-lifestyle.ro
ilegal is offline   Reply With Quote
Old 25-11-07, 00:19   #664
Andrei™

Stage 1
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 21
Default Re: Accidente

seat ibiza,logan si opel corsa?masinile astea erau implicate in accident?
Andrei™ is offline   Reply With Quote
Old 25-11-07, 01:15   #665
ilegal

Stage 4
 
ilegal's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 281
Default Re: Accidente

era ford fiesta nu opel corsa......ala era unu din accidentele de sapt asta,azi o fost alte masini
ilegal is offline   Reply With Quote
Old 27-11-07, 16:07   #666
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by ilegal View Post
inka un accident la intersectia muresului cu siretului din ce am auzit au fost implicate 3 masini,si un seat ibita care nu am poza,eu am trecut tarziu pe acolo
Cu cateva zile dupa accidentul asta, a mai fost un accident, si de data asta au fost implicate 3 masini. Si daca va mai amintiti, a mai fost un accident acolo cu un Fiat Dublo si o Dacie galbena. Nu inteleg, de ce nu se opresc oamenii iesind din strada cu cedeaza trecerea (si fara vizibilitate)!!!
Vineri am vazut un accident in fata Teatrului National. Un Ford Fiesta sau ce era a venit dinspre P-ta Cipariu, iar un ML nou l-a lovit din stanga si l-a aruncat intr-o alta masina parcata. Nu le-am vazut can s-au lovt, dar cred ca ML trecea regulamentar.
Nu stiu, dar foarte multe accidente se produc in ultia vreme. Nu trece o saptamana sa nu vad una.
di48lo is offline   Reply With Quote
Old 27-11-07, 20:05   #667
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: Accidente

se duc pe ideea ca ei merg inainte deci ii drum cu prioritate,semnele nu conteaza,au ei regulile lor (unii dintre ei) si se ajunge unde se ajunge....am ajuns sa ne ferim sa nu ne omoare unu' deasta......
__________________
vlad_VSV is offline   Reply With Quote
Old 17-12-07, 19:20   #668
ilegal

Stage 4
 
ilegal's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 281
Default Re: Accidente

in someseni....nu stiu detalii
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00018.JPG
Views:	169
Size:	216.1 KB
ID:	409964   Click image for larger version

Name:	DSC00017.JPG
Views:	100
Size:	242.6 KB
ID:	409965   Click image for larger version

Name:	DSC00019.JPG
Views:	108
Size:	287.3 KB
ID:	409966  

ilegal is offline   Reply With Quote
Old 17-12-07, 21:36   #669
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: Accidente

Accident azi seara in intersectia Paris cu B-dul 21 Decembrie... O masina a lovit o Dacie pe partea soferului... Dacia arata foarte rau, toate geamurile sparte, volanul indoit spre afara, pavilionul era taiat de pompieri, etc... Stie cineva detalli?
di48lo is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 00:18   #670
florynu

Stage 4
 
florynu's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 216
Default Re: Accidente

Quote:
Originally Posted by di48lo View Post
Accident azi seara in intersectia Paris cu B-dul 21 Decembrie... O masina a lovit o Dacie pe partea soferului... Dacia arata foarte rau, toate geamurile sparte, volanul indoit spre afara, pavilionul era taiat de pompieri, etc... Stie cineva detalli?
cealalta mashina era un BMW coupe CJ __ TNY (asta venea din marasti)
Dacia a iesit de pe PARIS pe cedeaza in fatza BMW-ului shi poc...
florynu is offline   Reply With Quote
Old 18-12-07, 14:27   #671
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Accidente

Quote:
Accident in lant langa Gilau


In urma cu aproximativ o ora, trei masini s-au ciocnit in dreptul statiei de benzina OMW, la aproximativ 3 kilometri de intrarea in localitatea Gilau.

Conducatorul unui autoturism Seat, care se indrepta dinspre Oradea spre Cluj-Napoca, a lovit puternic din spate un autovehicol marca BMW, care circula in aceeasi directie.

Seat-ul a intrat pe contrasens si a acrosat un al doilea autoturism care se indrepta inspre Gilau. Soferul Seat-ului a fost singurul ranit transportat de urgenta la spital.

“A venit cu viteza foarte mare si a lovit din plin BMW-ul. Apoi a intrat pe contrasens si s-a rostogolit de doua ori prin aer. Soferului ii sangera un brat si vorbea la telefon, deci nu a fost grav”, a declarat unul din angajatii statiei de benzina OMV

poze aici: http://www.citynews.ro/all_galery.php?aid=2094&pid=7181
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 19-12-07, 07:23   #672
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Accidente

nu imi merge.. site-ul
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 19-12-07, 13:08   #673
-LEXION-

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 2,555
Default Re: Accidente

incearca asta http://www.citynews.ro/Accident-in-l...-Gilau+20+2094 , daca nu, intra pe citynews.ro si scrie la cautare, ''accident''

si asta s-a intamplat de cateva ore....

Quote:
Un camion a izbit un microbuz in cartierul Manastur


In urma cu putin timp s-a produs un accident soldat cu doi raniti in cartierul Manastur, in statia de autobuz de langa restaurantul McDonald's.

Soferul unui camion a pierdut controlul autovehiculului, a acrosat usor o masina de taxi si un troleu, dupa care a izbit din spate un microbuz care se indrepta in zona centrala a orasului.

Conform declaratiilor soferului care conducea microbuzul, doi pasageri pe care ii transporta la lucru, au suferit un puternic soc, ambii acuzand dureri in zona coloanei vertebrale. Cei doi raniti au fost imobilizati si transportati de urgenta la spital.

"Camionul a venit din spate si a lovit mai intai un taximetrist, apoi a acrosat troleibuzul si m-a ajuns pe mine din spate, moment in care am simtit ca m-a lovit puternic. Eu l-am vazut in oglinda cand a lovit troleibuzul, am apasat pe acceleratie sa nu ma ajunga, insa n-am scapat. Doi colegi s-au lovit la coloana", a povestit Bucur Lazar, soferul microbusului.
http://www.citynews.ro/Un-camion-a-i...nastur+20+2178
-LEXION- is offline   Reply With Quote
Old 19-12-07, 15:37   #674
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Accidente

*ieri
pe motilor inainte de semaforul de la fortele de munca 5-6 masini s-au ciocnit in lant ( cel mai probabil ele fiind oprite la semafor ) si o conducatoare auto cu o Lancia a lovit masina din fata (un ML de spania ) dupa care sirul de tamponari a continuat. circulatia foarte dificila pentru o perioada in zona

*azi
intre Gherla si Apahida pe o portiune de drum drept ( cel mai probabil noaptea trecuta cand a fost o ceata extraordinara) un camion a parasit carosabilul sfarsint culcat pe o parte in sant

*o dacie 1310 zacea in santul din fata unei case fiind tamponata pe mai multe parti ( probabil rasturnata) prin unul din satele de pe langa DEJ
__________________

Fresh Touring Origination
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 20-12-07, 21:57   #675
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Accidente

strada baladei.
drum drept
2 benzi pe o parte si 1 pe cealalta.
2 masini, o dacie 1300 si un logan de taxi se lovesc frontal.
la oras 15.45 fix in fata porti a postului ncn.
soferul daciei 1300 a avut nevoie de ingrijiri medicale taximetristul doar un cucui a avut la frunte.
nu`mi pot imagina cum s`au putut lovi frontal pe un drum drept unde erau doar ei 2 :P
cand s`a intamplat tocmai intram pe strada.
politia a ajuns in mai putin de 5 minute iar salvarea in 8 minute pe ceas a fost acolo.
descarcerarea a ajuns dupa 10 minute sa`l scoata pe soferul daciei afara ca usile erau cam sifonate si au trebuit taiate.
nu am avut aparatul la mine dar cautati pe ncn.ro poate au reportajul poate au fost pe faza si au filmat ca eu am plecat dupa ce a plecat salvarea cu soferul daciei
__________________
Sa fi Om e o Intamplare, sa fi Domn e un Lucru Mare ! ! !
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -