Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 27-12-10, 10:10   #16
ROAD EMPIRE
Dacia Driver

Stage 5
 
ROAD EMPIRE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,563
Member of:
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie

Lucrurile incep sa se miste

http://www.realitatea.net/protest-cu...la_786352.html
ROAD EMPIRE is offline  
Old 27-12-10, 10:49   #17
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Boicot Benzinărie

marti la ora 15 face bucuresti, brasov , ploiesti si inca cineva...asa-m citit.
nu va faceti probleme de fise, banca nationala din cluj, aia de langa libraria universitatii, va schimba 10 ron in fise de 1ban daca cereti )
werwceul is offline  
Old 27-12-10, 10:51   #18
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by werwceul View Post
marti la ora 15 face bucuresti, brasov , ploiesti si inca cineva...asa-m citit.
nu va faceti probleme de fise, banca nationala din cluj, aia de langa libraria universitatii, va schimba 10 ron in fise de 1ban daca cereti )
si Iasi-ul sustine cele 3 orase, sper sa ne sustina si altii pe noi, de preferabil tot maine
MihaiCsl is offline  
Old 27-12-10, 11:05   #19
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: Boicot Benzinărie

Si in ce benzinarie se merge? OMV din sensul giratoriu? si pe urma la OMV de pe Aurel Vlaicu ?
Dolce CST is offline  
Old 27-12-10, 11:35   #20
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by Dolce CST View Post
Si in ce benzinarie se merge? OMV din sensul giratoriu? si pe urma la OMV de pe Aurel Vlaicu ?
Ar fi ceva, pentru ca sunt doua benzinarii destul de aglomerate un loc de intalnire, ceva?alta idee ar fi OMV-ul de langa Billa, ala si cu astea doua sunt unele dintre cele mai aglomerate benzinarii din oras.Unde se tine intalnirea?Apropo, in functie de cate masin se strang, daca se strang peste 30 (desi ma indoiesc), se poate merge in doua benzinarii.Daca se merge in OMV-urile astea doua de pe Aurel Vlaicu, un loc de intalnire ar fi parcarea de la Profi, chiar de aici de langa sens si de langa benzinarie, sau parcarea de la Kaufland tot din Marasti.

Edit: cel mai bine ar fi sa se hotarasca la fata locului in ce benzinarie se merge.
__________________
dati-mi un ciocan sa-mi indrept comportamentul
If I'm going to Hell ... I'm going in an BMW
the joint makes me high, but BMW makes me fly
In a BMW, happiness isn't around the corner, happiness is in the corner.

Last edited by Champion; 27-12-10 at 11:38.
Champion is offline  
Old 27-12-10, 11:39   #21
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by Champion View Post
Ar fi ceva, pentru ca sunt doua benzinarii destul de aglomerate un loc de intalnire, ceva?alta idee ar fi OMV-ul de langa Billa, ala si cu astea doua sunt unele dintre cele mai aglomerate benzinarii din oras.Unde se tine intalnirea?Apropo, in functie de cate masin se strang, daca se strang peste 30 (desi ma indoiesc), se poate merge in doua benzinarii.Daca se merge in OMV-urile astea doua de pe Aurel Vlaicu, un loc de intalnire ar fi parcarea de la Profi, chiar de aici de langa sens si de langa benzinarie, sau parcarea de la Kaufland tot din Marasti.
nu ne putem baga in Profi ca ii destul de mica parcarea. O idee ar fi sa vedem cati mergem si sa ne impartim jumate in manastur si jumatate in marasti sau daca ii sa ne strangem multi in marasti zic eu sa mergem la iulius ca pe urma facem noi opriri mai este si MOL-ul de langa pod benzinarii sunt destule, oamenii sa vina!
Dolce CST is offline  
Old 27-12-10, 11:41   #22
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Boicot Benzinărie

la ora 15...in profi...nu prea cred ca gasesti loc
un loc ar fii cartodromul...ca-i aproape, si gol
nu stiu daca omv-ul ii cea mai aglomerata benzinarie
frumos ar fii sa fie cate 30 de masini in toate benzinariile, atunci ar fii urat de tot
la toate ma refer, aia de la bila, calea turzii, sens marasti (mai este undeva ov in cluj? )
daca le inchid pentru 4 ore... 4ore x 3 benzinarii....au ceva pierdere baietii.
treaba ar fii de facut in 29-30 cand lumea se pregateste sa plece de rev... si atunci pe langa astea sa se blocheze si luckoil, mol si petrol, sa ramana doar "PRITAX" ) sau astea mici de unde nu prea alimenteaza lumea ca benzina ii cu apa )
werwceul is offline  
Old 27-12-10, 11:44   #23
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by werwceul View Post
la ora 15...in profi...nu prea cred ca gasesti loc
un loc ar fii cartodromul...ca-i aproape, si gol
nu stiu daca omv-ul ii cea mai aglomerata benzinarie
frumos ar fii sa fie cate 30 de masini in toate benzinariile, atunci ar fii urat de tot
la toate ma refer, aia de la bila, calea turzii, sens marasti (mai este undeva ov in cluj? )
daca le inchid pentru 4 ore... 4ore x 3 benzinarii....au ceva pierdere baietii.
treaba ar fii de facut in 29-30 cand lumea se pregateste sa plece de rev... si atunci pe langa astea sa se blocheze si luckoil, mol si petrol, sa ramana doar "PRITAX" ) sau astea mici de unde nu prea alimenteaza lumea ca benzina ii cu apa )
Ar fi ceva aia ar fi cea mai tare chestie
Dolce CST is offline  
Old 27-12-10, 11:45   #24
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Boicot Benzinărie

eu n-am permis...dar daca cineva-mi imprumuta un scuter...vin cu scuterul
werwceul is offline  
Old 27-12-10, 11:46   #25
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by werwceul View Post
eu n-am permis...dar daca cineva-mi imprumuta un scuter...vin cu scuterul
si pe jos ii ok "ai ramas fara combustibil la 1 km distanta" nu?
Dolce CST is offline  
Old 27-12-10, 11:56   #26
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Boicot Benzinărie

si bag titeiu in sticla? )
o sa zica astia ca in recipienti de plastic nu-i ok...doar in din aia de metal :P
werwceul is offline  
Old 27-12-10, 12:05   #27
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by werwceul View Post
si bag titeiu in sticla? )
o sa zica astia ca in recipienti de plastic nu-i ok...doar in din aia de metal :P
cine zice? eu am bagat benzina in sticle de 2l si nimeni nu a zis nimica
Dolce CST is offline  
Old 27-12-10, 12:12   #28
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: Boicot Benzinărie

Deci unde e intalnirea pana la urma? ce ziceti de expo transilvania? parcarea aia e mare si cam tot timpu e goala

@werwceul pai se mai face si in 29-30 daca lumea e unita si daca se face maine si lumea vede ca nu e nimic ilegal si etc data viitoare vin mai multi si tot asa (exemplu: bucurestiul)
si eu as veni dar n-am masina, poate reusesc sa gasesc un prieten sa vin cu el cel mai bine ar fi sa se stabileasca benzinaria la faza locului
Champion is offline  
Old 27-12-10, 12:28   #29
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Boicot Benzinărie

evident ca la fata locului sa se stabilieasca...eu am dat o idee sa se blocheze juamte de zii benzinariile unei anumite firme, ex omv-ul, pe urma luckoil, pe urma petron etc etc
si daca-r fii macar un 25 de masini, ar fii bine
25/benzinarie, omv sunt 3(daca nu ma insel) aia din gilau nu o contorizez..., luckoil sunt 3, petrom 3 cred, rompetrol vreo 4 iar liderul este mol cu vreo 6 daca nu am calculat gresit
deci ar fii ok vreo 75 de masini ceea ce nu-i greu, daca la ss se adunau cate 200 de masini, ii greu sa se stranga 75 pentru aceeasi cauza?
werwceul is offline  
Old 27-12-10, 12:34   #30
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: Boicot Benzinărie

Quote:
Originally Posted by werwceul View Post
evident ca la fata locului sa se stabilieasca...eu am dat o idee sa se blocheze juamte de zii benzinariile unei anumite firme, ex omv-ul, pe urma luckoil, pe urma petron etc etc
si daca-r fii macar un 25 de masini, ar fii bine
25/benzinarie, omv sunt 3(daca nu ma insel) aia din gilau nu o contorizez..., luckoil sunt 3, petrom 3 cred, rompetrol vreo 4 iar liderul este mol cu vreo 6 daca nu am calculat gresit
deci ar fii ok vreo 75 de masini ceea ce nu-i greu, daca la ss se adunau cate 200 de masini, ii greu sa se stranga 75 pentru aceeasi cauza?
OMV nu sunt 4? 1- sens, 2 Aurel Vlaicu, 3- Billa si 4- cel de pe Calea Turzii.
Champion is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -