Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 12-05-10, 13:32   #1
kikiki6

Stock
 
Join Date: May 2010
Posts: 6
Default Sofer nervos

Salut tuturor.As vrea sa va povestesc o faza pe care am patito azi.Trecand trecerea de pietoni(verde pt mine) a dat buzna unu cu masine printre noi cu o viteza fara sa incetineasca macar.Am ripostat verbal nu foarte dur la care el se opreste si vine catre mine.Am scos sprayul lacrimogen si i l-am aratat.Dar cred k nu m-a crezut in stare ca il folosesc.si s-a apropiat prea tare asa k am folosit sprayul.Chiar de 2 ori.Insa el a sarit la mine si m-a lovit.I-am retinut nr de inmatriculare si am sunat politia.A venit un echipaj foarte repede in nici 5 minute.Desigur soferul plecase.Mi-am dat datele si au spus sa ma duc sa dau o declaratie.Eu nu vreau sa umblu pe la politie,desi am cateva cunostine acolo,insa totusi as vrea sa aflu cine e.Daca cumva careva dintre voi ii recunoaste nr de inmatriculare v-as ruga sa imi spuneti numele sau adresa lui.Asa informativ.Ca politia oricum il va identifica si sper k il va si amenda.Dar as vrea sa stiu si eu cine e el si ce e cu tupeul asta.Tin sa va mentionez k eu sunt fata.Si am 24 de ani.Macar daca eram baiat ii intelegeam tupeul.Dar sa dea el intr-o fata......un mitoca si jumatate.Dar ma rog.Asta e.Oricum eu va rog sa imi dati detalii despre el daca ii recunoasteti numarul.CJ 84 PCP.Nu mai retin marca masinii si sincer nici culoarea.Parca era un verzui da nu sunt sigura.Oricum va multumesc.
Salutari!!!
PS:apropo...totul s-a intamplat in manastur la trecerea de pe strada campului colt cu calea manastur.
kikiki6 is offline   Reply With Quote
Old 12-05-10, 15:27   #2
sfigmo

Stage 5
 
sfigmo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 908
Member of:
[Moderators]
[TIME SQUAD]
Default Re: Sofer nervos

Lasa Politia sa isi faca treaba...de ce ai mai sunat sa ii chemi daca nu vrei sa ii implici? Ai 60 de zile sa depui plangere...eu zic sa te grabesti sa o faci daca vrei macar sa ti se ceara scuze...
__________________

Uischi...I'll never forget you...
sfigmo is offline   Reply With Quote
Old 12-05-10, 17:05   #3
kikiki6

Stock
 
Join Date: May 2010
Posts: 6
Default Re: Sofer nervos

Nu stiu ce sa zic.Am sa vb cu sotul meu si vad ce fac.Am sunat la politie in speranta ca il vor amenda.Macar atat.Ca a incalcat legea.Dar lasul a fugit.Ce era sa mai fac?Sa ii spun la aia sa nu mai vina ca asta a fugit?Poate mai si luam o amenda ca ii sun degeaba.Si m-am gandit ca nu ma duc sa depun plangere pt ca apoi cine stie ce imi face,ma urmareste sau imi sparge geamurile de la ap.Stiu eu ce pile are el la politie si imi afla adresa?Politia a spus k il va identifica si nu va lasa lucrurile asa....vedem.Oricum mersi de sfat si daca totusi cineva recunoaste numarul de inmatriculare astept vesti.CJ 84 PCP.
kikiki6 is offline   Reply With Quote
Old 12-05-10, 18:57   #4
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Sofer nervos

da niste indicatii, masina, marca, model, culoare
cel mai bine mergi depui plangere, politia il cauta in calculator in 5 minute poate afla exact adresa
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 00:08   #5
dan_stage28

Stage 5
 
dan_stage28's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 509
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Sofer nervos

si ia-ti un certificat medico-legal pentru dauna cauzata de lovitura sa
dan_stage28 is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 07:18   #6
sfigmo

Stage 5
 
sfigmo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 908
Member of:
[Moderators]
[TIME SQUAD]
Default Re: Sofer nervos

Quote:
Originally Posted by dan_stage28 View Post
si ia-ti un certificat medico-legal pentru dauna cauzata de lovitura sa
=)) =)) dauna ??? )
sfigmo is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 15:35   #7
bebeko
Peugeot Driver

Stage 5
 
bebeko's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 530
Member of:
[SKODA]
[PEUGEOT]
Default Re: Sofer nervos

Nu este vorba cumva de un Audi negru ( parca A6 ) ???
bebeko is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 22:52   #8
kikiki6

Stock
 
Join Date: May 2010
Posts: 6
Default Re: Sofer nervos

sincer nu stiu marca masinii pentru ca nu am fost foarte atenta.Mai bine spus am fost prea socata de ce am patit.Am fost atenta la numarul de inmatriculare fiind sigura ca va putea fi identificat dupa acesta.
kikiki6 is offline   Reply With Quote
Old 14-05-10, 16:07   #9
kikiki6

Stock
 
Join Date: May 2010
Posts: 6
Default Re: Sofer nervos

Quote:
Originally Posted by bebeko View Post
Nu este vorba cumva de un Audi negru ( parca A6 ) ???
Nu stiu sincer....Recunosti cumva numarul?
kikiki6 is offline   Reply With Quote
Old 14-05-10, 17:08   #10
bebeko
Peugeot Driver

Stage 5
 
bebeko's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 530
Member of:
[SKODA]
[PEUGEOT]
Default Re: Sofer nervos

In urma cu ceva timp, sotia a avut o altercatie cu un smecher care pe langa ca nu i-a acordat prioritate ( vorbea la telefon ) a si urmarit-o cu masina in trafic si cand a ajuns-o a inceput cu injuraturi foarte urate.
Parca asta era numarul de inmatriculare ...
__________________
Skoda Fabia Elite by TCM Turbo
Peugeot 207 Sportpack by Dimsport
Democratia a murit.Traiasca totalitarismul !


bebeko is offline   Reply With Quote
Old 14-05-10, 18:28   #11
kikiki6

Stock
 
Join Date: May 2010
Posts: 6
Default Re: Sofer nervos

Quote:
Originally Posted by bebeko View Post
In urma cu ceva timp, sotia a avut o altercatie cu un smecher care pe langa ca nu i-a acordat prioritate ( vorbea la telefon ) a si urmarit-o cu masina in trafic si cand a ajuns-o a inceput cu injuraturi foarte urate.
Parca asta era numarul de inmatriculare ...
Tu vorbesti serios?????Extraodrinar....si ati facut ceva?adik ati mers mai departe???sau mai tine minte marca si culoarea masinii??Imi pare rau pt ea....
kikiki6 is offline   Reply With Quote
Old 14-05-10, 18:29   #12
kikiki6

Stock
 
Join Date: May 2010
Posts: 6
Default Re: Sofer nervos

Quote:
Originally Posted by kikiki6 View Post
Tu vorbesti serios?????Extraodrinar....si ati facut ceva?adik ati mers mai departe???sau mai tine minte marca si culoarea masinii??Imi pare rau pt ea....
Scuze.....am vazut ce ai scris mai sus....sincer nu recunosc....nu situ....
kikiki6 is offline   Reply With Quote
Old 14-05-10, 19:56   #13
bebeko
Peugeot Driver

Stage 5
 
bebeko's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 530
Member of:
[SKODA]
[PEUGEOT]
Default Re: Sofer nervos

Quote:
Originally Posted by kikiki6 View Post
Tu vorbesti serios?????Extraodrinar....si ati facut ceva?...
L-am vazut dupa cateva zile si m-am luat de el, dar bineinteles ca a facut pe prostul si nu a recunoscut nimic.

Repet, parca asta era numarul de inmatriculare dar nu sunt 100% sigur...
bebeko is offline   Reply With Quote
Old 16-05-10, 14:31   #14
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: Sofer nervos

https://forum.4tuning.ro/37-cluj/1274...ml#post3036905 aici ii inceputu si acum continui povestea :

Aseara pe la 10 am mers pe eroilor..si dintr-o data pe cine vad...CJ 69 SOT..ma duc parchez masina pe strazi laturalnice sa nu vada masina si merg la el...ii zic frumos :" Buna seara imi cer scuze de deranj...am o intrebare la dvs ... va mai credeti mare si tare in trafic? Ca din cauza dvs era sa merg cu mama la spital" Si el tot o datea inapoi ca nu o fo el ca nu mai stie nimica...si tot vb frumos cu el si la un moment dat s-a coborat la mine cu intentia de a ma lovi...dupa care se urca in masina , imi zice :" lasa ca rezolvam noi" , la care eu...:" rezolvam luni la politie". Dupa 15 min merg tot pe acolo .. si la catedra era un echipaj de politie ma cobor la el si leam cerut "sfaturi" ce sa fac. Mi-au zis sa merg pe decebal sa depun o declaratie cu exact cu ce le-am zis zis...si o sa se ocupe de el, chestie care am sa o si fac!
Va zic..merita sa mergem la politie sa scapam in trafic de asemenea oameni si "soferi"
Dolce CST is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -