17-09-06, 22:56
|
#181
|
|
Fiat Driver
 Stage 5
Join Date: May 2005
Posts: 3,220
Member of: [Fiat] [VW]
|
Re: Hai sa vorbim de decibeli!
dai pace, nu conteaza ca m-am chinuit, conteaza ca eu la 19 ani car saci de cartofi, ce dracu
cutia a fost facuta ca sa intre fix acolo, sa nu joace si sa o pot da jos daca chiar trebuie sa mearga tata cu masina si sa care ceva.
la ai tai 16 ani mai Levi, sa vad ce ai facut tu, cu manutele tale, cu ce te mandresti ?
asta e stage 1 si final, adik nu chiar ca lipseste amplificatorul pentru alea 2 difuzoare.
am preferat sa le fac sealed pentru ca nu am parametri pentru difuzoarele acelea mai mari, si pe cei pe care i-am intrebat ( Sfigmo - Vlad, si pe Fuscobal ) au spus sa o fac sealed ca sa nu distrug fizic difuzorul.
fiat 500 ... e imbracata in material, un fel de piele intoarsa mai fina ( mama e croitoreasa si de acolo am avut materialul ) si e facuta asa de mare din cauza ca fiecare difuzor de 25 cm are o incinta separata de 27 litri, iar pentru celelalte am lasat aproximativ 10-15 litri, deci, chiar asa de mare e?
eu nu am bani ca sa ma duc la un atelier si sa imi faca cineva cutia, am facut-o eu .
__________________
Golf Mk1 - 1.8T 1978 Project!
|
|
|
18-09-06, 02:47
|
#182
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Apr 2005
Posts: 942
Member of: [PARTICIPANT CURSE]
|
Re: Hai sa vorbim de decibeli!
ma lol//detman... incerca si intreaba de un sfat profy,,,, cu ce /cum/ de ce?/ cu ce ??/ se fac incinte// sa fii mandru si ,.. nici pooola sa nu comenteze.. contact me... si poate ai surp placute .... ca SmokeDesign.. face loc...
rize !!!!!!!! : )))
|
|
|
18-09-06, 08:18
|
#183
|
|
Fiat Driver
 Stage 5
Join Date: May 2005
Posts: 3,220
Member of: [Fiat] [VW]
|
Re: Hai sa vorbim de decibeli!
hey smoke... ce am gresit? ce am facut nashpa la incinta? ia zi ...
da, recunosc ... am gresit ca am facut incinta din Pal de 18 mm in loc sa il fac din MDF.
zi ce am gresit?
smoke, masina momentan e la service, asa ca o sa trec dupa ce iese ca vine inlocuita o usa si indreptata o parte ( mama lor de taximetristi ).
|
|
|
19-09-06, 11:35
|
#184
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2006
Posts: 656
Member of: [Fiat]
|
Re: Hai sa vorbim de decibeli!
varucu alea is poze de pe net. Tuninguri facute de profesionistii care sunt sponsorizati de nu mai stiu ce sa faca cu banii pana vad unu asha in cluj mai este.......nu zic ca nu sunt sonorizari frumoase dar inca concepte pt nielul nostru financiar ca eu sincer nu ash baga 15-16.000 euro in muzica !So keep up the good work !
|
|
|
19-09-06, 11:55
|
#185
|
|
Fiat Driver
 Stage 5
Join Date: May 2005
Posts: 3,220
Member of: [Fiat] [VW]
|
Re: Hai sa vorbim de decibeli!
care sunt poze de pe net??
|
|
|
19-09-06, 12:00
|
#186
|
|
Fiat Driver
 Stage 5
Join Date: May 2005
Posts: 3,220
Member of: [Fiat] [VW]
|
Re: Hai sa vorbim de decibeli!
daca schimb pozitionarea difuzoarelor de 25 cm , sa schimb si polaritatea , adik sa schimb + cu - si invers? sau ce trebuie sa fac?
|
|
|
21-09-06, 22:36
|
#187
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Apr 2005
Posts: 942
Member of: [PARTICIPANT CURSE]
|
Re: Hai sa vorbim de decibeli!
Quote:
Originally Posted by Detman
hey smoke... ce am gresit? ce am facut nashpa la incinta? ia zi ...
da, recunosc ... am gresit ca am facut incinta din Pal de 18 mm in loc sa il fac din MDF.
zi ce am gresit?
smoke, masina momentan e la service, asa ca o sa trec dupa ce iese ca vine inlocuita o usa si indreptata o parte ( mama lor de taximetristi ).
|
io nu ziceam ca e rau.. da te puteam pune in legatura cu cine face la mine muzica.. si sigur iti mai dadea cate o idee la ce scule ai tu acolo..
io personal nu montez muzica.. nu-s avizat.. da stiu cine imi face.. si am vazut una alta  ... si me like it..
si c'mon.. cine vb de 15 mii 16 mii de Euro.. aia numa de vrei sa te dai la olimpiade bagi asa bani sa sune si sa arate bine... reveniti-va.. sunt si multi romani talentati.. in cj de nici nu va imaginati
|
|
|
21-09-06, 22:58
|
#188
|
|
Fiat Driver
 Stage 5
Join Date: May 2005
Posts: 3,220
Member of: [Fiat] [VW]
|
Re: Hai sa vorbim de decibeli!
dar acuma sincer, imi place ca vb de parca voi sunteti mari profesionisti ...
pe mine ma intereseaza destul de mult partea "practica" si sa fie instalata cat mai "bine" din punct de vedere tehnic
dar totusi .... daca schimb pozitionarea difuzoarelor de 25 cm , sa schimb si polaritatea , adik sa schimb + cu - si invers? sau ce trebuie sa fac?
si oricum, nimeni nu a auzit cum suna cele 2 difuzoare de 25 cm pentru ca nu au fost puse doar o singura data pe un amplificator de 2x75 W RMS.
|
|
|
22-09-06, 15:19
|
#189
|
Stage 1
Join Date: Feb 2006
Posts: 19
|
Re: Hai sa vorbim de decibeli!
Quote:
Originally Posted by tekno
ba levi, ia mai du-te tu in p!zda matii!!! macar nu cara sacii de carofi pe spate ca tine
ce e asa greu sa intelegeti ca omu nu o facut-o ca sa mearga la show-uri sau competitii, o facut-o ca vrea sa aiba umpic de musika in masina.
|
Ba cioroi.....bine ca ejti tu destept....explicami si mie ce ai cu mine??....alti cand il luau la **** nu ai avut nimic cu ei, cum am postat eu rpd te bagi in seama si ma injuri(un moderator ar trebui sa aiba grija de forum, nu sa provoace scandalu')
Detman ce ii facut cu "manutele mele"si ajutorul lui fratemio(are 15ani) e dacia galbena(CJ-85-JAK)....dejaba rad "biciclisti" de ea ca ii chicioasa, dar altii de varsta mea nu stiu dak au macar atata cu ce sa se mandreasca
Last edited by tekno; 22-09-06 at 15:59.
|
|
|
22-09-06, 15:31
|
#190
|
|
TIME SQUAD Member
 Stage 5
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,105
Member of: [TIME SQUAD]
|
Re: Hai sa vorbim de decibeli!
ii grav daca te mandresti, nu te mai impotrivii comunitatii...ai sa intelegi mai incolo CAND MAI CRESTI si o sa ai carnet si masina
o sa vezi cum si ce inseamna sa bagi benzina, sa bagi bani in reparatii / intretinere si eventual alte modificari. pina atunci nu ai cum sa stii si vorba aia...nu vorbii de ce nu stii.
tekno nu are nimic cu tine "cioroiule" doar ca atitudinea ta a fost destul de jignitoare. ce ar fi sa iti spunem toti de aici ce i-ai spus tu lui detman? doar pentru faptul ca tu ai facut JAK-u
|
|
|
22-09-06, 16:01
|
#191
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of: [Old School Cars]
|
Re: Hai sa vorbim de decibeli!
Quote:
Originally Posted by Levi
Ba cioroi.....bine ca ejti tu destept....explicami si mie ce ai cu mine??....alti cand il luau la **** nu ai avut nimic cu ei, cum am postat eu rpd te bagi in seama si ma injuri(un moderator ar trebui sa aiba grija de forum, nu sa provoace scandalu')
Detman ce ii facut cu "manutele mele"si ajutorul lui fratemio(are 15ani) e dacia galbena(CJ-85-JAK)....dejaba rad "biciclisti" de ea ca ii chicioasa, dar altii de varsta mea nu stiu dak au macar atata cu ce sa se mandreasca
|
invata respectu fata de altii si de munca lor, una e sa iti spui o parere si alta e sa-l iei la misto, sau ai mancat din aceasi farfurie cu el si va permiteti unu cu altu ca sunteti tovarasi de o viata
ce a fost de zis a zis si piry nu mai are rost sa zic inca o data.
iar daca nu iti place cum imi fac datoria de moderator RECLAMA-MA!
__________________
|
|
|
22-09-06, 16:39
|
#192
|
|
TIME SQUAD Member
 Stage 5
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,105
Member of: [TIME SQUAD]
|
Re: Hai sa vorbim de decibeli!
si pe mine si pe mine
|
|
|
22-09-06, 19:51
|
#193
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,014
Member of: [Fiat]
|
Re: Hai sa vorbim de decibeli!
ba asta nervos putin mai maghiar!!!
hai ca am si eu o 1310 cand ne ardem sa ti-o dau?
sa vezi ca am cu ce ma mandri:P
a ta e kitcs pe fata eleronu ala face cat 2 m,asini ca aia!!  ))) a mea e stok si nu rade nimeni
|
|
|
22-09-06, 22:58
|
#194
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,014
Member of: [Fiat]
|
Re: Hai sa vorbim de decibeli!
Quote:
Originally Posted by DaNuTzU'
ba asta nervos putin mai maghiar!!!
hai ca am si eu o 1310 cand ne ardem sa ti-o dau?
sa vezi ca am cu ce ma mandri:P
a ta e kitcs pe fata eleronu ala face cat 2 m,asini ca aia!!  ))) a mea e stok si nu rade nimeni
|
scz am confundat masina dar tot ne dam sa vezi ca si eu am dacie si te fac:P
|
|
|
24-09-06, 19:15
|
#195
|
|
Cluj Street Racing Member
 Stage 5
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,902
Member of: [CSR] [DACIA] [PEUGEOT] [CITROEN] [Competitor CNCA]
|
Re: Hai sa vorbim de decibeli!
no offence dar dacia aia jak ...eu nu am masina mai buna poate dar scuze ..mie nu imi place de nici un fel ..prea incarcata arata urat cu tentativele alea de plaoape si eleronu ala nu are nici o legatur acu masina respectiva..dar daca vrei sa o faci calumea get help de la cei ce stiu ca sunt destui .numai bine
__________________
Team C.S.R.
|
|
|
|
|