Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 16-03-07, 15:30   #1606
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Modificate din Cluj

RA_2fast4u, mersi

Is (adik au fost) masinile prietenilor mei. Si ei au stilul lor, dar deseori difera de stilul meu... Dar asa in general si mie'mi plac masinile lor chiar daca sunt anumite lucruri care nu potrivesc.
Stickerele schimba mult imaginea unei masini. Am vazut masini (de exemplu un Peugeot 206 portocaliu) tunat tare si facut fain dar arata naspa fara stickere!
Noi facem stickerele... Avem aproape toate de la Modern Image.

Last edited by di48lo; 16-03-07 at 15:32.
di48lo is offline   Reply With Quote
Old 16-03-07, 19:14   #1607
claudius

Stage 5
 
claudius's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 784
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Modificate din Cluj

MAAA... si va mai mirati ca nu mai posteaza aproape nimeni pe forumu asta....cum apare un user nou cum sariti pe el si dupa 20 de posturi nu mai foloseste forumul...sincer nu asha se face
claudius is offline   Reply With Quote
Old 16-03-07, 19:35   #1608
Paul_(NooB).

Stage 5
 
Paul_(NooB).'s Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 397
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Modificate din Cluj

eu nu va mai inteleg la multi le statea mai bine in fata la Sora toti is numa neoane spoilere si stikere
Paul_(NooB). is offline   Reply With Quote
Old 16-03-07, 19:58   #1609
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Modificate din Cluj

Quote:
Originally Posted by di48lo View Post
Sa va linistesc... priza de aer nu mai e. Cineva a furat-o:P
din moment ce priza aia de aer a furat-o cineva.. se vede clar.. ca e pusa acolo fara nici un folos.. nici nu primeste aer filtrul nici nimic, doar ptr aspect..
poate daca nu ar fi fost acolo lipita si ar fi fost decupat din capota si atasata frumos.. nu asi fi comentat...
Genul asta de tuning se facea in tara.. acuma cativa ani buni.. cand in romania nu erau firme specializate, dar nu in ziua de azi.

Quote:
Originally Posted by di48lo View Post
Dar ce naiba tot vorbiti? Mai ales tu, Fixus! Pai clar ca priza de aer era lipita acolo? Si ce daca? Tot vorbesti prostii...
inseamna ca mergi la vre-un show prin europa sau bucurest tuningi.. si vezi masini modificate.. si zici ca is naspa..

Quote:
Originally Posted by di48lo View Post
Daca asa stau lucrurile, o sa ajungem la concluzia ca nu exista tuning mai fain decat sa lasi masina asa cum este!
aici deja incepi sa aberezi..

Quote:
Originally Posted by di48lo View Post
Cred ca n-are rost sa mai continuu ca tu nu intelegi. Dar stii ce? Arata-mi niste poze cu masina ta (daca ai) si lasa-ma pe mine sa-ti zic ce parere am!
Acuma vorbesc foarte serios! Vad ca asa repede poti zice ce sta bine si ce nu. Dar ai talent (sau bani) sa-ti faci masina ca lumea?
Astept pozele!
mai bine strang cureaua.. si pun un ban deoparte si imi cumpar ceva serios pe masina sau investesc in ceva calumea... dar daca am bani puti, si din putinul ala incep sa imi " tunez " masina.. si de la un momentdat... vad ca devine kitch.. atunci mai bine le dau jos... dar nici untr-un fel nu fac poze si o pun pe net..

poftim aici ai si ceva poze cu ea...

https://forum.4tuning.ro/230-4tuning-international/22296-car-spec/page-10.html
__________________
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 16-03-07, 20:42   #1610
Piry
TIME SQUAD Member

Stage 5
 
Piry's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,105
Member of:
[TIME SQUAD]
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Modificate din Cluj

MATIIIIIIILLLLLLLLLLLLLDAAAAAAAAAAAAAAA

degeaba......senzational, foarte tare mi-a placu, si totusi vorba aia....de pe vremea cand raliul era un SPORT nu o MESERIE
Piry is offline   Reply With Quote
Old 16-03-07, 21:20   #1611
NightRider

Stage 5
 
NightRider's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 554
Member of:
[Moderators]
[Sun Racers]
[VW]
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Modificate din Cluj

@di48lo

E de felicitat ca ai intrat pe forumul asta si ca ai inceput sa postezi...multi se abtin...de frica cred...si trebuia sa te astepti la unele divergente cu useri mai...vechi..nu neaparat mai..abili......dar nu trebuie sa le iei parerile lor in nume de rau..ci sa le asculti..caci de-aia exista forumul..sa te informezi...sa iti creezi un stil propiu..dar in cunostinta de cauza...ma intalegi?...acuma..vento-ul ala...mie sincer nu imi place..insa acel audi...tot respectul..iar calibra...mie imi place ...
__________________
"I'm not insane, i'm perfectly normal, the world is insane..."

I drive a Bora with style :P
NightRider is offline   Reply With Quote
Old 16-03-07, 21:38   #1612
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Modificate din Cluj

Quote:
Originally Posted by Fixius View Post
1. ... priza aia de aer ... e pusa acolo fara nici un folos.. nici nu primeste aer filtrul nici nimic, doar ptr aspect..


2. mai bine strang cureaua.. si pun un ban deoparte si imi cumpar ceva serios pe masina sau investesc in ceva calumea... dar daca am bani puti, si din putinul ala incep sa imi " tunez " masina.. si de la un momentdat... vad ca devine kitch.. atunci mai bine le dau jos... dar nici untr-un fel nu fac poze si o pun pe net..

poftim aici ai si ceva poze cu ea...

https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=22296&page=10
Mare geniu est mah!
1. Si ce conteaza ce scop are priza aia de aer? In tuning sunt multe lucruri care nu au nici un rol, is numai pt. aspect! Si gandeste-te un pic! Locul filtrului nici nu e pe acolo! E pe lateral in dreapta! Nu numai filtrele stoc, si filtrele sport! Tu vrei sa spui ca nu ai voie sa pui pe masina nimic ce nu are rol? Atuncea nu punem nici eleron ca sub 150 nu are rol, nici spoilere fata-spate, ca numai maresc gabaritul, nici praguri, nici neoane, nici stickere! Si as putea continua lista dar astfel de lista gasesti in orice catalog tuning!

2. Sa nu crezi ca de aia nu au tunat masina ca lumea pt. ca n-au bani! Au de 30 de ori mai multi bani ca tine, dar ei au si alte planuri. Au personalizat masina numai pt. ca nu le place de loc asa cum au iesit din fabrica. Si daca ai alte planuri nu merita sa bagi intr-o masina de 2x pretul masinii. Nici nu o sa poti vinde ca masinile tunate sunt vandute cel mai greu.

In ce priveste masina ta: recunosc ca e o masina faina si e in conditie excelenta. Fiind-ca nu este aproape nimic modificat, nu pot sa zic nimic. Macar se afla un vectra fain in Cluj, ca altele (modificate) arata jalnic! Jante simple are orice masina, ai un sys. audio destul de bun, si atat! Oh, da! Grila din fata arata bine, numai sa scapi de autocolantele alea (sau ce is) de pe faruri ca arat incredibil de naspa! (ai zis ca nu pui orice pe masina nu?) Dupa toate astea nu stiu cum iti permiti sa comentezi, daca inca n-ai reusit sa realizezi ceva! Si eu pot spune ca nu cumpar masina ca strang banii si in 10 ani o sa-mi iau un Ferrari, de ce nu un Enzo ca sa fiu mai tare ca ala de la Flip

Concluzie: M-a prins post-ul lui claudius. Is nou aici, si m-am mirat ca nu sunt posturi asa de interesante si nu prea sunt noutati. Acuma inteleg de ce. Am decis sa nu te mai iau in considerare (Fixus), si nici pe ceilalti ca tine. De acum incolo poti sa scrii absolut orice, nu mai stau de vorba cu tine. Daca nu o sa mai suport, nu o sa mai intru aici, dar in nici un caz nu stau de vb. cu tine. M-am bucurat si eu ca am gasit un forum roman (chiar daca sunt ungur) unde se vorbeste despre masini din CJ. Si iata, ce gasesc! Sunt inregistrat pe multe alte forumuri si postez de ani si niciodata nu mi s-a intamplat sa ma cert cu cineva. Fiecare forum are reguli (scrise si nescrise). In alta parte dupa o conversatie ca asta te dau afara!

Am inchis conversatia asta
di48lo is offline   Reply With Quote
Old 16-03-07, 21:52   #1613
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Modificate din Cluj

ca sa fac si eu pe baiatul rau.. iti cer si eu poze cu masina ta... si dupaceea o sa te invit in una din zile... la o bere.. sa imi spui una alta pe fata.
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 16-03-07, 22:06   #1614
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Modificate din Cluj

Quote:
Originally Posted by di48lo View Post
Mare geniu est mah!
....si niciodata nu mi s-a intamplat sa ma cert cu cineva. Fiecare forum are reguli (scrise si nescrise). In alta parte dupa o conversatie ca asta te dau afara!
stai linistit.. o sa te obisnuiesti.. de multe ori sunt prea multi hormoni lasati liberi pe forumul acesta.. si daca le mai combini cate odata si cu un haiq sub limitele legale .. shit happens ...


si in legatura cu criticile.. de multe ori se exagereaza, dar nu uita ca gusturile nu se discuta.. ventoul e ceva diferit.. nu mai prea vezi asa ceva in cluj, adica cu atatea stickere pe el, asa ca normal ca atuncea cand vezi ceva nou fie u love it fie u hate it... intelegi? si in legatura cu priza.. fantele din spoilere toate au un rost? jantele de nspe mii de inchi au rost? nu chiar te defavorizeaza in multe cazuri.. so atata timp cat da bine eu zic ca nu are rost sa criticam degeaba munca omului .... dar ori cum daca lumea nu s-ar critica intre ei cel mai probabil acum orasul ar fi plin de masini cu semnul de la nike si cu coditze de rechin... so that's not bad either ...
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 18-03-07, 16:27   #1615
Cata RHC

Stage 5
 
Cata RHC's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 318
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Modificate din Cluj

Calibra imi place foarte mult. Arata bine de tot
Cata RHC is offline   Reply With Quote
Old 20-03-07, 15:43   #1616
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Modificate din Cluj

Poze cu Gallardo nimeni nimik ?
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 20-03-07, 16:29   #1617
silviu_gsi

Stage 5
 
silviu_gsi's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 337
Member of:
[CSR]
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Modificate din Cluj

hahahaha in ab e modena de acum 4 ani si m-am si dat cu el
silviu_gsi is offline   Reply With Quote
Old 20-03-07, 16:36   #1618
lancerEvo

Stage 5
 
lancerEvo's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,128
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Modificate din Cluj

no bine si care ii ideea de fapt, ca oricum nu-i concurs!
lancerEvo is offline   Reply With Quote
Old 20-03-07, 19:10   #1619
AK-ZER

Stage 5
 
AK-ZER's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 617
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Modificate din Cluj

Quote:
Originally Posted by silviu_gsi View Post
hahahaha in ab e modena de acum 4 ani si m-am si dat cu el
si la In cluj era in showroom la jos repubublica pe cand mai erau marcile germane in folosinta..
AK-ZER is offline   Reply With Quote
Old 28-03-07, 14:37   #1620
CJ-18-DOR

Stage 4
 
CJ-18-DOR's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 198
Default Re: Poze & Comentarii EXCLUSIV Masini Modificate din Cluj

Mergeam la cineva si am surprins eclipsu asta pe marginea drumului.nu stiu daca a mai fost postat pe forum din cate stiu eu nu dar sunt convins ca majoritatea l-ati vazut prin centru ..aaa si urmatoarea in manastur chiar atunci iesise de la McDonalds un mercedes S550 AMG (scria in spate) numere de USA in poze nu se vede ca e naspa telu meu da am cautat pe net si am gasit http://lycos.oodle.com/view/438730219/
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SE K700i(1).jpg
Views:	48
Size:	104.5 KB
ID:	238131   Click image for larger version

Name:	SE K700i(5).jpg
Views:	41
Size:	110.0 KB
ID:	238132   Click image for larger version

Name:	SE K700i(6).jpg
Views:	40
Size:	97.6 KB
ID:	238133  

Click image for larger version

Name:	SE K700i(7).jpg
Views:	62
Size:	104.7 KB
ID:	238134   Click image for larger version

Name:	SE K700i(11).jpg
Views:	92
Size:	112.8 KB
ID:	238135   Click image for larger version

Name:	SE K700i(12).jpg
Views:	111
Size:	133.6 KB
ID:	238136  

__________________
CJ-18-DOR is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -