Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 19-08-09, 11:33   #1
GabiByte

Stage 5
 
GabiByte's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 788
Default Stickere si vinyluri custom

Am postat asta si pe forumul de motociclisti si m-am gandit ca ar fi interes si aici

Dat fiind ca m-am apucat sa strang bani pentru o casca mai performanta, m-am gandit ca as putea sa ofer o chestie care o folosesc de ceva vreme.

Am facut o pasiune pentru stickere si eu zic ca isi au locul bine definit in decorarea motocicletelor pe langa vopsea. In loc sa platesti pentru un paint job scump ca sa obtii un vinyl, poti obtine acelasi lucru cu o zecime din pret.

Mituri:
Stickerele distrug vopseaua: FALS! Acestea sunt stickere outdoor, folie oracal, care prin adezivul lor, nu distrug vopseaua DELOC DELOC si stiu asta pentru ca am dat jos destule.
Stickerele se desfac greu si lasa urme: La fel cum am spus mai sus, se desfac foarte usor si nu lasa nici o urma.
Stickerele se decoloreaza. Daca le printezi cu o imprimanta de 2 lei, no sa tina prea mult, dar daca faci o lucrare pe un plotter calumea, va dura mai mult decat motocicleta ta.

CE STICKERE?







NOTE: TOATE STICKERELE CARE LE VEDETI IN POZE S-AU FACUT SI SE POT FACE

NOTE: Stickerele de pe casca le-am dus cu mine la Brno si inapoi, trecute prin temperaturi de peste 30 si sub 15 grade, indoite, tot ce vrei si tot am reusit sa le lipesc cand am ajuns acasa.

DECI STICKERE DE ORICE FEL, ORICE DESIGN, ORICE MARIME, ORICE CULOARE!

Preturi? Acestea sunt relative. Trebuie sa vedem ce design, ce acoperire, daca sunt printate sau simple, etc etc. DAR VA ASIGUR CA NU SUNT SCUMPE!

TEL: 0724-223941
ID mes: gabibyte
__________________
<a href="http://copycenter.alfasoft.ro">Copy Center Cluj</a>
GabiByte is offline   Reply With Quote
Old 19-08-09, 17:09   #2
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: Stickere si vinyluri custom

Permite-mi sa te corectez, sunt cateva lucruri marunte care trebuie sa stie cei care vor sa dea jos stickerele candva...

"Stickerele se desfac greu si lasa urme: La fel cum am spus mai sus, se desfac foarte usor si nu lasa nici o urma."

Stickerele LAS urma! Autocolantul protejeaza vopseaua de razele soarelui si de praf. In timp ce vopseaua de pe restul caroseriei isi schimba nuanta si se matuieste (de praf si de spalat), vopseaua de sub sticker ramane ca nou... Pe locul stickerului vopseaua va fi mai lucioasa si va avea alta nuanta.


"Stickerele se decoloreaza. Daca le printezi cu o imprimanta de 2 lei, no sa tina prea mult, dar daca faci o lucrare pe un plotter calumea, va dura mai mult decat motocicleta ta."

Unele autocolante (taiate pe plotter) se matuiesc cu timpul. Chiar si cele Oracal. In special cel argintiu. Nu este o schimbare majora, dar daca mai lipesti stickere dupa un an de acelasi culoare, se vede bine diferenta. Trebuie sa tineti cont si de asta.


Una din lucrarile mele:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	before.jpg
Views:	209
Size:	370.2 KB
ID:	1050788   Click image for larger version

Name:	after1.jpg
Views:	225
Size:	143.8 KB
ID:	1050789   Click image for larger version

Name:	after2.jpg
Views:	176
Size:	134.6 KB
ID:	1050790  

di48lo is offline   Reply With Quote
Old 19-08-09, 22:21   #3
Piry
TIME SQUAD Member

Stage 5
 
Piry's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,105
Member of:
[TIME SQUAD]
Default Re: Stickere si vinyluri custom

Lasati stickerasele astea mici de motocicleta ca astea le poate face "oricine". Va rog sa-mi spuneti daca puteti sa faceti o lucrare de o complexitate similara ca cea din poza, grafica fiind pregatita de noi.

Piry is offline   Reply With Quote
Old 20-08-09, 15:02   #4
GabiByte

Stage 5
 
GabiByte's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 788
Default Re: Stickere si vinyluri custom

Se poate face si lucrarea asta, cum sa nu


In legatura cu baiatul cu R1, e adevarat ca stickerul protejeaza de mizerie(lucru bun in opinia mea). Am dat jos si stickere vechi si sincer, crede-ma ca nu s-a vazut diferenta. Am silver pe un RS125 pus de mai bine de 8 luni, is curios cand va fi dat jos cum va arata( dat fiind ca inainte a fost exact aceeasi forma, cu alt sticker inca 2 ani, dat jos fara probleme). Parerea mea e ca rezultatele vor fi bune, dar vom vedea.
GabiByte is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 22:03   #5
GabiByte

Stage 5
 
GabiByte's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 788
Default Re: Stickere si vinyluri custom

Puteti consulta siteul meu cu lucrari facute si in derulare

http://abtibilde.blogspot.com
GabiByte is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 22:16   #6
MadManOvi

Stage 4
 
MadManOvi's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 175
Default Re: Stickere si vinyluri custom

Un stiker pe material reflectorizant se poate?
MadManOvi is offline   Reply With Quote
Old 03-12-11, 11:58   #7
whoskee

Stage 1
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 13
Default Re: Stickere si vinyluri custom

Quote:
Originally Posted by Piry View Post
Lasati stickerasele astea mici de motocicleta ca astea le poate face "oricine". Va rog sa-mi spuneti daca puteti sa faceti o lucrare de o complexitate similara ca cea din poza, grafica fiind pregatita de noi.


Mai "shumahar", nu toti ne permitem monoposturi ca tine! )
whoskee is offline   Reply With Quote
Old 03-12-11, 18:33   #8
cj-86-pit

Stage 4
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 248
Default Re: Stickere si vinyluri custom

avem si noi adica clubul Custom crew ceva stichere(parasolar) etc...si sau putem face la comanda asiguram si `montaj`
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	parasolar1.jpeg
Views:	123
Size:	2.34 MB
ID:	2249135   Click image for larger version

Name:	Picture 070.jpg
Views:	133
Size:	2.07 MB
ID:	2249148  

Last edited by cj-86-pit; 03-12-11 at 18:36.
cj-86-pit is offline   Reply With Quote
Old 08-12-11, 21:45   #9
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Stickere si vinyluri custom

As dori sa stiu daca imi poti face din ceva autocolant sau ceva, sa il pot lipi pe un perete, o dimensiune cam de 1m pe 1m cu insigna Universitatii Cluj.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ucluj.png
Views:	44
Size:	7.5 KB
ID:	2255692  
__________________
Mirel1919 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-11, 21:52   #10
cj-86-pit

Stage 4
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 248
Default Re: Stickere si vinyluri custom

Quote:
Originally Posted by Mirel1919 View Post
As dori sa stiu daca imi poti face din ceva autocolant sau ceva, sa il pot lipi pe un perete, o dimensiune cam de 1m pe 1m cu insigna Universitatii Cluj.
Se rezolva
cj-86-pit is offline   Reply With Quote
Old 08-12-11, 21:53   #11
Mirel1919

Stage 5
 
Mirel1919's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1,739
Member of:
[VW]
Default Re: Stickere si vinyluri custom

Quote:
Originally Posted by cj-86-pit View Post
Se rezolva
Dami pe PM pretul si cat dureaza te rog.
Mirel1919 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -