Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 16-05-09, 11:56   #91
mortu

Stage 3
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 82
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB View Post
Ai raspunsurile lui Spead freak mai sus
ok ms, ai avut dreptate si eu am exagerat si imi cer scuze, asa cum probabil o va face si speadfreak cand ne intalnim. Are dreptate si aku vreo 10 ani erau vremuri frumoase cand mergeam spre Ciurila. Oricum am auzit un zvon, ca politia rutiera ne ajuta si blocheaza varianta de la Emerson, si aduc si o salvare ca totul sa fie in cadru legal Joi noaptea... ar fi super ok, cred ca ar fi prima data in istoria Romaniei cand politia va fi aplaudata si nu injurata
mortu is offline   Reply With Quote
Old 16-05-09, 12:01   #92
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

Quote:
Originally Posted by mortu View Post
ok ms, ai avut dreptate si eu am exagerat si imi cer scuze, asa cum probabil o va face si speadfreak cand ne intalnim. Are dreptate si aku vreo 10 ani erau vremuri frumoase cand mergeam spre Ciurila. Oricum am auzit un zvon, ca politia rutiera ne ajuta si blocheaza varianta de la Emerson, si aduc si o salvare ca totul sa fie in cadru legal Joi noaptea... ar fi super ok, cred ca ar fi prima data in istoria Romaniei cand politia va fi aplaudata si nu injurata

Cica am auzit ca s-ar putea sa se faca de 2 ori pe saptamanata...desi nu cred chestia asta...dar cu opritul de drum joia ii adevarat...si speram sa se faca asa ceva ca ar fi frumos...asa am opri cursele ilegale
Dolce CST is offline   Reply With Quote
Old 16-05-09, 23:10   #93
SpeedFreak

Stage 4
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

Politia ar trebui sa se puna serios pe luat permise si dat amenzi la tembelii teribilisti. Parerea despre majoritatea celor care se strang joia la sala tot nu mi-o schimb.

Micky toate cele bune si bafta.
__________________
Ford Focus TDDi 80CP/tona, Peugeot 205 Rallye Mi16 - 200CP/tona
SpeedFreak is offline   Reply With Quote
Old 17-05-09, 00:41   #94
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

Quote:
Originally Posted by SpeedFreak View Post
Politia ar trebui sa se puna serios pe luat permise si dat amenzi la tembelii teribilisti.
Da intradevar pt astia "smecherii" se cred mari cursari si mari piloti de raliu politia ar trebui sa se ocupe de ei....chiar se dau prea mari zmeiX(
Dolce CST is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 08:48   #95
roby200687

Stage 5
 
roby200687's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,950
Member of:
[SKODA]
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

drifturi..... vise..... si tot vise....
roby200687 is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 12:39   #96
CristianD
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 599
Member of:
[Honda]
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

ar trebui sa blocheze drumul si la aia care sunt pe portiunea de drum blocat sa le ia permisele.
CristianD is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 12:41   #97
Dolce CST
VW Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,263
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

Quote:
Originally Posted by roby200687 View Post
drifturi..... vise..... si tot vise....
ce vise baiete?...
Dolce CST is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 15:42   #98
mortu

Stage 3
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 82
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

saracu unguru are vise in program....
uni dintre noi care au masini sport pot sa viseze, pe cand cei cu octavia nici macar nu viseaza la asha ceva
lasa-ne, lasa-ne ungure , mai bine povesteste-ne de audio ca acolo stii ceva, sau vrei sa ma apuc sa povestesc ce masina performanta ai, daca crezi ca ai ceva de impartasit pe partea de performanta a masinilor te astept pe pista, ca pe forumuri multi sunt tari in gura
mortu is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 15:48   #99
gangsta

Stage 5
 
gangsta's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 774
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[TIME SQUAD]
[SEAT]
Thumbs down Clubul Sportiv Cluj Street Team

Un moderator sa faca curatenie ca, de cand topicul asta toata lumea isi da in cap....Titlul e "Clubul Sportiv Cluj Street Team" nu certuri cu toata lumea...
gangsta is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 15:58   #100
mortu

Stage 3
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 82
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

Quote:
Originally Posted by CristianD View Post
ar trebui sa blocheze drumul si la aia care sunt pe portiunea de drum blocat sa le ia permisele.
sa il vad eu pe politaiul ala care imi ia permisul mie cand eu merg acolo la povesti nu ca sa ma dau, si mai ales ca nu sunt in masina cand vin.....

SpeedFreak are dreptate si uni sunt nebuni care merg joia dar nu toti. Si eu merg joia la curse si ca sa nu trezesc cartierele pe unde trec, din respect pentru oameni care muncesc a doua zi, trec cu 40km/h. Pe de alta parte nu vad dreptul politiei sa vina si sa iti zica sa pleci akasa de acolo, cand nimeni nu se da si marea majoritate povestesc acolo. De vreo 2 ani putine curse ilegale mai sunt in cluj, atat doar ca poate mai face unul invarteli si isi rupe masina si restul rad de el cat de prost poate fi.

Toti comenteaza ca ilegalele sunt ceva rau, desi cred ca fiecare dintre noi a a participat macar o singura data ca spectator. Singura parte rea a ilegalelor e pericolul atat pentru soferi cat si pentru spectatori, dar daca e sa luam statisticile in 10 ani in cluj au fost 2 accidente la ilegale din care unul mortal, si ala la aparitia politiei, pe cand pe drumurile publice mor mii si milioane, din cauza drumurilor, si a multor destepti de incepatori cu masini puternice.

Credeti ca ar fi rau ca politia rutiera sa inchida drumul pe muncii, sa aduca si o salvare in fiecare noapte, si sa poti sa te dai pana dimineata, pana te plictisesti? hai ca sunt curios cati sunt pentru si cati impotriva. Poate ma poate ajuta un moderator cu un chestionar
mortu is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 16:08   #101
mortu

Stage 3
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 82
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

Quote:
Originally Posted by gangsta View Post
Un moderator sa faca curatenie ca, de cand topicul asta toata lumea isi da in cap....Titlul e "Clubul Sportiv Cluj Street Team" nu certuri cu toata lumea...
sincer, fiecare poate avea dreptul la o opinie, si desi ne mai certam pe forumuri, marea majoritate suntem prieteni. Daca eram la TV ziceam sa schimbi postul, dar din moment ce te uiti la discutiile si certurile noastre inseamna ca te intereseaza si pe tine, daca nu te intereseaza ce discutam nu are sens sa mai vizitezi topicul nostru.
Intradevar scopul nostru nu este sa ne certam cu toti, dar dupa cum vezi pentru ca suntem la inceput, multi sar cu intepaturi la adresa noastra, asta e nu voi fi niciodata genul care pleaca capul, si daca sunt provocat raspund ca nu ma costa nimik nu.
Si ca sa vezi ca nu batem doar din gura, incepem sa postam fiecare ce cupe si diplome au luat anul asta doar membri CST. Si ii rog pe fiecare sa posteze ce diplome si cupe au luat
Eu am luat asha :

Memorialul Laurentiu Moldovan -mentiunea 3,clasa4
Cupa politiei seat porsib - locul 2 clasa 3000
KO racing accelerare - locul 1 clasa A3
mortu is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 16:23   #102
vlad-anka

Stage 5
 
Join Date: May 2009
Posts: 339
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

Si eu...
Locul 2 la cursele de accelerare KO RACING din Dezmir la categoria A2.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	diploma.jpg
Views:	101
Size:	134.5 KB
ID:	924415  
vlad-anka is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 16:28   #103
CristianD
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 599
Member of:
[Honda]
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

personal am fost o singura data la SS cand se aduna lumea joia, si cum spuneai tu ca si spectator pt ca am un prieten care locuieste langa SS si a zis ca mergem sa vedem si noi racerii.
Nu sunt de acord cu SS si Muncii pt ca indiferent de intentia celor care se aduna acolo tot se mai gasesc niste dobitoci sa faca pe interesantii si sa puna viata alotra (pt ca a lor nu ma intereseaza) in pericol sau masini la care uni au investit timp si bani.
Legat de faza cu politia sa va lase sa va dati joia ... chiar vise.
Avand in vedere ca sunteti un club de pasionati auto de ce nu vb cu alte cluburi din Cluj, pt ca sunt cateva si faceti si voi o sesizare catre Primarie. Cereti si voi un 500 de metri asfaltati in jurul orasului unde sa mearga lumea si sa is testeze masinile. Puteti motiva in sesizarea aia ca asa ar sta si Politia mai linistita, ar avea si oamenii pasionati de auto loc unde sa testeze si sa se intreaca si ar castiga si primarul cateva voturi.
Chiar daca imi vine greu a crede ca s-ar construi sau amenaja un asemenea loc puteti incerca si daca e chestie de petitie sigur se aduna semnaturi pt asa ceva.
CristianD is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 16:33   #104
mortu

Stage 3
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 82
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

Quote:
Originally Posted by CristianD View Post
personal am fost o singura data la SS cand se aduna lumea joia, si cum spuneai tu ca si spectator pt ca am un prieten care locuieste langa SS si a zis ca mergem sa vedem si noi racerii.
Nu sunt de acord cu SS si Muncii pt ca indiferent de intentia celor care se aduna acolo tot se mai gasesc niste dobitoci sa faca pe interesantii si sa puna viata alotra (pt ca a lor nu ma intereseaza) in pericol sau masini la care uni au investit timp si bani.
Legat de faza cu politia sa va lase sa va dati joia ... chiar vise.
Avand in vedere ca sunteti un club de pasionati auto de ce nu vb cu alte cluburi din Cluj, pt ca sunt cateva si faceti si voi o sesizare catre Primarie. Cereti si voi un 500 de metri asfaltati in jurul orasului unde sa mearga lumea si sa is testeze masinile. Puteti motiva in sesizarea aia ca asa ar sta si Politia mai linistita, ar avea si oamenii pasionati de auto loc unde sa testeze si sa se intreaca si ar castiga si primarul cateva voturi.
Chiar daca imi vine greu a crede ca s-ar construi sau amenaja un asemenea loc puteti incerca si daca e chestie de petitie sigur se aduna semnaturi pt asa ceva.
good point, o sa incerc sa vb cu sefii catorva cluburi sa vedem daca nu reusim ceva
mortu is offline   Reply With Quote
Old 18-05-09, 19:28   #105
many-CST

Stage 4
 
many-CST's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 193
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

Quote:
Originally Posted by CristianD View Post
personal am fost o singura data la SS cand se aduna lumea joia, si cum spuneai tu ca si spectator pt ca am un prieten care locuieste langa SS si a zis ca mergem sa vedem si noi racerii.
Nu sunt de acord cu SS si Muncii pt ca indiferent de intentia celor care se aduna acolo tot se mai gasesc niste dobitoci sa faca pe interesantii si sa puna viata alotra (pt ca a lor nu ma intereseaza) in pericol sau masini la care uni au investit timp si bani.
Legat de faza cu politia sa va lase sa va dati joia ... chiar vise.
Avand in vedere ca sunteti un club de pasionati auto de ce nu vb cu alte cluburi din Cluj, pt ca sunt cateva si faceti si voi o sesizare catre Primarie. Cereti si voi un 500 de metri asfaltati in jurul orasului unde sa mearga lumea si sa is testeze masinile. Puteti motiva in sesizarea aia ca asa ar sta si Politia mai linistita, ar avea si oamenii pasionati de auto loc unde sa testeze si sa se intreaca si ar castiga si primarul cateva voturi.
Chiar daca imi vine greu a crede ca s-ar construi sau amenaja un asemenea loc puteti incerca si daca e chestie de petitie sigur se aduna semnaturi pt asa ceva.
\

foarte buna ideea CristianD .... lucrezi cumva la primarie?
many-CST is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -