Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 08-05-09, 19:15   #31
Heparu_Boy
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Heparu_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 929
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

Quote:
Originally Posted by mortu View Post
Mihai 30 ani numele de scena Miky
pasionat de tot ce inseamna masini de 10 secunde

deocamdata, masinuta mea de curse e de 15 sec pe 402m , dar cu siguranta voi ajunge la 10 secunde in cel mai scurt timp.

pentru cei care se intreaba ce proiecte am cu masina, am atasat 2 poze din proiectul meu
ti-am vazut si eu masina merge foarte agresiv ... bafta la cip si am inteles ca mergi la curse sambata ... bravo ...
Heparu_Boy is offline   Reply With Quote
Old 08-05-09, 23:46   #32
mortu

Stage 3
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 82
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

Quote:
Originally Posted by KoKozula View Post
Eu unul sunt foarte curios cine scoate 20 de cai in plus la un motor aspirat numai din modificarea softului la masina... Superchips scoate in plus 12 cai la motor la masina ta de 147 de cai ... face 159 de cai... deci maxim 10 la roata... Cred ca si asta va fi cam greu ... Stiu ce zic pentru ca ne-am chinuit ieri cateva ore sa scoatem 6 cai in plus la un motor aspirat...

Zi-mi, deci, si mie... cine scoate aproape 30 de cai in plus la motor ... la un motor simplu aspirat?
Doar pentru informatia ta, superchis pot scoate mult mai mult din masina decat 159, 159cp este variant safe, mai exista si o varianta race sau racing, care probabil cu greu poate ajunge si in Romania. Eu nu bag mana in foc ca vor fi exact 170 cp cum au zis cativa remaperi din Romania, dar probabil voi merge pe una din variantele, Superchips, Upssolute sau DimSport
mortu is offline   Reply With Quote
Old 08-05-09, 23:56   #33
mortu

Stage 3
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 82
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

Quote:
Originally Posted by Heparu_Boy View Post
ti-am vazut si eu masina merge foarte agresiv ... bafta la cip si am inteles ca mergi la curse sambata ... bravo ...
O masina adevarata ies 3-ul tau, cand ajung si eu la 200cp sunt curios de o revansa
ne vedem la curse
mortu is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 01:02   #34
vladpvs

Stage 5
 
vladpvs's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,137
Member of:
[VW]
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

mortu' , ce zici incercam apoi dupa concurs una din mers si eventual pe 400m? sunt curios si cu s3-ul de mai sus
vladpvs is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 07:25   #35
mortu

Stage 3
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 82
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

Quote:
Originally Posted by vladpvs View Post
mortu' , ce zici incercam apoi dupa concurs una din mers si eventual pe 400m? sunt curios si cu s3-ul de mai sus
Daca ne lasa la libere, sunt onorat
Oricum am inteles ca inainte de cursa pe la 8 o sa ne lasa sa incercam pista. S3-ul in schimb, nush cati cp are dar merge ff bine, e printre putinele masini care ma face cu 2 masini , asta e mai punem niste ponei si punem de o revansa
mortu is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 08:49   #36
HardWorker

Stage 5
 
HardWorker's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 683
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

Quote:
Originally Posted by mortu View Post
Daca ne lasa la libere, sunt onorat
Oricum am inteles ca inainte de cursa pe la 8 o sa ne lasa sa incercam pista. S3-ul in schimb, nush cati cp are dar merge ff bine, e printre putinele masini care ma face cu 2 masini , asta e mai punem niste ponei si punem de o revansa
stai linistit ca acuma iti da s3 ala minim 2 tiruri
HardWorker is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 09:01   #37
mortu

Stage 3
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 82
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

Quote:
Originally Posted by HardWorker View Post
stai linistit ca acuma iti da s3 ala minim 2 tiruri
daca imi da mie doua tiruri tie cate iti daca, ca parca esti si tu undeva la 14,8 pe 400m, sau iti place doar sa comentezi, cand o sa dai linie cu el si o sa il faci atunci sa imi dai mie lectii, in rest respect pentru suceava ca baga bani in pasiunea lui, cat despre altii povestitori... sa scrie carti ca poate castiga ceva de acolo. E usor cum asa cum pui tu un MI16 pe caroseria ta sa pun si eu un c20let si atunci desi diferenta o sa fie doar 30cp in plus pt mine cam cate masini iti iei ca sa nu zic vagoane. Inca nu ne-am dat, dar cand iti faci masina te astept sa ne dam pe 400m sa vedem ce poate motorasul tau
mortu is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 10:21   #38
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

da' daca eu imi fac un audi coupe turbo de 1000 de cai, care ma mai face? ha? pe toti va f*t! voi sunteti fraieri, yo-s destept, yo am inventat mersu pe roti si cursele de 1/4. sau daca mi-l fac de 1200 ca aia de la superchips de atata i-l fac, aia de la revo numa de 1000. pfai de p*la vostra, si cu migu ma dau, ce credeti ca yo-s p*la? yo-s dumnezo, voi sunteti p*la!

__________________
tekno is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 11:18   #39
Bik3rBoy

Stage 5
 
Bik3rBoy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,238
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

) ) ) ) )
Bik3rBoy is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 11:33   #40
vlad-anka

Stage 5
 
Join Date: May 2009
Posts: 339
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

=)))
in loc sa ne cunostem mai bn tot facem glume unii pe seama altora )
vlad-anka is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 13:10   #41
HardWorker

Stage 5
 
HardWorker's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 683
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

Quote:
Originally Posted by mortu View Post
daca imi da mie doua tiruri tie cate iti daca, ca parca esti si tu undeva la 14,8 pe 400m, sau iti place doar sa comentezi, cand o sa dai linie cu el si o sa il faci atunci sa imi dai mie lectii, in rest respect pentru suceava ca baga bani in pasiunea lui, cat despre altii povestitori... sa scrie carti ca poate castiga ceva de acolo. E usor cum asa cum pui tu un MI16 pe caroseria ta sa pun si eu un c20let si atunci desi diferenta o sa fie doar 30cp in plus pt mine cam cate masini iti iei ca sa nu zic vagoane. Inca nu ne-am dat, dar cand iti faci masina te astept sa ne dam pe 400m sa vedem ce poate motorasul tau
)dezaastru cat puneti la suflet....nu prea am inteles mare lucru din ce ai zis tu acolo ca is cam intortocheate afirmatiile.dar am inteles ca eu povestesc aiurea si ma astepti la start. vroaim sa ma abtin dar asa.....ne-am dat si te-am facut cu fosta masina nu are rost sa ma dau cu tine cu asta sincer
bafta!!
HardWorker is offline   Reply With Quote
Old 09-05-09, 13:14   #42
scorpionxxx

Stage 4
 
scorpionxxx's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 228
Member of:
[Old School Cars]
[DACIA]
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

Quote:
Originally Posted by tekno View Post
da' daca eu imi fac un audi coupe turbo de 1000 de cai, care ma mai face? ha? pe toti va f*t! voi sunteti fraieri, yo-s destept, yo am inventat mersu pe roti si cursele de 1/4. sau daca mi-l fac de 1200 ca aia de la superchips de atata i-l fac, aia de la revo numa de 1000. pfai de p*la vostra, si cu migu ma dau, ce credeti ca yo-s p*la? yo-s dumnezo, voi sunteti p*la!

nu fi asa rau
scorpionxxx is offline   Reply With Quote
Old 10-05-09, 00:07   #43
many-CST

Stage 4
 
many-CST's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 193
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

Hopa se pare ca la Dezmir la A3 am castigat .... hmmm oare dc?
many-CST is offline   Reply With Quote
Old 10-05-09, 00:08   #44
many-CST

Stage 4
 
many-CST's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 193
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

locul 1 nu?
many-CST is offline   Reply With Quote
Old 10-05-09, 00:08   #45
many-CST

Stage 4
 
many-CST's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 193
Default Re: Clubul Sportiv Cluj Street Team

noah hai ca am reaprins focu in topicu asta ))
.... va urma!!! )))
many-CST is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -