Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLVO > Zona tehnica Volvo

Zona tehnica Volvo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Volvo

Reply
 
Thread Tools
Old 29-10-07, 17:07   #1
U R S U

Stage 5
 
U R S U's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,230
Member of:
[2 Roti]
Default [Service VOLVO] - E1T Furunn - inteleti voi!

INCREDIBIL !!!

Nici nu stiu de unde sa incep?!
Incep prin a spune ca Romania NU ARE reprezentanta Volvo! Spun asta pentru ca eu am fost pacalit de faptul ca firma mai sus mentionata este reprezentanta in RO!

Masina mea a fost pe acolo si, desi am avut o reparatie pe Allianz, deci isi primeau toti banii de care au nevoie si-au batut joc! Bandourile se dezlipesc, semnalul pe dreapta cadea de pe caroserie si, ATENTIE, mi-au schimbat farurile!!!! ... acum imi apare pe bord o eraore pentru ca farurile mele mai aveau niste becuri in plus de pozitie! E incredibil! VHIAR ITI SCHIMBA PIESELE IN SERVICE LA EI !!!

FERITI-VA DE ACEST SERVICE !!!

Am mai avut si alte neplaceri!
Stiu mult mai multe fapte ce se intampla acolo! Chiar eu am beneficiat de anumite servicii! NU COMENTEZ !!!

Dar daca nu plusezi, primesti PYLA!!!!!

E INCREDIBIL !!!
SA NU AJUNGETI CU VOLOVO-ul IN ACEL SERVICE !!!

... In rest, respect si ... toate bune!

Apropo: tot Volvo imi voi cumpara dupa ce vand S80-ul! E chiar masina!
Degeaba are BMW 500 de cai daca Porsche cu 250 de cai ii da sa cante!!

Volvo-ul meu are 163 de cai, dar ii da p[e toti pe strada!

RESPECT PENTRU MOTORUL D5 !!!!
__________________
MI-AU FURAT VW !!! ... Dati clic aici pentru detalii:
https://forum.4tuning.ro/30-comunitatea-globala-4tuning/42670-furt-auto-rog-ajutati.html

Opel Monza 2.8s ... B-71-ADN !!! O caut !!! Masina disparuta din martie 1998 !!!
https://forum.4tuning.ro/32-poate-inc...ml#post3398918

= inchei ORICE tip de ASIGURARE pe ROMANIA =
https://forum.4tuning.ro/102-bursa-se...re/page-8.html
U R S U is offline   Reply With Quote
Old 14-11-07, 11:11   #2
U R S U

Stage 5
 
U R S U's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,230
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [Service VOLVO] - E1T Furunn - inteleti voi!

Am aflat, de curand ca numele dealer-ului unde a fost si masina mea in serice, s-a schimbat de anul trecut, dar cred ca oamenii tot aia sunt, asa ca ...
U R S U is offline   Reply With Quote
Old 02-12-07, 19:25   #3
Bizdos

Stage 2
 
Bizdos's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 55
Default Re: [Service VOLVO] - E1T Furunn - inteleti voi!

deci ursu

eu am dus masina la volvo la service si sunt cei mai mari jepcari si golani pe care i-am intalnit in viata mea.trebuiau sa imi skimbe o piesa si le-a fost sila sa o caute, astfel incat mi-au zis ca daca vreau sa rezolv problema tre sa skimb toti senzorii de admisie, si garniturile.

am facut plangere la volvo international, peste tot unde am putut, pe toti i-a durut in piscatoare.

sunt fff dezamgit de eit astia, si daca vreodata as putea sa le platesc polita, as face-o.ce zici de opc??

intentionez sa ma duc la brasov la repr volvo.stii ceva despre ei??
__________________
volvo s60 t5 250 cp
Bizdos is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 07:41   #4
U R S U

Stage 5
 
U R S U's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,230
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [Service VOLVO] - E1T Furunn - inteleti voi!

Din pacate nu stiu despre dealeri sau service-uri Volvo in afara de mai nou PR1MUS, fostul e1t!
In schimb, am fost sa-mi schimb computerul de bord din germana in engleza si sa-mi anuleze niste erori si a durat 3 ore si a costat 180 RON toata treaba!

Tu stii pe cineva, particular, cu tester si program Volvo? Sau cineva care sa aiba manualul de service sau codurile de piese, programul de piese? ... marturisesc sincer ca daca imi vand masina asta, tot S80 imi iau sau XC90. Am condus multe masini, dar aceasta masina m-a consvins ca este ceea ce-mi trebuie ... in afara de AWD, pe care nu il am, dar ...!
U R S U is offline   Reply With Quote
Old 06-03-08, 16:57   #5
iluminaughty

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 34
Default Re: [Service VOLVO] - E1T Furunn - inteleti voi!

la brasov nu te-as sfatui pentru ca este aceeasi problema cu reprezentanta. e fostul service de stat devenit apoi iatsa s.a. care acum au luat reprezentanta volvo deci carpaci.
iluminaughty is offline   Reply With Quote
Old 11-05-09, 17:11   #6
04WYS

Stock
 
04WYS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 5
Default Re: [Service VOLVO] - E1T Furunn - inteleti voi!

au am fost la ista brasov anul trecut si am schimbat ff multe pe masina treaba trebuia sa dureze o zi dar mecanicul care se ocupa de masina nu a tinut presa cum trebuia sa scoata bucsa si mi-a crapat bratul toate bune si frumoase ...eu plin de nervi restul dadeau din umeri....am ajuns la director care a vb frumos a incercat sa rezolve pe loc nu s-a putut .... s-a interesat pe la juristi ce am putea sa ii facam si ne-a vb frumos si ne-a oferit un matiz sa ma deplasez de lunea pana vinerea cand era gata masina ...... a fost nasol dar cu discauntul oferit si faptul ca si-au recunoscut vina cand pur si simplu puteau sa imi spuna ca a fost crapat.....un pic de cearta si amenintzare iar daca mai tine acelas sef de atelier ca anul trecut vor incepe sa isi faca clientzi multi.....oricum am scimbat fff multe de la discuri la placutze .... bieleta... biela antiruliu...bratul ..buxi ...filtre ulei.....teste si si pivoti ...am dat un 8000 de ron lejer dar meritatzi de ei cu o garantzie de 20000km pentru tot ce au facut si am un an si 8000 de km parcusi de la revizie si inca nu da nici un semn de ceva neinregula oricum stima si respect pentru motoarele volvo un total de 175.000km si nu se duce un gram de ulei de la o revizie la alta.......dependent volvo
04WYS is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 07:43   #7
U R S U

Stage 5
 
U R S U's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,230
Member of:
[2 Roti]
Default Re: [Service VOLVO] - E1T Furunn - inteleti voi!

Despre motarele Volvo, DA, toata stima si eu am pe masina D5-ul de care sunt foarte multumit in ceea ce priveste performantele. In schimb, sunt si exceptia ce confirma regula: am reusit sa crap un motor D5! Acum am pe masina unul ce avea 30.000km cand l-am montat si am parcurs 12.000km cu ele. Merge "ceas"! In oras, cu clima, cutie automata, picior greu, consuma 12% - foarte multumit !!!
Mai am un C200CDI din 2007 ce voi reusi sa scap de el cat de curand, , in aceleasi conditii, consuma 15% si nu pot compara S80 cu C Klasse. Adica S80 e muuult peste!
Volvo nu am de gand sa il vand, decat ca, daca imi crapa iar motorul, voi ota pt adaptarea la AWD si, de ce nu, V8! .... Ce palaria mea?!
Imi place cand un atelaj da pe strada puterea bruta furnizata de propulsor, ceea ce Volvo o faca!
Cat despre service-uri, voi merge cu masina la SRL-uri unde pot sta langa mecanic (pe care il cunosc) si stiu ca nu imi va inlocui si piesele bune si toata lucrarea ar costa 1/3 din pretul pe care l-as fi platit la Volvo.

Respect,
U R S U is offline   Reply With Quote
Old 09-09-09, 07:49   #8
Bogdan G

Stock
 
Bogdan G's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 7
Default Re: [Service VOLVO] - E1T Furunn - inteleti voi!

Hai mai Ursule ca nu e dracu asa de negru, acum tre sa recunosti ca e bun si Primus-ul daca mergi la mecanicul care trebuie .
Bogdan G is offline   Reply With Quote
Old 18-03-10, 15:08   #9
sandrino

Stage 1
 
Join Date: May 2008
Posts: 15
Default Re: [Service VOLVO] - E1T Furunn - inteleti voi!

Sau daca vorbesti cu H inainte !!!
sandrino is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -