Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Drift Section - Sideways Action

Drift Section - Sideways Action Totul despre Drift: Proiecte, Evenimente, Poze, Filme, etc.

Reply
 
Thread Tools
Old 31-10-11, 22:46   #1
georg

Stage 4
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 186
Default Drift pe circuitul de la Prejmer

Nu stiu unde sa deschid acest topic ca sa aiba vizibilitate, poate fi mutat de catre moderatori.
Eu le-am scris celor de la Prejmer si am primit un raspuns rapid si foarte amabil ca in prima faza se vor adresa doar kartingului. Am apreciat raspunsul amabil si mi s-a parut rezonabil raspunsul lor. Poate ca si eu as face la fel in locul lor. Totusi, oare cum am putea sa ii convingem pe responsbilii de la Prejmer sa ne lase un weekend sa ne antrenam? Poate sa ne strangem mai multi, sa stabilim cat am fi dispusi sa platim si sa ii sensibilizam cu bani?
Poate sa ii contactezi FRD sau alta organizatie cu ceva putere de convingere.

Nu stiu voi dar eu mi-as dori la nebunie sa ajung pe circuit...

Idei si sugestii baieti...
georg is offline   Reply With Quote
Old 05-11-11, 23:40   #2
AudioClass
Ford Driver

Stage 5
 
AudioClass's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 3,228
Member of:
[FORD]
Default Re: Drift pe circuitul de la Prejmer

Am impresia, ca la noi, karting-ul este un sport privilegiat. Toate circuitele care sunt in tara , sunt pt. karting. Am fost odata la Selena la Bacau, am vrut sa intreb daca se poate intra cu masina de drift pt. un eventual antrenament, si cat costa o ora, iar baietii , sa nu stea prea mult la discutii cu mine...mi-au spus, 300 euro / ora. Inteleg ca e circuit de karting, ca nush ce compozitie o fi avand asfaltul si in drift o sa incep sa ar in el, dar 300 euro/h?! Asa ca , stanga imprejur...si PA PA.
Anul asta, mare bucurie pe capul meu, ca se face mare circuit la Prejmer, si in sfarsit avem unde sa merem sa ne dam, sa testam, etc etc, dar se pare ca....avem un nou circuit de Karting!!!
A mai ramas....Ungaria... Máriapócs....in jur de 40 euro pe zi (DA...vezi bine, 40 Euro/ZI, nu 300 euro/H ca pe megacircuitele de Kart din Romania) acces pe circuit, cazare la cort sau ceva ieftin in zona....benzina si anvelope sa ai, si sa dea al de sus sa nu te lase masina , iremediabil, ar fi pacat sa faci 500-600km (din zona moldovei) pt. 2 ture de circuit.
Mult noroc, si la cat mai multe circuite (poate de alt tip).
__________________
Audio Class
Shop: Piatra Neamt , bd-ul Traian, nr. 21, bl. A5, parter
Telefon: 0748.128.720, 0333.409.329
Yahoo mess : a2tuning2009 sau audioclass_tuning

Magazin on-line Audio Class

Magazin On-line Piese Auto

Furtune siliconice - conversii turbo
AudioClass is offline   Reply With Quote
Old 06-11-11, 13:15   #3
Blitz-Krieg

Stage 5
 
Blitz-Krieg's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 784
Member of:
[BMW]
Default Re: Drift pe circuitul de la Prejmer

pei scuza-ma catalin,nu te supara,dar eu personal fugeam in ungaria decat sa le umflu burta la aia cu 300 de euro/h..........ai dracu ziceai ca e nurburgring direct........asa escroci ca la noi n-ai vazut
__________________
I don't know about other drivers,but when I see flashing lights in my mirror I don't stop.....
Blitz-Krieg is offline   Reply With Quote
Old 07-11-11, 09:40   #4
georg

Stage 4
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 186
Default Re: Drift pe circuitul de la Prejmer

ii inteleg. au tras atat de mult pentru a deschide un circuit de talie mondiala pentru karting si nu vor sa riste nimic.
probabil ca intr-un final vor realiza ca nu se strica astfaltul din cauza driftului si ne vor permite accesul pentru o suma moderata. sigur ca vor vrea ca investitia lor sa produca
cred ca ne trebuie doar rabdare
georg is offline   Reply With Quote
Old 14-12-11, 20:08   #5
georg

Stage 4
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 186
Default Re: Drift pe circuitul de la Prejmer

Hai sa incercam sa ii stimulam si sa scriem aici cat am fi dispusi sa platim pentru o zi sau 5 6 ore
Ce ziceti?
georg is offline   Reply With Quote
Old 14-12-11, 22:31   #6
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Drift pe circuitul de la Prejmer

Quote:
Originally Posted by georg View Post
Hai sa incercam sa ii stimulam si sa scriem aici cat am fi dispusi sa platim pentru o zi sau 5 6 ore
Ce ziceti?
din cate am inteles, cand s-a organizat etapa de drift pe circuit , s-a platit suma de 20.000 euro pt acel weekend
bakal is offline   Reply With Quote
Old 15-12-11, 22:51   #7
parly

Stage 3
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 83
Default Re: Drift pe circuitul de la Prejmer

Quote:
Originally Posted by georg View Post
Hai sa incercam sa ii stimulam si sa scriem aici cat am fi dispusi sa platim pentru o zi sau 5 6 ore
Ce ziceti?
eu zic ca 100 e pe zi de masina ar fi o cifra corecta.
mai ales acum iarna nu prea cred ca sunt multi care se dau cu carturile pe frig...
daca se strang 10 masini intr-o zi eu zic ca e de-ajuns.
dar in buc pe amkart? e mic, nu stiu daca prejmer e mai mare(lat) dar am vazut filme cu drifturi pe el.
__________________
parly is offline   Reply With Quote
Old 16-12-11, 08:29   #8
georg

Stage 4
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 186
Default Re: Drift pe circuitul de la Prejmer

si mie mi se pare corect 100 Euro
georg is offline   Reply With Quote
Old 09-03-12, 11:26   #9
greenroadsterr
Banned

Stock
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 6
Default Re: Drift pe circuitul de la Prejmer

Va rog sa ma anuntati si pe mine daca se rezolva ceva cu cei de la Prejmer pentru drift. Sau din alt oras, nu conteaza. Pentru antrenament nu altceva. Pacat de saraca Silvia S14 ca nu are unde sa puna 280 cai in folosinta. HAI-ul a zis ca ar fi ok sa ne dam cu ea fara alte modificari decat le are acum pe ea....deci....unde ne dam?????????????????????????????????????????????
greenroadsterr is offline   Reply With Quote
Old 10-03-12, 19:02   #10
reshizzo_s13

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,472
Member of:
[Nissan]
Default Re: Drift pe circuitul de la Prejmer

Quote:
Originally Posted by greenroadsterr View Post
Va rog sa ma anuntati si pe mine daca se rezolva ceva cu cei de la Prejmer pentru drift. Sau din alt oras, nu conteaza. Pentru antrenament nu altceva. Pacat de saraca Silvia S14 ca nu are unde sa puna 280 cai in folosinta. HAI-ul a zis ca ar fi ok sa ne dam cu ea fara alte modificari decat le are acum pe ea....deci....unde ne dam?????????????????????????????????????????????
cred ca nu esti singurul cu aceasta problema
reshizzo_s13 is offline   Reply With Quote
Old 12-03-12, 07:30   #11
georg

Stage 4
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 186
Default Re: Drift pe circuitul de la Prejmer

Rares am un prieten care merge la VTM si mi-a zis ca la sfarsitul lunii pot merge cu el, platesc taxa si ma dau cum vreau pe traseu. Daca voi mai avea CA-ul pe masina atunci cred ca voi merge (la Craiova).
Asta poate fi solutie buna pentru antrenament.
georg is offline   Reply With Quote
Old 27-03-12, 12:33   #12
vlad_rally

Stage 5
 
vlad_rally's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 489
Member of:
[Nissan]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: Drift pe circuitul de la Prejmer

Din pacate la prejmer au zis ca circuitul este dedicat exclusiv kartingului...deci p**a drift.....stau la 10 km de prejmer....am facut pe dracu'n patru....da tot nu....respuns de la administratie....
__________________
Vlad Pescaru
vlad@jpr.ro
www.JPR.ro
vlad_rally is offline   Reply With Quote
Old 07-04-12, 17:49   #13
Blitz-Krieg

Stage 5
 
Blitz-Krieg's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 784
Member of:
[BMW]
Default Re: Drift pe circuitul de la Prejmer

Atunci sa ne bagam p***** in circuitul lor facut pt copii,dar am auzit si sper sa fi auzit bine ca se face un circuit in ialomita pe undeva si ca in toamna asta ar fi gata,insa alte detalii nu am din pacate.......dar poate e cineva mai bine informat decat mine si poate ar fi o solutie mai la indemana tuturor
Blitz-Krieg is offline   Reply With Quote
Old 07-04-12, 18:49   #14
energie

Stage 3
 
energie's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 127
Default Re: Drift pe circuitul de la Prejmer

Acu 2 saptamani am vazut masini pe pista, nu stiu ce sa zic...
energie is offline   Reply With Quote
Old 08-04-12, 09:02   #15
reshizzo_s13

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,472
Member of:
[Nissan]
Default Re: Drift pe circuitul de la Prejmer

da au fost BMW DRIVE TEST

Quote:
Originally Posted by energie View Post
Acu 2 saptamani am vazut masini pe pista, nu stiu ce sa zic...
reshizzo_s13 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -