Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Drift Section - Sideways Action

Drift Section - Sideways Action Totul despre Drift: Proiecte, Evenimente, Poze, Filme, etc.

Reply
 
Thread Tools
Old 09-02-10, 02:21   #1
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default Arabian Drift

Nu stiu daca a mai fost deschisa discutia, cel putin eu am cautat si nu am gasit pe forum...as vrea sa aflu si eu mai multe despre arabii aia nebuni, care fac acele powerslideuri(pentru ca nu sunt chiar drifturi), pe net nu am gasit mare lucru... Am inteles ca din cauza prafului din desert soseaua e perfecta pentru alunecat. Si din ce am mai vazut cica ar fi vreo 3 foarte smecheri akwe care s-ar fi lasat de sportul asta wewe si bobo. Si ar mai fi unu qaroos despre care am citit prin comentariile de pe youtube ca ar fi fost prins de politie.

https://www.youtube.com/watch?v=wJcEl...ture=quicklist
https://www.youtube.com/watch?v=j3_DM...ture=quicklist

edit: apropo...fac si eu d-astea pe zapada =))
__________________

Iubiţi-vă BMW-urile vechi, că altele la fel nu se mai fabrică !!!

NU exista viata dupa kitul de M de la BMW !!!
69WRX is offline   Reply With Quote
Old 09-02-10, 23:34   #2
brtgigi

Stock
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2
Default Re: Arabian Drift

Da, dar din pacate nu ies asa cum fac ei. Am incercat si eu pe zapada dar pierzi controlu repede. Dar ca sa faci pe asfalt iti trb o masina de care sa nu iti prea pese).
brtgigi is offline   Reply With Quote
Old 09-02-10, 23:37   #3
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Arabian Drift

Quote:
Originally Posted by brtgigi View Post
Da, dar din pacate nu ies asa cum fac ei. Am incercat si eu pe zapada dar pierzi controlu repede. Dar ca sa faci pe asfalt iti trb o masina de care sa nu iti prea pese).
si o viata de care sa nu iti pese
dolb is offline   Reply With Quote
Old 10-02-10, 03:44   #4
cRbL


Stage 5
 
cRbL's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,818
Member of:
[Moderators]
[FOTO]
[4Tuning International]
Default Re: Arabian Drift

cum sa o dai oarecum de-a latu la 180...
ar trebui sa bage in coran urmatoarea linie : "No crazy sideways action on motorways and very high speeds or else Allah will smack tha` sheet out of you"

si mai ziceam ca ai nostri soferi sunt nebuni
cRbL is offline   Reply With Quote
Old 10-02-10, 16:53   #5
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default Re: Arabian Drift

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
si o viata de care sa nu iti pese
si familie de care sa nu iti pese si prieteni...etc...
69WRX is offline   Reply With Quote
Old 10-02-10, 21:44   #6
91SIN

Stage 2
 
91SIN's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 28
Default Re: Arabian Drift

Personal nu prea imi place stilu "arabian drift"...
91SIN is offline   Reply With Quote
Old 12-02-10, 13:00   #7
MANIAC222

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 314
Default Re: Arabian Drift

Foarte important subiectul. Tinand cont ca sunt o adunatura de imbecili araboii astia, eu am rezolvarea .....

@69WRX Te pot ajuta eu cu cea mai mare placere. Iei masinuta lui taticu, iti iei inca 4.5-6 prieteni, cati intrati, nu e problema pot sa stea si in picioare
Dar ai mare grija, fara centura, ca te jeneaza si nu are rost, oricum e pusa acolo degeaba.
Mergi frumusel la aeroport, sa ai loc, nu de alta dar ....
Accelerezi usor asa pana la 200 km/h apoi tragi brusc de volan, de 3-4 ori cate o tura intreaga in parti opuse, apoi doamne ajuta.... incerci si tu sa invarti la colac sa redresezi masina. Daca iese totul ok, mai incercati si tot asa .... dooh

In acest fel cu siguranta vei ajunge vedeta ..... la stirile de la ora 5.
MANIAC222 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-10, 13:12   #8
TZN 85 BUB

Stage 5
 
TZN 85 BUB's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,398
Member of:
[DAEWOO]
[2 Roti]
Default Re: Arabian Drift

si dupa ce vii de la aeroport.... te uiti la asta.... finalul de la arabi...

https://www.youtube.com/watch?v=7aIcN...eature=related
TZN 85 BUB is offline   Reply With Quote
Old 12-02-10, 14:33   #9
MANIAC222

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 314
Default Re: Arabian Drift

Da..... dar bineinteles sunt 99 % sanse sa nu te mai intorci =))
MANIAC222 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-10, 14:46   #10
Cow-A-Socky

Stock
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 6
Default Re: Arabian Drift

nu ca de la liniute n-a murit nimeni...nici la drift...sariti toti cu gura...la ei nu conteaza viata...e un reportaj pe youtube unde zic mai multi foarte clar chestia asta...viata e nimic la ei...daca oamenii cauta distractie si adrenalina...asta se intampla...cateodata :P la noi nici nu ai avea unde sa pui in practica arab driftingul...si majoritatea nici n-au cu ce pt ca ar trebui sa-i explice lu' taticu unde e bara spate )
Cow-A-Socky is offline   Reply With Quote
Old 12-02-10, 16:12   #11
MANIAC222

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 314
Default Re: Arabian Drift

sau sa explice lui taticu unde e puntea spate, aripile spate, portbagajul , rotile spate =))
Sa stii ca se poate, la noi orice e posibil. Daca nu exista aeroport si nu e deschis " publicului " se poate incerca pe cateva DN-uri

Last edited by MANIAC222; 12-02-10 at 16:22.
MANIAC222 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-10, 18:37   #12
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default Re: Arabian Drift

dar nu inteleg care e problema voastra, eu am deschis topicul pentru o discutie pe subiectul asta nu sa vina un papagal care nici permis nu are sa imi zica mie sa ma duc pe aeroport. nu am zis deloc ca vreau sa invat eu sa fac asta eu voriam sa aflu mai multe ca pe net nu gasesc aproape nimic
69WRX is offline   Reply With Quote
Old 12-02-10, 22:12   #13
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: Arabian Drift

eu sincer nici nu am cautat informatii despre power slideurile astea, dar m-am uitat la destule filmulete cand am avut chef, si eu la fel doar pe zapada am incercat, si la viteza mica .. dar pe asfalt la viteza mare nu as face, si de la orice se pot face accidente, si de la mersul cu 50 .. asa ca nu mai sariti cu gura inainte
__________________
There's a simple rule when buying a car. If it's been modified, especially lowered, walk away.
plictisit is offline   Reply With Quote
Old 12-02-10, 22:45   #14
MANIAC222

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 314
Default Re: Arabian Drift

Bine Pustiu'. bravo ....cum zici tu )
MANIAC222 is offline   Reply With Quote
Old 26-02-10, 00:44   #15
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Arabian Drift

Quote:
Originally Posted by brtgigi View Post
Da, dar din pacate nu ies asa cum fac ei. Am incercat si eu pe zapada dar pierzi controlu repede. Dar ca sa faci pe asfalt iti trb o masina de care sa nu iti prea pese).
Saracu ....
Quote:
Originally Posted by MANIAC222 View Post
Foarte important subiectul. Tinand cont ca sunt o adunatura de imbecili araboii astia, eu am rezolvarea .....

@69WRX Te pot ajuta eu cu cea mai mare placere. Iei masinuta lui taticu, iti iei inca 4.5-6 prieteni, cati intrati, nu e problema pot sa stea si in picioare
Dar ai mare grija, fara centura, ca te jeneaza si nu are rost, oricum e pusa acolo degeaba.
Mergi frumusel la aeroport, sa ai loc, nu de alta dar ....
Accelerezi usor asa pana la 200 km/h apoi tragi brusc de volan, de 3-4 ori cate o tura intreaga in parti opuse, apoi doamne ajuta.... incerci si tu sa invarti la colac sa redresezi masina. Daca iese totul ok, mai incercati si tot asa .... dooh

In acest fel cu siguranta vei ajunge vedeta ..... la stirile de la ora 5.
Sunt curios daca poti sa fii si tu la fel de imbecil ca si ei sa faci lucrurile alea



P.S.: Majoritatea masinilor cu care fac ei chestiile alea sunt japoneze,au alte suspenzii,au alte cauciucurii si eventual ceva cai .. si pe langa toate astea ceva mai mult curaj
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -