Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 19-11-08, 19:15   #1
poyson

Stage 1
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 18
Default ajutor un service de vopsitorie ieftin

stiti un service de vopsitorie ieftin si cat de cat bunicel prin iasi?? ajutor plss
poyson is offline   Reply With Quote
Old 26-11-08, 10:48   #2
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: ajutor un service de vopsitorie ieftin

greu de gasit .. ieftin si bun nu gasesti ! pot sa iti recomand pe cineva dar nu e destul de ieftin dar nici nu ia pielea de pe tine ...
da detalii ce masina este , si daca vrei sa o vopsesti total sau cateva elemente
__________________
www.autowebb.ro|Piese Auto Iasi
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 18-05-10, 21:33   #3
Rih85

Stage 5
 
Rih85's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 380
Default Re: ajutor un service de vopsitorie ieftin

stiu ca topicul este foarte vechi dar nu am vrut sa fac un al doilea topic pe acelasi subiect. Doresc sa imi vopsesc masina complet si am vizitat azi ceva vopsitorii. Impresiile despre vopsitoriile din Iasi pe care le-am vizitat:

1. Meteorshop de pe Bd. Poitiers.

Am ramas uimit de indiferenta de acolo. Locatia este buna dar dotarile nu sunt cine stie ce.Foarte inghesuit acolo.Ori baietii de acolo o duc foarte bine ori nu vor sa lucreze. I-am zis ca as dori o evaluare pentru o vopsire completa la masina si fara macar sa se ridice de pe scaun a spus 6000 ron. Nici macar nu s-a sinchisit sa se uite la masina si la probleme ar putea avea. Dezamagire completa.

2. Auto Racemi

Hale mari si aerisite, dotate si totul in regula. Tipul cu care am vorbit a spus ca indiferent daca schimb culoarea sau nu pretul ar fi undeva pe la 3500 ron si antifonarea 550 ron.

3. Auto Restyle - capat C.U.G.

La fel ca si la 2. Hale mari, ingrijite si dotate. S-au uitat la masina 1 tip dar nu au putut oferi un pret pe loc si a ramas sa ma contacteze azi pentru a imi spune o oferta dar pana acuma nu au dat nici un semn de viata.

4. Auto Texaco ( cred - langa OMV Petrom din Nicolina langa Belvedere)

Sincer am dat din greseala peste el. Am intrat si am vorbit cu inginerul care se ocupa de vopsire si dupa ce s-a uitat la ea a spus 5000 ron pret total. Tinichigeria (alinierile ce trebuie facute, vopsire si antifonare)

5. Auto Remesa Pacurari

Dupa lungi asteptari a venit pana la urma persoana ce trebuia sa imi dea informatiile pe care le doresc. S-a uitat la masina scurt si a spus 6000 ron fara antifonare ca nu au unde sa o faca.

6. Auto Remesa fata in fata cu Antibiotice

Oameni ceva mai vorbareti si dupa ceva priviri aruncate la masina pretul spus este de 1500 E daca doresc sa schimb radical culoarea sau 1200 E pentru pastrarea culorii pe care o am.

7. Auto Hunter tot fata in fata cu Antibiotice.

Mi-au facut cea mai buna impresie. Au inspectat destul de mult masina, mi-au prezentat un catalog cu unele lucrari de ale lor. Am vazut masini care aratau jalnic la exterior de la accidente dar au facut minuni cu ele. Ca pret daca pastrez culoarea este 4200 ron, alta culoare in jur de 4900 ron iar antifonarea undeva pe la 200 ron.

Cei care ati mai avut contacte cu una din vopsitoriile de mai sus imi puteti spune si parerile voastre? sau poate stiti alte vopsitorii unde primeaza in primul rand CALITATEA si respectul fata de client...
__________________
IS 85 RIH
Rih85 is offline   Reply With Quote
Old 18-05-10, 23:56   #4
CiRiNeL

Stage 4
 
CiRiNeL's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 254
Member of:
[Crazy Drivers]
[VW]
Default Re: ajutor un service de vopsitorie ieftin

ai putea merge la J&G langa siraj ca sa mai ceri un pret...intri pe poarta 3 mai exact...mie mi-au vopsito toata si sunt foarte multumit...ca pret am fost si eu multumit si ei(sper).
__________________
CiRiNeL is offline   Reply With Quote
Old 19-05-10, 08:50   #5
Rih85

Stage 5
 
Rih85's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 380
Default Re: ajutor un service de vopsitorie ieftin

am sa trag azi o fuga pe acolo sa vad care e treaba. pacat de vreme..
Rih85 is offline   Reply With Quote
Old 19-05-10, 22:01   #6
mazdaCUF

Stage 2
 
mazdaCUF's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 67
Default Re: ajutor un service de vopsitorie ieftin

Sunt multe service-uri in iasi care fac treaba buna, iar cel de care ai fost tu multumit undeva mai sus, e unul din alea bune, si cred eu , ti-au facut un pret bun!Decizia iti apartine! Succes!
mazdaCUF is offline   Reply With Quote
Old 19-05-10, 22:06   #7
Rih85

Stage 5
 
Rih85's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 380
Default Re: ajutor un service de vopsitorie ieftin

Quote:
Originally Posted by mazdaCUF View Post
Sunt multe service-uri in iasi care fac treaba buna, iar cel de care ai fost tu multumit undeva mai sus, e unul din alea bune, si cred eu , ti-au facut un pret bun!Decizia iti apartine! Succes!
te referi la auto hunter? sincer mi-au parut cei mai ok. ai ce discuta cu ei si nu ramai niciodata fara raspunsuri acolo. la ce "cazuri" am vazut acolo...indiferent de starea masinii tale ei o rezolva
Rih85 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-10, 11:23   #8
D3m0N
Peugeot Driver

Stage 5
 
D3m0N's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 704
Member of:
[PEUGEOT]
[Toyota]
Default Re: ajutor un service de vopsitorie ieftin

pe cei de la hunter ii recomand cu cea mai mare placere
D3m0N is offline   Reply With Quote
Old 24-05-10, 16:40   #9
4x4Grig

Stage 2
 
4x4Grig's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 66
Default Re: ajutor un service de vopsitorie ieftin

Ce credeti despre Sermecom ?
4x4Grig is offline   Reply With Quote
Old 24-05-10, 16:41   #10
D3m0N
Peugeot Driver

Stage 5
 
D3m0N's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 704
Member of:
[PEUGEOT]
[Toyota]
Default Re: ajutor un service de vopsitorie ieftin

Quote:
Originally Posted by 4x4Grig View Post
Ce credeti despre Sermecom ?
avem niste cunostinte care n-au fost multumite... cineva a venit fara un bandou de acolo .. etc)
D3m0N is offline   Reply With Quote
Old 24-05-10, 16:52   #11
4x4Grig

Stage 2
 
4x4Grig's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 66
Default Re: ajutor un service de vopsitorie ieftin

Am intrebat, pentru ca si mie mi-au lasat o impresie proasta, ma gandeam sa nu fi fost eu exceptia, nu lucreaza nici ieftin nici bine, asa si asa, mai de graba faceam eu cu mana mea
4x4Grig is offline   Reply With Quote
Old 24-05-10, 18:10   #12
Rih85

Stage 5
 
Rih85's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 380
Default Re: ajutor un service de vopsitorie ieftin

in acest moment cred ca ma voi indrepta spre tipul indicat de catre un coleg de forum de aici si anule Zyz. Este serios si pretul este super ok. Daca pana la urma voi merge la o firma, voi alege Auto Hunter fara probleme. Sper sa fac rost de eleron si spoiler cat mai repede sa trimit masina la vopsit cat de curand.
Rih85 is offline   Reply With Quote
Old 24-05-10, 22:17   #13
D3m0N
Peugeot Driver

Stage 5
 
D3m0N's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 704
Member of:
[PEUGEOT]
[Toyota]
Default Re: ajutor un service de vopsitorie ieftin

foarte inteleapta decizia cu auto-hunter ... sunt baieti super la toate
D3m0N is offline   Reply With Quote
Old 26-05-10, 13:33   #14
skimpy

Stage 5
 
skimpy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 733
Default Re: ajutor un service de vopsitorie ieftin

+1 pentru autohunter.

sunt "noi" pe piata, tineri si probabil de aia isi dau si interesul.
skimpy is offline   Reply With Quote
Old 30-05-10, 19:47   #15
DeviLC

Stage 1
 
DeviLC's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 15
Member of:
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: ajutor un service de vopsitorie ieftin

scriu si eu aici ca sa nu mai deschid alt thread.
cine ma ajuta si pe mine cu un service unde sa imi pot vopsi numai aripile de la masina pt ca mi-am antifonat-o si am umblat un pic si la aripi ca aveam cateva puncte de rugina.
imi puteti spune cam cat ar costa aproximativ?
vopsea albastru catifea.
ms mult
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0103.JPG
Views:	231
Size:	820.9 KB
ID:	1496187  
DeviLC is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -