Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 15-06-05, 02:55   #1
HolySoul

Stage 5
 
HolySoul's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 921
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default De ce Cursele legale sunt vazute asa ?

Nu inteleg opinia publica ... nu inteleg organele abilitate .. de ce lumea este impotriva curselor de masini .
Fiecare dintre noi care detinem permis auto ni s-a intamplat macar o data sa ne angajam intr-o depasire si cel pe care-l depaseam sa accelereze.
Parca legal e obligat sa ia picioru de pe acceleratie ... inteleg daca-l tine constant .. inteleg daca o \"calca\" oleaca sa arate ca e mai bun da nu inteleg de ce atunci cand dupa toata treaba asta vede ca nu are cum sa \"te faca\" si apare masina de pe contrasens el sau \"EA\" se incapataneaza sa se \"intreaca\" cu tine.
De ce chestiile astea de prost gust nu-s considerate curse ilegale ?
Nu tot cursa e ? E de 100 ori mai periculos esti in trafic risti sa omori atatea persoane din jurul tau .
Risti sa omori nevinovati !
Ar trebui pus mai mult accent pe respectarea regulamentului rutier decat pe vanarea unor \"pustani\" care au fost cu masina de cateva ori la curse legale .
De ce cand mergi noaptea trebuie sa dai de 100 masini care vin cu faza lunga si au becuri de 200 wati ?
Politaii astia chiar au afectat simtul vizual asa tare incat nu sesizeaza o masina cu becuri prea puternice ? de ce 90% din dacii au faza scurta la fel ca cea lunga ? De ce Nu au faza scurta ? De ce nu-s amendati ? De ce trebuie sa merg cu 50 pe autostrada ? Ce-s cu limitarile astea ? Pentru doua case trebuie sa fac pana la bucuresti 10 ore ca altfel risc sa iau zeci de milioane amenda , in schimb atatia soferi merg cu faruri deregate , cu sisteme electrice defecte , fara stopuri la masina , cu sistemu de franare defect (erau sa intre nu stiu cati indivizi in mine ) de ce nepastrarea distantei regulamentare nu se amendeaza ?
De ce intorc carutele e autostrada fara sa se asigure si nu sunt amendati carutasii ? Ca n-au bani .. da poate nici noi nu avem bani .. daca esti sofer
ai bani de dat ... daca ai caruta poti face absolut orice !
De ce pietonii care traverseaza neregulamentar nu sunt amendati ? S-ar putea strange sume enorme de pe treaba asta!
De ce sunt cratere pe strazi si nimeni nu face nimic ?
Toti soferii de microbuze s-au invatat sa fie fara bun simt ... pur si simplu merg pe mijlocul soselei .. cand e curba o taie intra pe contrasens .. politia
parcata langa mine si nu ia nici o masura .. doar ei stau cu radaru si atat!
Atatea vieti omenesti ar putea fi salvate daca si-ar face fiecare meseria cu simt de raspundere si nu numai din interes . In caz de nu stiati domnilor de la Politia Rutiera scopul d-voastra e sa salvati vieti apoi sa castigati bani . Probabil daca v-ati face slujba mai bine si v-ati face un site sa primiti donatii ati deveni miliardari . Este obligatia voastra morala cat si fata de D-zeu sa va faceti datoria asa cum stiti ca e mai bine . Neoprind pe cineva care nu-i functioneaza farurile pe timp de noapte sunt sanse de 90% sa faca un accident , neimplicarea in asemenea chestii e ca si cum le-ati lua vietile altora cu mana d-voastra . Eu unul nu v-as ierta niciodata pentru un asemenea incident nici dupa moarte , nu vad de ce ar face-o Cel de Sus. Cati ia-ti lasat sa treaca pe langa voi cand erati la munca si lor le mergea numai farul dreapta ?
De nu stiu cate ori era sa intru in diversi indivizi ca le mergea numai farul dreapta fata si era noapte /... mai mergeau si pe mijlocul soselei ai impresia ca ai motoreta in fata si cand colo ... uite TIRU !
Orice este posibil doar suntem in Romania .
__________________
VW Passat 1.9 TDI
Nissan 350Z
HolySoul is offline  
Old 15-06-05, 12:58   #2
wils0n

Stage 1
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 15
Default

ai vro deceptie ? .....sau te`ai suparat pe viata.....
wils0n is offline  
Old 20-06-05, 21:03   #3
Iuiu

Stage 3
 
Iuiu's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 99
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

ROMANIA!!!!!.....
Iuiu is offline  
Old 21-06-05, 22:59   #4
LaMishto
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
LaMishto's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 514
Member of:
[Crazy Drivers]
[Mitsubishi]
Default

subscriu
LaMishto is offline  
Old 21-06-05, 23:10   #5
IS 18 BOG

Stage 5
 
IS 18 BOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 913
Default

eu nu subscriu .... domnu holy sau la mishto stiti cumva cum este afara ??? eu unul nu prea am auzit de curse legale pe afara si daca am auzit sunt un pic cam diferit fata de ce e la noi .. si oricum eu zic ca trebuie controlat fenomenul ....daca s-ar face curse legale saptamanal ce farmec ar mai fi ???
__________________
Moldovean incurabil si ma mandresc cu asta !
IS 18 BOG is offline  
Old 22-06-05, 14:02   #6
HolySoul

Stage 5
 
HolySoul's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 921
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

domnule BOG de cate ori ati fost pe afara si in ce tari mai exact ?
Si mai bine spus ati avut acces la strada ?
HolySoul is offline  
Old 10-03-06, 13:08   #7
|Pax|

Stock
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1
Default Re: De ce Cursele legale sunt vazute asa ?

Da.. multi soferi prosti in Romania, care se cred in filme sau sunt pur si simplu tampiti, multe strazi gaurite pentru care noi totusi platim taxa de drum.. Sunt de acord cu tine HolySoul.. dar ce sa-i faci, suntem in tara tuturor imposibilitatilor..
|Pax| is offline  
Old 12-03-06, 18:52   #8
cryo

Stage 4
 
cryo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 240
Member of:
[Honda]
Default Re: De ce Cursele legale sunt vazute asa ?

de unde ai concluzionat ca lumea e impotriva curselor legale in Ro?
Atentie, legale.
cryo is offline  
Old 12-03-06, 20:33   #9
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: De ce Cursele legale sunt vazute asa ?

Ce avetzi fratzilor!?Eu consider ca e un topic inutil!
CRyS` is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -