Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 26-07-07, 23:15   #46
JUST-DO-IT

Stage 5
 
JUST-DO-IT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 657
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

mai frate am citit bine? 150 km/h?wow am auzit si yo de la prieteni de asta...dumnezeu sa-l ierte....
JUST-DO-IT is offline   Reply With Quote
Old 26-07-07, 23:27   #47
is 03 nba

Stage 4
 
is 03 nba's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 250
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

yamaha R1.De prin cug de pe la noi Crys.Dumnezeu sa-l ierte
is 03 nba is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 08:56   #48
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

Rest in Peace! Nu mai comentez... Sunt satul de Copou... De accidente!...

http: // www. m o t o c i c l i s m . ro/forum/index.php?showtopic=121322

Aici sunt poze si discutii despre accident!


Eu nu am curaj sa iau pozele si sa le urc aici... cu toate ca imi iau avertisment!
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 09:02   #49
cryo

Stage 4
 
cryo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 240
Member of:
[Honda]
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

era un yamaha R1 cica.... pozele sunt de-a dreptul scarry....
Culmea, am trecut pe-acolo pe la aceeasi ora si era liniste. Se lucra la scoaterea pietrei cubice si se mergea in coloana. Se pare ca cineva se grabea tare.... R.I.P.

P.S. Mergi pe Yamaha R1, care are reputatia de ucigas, in adidasi si tricou, si cu casca pusa de forma.....
__________________
The name's Dover. Ben Dover
https://forum.4tuning.ro/showthread.p...812#post819812
cryo is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 11:04   #50
Kallissto

Stage 3
 
Kallissto's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 92
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

Nu are neaparat reputatie de ucigas motocicleta aia...asha R6 ce ar mai fi? asasin in serie? La viteza aia...si cu astfel de echipament...poti sa-ti pierzi viatza intr-o milisecunda...
Dumnezeu sa-l odihneasca!
__________________
Pasiunea nu cunoaste limite Old School Motorsport !
Kallissto is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 13:34   #51
cryo

Stage 4
 
cryo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 240
Member of:
[Honda]
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

Mai intereseaza-te. R6 are motor de 600 cmc, fata de 1000 cat are R1(si vre-o 30-40 de cai mai putin, depinde de an), si e mai indicata pentru un incepator. R1 a fost supranumita si "newbie killer". Te las sa ghicesti de ce...
cryo is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 14:06   #52
Kallissto

Stage 3
 
Kallissto's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 92
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

Ok...my mistake...in ce priveste capacitatea motorului ...but raman la idea pe care am zis-o si in celalalt post...la viteza aia,fara echipament...si cu casca pusa doar de forma.. (pt ca daca era pusa ca lumea ...kiar si la viteza aia..mi se pare cam ciudat ca a sarit de pe cap inainte de impact ) ....probabil consecintele ar fi fost la fel de nefaste si daca conducea o motocicleta mai slaba din pct de vedere al performantelor....
Kallissto is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 14:14   #53
cryo

Stage 4
 
cryo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 240
Member of:
[Honda]
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

de acord cu tine in ce priveste lipsa echipamentului. Dar din cate am inteles, nu avea foarte multa experienta pe doua roti. Pentru un incepator, o motocicleta super-sport e ca un fel de ruleta ruseasca cu pistol cu incarcator... Nu te iarta, asa cum o poate face o motocicleta entry-level.

Echipamentul nu costa atat de mult doar de frumusete. In cazul unui impact, te poate literalmente "tine" la un loc. De casca, nu mai spun... Imi venea sa-l bat pe un viteaz care imi povestea ca a cumparat o casca "de ocazie", de la un tip care a avut un accident si-a dat cu capul de pamant... "E putin crapata, dar nu se cunoaste"....

Din cand in cand mai cochetez si eu cu gandul de a-mi lua un motor.... un CBR-600, un Hornet sau ceva echivalent, mai "bland". Dar cand incep sa ma intreb mai serios "dar daca...", mai vad cate-o chestie de-asta si-mi piere tot cheful... Call me coward, dar o sa raman "conservar".
cryo is offline   Reply With Quote
Old 27-07-07, 14:24   #54
Kallissto

Stage 3
 
Kallissto's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 92
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

Hmm...si eu am o pasiune speciala pt motociclete...kiar si vazand atatea accidente..si tot nu m-as da inapoi...insa nu mi-as lua niciodata ca incepator..o motocicleta ff puternica....Cat despre pers in cauza....nu pot sa afirm ceva cu exactitate...dar din cate am inteles din alte surse..cika avea permis de cativa anishori....ce e drept...nu anii dau experientza...( nici in cazul <motoristilor> nici in cazul conducatorilor auto) cel putin din pct meu de vedere...ex sunt sutele de taximetristi sau alti participanti la trafic care au permis de zece,15 ani...si tot ca niste ciubote conduc.....Si totusi...nici canicula...de afara si nici lipsa de experientza nu justifica neluarea unor minime masuri de protectie....( am vazut si eu pe un <viteaz> care tot asa zicea...nu imi pun echipamentul de protectie vara ca ma coc in el...iar dupa ce a avut norocul de a scapa cu viatza in urma unui impact cu parapetul si-a schimbat instant ideea )

Din pacate...nici in <conserva> nu poti sa spui ca esti mai safe...doar iti cresc sansele de a ramane in viatza in caz de impact....Dupa ce am vazut imagini cu accidentul ala de pe autostrada Soarelui...in Romania cred ca doar in tanc esti totaly safe...
Kallissto is offline   Reply With Quote
Old 28-07-07, 02:17   #55
Sleepy_85

Stage 5
 
Sleepy_85's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 596
Member of:
[Virtual Tuning 3D]
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

Coward my ass! eu sincer prefer sa am o bucata de tabla cateva bare de otel un bloc motor si niste tapiterie intre mine si lumea de afara cand merg viteza aia si intr-o masina simti adrenalina, decat sa tin in brate un motor si sa merg cu capu inainte la peste 100 de km/h, nu stiu cum poate sa doarma linistit un dealer de motoare cand stie ca da pe mana unui novice un motor de masina pus pe 2 roti, si la cati si-au luat motoare pana acu in iasi din pacate cred ca o sa mai vedem evenimete din astea triste, oricum Dumnezeu sa-l ierte
Sleepy_85 is offline   Reply With Quote
Old 21-08-07, 12:58   #56
is 03 nba

Stage 4
 
is 03 nba's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 250
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

Aseara pe la 21:30 in dumbrava.100 m dupa pod.avea peste 170 din spusele politistilor.Masina e un Audi B4 motor 2.3 benzinar in jur de 120 cai.Pozele sunt facute astazi.Am auzit ca soferul in varsta de 20 si ceva de ani are picioarele rupte si capul spart.Important e k traieste.Va salut.Take care
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imag000.jpg
Views:	231
Size:	351.0 KB
ID:	327061   Click image for larger version

Name:	Imag001.jpg
Views:	203
Size:	310.4 KB
ID:	327062   Click image for larger version

Name:	Imag002.jpg
Views:	190
Size:	354.2 KB
ID:	327063  

is 03 nba is offline   Reply With Quote
Old 21-08-07, 15:12   #57
sorin_pss

Stage 5
 
sorin_pss's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 525
Member of:
[DACIA]
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

ori s-a urcat tirul pe el ori s-a rasturnat. Viteza....Pare a fi si in localitate
sorin_pss is offline   Reply With Quote
Old 21-08-07, 15:31   #58
is 03 nba

Stage 4
 
is 03 nba's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 250
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

In localitate era.A agatzat o masina care venea din sens invers apoi un logan parcat pe sensul lui de mers si apoi in santz a prins podu lu unu de la poarta, s-a rasturnat o data dupa care a ajuns pe roti tot in santz.Cica cam asta e explicatia.N-am vazut eu,doar am auzit
is 03 nba is offline   Reply With Quote
Old 24-08-07, 10:03   #59
Cristi HML

Stage 1
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 11
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

Sal tuturor,

Va rog din suflet, o prietena avut un accident venind dinspre Metro; am inteles ca era la volanul unui VW Bora si s-a ciocnit frontal cu un Ford... acum e in coma... Stiti despre ce e vorba? Ati vazut/auzit ceva? Nu reusesc sa gasesc nimic nicaieri... Pls help
Cristi HML is offline   Reply With Quote
Old 24-08-07, 10:16   #60
Cristi HML

Stage 1
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 11
Default Re: Accidente rutiere..in IASI

Am uitat sa mentionez, scuze dar sunt bulversat, era vorba de Metro Iasi, nu stiu locatia exact... multumesc inca o data...
Cristi HML is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -