Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 25-03-10, 13:49   #256
skimpy

Stage 5
 
skimpy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 733
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

eriksson vis a vis de accidentul cu insider? cu motorul? da-mi pm cu ce te intereseaza si iti zic
skimpy is offline   Reply With Quote
Old 01-04-10, 10:58   #257
MnezO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
MnezO's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,273
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[ALFA ROMEO]
[4Rally]
[HP Racing Team ]
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

Quote:
Originally Posted by JUST-DO-IT View Post
e asa fragil golfu 5 ?abia e atins si au sarit toate airbag-urile...multa sanatate motociclistului...
E golf 6! Si nu e fragil ci proiectat in asa fel incat sanatatea pilotului sa fie exceptionala ! in locul motocicletei putea la fel de bine sa fie un tir ! Deci foarte bine ca au sarit pungile
__________________

MnezO is offline   Reply With Quote
Old 01-04-10, 15:10   #258
2slow4u
Opel Driver

Stage 5
 
2slow4u's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 488
Member of:
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

Stie cineva ce s-a intamplat la semaforul de dupa PIM(independetii) cum te duci spre tg cucu? ieri pe la ora 15 erau 3 masini lovite. 1 papuc in spate, o honda sau o mazda, fata + spate partea stanga si inca o masina numai pe dreapta fata.

Cred ca papucul si honda stateau sau au oprit la semafor ca s-a facut rosu iar cealalta masina (cum deobicei multi fac acest lucru) a venit pe banda 3 (destinata virajului la stanga cum te duci spre bolta rece) si a vrut sa treaca pe 2 dar aia s-au oprit si a lovit honda in stanga spate care s-a dus in papuc.....
2slow4u is offline   Reply With Quote
Old 01-04-10, 15:50   #259
alex_maf2007

Stage 4
 
alex_maf2007's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 190
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

daca cumva era o honda visinie si un seat gri metalizat i-am vazut ieri prin cartier...erau praf in bot.
alex_maf2007 is offline   Reply With Quote
Old 02-04-10, 06:33   #260
2slow4u
Opel Driver

Stage 5
 
2slow4u's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 488
Member of:
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

hm, aia care era praf in dreapta fata era gri dar alte culori nu mai retin.
2slow4u is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 14:15   #261
crywolf

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,080
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

Fereasca Dumnezeu ce am vzt iersi noapte in rondul de la ERA. La nici 3min trecuse Politia in sens opus, si in spatele lor o Vectra B (parca) a lovit un Passat in spate. Vectra efectiv NU MAI AVEA FATA !!! MOTORUL ZACEA LA 2 M IN FATA MASINII !!!
__________________
Manni for life !!!
crywolf is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 14:22   #262
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

Quote:
Originally Posted by crywolf View Post
Fereasca Dumnezeu ce am vzt iersi noapte in rondul de la ERA. La nici 3min trecuse Politia in sens opus, si in spatele lor o Vectra B (parca) a lovit un Passat in spate. Vectra efectiv NU MAI AVEA FATA !!! MOTORUL ZACEA LA 2 M IN FATA MASINII !!!
http://www.adevarul.ro/locale/iasi/A...241775901.html
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 19:00   #263
o`neal
Opel Driver

Stage 5
 
o`neal's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 495
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

incepe sa ne dea emotii acel traseu deja... in fiecare zi tre` sa vezi ceva aparte
o`neal is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 19:16   #264
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

multi piloti de curse vad ca drumul ala ca este drept , si se gandesc si ei , oau ce ar merge sa-i dau un p**da . ar cam trebui niste radare pe acolo , ca se petrec prea multe accidente .
__________________
Urasc cocalarul si taranul marca Romania !
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 00:13   #265
raduku988

Stage 3
 
raduku988's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 158
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

Quote:
Originally Posted by Bogdan.IS View Post
multi piloti de curse vad ca drumul ala ca este drept , si se gandesc si ei , oau ce ar merge sa-i dau un p**da . ar cam trebui niste radare pe acolo , ca se petrec prea multe accidente .
eu eram cu crywolf in masina ..radarul trecuse cu 3 minute inainte pe acolo ala probabil dupa ce a trecut de radar a scapat picioru in acceleratie
raduku988 is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 00:32   #266
MadAboutGolf3
VW Driver

Stage 5
 
MadAboutGolf3's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,053
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

am iesit la 6 dimineata de la munca si pe jos numai urme de cauciucuri , cioburi si alte resturi.. ma asteptam sa citesc aici despre un anume eveniment si din cate se vede a inceput sezonul tobelor sport si motoarelor turate pe urcare sau in coborare pe copou din pacate..
in ritmul asta va avea politia activitate din plin si cei de la smurd / ambulanta

va doresc numai bine si sa conduceti in siguranta iar cand apasati pedala mai tare decat trebuie asigurati-va ca o faceti cu riscuri minime, pentru ca intotdeauna vor exista riscuri mai mici sau mai mari.. chiar si atunci cand mergi linistit.. vine altul..
MadAboutGolf3 is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 10:09   #267
LGandrew

Stage 3
 
LGandrew's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 151
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

Quote:
Originally Posted by MadAboutGolf3 View Post
am iesit la 6 dimineata de la munca si pe jos numai urme de cauciucuri , cioburi si alte resturi.. ma asteptam sa citesc aici despre un anume eveniment si din cate se vede a inceput sezonul tobelor sport si motoarelor turate pe urcare sau in coborare pe copou din pacate..
in ritmul asta va avea politia activitate din plin si cei de la smurd / ambulanta

va doresc numai bine si sa conduceti in siguranta iar cand apasati pedala mai tare decat trebuie asigurati-va ca o faceti cu riscuri minime, pentru ca intotdeauna vor exista riscuri mai mici sau mai mari.. chiar si atunci cand mergi linistit.. vine altul..
Bine punctat ultima parte MAD bafta all si grija mare ca vine caldura si apar unii care abia au luat permisul si se cred superman pe copou!
LGandrew is offline   Reply With Quote
Old 12-04-10, 14:10   #268
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

un donator de organe cu motor , acum cateva zile a facut cateva secunde din fundatie pana la feaa ... nu avea 100 kmh , ci mai mult . bravo tata . pentru ce atata viteza ? ca doar nu fuge copou de tine donatorule !

LE : daca facea un accident normal ca iar sareau toti motorisitii , ca cuuum ? soferii nu ne observa in trafic etc etc ... da daca mergi cu 150 km pe copou cum draq sa te vada ? nu am nimic cu cei cu motoare care merg normal ,ci doar cu cei care merg 100 kmh in oras .

Last edited by Bogdan.IS; 12-04-10 at 14:12.
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 14-04-10, 12:43   #269
2slow4u
Opel Driver

Stage 5
 
2slow4u's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 488
Member of:
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

Acuma inca o persoana a murit pe trecerea de pietoni. Cred ca a vazut toata lumea stirea cu doamna calcata de betoniera.

Nu am inteles exact pana la urma cum sta treaba: Era pe verde doamna, sau rosu? Oricum...a fost foarte nasol momentul, pe imaginile inregistrate se vede cum betoniera incepe sa inainteze incet incet si doamna incerca sa ii faca semn. []
2slow4u is offline   Reply With Quote
Old 14-04-10, 13:09   #270
LGandrew

Stage 3
 
LGandrew's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 151
Default Re: Accidente Rutiere De Pe Raza Judetului Iasi

http://www.antena1.ro/news/social/ac...re-103811.html
undeva la mijlocul paginii este si filmarea...
LGandrew is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -