Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 16-03-11, 18:33   #16
eu

Stage 5
 
eu's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,214
Member of:
[AUDI]
Default Re: cea mai buna vopsitorie din iasi

Eu am dus ieri masina la Sermecom. Costa 500 ron de vopsit fiecare reper. Mi-a placut foarte mult cum au vorbit domnii de acolo, chiar daca poate am fost putin cam exigent cu cerintele. Pentru capota am discutat cu dumnealor si au spus ca o vor trata cu un lac elastic. Precizez ca ii vopsesc doar fata.

Nu m-am dus la Autocrom pt ca mai multe cunostinte si-au vopsit masinile la dumnealor si dupa 1-2 ani, vopseaua era matuita. In trecut am mai vopsit alte masini la sermecom si am fost foarte multumit tot timpul, cel mai important lucru fiind faptul ca dupa trecerea anilor, lucrarile s-au pastrat foarte bine.

Am sa postez fotografii sa va faceti o parere despre cum vopsesc dumnealor (sincer sa fiu si eu am emotii, parca nu mai am rabdare).

Tinem aproape.

P.S. De vopsit total costa 4000 la Sermecom.
__________________
VAND CAUCIUCURI SH & RESAPATE ADUSE DIN ITALIA/GERMANIA/FRANTA APROAPE ORICE DIMENSIUNE

Tel: 0765.609.309
id mes
andreidumitrachi
eu is offline   Reply With Quote
Old 18-03-11, 00:51   #17
lucian_90tud

Stage 1
 
lucian_90tud's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 12
Default Re: cea mai buna vopsitorie din iasi

Scuza-ma daca te contrazic, dar matuirea vopselii dupa 2 ani nu se datoreaza vopselii sau a service-ului unde a fost vopsita
Vopseaua se matuieste in functie de nr de km parcursi, praf, spalari. Si o masina noua se matieste mai ales la noi in tara unde este foarte mult praf. Si mai usor se matiuieste o vopsea care are lacul inclus in vopsea (single-stage), fata de una care se lacuieste dupa vopsire!

Eu mi-am vopsit masina total + alte elemente la AutoHunter, si sunt multumit.
lucian_90tud is offline   Reply With Quote
Old 19-03-11, 21:56   #18
D3m0N
Peugeot Driver

Stage 5
 
D3m0N's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 704
Member of:
[PEUGEOT]
[Toyota]
Default Re: cea mai buna vopsitorie din iasi

Quote:
Originally Posted by lucian_90tud View Post
Eu mi-am vopsit masina total + alte elemente la AutoHunter, si sunt multumit.
Deacord cu el, AUTO HUNTER -ul ramane cea mai buna pentru mine (am fost si la autocrom, reprezentante, sau alte serviceuri)
D3m0N is offline   Reply With Quote
Old 20-03-11, 16:51   #19
eu

Stage 5
 
eu's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,214
Member of:
[AUDI]
Default Re: cea mai buna vopsitorie din iasi

Revin cu noutati: ieri am scos masina de la vopsit, nota 10 din absolut toate punctele de vedere. Recomand Sermecom.
eu is offline   Reply With Quote
Old 21-03-11, 22:48   #20
citizenx

Stage 1
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 16
Default Re: cea mai buna vopsitorie din iasi

Trebuie sa imi vopsesc masina integral. Cei de la Omniasig mi-au recomandat sa ma duc la service-ul de langa TCM. Ce stiti de acel service? Lucreaza bine? Se poate discuta cu ei?

Astept sugestiile voastre.
citizenx is offline   Reply With Quote
Old 21-03-11, 23:09   #21
alex_maf2007

Stage 4
 
alex_maf2007's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 190
Member of:
[RENAULT]
Default Re: cea mai buna vopsitorie din iasi

daca e cel din curte de la Hydramold il recomand
alex_maf2007 is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 19:54   #22
Vic`

Stock
 
Vic`'s Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 5
Default Re: cea mai buna vopsitorie din iasi

Buna seara!M-a atins destul de bine cineva aseara in parcare,si astazi am aflat cine.M-am intalnit i-am luat copie dupa asigurare si are asigurarea la Omniasig.Daune ar fi bara spate +suporti si aripa dreapta care necesita putin lucru.Masina mea este un Bmw e34,vopsit acu 4 luni.Vreau sa stiu cu ce service-uri lucreaza omniasigul si care ar fi cel mai bun.mentionez ca masina a fost vopsita profesional in culoarea night hawk black pearl de pe paleta de culori de la honda.si vrea niste baieti sa-mi faca treaba excelenta sa nu se vada urme ca a fost vopsita o anumita zona sau altceva mai grav.Deci vreau ceva profi!(IN IASI)Ce imi recomandati?Astept parerile voastre!Multumesc anticipat!
Vic` is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 21:32   #23
lucian_90tud

Stage 1
 
lucian_90tud's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 12
Default Re: cea mai buna vopsitorie din iasi

Nu o poti vopsi tot acolo unde ai vopsit-o si acum 4 luni ca sa fii sigur ca iese treaba buna?
Oricum firma trebuie sa deconteze banii oriunde ai merge. Nu te obliga sa mergi la un anume service.
lucian_90tud is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 22:35   #24
Vic`

Stock
 
Vic`'s Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 5
Default Re: cea mai buna vopsitorie din iasi

Ba da o pot face acolo dar o sa-mi vad banii inapoi la pastele cailor... am vorbit cu cineva de la un sediu de omniasig de unde sunt eu si a zis mai bine o las balta....deci nu prea am incotro...
Vic` is offline   Reply With Quote
Old 22-03-12, 23:53   #25
lucian_90tud

Stage 1
 
lucian_90tud's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 12
Default Re: cea mai buna vopsitorie din iasi

Tine-te de ei. Repara masina unde vrei tu, nu unde vor ei!
lucian_90tud is offline   Reply With Quote
Old 23-03-12, 00:55   #26
Vic`

Stock
 
Vic`'s Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 5
Default Re: cea mai buna vopsitorie din iasi

ce sa ma rog eu am varianta sa mut dosarul in alta parte si sa o fac unde vreau eu dar dupa? umblu dupa ei cu mana intinsa.stiu persoana care are 4 luni de la reparatie si inca nu are banii primiti...si nici numi da mana sa dau 20-30 de mil pe reparatie....sau cat a fi.....daca persoana asta care o cunosc bine de tot de la omniasig imi spune sa nu fac ceea ce vreau sa fac,ce sa mai zic?am sa ma documentez mai mult dar deocamdata raman la solutia service in iasi,prin urmare trebuie sa caut cel mai bun din iasi cu care lucreaza cei de la omniasig!
Vic` is offline   Reply With Quote
Old 25-03-12, 19:34   #27
drobet@

Stage 5
 
drobet@'s Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 535
Member of:
[Nissan]
[2 Roti]
Default Re: cea mai buna vopsitorie din iasi

Incearca la TOTAL SERVICE GROUP
drobet@ is offline   Reply With Quote
Old 25-03-12, 20:43   #28
Vic`

Stock
 
Vic`'s Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 5
Default Re: cea mai buna vopsitorie din iasi

zimi mai multe despre ei
Vic` is offline   Reply With Quote
Old 26-03-12, 13:07   #29
Vic`

Stock
 
Vic`'s Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 5
Default Re: cea mai buna vopsitorie din iasi

Dupa 3 ore jumate de stat la omniasig,am rezolvat si ei mi-au recomandat Auto Hunter.Am fost imediat la ei ,m-am prezentat,baiatul de acolo manca si a lasat masa ca sa vada despre ce e vorba ca sa aflu ca e chiar directoru de la ei.Am bagat masina la ei sa uitat personal,am vorbit am discutat.(foarte amabil si receptiv).Acuma urmeaza sa ma cheme cand au piesele si sa o faca,i-am explicat ca sunt foarte pretentios si atent la detalii si mi-a zis ca o sa iasa bine.Acuma o sa vedem!am sa va anunt si pe voi daca mi-au satisfacut cerintele si daca o sa fiu multumit! Numai bine!
Vic` is offline   Reply With Quote
Old 07-07-12, 12:20   #30
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Default Re: cea mai buna vopsitorie din iasi

NU va recomand Moldotrans (iesirea din oras spre Tomesti). Am fost sa imi vopseasca capota si o oglinda. Nu am ce sa le reprosez in ceea ce priveste vopsitul insa mi-au rupt toate cele 4 sisteme de prindere ale capacului oglinzii si mi lau lipit cu ceva de forma. Le-am dus si farul demontat pentru ca au zis ca au nevoie de el ca sa indrepte capota si cand l-au montat la loc mi-au rupt toate sistemele de prindere a becului. Mi-a cazut becul dupa vreo 20 km. Imi pare rau ca nu le-am cerut bon pentru reparatii ca sa pot sa ma duc un pic pe la ei sa fac un pic de show. Pretul lor e de 400 ron pe reper. Eu unul nu mai calc pe acolo.
__________________
Visinica
mihayyy2000 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -