Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 11-12-10, 12:03   #1
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Exclamation Informatii utile / trafic / gropi / radare .....

Pe DN Iasi / Tomesti , atentie sporita la o groapa ' reparata" de curand , linga SHand Opel, pe partea dreapta , imediat dupa Vin Alcool.

Personal mi-am rupt o janta acolo + altii ca mine de dimineata .

Alte obstacole pe acelasi drum :

-In intersectia cu Metalurgie ,se asteapta tramvaiu l in mijlocul strazii !!! mai ales seara pe la 22 00 cat se termina " tura" ( inconstienta totala )

- imediat dupa bariera Coca-Cola / pe dreapta / diferenta de nivel intre benzi , aproximativ 5 cm pe o distanta de 600m.

- atentie sporita la a 2 a trecere de cale ferata / pe partea dreapta cum te duci spre Tomesti ,e jale mare / recomandat maxim 2 Km/h .

- cum intri in Tomesti , Mare atentie la prima trecere de pietoni ! autobuzele opresc fix in mijlocul strazii /in fata trecerii si linga linia continua iar pietonii cobora si traverseaza imediat prin fata lui !!!!

- in curba la dreapta / intersectia cu Dancu si Tutora / noaptea e un calvar / soferii de autobuze stau parcati cu faza lunga aprinsa !!! ( de ce oare ? ca sa fie vizibili din urmatoarea statie , cea de la brutarie , sa stie lumea ca urmeaza un autobuz , inconstienti ? nu ! doar prosti ! )

- radare de regula sunt pe traseul spre Tomesti / in zona Pangran .

P.s. daca aveti timp si rabdare puteti continua si cu alte rute pe cale le frecventati !!!

P.P.S. https://www.youtube.com/watch?v=jqFHJAeyLv0
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 11-12-10, 18:03   #2
JusT_SaY_BoBo
VW Driver

Stage 5
 
JusT_SaY_BoBo's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 2,353
Member of:
[VW]
Default Re: Informatii utile / trafic / gropi / radare .....

radare:
am vazut de multe ori circula de la bellaria(fostul onix) pana in capat la 30 bucium.
aproape in fiecare vineri sambata noaptea cum mergi din nicolina in cug inainte de omv o masina de politie sta si opreste tot ce e suspect.aveti grija baietii cu xenoanele fara lupe am vazut multe masini oprite dar si masinile cu mai multe persoane in masina decat prevede legea!
__________________
My Baby


Vand odorizante California Scents!!! 20 ron bucata!!! Just_Say_Bobo@yahoo.com
JusT_SaY_BoBo is offline   Reply With Quote
Old 11-12-10, 21:42   #3
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Informatii utile / trafic / gropi / radare .....

Crater sanatos si proaspat , in fata la faculta Cuza cum cobori copoul , pe banda 1 .
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 13-12-10, 11:07   #4
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Thumbs down Re: Informatii utile / trafic / gropi / radare .....

groapa de care va spuneam....azi mai era o masina ramasa in pana linga ea....asta e , intradevar se " vad" banii de pe rovinete ( dar pe drumuri europene, nu pe Nationale sau Judetene , cred ca ar trebui taxe / rovinete / diferite pentru fiecare drum in parte....corect ?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ghfjghfhgfghfghfgh 001.jpg
Views:	94
Size:	885.2 KB
ID:	1778936   Click image for larger version

Name:	ghfjghfhgfghfghfgh 005.jpg
Views:	152
Size:	862.7 KB
ID:	1778937   Click image for larger version

Name:	ghfjghfhgfghfghfgh 002.jpg
Views:	160
Size:	714.3 KB
ID:	1778938  

zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-10, 14:39   #5
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Informatii utile / trafic / gropi / radare .....

Quote:
Originally Posted by Bogdan.IS View Post
Crater sanatos si proaspat , in fata la faculta Cuza cum cobori copoul , pe banda 1 .
Azi l-am vazut si eu,in ultimul moment,ce dracu,au incercat sa dea la copca studentii acolo ? =))
@Lasa claudiu,se rezolva cu superglue
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 13-12-10, 22:06   #6
2slow4u
Opel Driver

Stage 5
 
2slow4u's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 488
Member of:
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: Informatii utile / trafic / gropi / radare .....

Eu am trecut pe deasupra lui ca au pus cv nisip si pietris baietii si e mai ok acuma
2slow4u is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 00:08   #7
tintome

Stage 5
 
tintome's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,585
Default Re: Informatii utile / trafic / gropi / radare .....

mi-am indoit o janta de tabla..am stat sa fac pana la -5 grade
o groapa pe langa billa dupa blocuri..unde e sectia a2a de pol.
tintome is offline   Reply With Quote
Old 29-09-13, 12:10   #8
mituc

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 329
Default Re: Informatii utile / trafic / gropi / radare .....

Atentie la iesirea din valea lupului pe coborire dupa antibiotice, si respectiv pe urcare tot acolo. Este halucinant cum pentru 3 cretini pe zi care fac stinga acolo pentru ca le e lene sa mearga cu 500m mai mult (dar consum mai mic) pe la intrarea pe centura idiotii astia de la hirtoape si santuri nationale creaza un pericol permanent in trafic.

Asteptati-va ca rahaturile alea aproape nereflectorizante sa devina mate si chiar sa absoarba lumina dupa prima ploaie. Evident au baza serioasa de beton, deci o eventuala agatare a unui cacat dintr-ala se va solda instantaneu cu spargerea baii de ulei sau a cutiei de viteze, si eventual un derapaj/zbor in boscheti.

P.S.: atentie la MCV-urile cu radar. Pe linga ca sint o permanenta distractie in trafic si o piedica pentru fluenta traficului mai sint conduse si de idioti care provoaca traficul creind situatii ciudate sau chiar periculoase, si apoi opresc victimele incercind sa le "prinda" cu diverse nereguli care nu exista.
mituc is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -