Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 12-01-11, 20:40   #31
Nuicarc
Banned

Stage 2
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 47
Default Re: Poligon auto

Quote:
Originally Posted by bogdanell99 View Post
inseamna ca tu nu stii cum sta politia la coteala la 200 de metri de la Little texas spre dorobanti pe stanga, ink 200 de metri mai in vale...exact cum faci dreapta spre ciric, si ca sa nu mai zic ca am vazut de destule ori politia de frontiera 500 de metri mai la vale, adik la lacul Aroneanu,... whatever...
Nu ai probleme !
Nuicarc is offline   Reply With Quote
Old 12-01-11, 23:41   #32
Hyperyon

Stage 3
 
Hyperyon's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 162
Default Re: Poligon auto

la ce nu ai probleme?
vrei sa te dai cu masina...te duci in parcare la carrefour era si inveti nu pe strada
in ce priveste ..little texas...ciric..aroneanu etc..eheheh de cate ori am fost oprit de politie sa ma intrebe de alcool...
__________________
Honda Civic 5D GT - 2011
Hyperyon is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 08:40   #33
2slow4u
Opel Driver

Stage 5
 
2slow4u's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 488
Member of:
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: Poligon auto

Cati prieteni am eu care au ramas fara permis ca au consumat alcool la ciric la gratarele ))

Nu stiu de unde auziti voi ca nu sta politia pe acolo. Dar cel putin cand se incing gratarele apar si ei.
__________________
Opel Astra H metro blue and other things ⟹ https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...ml#post3223627
2slow4u is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 13:39   #34
bogdanell99

Stage 4
 
bogdanell99's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 222
Default Re: Poligon auto

Quote:
Originally Posted by Nuicarc View Post
Nu ai probleme !
Din partea mea poti sa conduci cat vrei pe akolo beat tras si cum mai vrei tu, si sa nu te prinda...sper. dar nu-mi spune tu mie dak sta politia in zona Ciric, Moara de Vant, Aroneanu , pt ca nu cred ca stii mai bine decat mine, care trec aproape zilnic pe akolo.
Si sa iti dau si un exemplu sa vezi ca pt politisti e chiar o zona buna de "mancat" o paine, de la Little Texas spre Aroneanu pe timp de vara sunt prostiile alea de "magarusi" care acum le-au scos ca asa le scot mereu iarna, ei undeva pe stanga este o straduta care duce spre Ferma sorogari, aceiasi straduta pe care intri la restaurantul Alesia sau nu mai stiu cum se cheama, ei sa vezi vara cum stau gaborii akolo ascunsi sa toarne baietii care ocolesc "magarusii" si tin sa iti spun, k poate nu stii, pt asa ceva se ridica carnetu 3 luni parq intri la calcarea liniei continue. Sa nu mai spun in ciric akolo pe unde intri spre restaurant ciric, de cate ori am vazut politia, ARR'ul... chiar am pe cineva care si-a luat amenda acolo in ciric de la ARR . in fine...din partea mea ...condu pe unde vrei tu :P
__________________
Under Construction !
bogdanell99 is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 23:02   #35
JusT_SaY_BoBo
VW Driver

Stage 5
 
JusT_SaY_BoBo's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 2,345
Member of:
[VW]
Default Re: Poligon auto

nu prea merg eu des la ciric,cel putin in ultimele 3-4 cred ca am fost de maxim 5 ori din care macar de 3 ori am vazut patrula de politie
deci e pont!conduce-ti la ciric fara nici un stres)
ar fi imposibil sa nu circule pe acolo politia avand in vedere ca este foarte circulata zona de tineri!
__________________
My Baby


Vand odorizante California Scents!!! 20 ron bucata!!! [email protected]
JusT_SaY_BoBo is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 11:45   #36
bogdanell99

Stage 4
 
bogdanell99's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 222
Default Re: Poligon auto

si sa nu mai spunem ca aeroportul este culmea....in ciric!
bogdanell99 is offline   Reply With Quote
Old 27-03-11, 13:08   #37
geti

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,120
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Poligon auto

Mai e un poligon vis-a-vis de Spiroca, e un vechi depozit abandonat considerat de instructorii de cat CE si D, drept poligon, de asemenea am auzit ceva de existenta unui poligon auto in Pacurari.
geti is offline   Reply With Quote
Old 04-07-11, 22:39   #38
tyberyuSS

Stage 4
 
tyberyuSS's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 277
Default Re: Poligon auto

cei care stiu ceva concret despre un poligon LEGAL sa posteze,, ca sa stim si noi pe unde sa ne mai exersam "talentu" de a sofa!
tyberyuSS is offline   Reply With Quote
Old 05-07-11, 11:34   #39
Jockers

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 478
Default Re: Poligon auto

bobo vreu si eu mai mulet detalii in legatura cu ultima parte
App pe platforma la fortus...mai ales spre seara nu iti zice nimeni nimic...eu imi invatam prietena acolo..in fiecare seara si sunt multi care fac acelasi lucru...

Last edited by Jockers; 05-07-11 at 11:36.
Jockers is offline   Reply With Quote
Old 05-07-11, 20:36   #40
tyberyuSS

Stage 4
 
tyberyuSS's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 277
Default Re: Poligon auto

Quote:
Originally Posted by Jockers View Post
bobo vreu si eu mai mulet detalii in legatura cu ultima parte
App pe platforma la fortus...mai ales spre seara nu iti zice nimeni nimic...eu imi invatam prietena acolo..in fiecare seara si sunt multi care fac acelasi lucru...
aveti grija sa nu va "pupati" unu cu altu)
tyberyuSS is offline   Reply With Quote
Old 05-07-11, 21:16   #41
Jockers

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 478
Default Re: Poligon auto

eh daca vin 20 odata te cam pupi in rest e lejer tare
Jockers is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 19:15   #42
kmauto

Stage 2
 
kmauto's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 45
Default Re: Poligon auto

Singurul poligon auto pt categoria b din jurul orasului este la Holboca la SAM-ul (scoala de arte si meserii)de acolo.Cred ca acum fiind vara contra unei taxe rezonabile pt portar se poate folosi.Eu personal nu am fost ca e prea departe de oras si ar trebui sa fac contract cu cei de acolo.
Iar singurul poligon valabil pt categoria A e in 2 baieti la autobaza dar rupe patronul la inchirierea lui.Mai era un poligon pt b in spatele stadionului de rugby de la agronomie dar de vreo 3 ani s-au ridicat niste vile marete drept in mijlocul lui ca asa-i frumos in tara asta.
Ideea este ca sa nu aveti probleme cu legea sa cautati drumuri care nu sunt deschise circulatiei publice(drumuri de acces particulare,parcari etc)
Citeam mai sus de cei care spuneau ca la ciric e o zona ok pt lectii de conducere "private".Din pacate intreaga zona(minus malurile lacului) e drum public iar in ultima vreme si extrem de periculoasa din cauza celor care gonesc ca disperatii(taximetristi,particulari) sa prinda avioanele.

Last edited by kmauto; 02-08-11 at 19:31.
kmauto is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 10:05   #43
Jockers

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 478
Default Re: Poligon auto

e greu ..eu stiu singuru poligon era ala de pe drumu hotilor unde era si terenu de fotbal Progresu..dar cred ca tre sa isi faca unu vreo vila si pe acolo..alea era bun bun poligonu si mare..dar na..in iasi totul se cumpara ..
Jockers is offline   Reply With Quote
Old 08-08-11, 22:39   #44
SeRee

Stage 5
 
SeRee's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 516
Default Re: Poligon auto

totusi unde imi recomandatzi sa merg cu cineva care vrea sa conduca si sa nu fiu luat de politie si sa fie si loc mare? ms
SeRee is offline   Reply With Quote
Old 09-08-11, 17:39   #45
kmauto

Stage 2
 
kmauto's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 45
Default Re: Poligon auto

Singurele locuri mari si fara probleme cu politia sunt parcarile de la Carrefour era si felicia care sunt parcari private, dar dupa ora inchiderii desigur.Ramine de vazut insa daca cei de la paza nu au ceva de comentat.Din cite stiu insa nu prea ii intereseaza ce se intimpla in parcare seara daca exista bunsimt din partea celor care se plimba pe acolo.
kmauto is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -