Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 06-08-10, 00:03   #4591
Emiliannec

Stage 5
 
Emiliannec's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 307
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

merci le rezolv pe toate pas cu pas. Nu uit si nu las nimic la voia intamplarii, incerc sa calculez fiecare pas cat mai bine.

P.S. Ca si precizari ulterioare.. din ce am mai vorbit cu prietenii care au fost aseara acolo, cica masina ar avea culoarea gri sau oricum o nuanta apropiata. Oricum marca sigur este Seat Leon si numarul precizat anterior. Masina nu era tunata sau sa aiba ceva care sa imi atraga atentia.. ceva in genul asta simplu

__________________
★ BMW™ - because speed is not enough for us... ★
BMW Club Iasi ♕ Member

Last edited by Emiliannec; 06-08-10 at 00:11.
Emiliannec is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 02:08   #4592
D3m0N
Peugeot Driver

Stage 5
 
D3m0N's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 704
Member of:
[PEUGEOT]
[Toyota]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by Emiliannec View Post
merci le rezolv pe toate pas cu pas. Nu uit si nu las nimic la voia intamplarii, incerc sa calculez fiecare pas cat mai bine.

P.S. Ca si precizari ulterioare.. din ce am mai vorbit cu prietenii care au fost aseara acolo, cica masina ar avea culoarea gri sau oricum o nuanta apropiata. Oricum marca sigur este Seat Leon si numarul precizat anterior. Masina nu era tunata sau sa aiba ceva care sa imi atraga atentia.. ceva in genul asta simplu
Dute si scoate certificat medicolegal .... faci plangere la politie.. si vezi ca la magazinul de la stadion sunt 3 camere... una pe mijloc care filmeaza in jos si 2 pe colturi care stau pe diagonala... poti vorbi cu patronul (un domn mai grasut are o duba visinie)... si il poti ruga sa va uitati pe camere daca ai noroc te poti folosi si de asta. Il dai in judecata iti faci dantura si ce mai ai nevoie si el va fi obligat sa-ti plateasca toate acestea... Nu de lasa moale pt ca asa le dai satisfactie si o sa se mai repete si in cazuri cu altii... Politia nu rezolva nimic deobicei multa bafta si sanatate.
__________________

Tel: 0740.288.511 - 0232.212.703 YM: juntos.auto
www.JUNTOS.RO
D3m0N is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 02:43   #4593
Rih85

Stage 5
 
Rih85's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 380
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

salut. este prima oara cand scriu pe acest topic desi il urmaresc de ceva vreme. Scriu pentru ca nu m-am putut abtine sa nu fac un comentariu. Frate nu mai fi ROMAN, adica un las, un papa-lapte care nu stie sa ia atitudine atunci cand trebuie. Cica vrei doar sa ii dea o amenda...pfff.. fii serios. Fa ce au zis si restul... certificat medico-legal, vazut daca a fost vre-o camera care a prins incidentul si apoi facut dat in judecata. Daca nu iei atitudine gunoiul ala se umfla in pene si crede ca o sa mai scape si alta data. Civilizarea nu se face prin vorba buna, ci prin amenzi de te ustura fundul si multe altele.
__________________
IS 85 RIH
Rih85 is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 10:51   #4594
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Exclamation Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by Emiliannec View Post
exact.. insa soferul a fost pasiv si nu a incercat sa il tempereze pe ala care a dat cu capul. S-au carat imediat dupa incident.

Eu nici macar nu am proferat injurii, cu atat mai putin sa ma ating de vreun fir de par. Am martori. As vrea sa o vad si pe asta.. tare sunt curios ce ar scoate ca i-am facut? ca am respirat in apropierea lui poate. Eu doar am incercat sa ies din masina si dupa sa ma duc la prietenii mei care erau 10m mai incolo...

Oricum traim in RO si orice poate fi posibil...

Vezi daca esti copil ( vorbesc eu care s mai mare k tine cu 8 ani ...deciii.. ), e simplu pt el, sa si roage un prieten sa i traga un pumn in mecla...si uite asa... are certificat medicolegal.... te ai prins ?
Cel mai bine, fa un drum la stadion, si cauta l pe ala de spune D3mon ca s ar putea sa te ajute... apoi... esti bosss. ( te asigur ca un dinte ... reparat NU o sa fie niciodata cum era original ) + ca te costa 150 Epurasi.... +++ cum spuneau si ceilalti... bou ce te a lovit... NU merita sa scape... asa usor, pt ca v a continua in aceiasi maniera de cocalar, deci : I a atitudine !!!

Succes,

P.S. Sunt sigur ca si pt sofer exista o incadrare in lege , pt fuga de la locul faptei sau conastitiure de grupo infractional ( ceva de genu )...deci NU sta, I a ATITUDINE !!!
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 11:19   #4595
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

bai colegu.. lasa prostiile.. poate nu esti tu fire razbunatoare sau ceva.. dar nu fi fraier !! du-te si scoate certificat medico-legal cat mai ai timp. "Oameni" de genul asta.. nu trebuie lasati sa faca ce vor.. da-o naibii. Ai idee cat costa un implant dentar? ai prea multi bani in buzunar? da-l in judecata, nici nu mai sta pe ganduri. e greu dpdv financiar dar cu martori si cu imagini, o sa castigi. si iti scoti si costurile de judecata pe langa cele de daune pe care le ceri + vatamare corporala. si daca "jmecherul" nu vrea sa plateasca si sa o dea la pace cu tine, adica sa-ti plateasca ce ai tu nevoie, atunci vb cu avocatul si il bagi serios la vatamare corporala si o sa fie si mai nasol pentru el. Eu zic ca nu ai nimic de pierdut !

p.s. nu-ti fa singur dreptate.. nu iesi nicaieri decat satisfactie pe moment. si poti sa intri tu in locul lui.

p.s. 2 - ce prieteni ai tu pe langa tine de stau si se uita??? nu vreau sa par aiurea dar daca erai prieten de-al meu si vedeam faza, cel putin aruncam cu ceva in masina .. macar sa-i sparg un geam..sa ii indoi tabla ceva.. da-o dracu..
__________________
Old School MotorSport IASI !!
Pasiunea nu cunoaste limite !!
slip is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 11:33   #4596
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

nu mai vorbiti prostii cu vatamari corporale si alte incadrari, ca pentru un pumn nu se ajunge la asa ceva, numai amenda la legea 61, daca era ceva mai grav poate !!! cu certificatul medico-legal nu stiu ce mare branza poti sa faci deoarece nu cred sa iti acorde mai mult de 3-5 zile de spitalizare !!!
__________________
www.autowebb.ro|Piese Auto Iasi
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 11:38   #4597
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

vrei sa punem pariu ca se poate baga? aici totul tine de avocat..

uite ca ne-am luat noi la discutii cand nici macar nu era vorba despre noi... am sarit calul.
slip is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 11:42   #4598
GAby645
Opel Driver

Stage 5
 
GAby645's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,177
Member of:
[MERCEDES]
[Opel]
[AUDI]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

crede-ma ca pentru un pumn , nu are ce sa faca mai mult decat o amenda penala, nu i-a pus viata in pericol, nu necesta saptamani de spitalizare , la vatamare corporala intra cei batuti bine cu certificat medicolegal cu peste 21 de zile de spitalizare !!!
asa e , nu e vorba despre noi, dar nu cred ca are multe sanse sa rezolve ceva mai mult decat o amenda, deci, cel mai bine Razbunare !! )
GAby645 is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 11:52   #4599
Emiliannec

Stage 5
 
Emiliannec's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 307
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

deci nu am mare lucru, sub ochi am avut pielea fisurata cum ar veni.. nici macar nu mi s-a umflat sau ceva, acuma a mai ramas o dunga; iar referitor la dantura... deoarece stateam cu dintii inclestati (ma asteptam sa imi dea un pumn, nu un cap) mi-a sarit din smaltul de la unul din incisivii de jos. Nu am pierdut vreo unul Am pe cineva in familie care se va ocupa la capitolul asta. Deci apreciez recomandarile si sfaturile voastre, insa chiar nu vreau sa mai lungesc treaba asta, cu certificate si alte umblaturi.
Am intrebat mai mult comunitatea de masina respectiva in speranta ca poate aflu de la cineva ce "hram" poarta astia, adica erau bauti sau asta era comportamentul normal.
Pe viitor, am sa imi iau ceva prieteni mai bine facuti cand mai vin prin zona respectiva, macar ca sa nu fie aceeasi finalitate. In seara respectiva eram cu un vecin (care este cu ceva ani mai mic ca mine), iar singurul cu care discutasem sau poate s-ar fi bagat, ca ma cunostea, era Loco. L-am intrebat dupa si a spus ca nu a vazut.. nu stia de ce ma tin cu mana de fata

Am sa ma duc totusi sa vorbesc cu patronul magazinului de acolo sa vad daca eventual au reusit camerele sa surprinda ceva din incident.
Emiliannec is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 12:07   #4600
CiRiNeL

Stage 4
 
CiRiNeL's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 254
Member of:
[Crazy Drivers]
[VW]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by GAby645 View Post
la vatamare corporala intra cei batuti bine cu certificat medicolegal cu peste 21 de zile de spitalizare !!!
aici te inseli prietene...vatamare corporala inseamna pana la 21 de zile de spitalizare, iar dupa 21 de zile de spitalizare te incadreaza la mutilare.
ti-o zic din propria experienta


cred ca ar fi timpul sa se incheie de acum tot subiectul asta daca emilian nu are de gand sa faca nimic in privinta asta.

nu putem merge noi sa scoatem certificat pentru el.
__________________
CiRiNeL is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 16:12   #4601
vlad87
Peugeot Driver

Stage 5
 
vlad87's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 342
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by Emiliannec View Post
deoarece stateam cu dintii inclestati (ma asteptam sa imi dea un pumn, nu un cap)
Stii acum dupa ce s-a intamplat mai comentam, mai analizam situatia.
Erai destul de aproape de el daca a reusit sa loveasca cu capul fara sa te mai poti feri. Nu il cunosti, nu stii ce il poate duce capul de aceea e bine sa il tii la distanta (putea sa faca o faza de genul "scuze am gresit.Noroc!" iti intinde mana, o intinzi si tu sa il saluti,ti-o prinde si atunci iti mai da).Daca poti eviti astfel de situatii, daca nu doar nu ai sa stai
Sanatate si sa rezolvi cu bine !
__________________
vlad87 is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 20:21   #4602
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default

in primul rind e o parcare publica si nu una privata ce sa intimplat e alt ceva
asta e una
si de la un loc de parcare sa ajungi la asa ceva mi se pare aiurea ...
si sincer murea cineva daca nu parcai pe acel loc ...???? si au fost lucruri mai grave la care multa lume nu raspunde
de exemplu o iesire din spital de la nr 7 pe care scrie "evitarea situatiilor comflictuale " e acel care o detine nu raspunde penru faptele facute
e atunci te certi cu mutu nu ii face nimeni nimic nici macar cel mai mare procuror din lume sau avocat nu se atinge de el

stiu ca postez di nou da e o alta problema
am un client care mia adus o masina de 2 luni aproape si nu mia adus nici banii ,nici avans si mam apucat am desmembrez si am regatito si omu nu mai apare datimi un sfat va rog ce as putea sa ii fac
a si nuici la telefon nu mai raspunde

Last edited by bakal; 07-08-10 at 00:20.
criminales is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 23:33   #4603
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Pastreaza-i masina pana iti da banii .Apropo , ce masina ti-a lasat ?
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 23:58   #4604
Emiliannec

Stage 5
 
Emiliannec's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 307
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

ultimul post pe aceasta tema..
deci a vazut un prieten in seara asta masina cu pricina si este de culoare neagra. Vazusem bine eu.. chiar si lovit fiind
Emiliannec is offline   Reply With Quote
Old 07-08-10, 00:23   #4605
Rih85

Stage 5
 
Rih85's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 380
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

as avea si eu nevoie de ajutor intr-o problema. stie careva aici in Iasi de unde pot cumpara prezone mai lungi? nu vreau sa pierd timpul cu asteptatul curierului, deci vreau sa cumpar de aici. Cel putin 8 buc imi trebuie. Ca lungime nu stiu ce sa spun... ar trebui sa masor unul normal pe care il am si sa mai adaug 20 mm cat are distantierul. Deci? Are cineva o ideea de un magazin sau o persoana? Va multumesc.
Rih85 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -