Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 01-07-10, 01:01   #3931
florynvl (X29 ZMT)

Stage 5
 
florynvl (X29 ZMT)'s Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,269
Member of:
[LANCIA]
[VW]
[Shadows Racing Team]
Default Re: Intalniri membrii 4tuning Rm.Valcea

prea multe figuri in valcea si prea multa smecherie ...
florynvl (X29 ZMT) is offline   Reply With Quote
Old 01-07-10, 11:05   #3932
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: Intalniri membrii 4tuning Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by florynvl (X29 ZMT) View Post
prea multe figuri in valcea si prea multa smecherie ...
Nu asta ar Fi problema......problema e ca la unii e Degeaba)))))adica Vor sa Para cumva dar nu au bani nici de un suc))))
Provenzano is offline   Reply With Quote
Old 01-07-10, 11:16   #3933
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Intalniri membrii 4tuning Rm.Valcea

ce bine ca am facut rost de 10 lei )))
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 01-07-10, 11:16   #3934
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: Intalniri membrii 4tuning Rm.Valcea

)))))))))))))))))))))))trebuia tu sa dai una)))
Provenzano is offline   Reply With Quote
Old 01-07-10, 12:40   #3935
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Intalniri membrii 4tuning Rm.Valcea

Banii sunt un subiect delicat pentru multi, degeaba ii ai si esti prost, nu vor face decat sa scoata in evidenta si mai mult prostia. Daca furi, da-i jepci, te prostituezi si faci bani...asta nu inseamna ca esti neaparat de apreciat. Fiecare cu metodele lui si cu stilu lui de viata...nu sunt eu judecatorul nimanui, dar ca fi om iti trebuie mult mai mult decat bani...asta e clar! In valcea putini oamenii...multi parveniti, fatarnicia e-n floare.

Banii completeaza un om si distrug un taran!!
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 01-07-10, 14:10   #3936
couzin

Stage 5
 
couzin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 498
Default Re: Intalniri membrii 4tuning Rm.Valcea

Adevaru gol golutz,mersi frate k ai ziso pe asta,sincer din punctul meu de vedere si fara bani sa fim toti tre sa nu ne dusmanim si sa ne intelegem bine,sa fie omenie asta conteaza,nu sunt nici io milionar muncesc demi sar ochii sa fac un ban da nici figurant nu sunt omenia conteaza cel mai mult,altii au miliarde si dau cu ei pe lautari astea da figuri si bashini de 2 lei asa ceva nu o sa pot suporta niciodata,prefer omu cinstit omu de rand care e om nu ala cu figuri k el e smecher si face bani gramada,ma kk pe banii lui lol k io sunt couzin de la Shadows )))))
couzin is offline   Reply With Quote
Old 01-07-10, 19:09   #3937
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Thumbs up Re: Intalniri membrii 4tuning Rm.Valcea

Dupa parerea mea Adevarul sta cam asa: Degeaba esti Om Bun si Nu ai bani, nimeni nu o sa te bage in seama vreodata...sau daca te baga cineva in seama te baga cu un Scop(oricare ar fi el). In lumea asta Totul se invarte in jurul banului.Daca nu ii ai....traiesti undeva Acolo unde nu te vede nimeni...mai bine Spus traiesti in lumea ta. Prea putin in tara noastra se Apreciaza Bunatatea unui om sau Inteligenta lui, si asta se si vede, de asta atata lume cu Carte pleaca in alta tara sa munceasca...pt ca la noi nu Exista chestia asta: Daca ai carte ai parte. Nu ai. Atatia studenti se chinuiesc la facultate....unii se imprumuta sa plateasca ...altii muncesc ...si cu ce Folos? Nimic. Asta ne ofera Statul Nostru.
Ca o paranteza....eu unul la 18 ani am plecat din tara sa muncesc in Italia.Aveam nevoie de bani, abia se nascuse fetita mea.Am muncit ca un sclav din greu si in afara si in tara...si asta ca asa am vrut Eu.Nu am vrut sa depind de Familie. Taicameo a fost de la 14 ani in Armata, asa era pe timpul lui, la 14 ani s-a facut Copil de trupa(asa se numea),dupa care a urmat Scoala de Ofiteri, si in ultimul an avea Functia de Comandantul Comenduirii Garnizoanei Rm Valcea.5 ani a fost in Razboiul din Kosovo si purta vesta antiglont de 26 kg pe fiecare zi pe el, s-a chinuit sa faca o casa sa faca ceva.Asta am vrut si vreau si eu sa fac.Cu munca ,cu ce pot eu.Poate ca uneori am fost Rau cu Unii dar am fost asa ca Stiu cat de Grea e viata asta. Aveti mare dreptate ca Omenia nu Sta in bani, asa e, dar fara bani nu putem Trai.
Provenzano is offline   Reply With Quote
Old 01-07-10, 19:50   #3938
super_deny

Stage 3
 
super_deny's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 117
Default Re: Intalniri membrii 4tuning Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by Provenzano View Post
Dupa parerea mea Adevarul sta cam asa: Degeaba esti Om Bun si Nu ai bani, nimeni nu o sa te bage in seama vreodata...sau daca te baga cineva in seama te baga cu un Scop(oricare ar fi el). In lumea asta Totul se invarte in jurul banului.Daca nu ii ai....traiesti undeva Acolo unde nu te vede nimeni...mai bine Spus traiesti in lumea ta. Prea putin in tara noastra se Apreciaza Bunatatea unui om sau Inteligenta lui, si asta se si vede, de asta atata lume cu Carte pleaca in alta tara sa munceasca...pt ca la noi nu Exista chestia asta: Daca ai carte ai parte. Nu ai. Atatia studenti se chinuiesc la facultate....unii se imprumuta sa plateasca ...altii muncesc ...si cu ce Folos? Nimic. Asta ne ofera Statul Nostru.
Ca o paranteza....eu unul la 18 ani am plecat din tara sa muncesc in Italia.Aveam nevoie de bani, abia se nascuse fetita mea.Am muncit ca un sclav din greu si in afara si in tara...si asta ca asa am vrut Eu.Nu am vrut sa depind de Familie. Taicameo a fost de la 14 ani in Armata, asa era pe timpul lui, la 14 ani s-a facut Copil de trupa(asa se numea),dupa care a urmat Scoala de Ofiteri, si in ultimul an avea Functia de Comandantul Comenduirii Garnizoanei Rm Valcea.5 ani a fost in Razboiul din Kosovo si purta vesta antiglont de 26 kg pe fiecare zi pe el, s-a chinuit sa faca o casa sa faca ceva.Asta am vrut si vreau si eu sa fac.Cu munca ,cu ce pot eu.Poate ca uneori am fost Rau cu Unii dar am fost asa ca Stiu cat de Grea e viata asta. Aveti mare dreptate ca Omenia nu Sta in bani, asa e, dar fara bani nu putem Trai.
cam asa e..nu e bine nici cu bani multi ..pt ca spune ca banii sunt ochiul dracului,dar asa cum spui tu..fara bani nu putem trai.Trebuie sa ne mentinem undeva pe linia de plutire.Eu una abia astept sa plec la facultate,sa "ma pun" pe picioarele mele si sper sa reusesc in viatza ceea ce mi`am propus...daca as fi avut banii pe care altii ii dau la lautari..stateam intr`un apartament,nu o garsoniera,aveam masina personala..nu as fi stat cu miloaga la unchiul meu sau la mama in fine n`au niciun rost detaliile ..si ca sa inchei glorios..da!valcea e plina de figuranti picati de pe luna ..specimene ce se inmultesc rapid!
__________________
Still working...


super_deny is offline   Reply With Quote
Old 01-07-10, 21:25   #3939
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Intalniri membrii 4tuning Rm.Valcea

Provenzano,dar sincer,ti se pare corect,ca cei car enu au bani,sau nu au as amulti,sa fie dati la o parte de cei care au?eu zic ca sufletul nu sta in bani,iar respectu nici atat,eu zic ca omenia nu se poate cumpara in bani...eu am avut coleg care intr-a 4a,adica in 96-97 avea mercedes decapotabil,si porche....la scara...si nu mai zic cata casa avea...insa niciodata nu a stat doar cu cei de teapa lui...ne baga pe toti in seama,se purta la fel cu toti..si uneori e bine sa te ai bine si cu cei mai bogati ,si cuc ei mai saraci,pt ca fiecare e util in felul lui...si ce am vazut eu pana acum...tot cei mai "saraci" te ajuta cand ai o belea,tot ei sar primi sa`ti dea o mana de ajutor...fiecare cu stilul lui de viata..bafta tuturor,si sanatate multa ca asta e cea mai de pret..!
__________________
All the way up..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 01-07-10, 23:24   #3940
couzin

Stage 5
 
couzin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 498
Default Re: Intalniri membrii 4tuning Rm.Valcea

exact,in fine toti avem si momente grele si momente de rahat,se intampla knd avem milioane in buzunar se intampla knd avem 100 de mi de lei aia e important e sa fi om si sa nu uiti de unde ai plekt si cine esti,daca am bani gata nu mai bag in seama p enici unu pai asa nu ajung nicaieri ca daca vreodata am nevoie de ceva sau de cineva nu ma baga nimeni in seama daca am prea multe figuri,din pacate sunt multi asa si nu numai in valcea,peste tot in lume nu neaparat numai in romania,dar romania e patria ) in fine importanta e sanatatea si daca chiar vrei ceva il poti avea,chit ca muncesi de iti sar ochii,altii fac combinatii si alte smecherii bravo lor atata timp cat nu pica la pushkrie,fiecare face ce poate !!!
couzin is offline   Reply With Quote
Old 01-07-10, 23:35   #3941
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Intalniri membrii 4tuning Rm.Valcea

beyy..aberati aici pe topicu asta..exista discutii diverse
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 01-07-10, 23:47   #3942
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Intalniri membrii 4tuning Rm.Valcea

abereaza....dar se contureaza ideea ca daca esti o jigodie si dai de bani contezi, dar se uita faptul ca vei conta doar pt celelalte jigodii cu bani! Acum deh....fiecare cu lumea lui!

PS: Si pt ca la noi nu se practica respectarea unor principii asta nu inseamna ca trebuie sa ne resemnam...din cauza asta traim....sa aspiram spre mai bine...nu sa ne afundam in mocirla si mai rau, ce urmeaza ....epoca de piatra? ...cu boc cred ca da

Last edited by DjRainManFast; 01-07-10 at 23:51.
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 02-07-10, 06:14   #3943
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: Intalniri membrii 4tuning Rm.Valcea

Quote:
Originally Posted by D o n n View Post
Provenzano,dar sincer,ti se pare corect,ca cei car enu au bani,sau nu au as amulti,sa fie dati la o parte de cei care au?eu zic ca sufletul nu sta in bani,iar respectu nici atat,eu zic ca omenia nu se poate cumpara in bani...eu am avut coleg care intr-a 4a,adica in 96-97 avea mercedes decapotabil,si porche....la scara...si nu mai zic cata casa avea...insa niciodata nu a stat doar cu cei de teapa lui...ne baga pe toti in seama,se purta la fel cu toti..si uneori e bine sa te ai bine si cu cei mai bogati ,si cuc ei mai saraci,pt ca fiecare e util in felul lui...si ce am vazut eu pana acum...tot cei mai "saraci" te ajuta cand ai o belea,tot ei sar primi sa`ti dea o mana de ajutor...fiecare cu stilul lui de viata..bafta tuturor,si sanatate multa ca asta e cea mai de pret..!
Nu mi se pare corect si nu e bine.Eu unul nu am tinut cont de asa ceva, chiar daca am avut sau nu, am stat cu toata lumea, si asa cum am putut eu am ajutat la nevoie pe unul ,pe altul.E bine sa fi Om dar trebuie sa ai mare grija cu cine esti,in ziua de azi cand faci ceva Bun pt cineva, acel cineva mai devreme sau mai tarziu iti intoarce spatele.Prea putini oameni iti sunt recunoscatori.Asta e Viata,cu bune ,cu rele,trebuie sa o traim si sa incercam sa fim cat mai Oameni.

Numai Bine!
Provenzano is offline   Reply With Quote
Old 02-07-10, 15:17   #3944
couzin

Stage 5
 
couzin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 498
Default Re: Intalniri membrii 4tuning Rm.Valcea

exact hai sa vb de altceva k ne biciuie trafy ceva intalniri diseara?
couzin is offline   Reply With Quote
Old 04-07-10, 01:40   #3945
luci4n_vl

Stage 5
 
luci4n_vl's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1,352
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Intalniri membrii 4tuning Rm.Valcea

baaaaa am bani sa dau la toata lumea baaaaaaa!!!!!!!!

am la amanet sa dau vre`o 50 de mil....mai am la chirie inca vre`o 12 mil...mai am la un vecin 200 de euro......baaaaa!!!!!!!

PS. provenzano are dreptate.....in jurul banilor sa invart toate.......cei fara bani si doresc....cei ce au....doresc sa aiva mai multi.....si cucule....crede`ma.....cunosc oameni care nu au bani si sunt tot javre!!!....asa ca.....toata lumea este rea......
__________________
https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...vl-23-sob.html




Keep talking bitches,cause i love attention!!!
luci4n_vl is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -