Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 26-01-09, 20:24   #3541
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

dappp...ai dreptate kalu...eu cand ma pelcat de la locul accidentului...am condus o laguna 2...exact la fel ca cea a decedatului...ma uitam prin ea si vedeam bordul si alea..si aveam in minte imaginile cu masina terminata in pom..plus k eram preteni,colegi...si toate cele..eu am jurat ca nu mai emrg peste 70-80...nu se merita...pt un moment de faima...care oricum apoi se uita...nu are rost...
__________________
All the way up..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 26-01-09, 21:52   #3542
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Are careva idee ce acte imi trebuie sau ce tre sa fac sa schimb numerele la masina ?
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 26-01-09, 22:40   #3543
andreyWOB

Stage 5
 
andreyWOB's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 614
Member of:
[SEAT]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

sa te duci dimineata la zavoi la inmatriculari si sa le dai talonu de la masina... sa le dai niste bani pt numere... 50Ron daca vrei normale si 70 sau 80Ron pentru preferentiale si sa te duci dupa ora 14 sa ridici talonu (in aceeasi zi pt numere la plesneala ) pt preferentiale nu stiu cat trebuie sa stai.... mi se pare ca nu trebuie si altceva .
__________________
andreyWOB is offline   Reply With Quote
Old 26-01-09, 22:43   #3544
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

si cum le trec in carte .... ? se pot lua nr rosii in timpul asta? ca la preferentiale stau 1 saptamana
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 26-01-09, 23:36   #3545
andreyWOB

Stage 5
 
andreyWOB's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 614
Member of:
[SEAT]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

pai le dai lor certificatu si ei ti-l schimba cu unu nou cu noile numere.... la preferentiale mi se pare ca poti sa dai comanda de numere si sa le platesti anticipat si sa le iei atunci cand vin... nu stiu sigur sigur... dar cel mai bine mergi pana la ei acolo si vorbesti cu o cascheta .
andreyWOB is offline   Reply With Quote
Old 27-01-09, 07:27   #3546
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

de certificat nu e problema ca ala oricum il schimba , la cartea de identitate e problema, o sa apara 1 propietar cu 2 nr diferite sau cum...? pot schimba cartea de identitate ? tre sa fac ITP`u iara ?
__________________
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 01:26   #3547
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by D o n n View Post
dappp...ai dreptate kalu...eu cand ma pelcat de la locul accidentului...am condus o laguna 2...exact la fel ca cea a decedatului...ma uitam prin ea si vedeam bordul si alea..si aveam in minte imaginile cu masina terminata in pom..plus k eram preteni,colegi...si toate cele..eu am jurat ca nu mai emrg peste 70-80...nu se merita...pt un moment de faima...care oricum apoi se uita...nu are rost...

Si ma gandeam ca o sa ne alergam vreodata ca-n transporter! Voi sunteti niste copii....ca altcumva nu va pot spune....ati vazut un accident...si gata....commenturi moraliste si tampite!
Si daca merg eu incet si da altu tare? Frate....eu merg mai tare cu masina...si cateodata destul de tare....crede-ti ca nu stiu la ce riscuri ma supun???crede-ti ca ma sui in masina fara sa stiu ce presupune ceea ce fac? Va spun eu ...NU! Stau de anii de zile si caut sa invat sa conduc cat mai bine...pt ca asta imi place....si imi place viteza! Incerc sa evit cat pot ca sa fac lucrurile astea ilegal sau undeva nesigur...nu imi iese mereu ca deh!
Accidente vor mai fi sute ca asta...vor mai muri multi...unii vinovati (ca daca te sui beat la 18 ani dupa 2 luni de permis si mergi cat poti tu...nu e vina nimani...nu vb de cazul de fata) alti nevinovatii! Daca scriem noi aici nu o sa schimbe nimic...eu am vazut accidente mortale pe viu....si cand am plecat am mers tot cum merg eu.....baga-ti-va mintiile in cap.....te simti ca nu esti in stare....mergi prudent....crezi ca esti in stare.....mergi mai prudent!
Si numai injuratii viteza.....ci injuratii pe aia care NU FAC DRUMURII!!!
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 09:23   #3548
DiabloXXX

Stage 4
 
DiabloXXX's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 211
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Bv. cucule. Ia uite ce zice la semnatura mea.
DiabloXXX is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 09:38   #3549
Robbert

Stage 5
 
Robbert's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 902
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by DjRainManFast View Post
Si ma gandeam ca o sa ne alergam vreodata ca-n transporter! Voi sunteti niste copii....ca altcumva nu va pot spune....ati vazut un accident...si gata....commenturi moraliste si tampite!
Si daca merg eu incet si da altu tare? Frate....eu merg mai tare cu masina...si cateodata destul de tare....crede-ti ca nu stiu la ce riscuri ma supun???crede-ti ca ma sui in masina fara sa stiu ce presupune ceea ce fac? Va spun eu ...NU! Stau de anii de zile si caut sa invat sa conduc cat mai bine...pt ca asta imi place....si imi place viteza! Incerc sa evit cat pot ca sa fac lucrurile astea ilegal sau undeva nesigur...nu imi iese mereu ca deh!
Accidente vor mai fi sute ca asta...vor mai muri multi...unii vinovati (ca daca te sui beat la 18 ani dupa 2 luni de permis si mergi cat poti tu...nu e vina nimani...nu vb de cazul de fata) alti nevinovatii! Daca scriem noi aici nu o sa schimbe nimic...eu am vazut accidente mortale pe viu....si cand am plecat am mers tot cum merg eu.....baga-ti-va mintiile in cap.....te simti ca nu esti in stare....mergi prudent....crezi ca esti in stare.....mergi mai prudent!
Si numai injuratii viteza.....ci injuratii pe aia care NU FAC DRUMURII!!!
intr;un fel ai dreptate, ca sa te gandesti la viteza trebuie sa inveti sa conduci mai intai, sa'ti formezi reflexele si sa'ti cunosti masina , ce poate si ce nu! adevarul e ca marea majoritatea suntem ipocriti cand zicem: vai doamne conduce prudent si nush ce (sunt si exceptii ) cand de fapt si noi am avut daca nu momente cel putin un moment in care ne'am riscat aiurea si am avut noroc! acum ideal ar fi sa ne dam seama ce a fost noroc chior si ce a fost indemanare si sa invatam sa calcam pedala numai cand suntem 100% siguri ca detinem controlul!

mie sincer imi pare rau de fata care n'a avut control asupra vietii ei..
Robbert is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 09:42   #3550
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Iti trebuie si masina de care sa fii sigur ca raspunde cat de cat corect la cerintele tale.
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 09:48   #3551
Robbert

Stage 5
 
Robbert's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 902
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
Iti trebuie si masina de care sa fii sigur ca raspunde cat de cat corect la cerintele tale.
dap + drumuri bune cum zice si DjRainman
conditiile de drum conteaza foarte mult (vreme, starea carosabilului,daca zona e populata sau nepopulata, pericol de caini, vaci, pisici, oameni, lungime, latime, pomi , santuri, capete de poduri, curbe deosebit de periculoase etc etc etc )
Robbert is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 10:26   #3552
DiabloXXX

Stage 4
 
DiabloXXX's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 211
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Exista trei posibilitati cand esti la volan. Prima conduci sportiv pt ca sti sa conduci, nu conduci sportiv pt ca sti ca nu le ai si stai in banca ta sau ai impresia ca sti sa conduci si patesti ce a patit baiatu de la dragasani. Parerea mea este ca tre sa te nasti cu niste deprinderi si aptitudini ca sa poti sa conduci sportiv mai ales pe drumurile publice. Si dupaia e nevoie de experienta.
__________________
NU VITEZA TE UCIDE, CI OPRIREA BRUSCA PANA LA 0.

Cu un viraj tre' sa te porti cum te-ai purta cu o femeie, incepi pe exterior, treci pe interior si dupa iesi tot pe exterior.
DiabloXXX is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 10:44   #3553
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Nimeni nu se naste invatat, experienta de a conduce o inveti pe parcurs. In fiecare zi inveti cate ceva nou. Nu poti sa zici ca Sebastian Loeb cand s-a nascut stia sa conduca sportiv si la 18 ani alerga deja in WRC
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 11:07   #3554
radu_nb1

Stage 5
 
radu_nb1's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 935
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

mai trafy eu si cucu pe la vreo 7-8 ani asa ne-au dus parinti la preselectia de pilotii de macadam) si eu am fost repins pe cucu l-au acceptat si cand a plecat la start i-am facut sabotaj la masina si a pierdut , asa ca acum ne plimbam ca in transporter, amand am luat aceeasi curba din ostroveni unde am ars 2 jenti,eu ca pagubele lui nu le cunosc.

Asa ca poti sa mergi si cu 60 -70 sa te omoare altu dak asa iti este scris, dar daka te omori cu mana ta asta e altceva, intratu in curbe tare ,depasiri la limita,etc si frate pana la urma iti pui o limita de viteza singur in functie de masina pe care o conduci, cum am eu g2 ma apuc si dau cu 130-140 pe curbe si poate sa cedeze orice ca e veche masina.
Repet nu sti sa conduci rapid nu o faci, sau eventual dak vrei asa ceva o iei de la zero cum a facut cucu, si asta pe masina ta nu sa o strici pe a altuia
__________________
e 30 my love
radu_nb1 is offline   Reply With Quote
Old 30-01-09, 11:23   #3555
DiabloXXX

Stage 4
 
DiabloXXX's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 211
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
Nimeni nu se naste invatat, experienta de a conduce o inveti pe parcurs. In fiecare zi inveti cate ceva nou. Nu poti sa zici ca Sebastian Loeb cand s-a nascut stia sa conduca sportiv si la 18 ani alerga deja in WRC
Eu nu zic ca te nasti invata. Eu zic ca te nasti cu niste reflexe si deprinderi care alti nu le iau. Poti sa experimentezi tu cat vrei cu volanul. La uni se prinde la alti nu. Uni pur si simplu nu au ce le trebuie.
DiabloXXX is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -