Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 08-07-11, 14:11   #7696
Mytza07

Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 676
Member of:
[SKODA]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

nu am inteles ideea .. politia era acolo pentru a fluidiza traficul...nu inteleg politia unde trebuia sa isi lase echipaju? dupa bloc ? e normal sa il aiba intr-un loc cat mai aproape....la faza cu mancatu iara nu inteleg ..ei nu sunt oameni .. nu ar trebui sa manace?traiesc pe baterii ?...nu cred ca daca ai fi fost in timpu serviciului mort de foame si ai fi avut ocazia sa mananci nu ai fi mancat ....asa ca no ofence dar nu iti inteleg frustrarea.. nu le iau apararea da ganditi-va si voi dintr-o alta perspectiva ...da ii uram pentru ca uneori chiar isi fac treaba pentru ca noi nu putem sa respectam un regulament si stim ca nu avem voie jante mai mari, folie,pozitii roz,verzi albastre si xenoane dar noi ni le punem stiind ca nu e legal ...si ne suparam cand ne dau amenda ,ca le avem ...de ce ? nu noi le-am pus? da adevaru e ca de putine ori pici aiurea ....dar daca stiti cum sa puneti problema si atunci va lasa doar cu un avertisment verbal.

L.E oricum cred ca a fost cineva sau are rude destul de influente de a venit politia ca altfel nu inteleg ideea
__________________

Last edited by Mytza07; 08-07-11 at 14:14.
Mytza07 is offline   Reply With Quote
Old 08-07-11, 14:14   #7697
VL-31-BOG
Dacia Driver

Stage 5
 
VL-31-BOG's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 353
Member of:
[DACIA]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Fara misto acum Fane, esti cam egoist ! Doar " sa le tragi " ? ... Sa le TRAGEM ... eu, tu, si cred ca multi alti useri de pe forum, sunt de aceeasi parere )

Am postat, in speranta ca poate candva, o sa inteleaga si ei ca atunci cand nu ai girofare si sirene in functiune, sunt doar simpli participanti la trafic, si au aceleasi drepturi si obligatii ca oricare alt participant. Dar nu cred ca generatia noastra o sa apuce acel moment !

POLITIA ROMANA
__________________
..:: DaCiA ::..
VL-31-BOG is offline   Reply With Quote
Old 08-07-11, 14:30   #7698
VL-31-BOG
Dacia Driver

Stage 5
 
VL-31-BOG's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 353
Member of:
[DACIA]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by Mytza07 View Post
nu am inteles ideea .. politia era acolo pentru a fluidiza traficul...nu inteleg politia unde trebuia sa isi lase echipaju? dupa bloc ? e normal sa il aiba intr-un loc cat mai aproape....la faza cu mancatu iara nu inteleg ..ei nu sunt oameni .. nu ar trebui sa manace?traiesc pe baterii ?...nu cred ca daca ai fi fost in timpu serviciului mort de foame si ai fi avut ocazia sa mananci nu ai fi mancat ....asa ca no ofence dar nu iti inteleg frustrarea.. nu le iau apararea da ganditi-va si voi dintr-o alta perspectiva ...da ii uram pentru ca uneori chiar isi fac treaba pentru ca noi nu putem sa respectam un regulament si stim ca nu avem voie jante mai mari, folie,pozitii roz,verzi albastre si xenoane dar noi ni le punem stiind ca nu e legal ...si ne suparam cand ne dau amenda ,ca le avem ...de ce ? nu noi le-am pus? da adevaru e ca de putine ori pici aiurea ....dar daca stiti cum sa puneti problema si atunci va lasa doar cu un avertisment verbal.

L.E oricum cred ca a fost cineva sau are rude destul de influente de a venit politia ca altfel nu inteleg ideea
Bun Mitza, inteleg! Dar hai sa privim problema din alta perspectiva: Atata timp, cat pretinzi ca esti " in misiune ", esti acolo pentru a fluidiza traficul, nu a-l bloca, cu echipajul. ( banda de intermitent,dreapta, era blocata din cauza pozitionarii masinii de politie). Daca ai observat o poza, e un loc liber de parcare, vizavi de locul in care era parcata masina. Eu consider ca era destul de aproape de locul in care isi desfasurau activitatea. Tu nu crezi?
In fine, nu vreau sa intram in polemici, dar sunt convins, ca nu de putine ori, ti s-a intamplat sa vezi, POLITIA si organe care aplica legea, NERESPECTAND-O !
Eu de asta sunt revoltat, nu ca au mancat ei, ca si`au gasit rude pe strada, si etc. Sunt revoltat ca noua ne este impus sa respectam legea, altfel suntem sanctionati, si ei, care fac aceleasi greseli, poate chiar mai mari, nu patesc nimic [ Nu vorbesc in cazul de misiuni cu aderavat grave (sirene/girofare in functiune )]

In fine Nu schimb eu nimic cu 3 poze, sau cu o cearta intre useri ! Am vrut doar sa va arat si voua, Politia din minunatul nostru Municipiu
VL-31-BOG is offline   Reply With Quote
Old 08-07-11, 14:37   #7699
fan3xxl

Stage 5
 
fan3xxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,471
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by Mytza07 View Post
nu am inteles ideea .. politia era acolo pentru a fluidiza traficul...nu inteleg politia unde trebuia sa isi lase echipaju? dupa bloc ? e normal sa il aiba intr-un loc cat mai aproape....la faza cu mancatu iara nu inteleg ..ei nu sunt oameni .. nu ar trebui sa manace?traiesc pe baterii ?...nu cred ca daca ai fi fost in timpu serviciului mort de foame si ai fi avut ocazia sa mananci nu ai fi mancat ....asa ca no ofence dar nu iti inteleg frustrarea.. nu le iau apararea da ganditi-va si voi dintr-o alta perspectiva ...da ii uram pentru ca uneori chiar isi fac treaba pentru ca noi nu putem sa respectam un regulament si stim ca nu avem voie jante mai mari, folie,pozitii roz,verzi albastre si xenoane dar noi ni le punem stiind ca nu e legal ...si ne suparam cand ne dau amenda ,ca le avem ...de ce ? nu noi le-am pus? da adevaru e ca de putine ori pici aiurea ....dar daca stiti cum sa puneti problema si atunci va lasa doar cu un avertisment verbal.

L.E oricum cred ca a fost cineva sau are rude destul de influente de a venit politia ca altfel nu inteleg ideea
si nu aveau unde sa parcheze masina regulamentar nu?)) eu cred ca sunt destule locuri pe acolo, gaseau....daca vroiau...dar na...in fine...sa`i chish in freza de rahatzi cu basca) am ajuns sa discutam despre un lucru foarte NEINTERESANT SI NU PREA IMPORTANT
__________________
BMW. Sheer Driving Pleasure
LIFE`S HARD, BUT IS EVEN HARDER WHEN YOU`RE STUPID!!!
DACA ESTI PROST DE MIC, CAND ESTI MARE DOAR TE JOCI
Bacteriile sunt singura cultura pe care o au unii oameni!
fan3xxl is offline   Reply With Quote
Old 08-07-11, 14:42   #7700
Mytza07

Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 676
Member of:
[SKODA]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

atitudinea va ramane asa pentru mult timp ..... atat timp cat le ia din salarii si la profesori,medici la fel atitudinea va fi tot una de batjocura ...ca n-ai cum sa mai resprecti legea si sa ai o atitudine fericita cu 10 mil pe luna cand la banca ai de dat 9,restu intretinearea ,si sa mai si traiesti ....asta e Romanica.... aici nu mai e de stat asta e clar.
Mytza07 is offline   Reply With Quote
Old 08-07-11, 15:31   #7701
fan3xxl

Stage 5
 
fan3xxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,471
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

MILITIA RUTIERA + RAR`u in nord unde e capu de linie ETA(adica langa HALTA)....pazea )
fan3xxl is offline   Reply With Quote
Old 08-07-11, 22:27   #7702
florynvl (X29 ZMT)

Stage 5
 
florynvl (X29 ZMT)'s Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,269
Member of:
[LANCIA]
[VW]
[Shadows Racing Team]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

pe la 8 a fost radar la reprezentanta bmw spre interex,era bety si pe varianta alt radar.
florynvl (X29 ZMT) is offline   Reply With Quote
Old 09-07-11, 00:04   #7703
fan3xxl

Stage 5
 
fan3xxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,471
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by florynvl (X29 ZMT) View Post
pe la 8 a fost radar la reprezentanta bmw spre interex,era bety si pe varianta alt radar.
acolo stau mereu ascunsi, chiar in parcare la bmw, daca vii tare de jos ii vezi tarziu...
fan3xxl is offline   Reply With Quote
Old 16-07-11, 13:36   #7704
Mytza07

Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 676
Member of:
[SKODA]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Unde gasesc si eu un service la noi in oras pentru o resoftare ?...si ma refer aici la un soft bun...
Mytza07 is offline   Reply With Quote
Old 16-07-11, 13:39   #7705
SaproDVL

Stage 5
 
SaproDVL's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 428
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

amedeo la goranu , banuiesc ca pentru skoda
SaproDVL is offline   Reply With Quote
Old 16-07-11, 14:01   #7706
Mytza07

Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 676
Member of:
[SKODA]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

da pentru octaviana mea
Mytza07 is offline   Reply With Quote
Old 16-07-11, 14:03   #7707
SaproDVL

Stage 5
 
SaproDVL's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 428
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

la amedeo dute ca el e sef pe skoda
pana in malu alb pe dreapta, se vad masini la poarta
SaproDVL is offline   Reply With Quote
Old 17-07-11, 02:04   #7708
fan3xxl

Stage 5
 
fan3xxl's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,471
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by Mytza07 View Post
Unde gasesc si eu un service la noi in oras pentru o resoftare ?...si ma refer aici la un soft bun...
am eu windows 7 p un dvd, daca vrei, vi il instalam si ii facem si toate update`urile la zi.
fan3xxl is offline   Reply With Quote
Old 17-07-11, 11:55   #7709
dud.vl

Stage 3
 
dud.vl's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 149
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Salutare.. Spuneti-mi si mie va rog daca mai exista vreun studio foto (cu sediu) in vl
dud.vl is offline   Reply With Quote
Old 17-07-11, 11:58   #7710
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

da

www.bipbip.ro
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -