Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 29-03-08, 18:02   #2626
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

adica ce vrei sa zici ?X(
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 29-03-08, 18:05   #2627
11tun

Stage 5
 
11tun's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 918
Member of:
[AUDI]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by trafy-vr6 View Post
adica ce vrei sa zici ?X(
pai daca erai pe trotuar nu te vedeam bine! eu nu sunt de acord cu alergatul asta aiurea prin oras, e riscant rau..
11tun is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 19:23   #2628
Alexik

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 457
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

deci a fost super tare la pitesti (aproximativ)

o organizare destul de aiurea, o categorizare a participantilor si mai aiurea...oricum a iesit destul de fain si cat de cat corect

la mai multe evenimente de genul :P

PS: urmeaza la baia mare
Alexik is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 19:27   #2629
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Sti ca din punctul meu de vedere a fost o cursa jalnica si comunista!!! Si am totusi motive intemeiate sa spun asta! In rest normal ca a fost frumos.....masini multe...si destul de multe foarte tari....ceva fatuci..si multi pasionati!
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 19:38   #2630
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by Alexik View Post
deci a fost super tare la pitesti (aproximativ)

o organizare destul de aiurea, o categorizare a participantilor si mai aiurea...oricum a iesit destul de fain si cat de cat corect

la mai multe evenimente de genul :P

PS: urmeaza la baia mare
neah..urmatoarea: RM.Valcea
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 20:04   #2631
radu_nb1

Stage 5
 
radu_nb1's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 935
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

trafy dai un email la primaria rm valcea cu petitie din partea forumului nostru, sa organizeze o cursa legala, in schimbul voturilor noastre, o idde buna
radu_nb1 is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 20:52   #2632
TigerGTS

Stage 5
 
TigerGTS's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 369
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Ce fel de voturi Raducule? Voturi electorale pentru o cursa legala? In spiritul democratiei (cea ideala cel putin ca la noi nu e democratzie ci oligarhie restransa) nu ai voie sa faci un astfel de schimb curse legale pentru voturi electorale. Astfel de solicitari nu se fac prin e-mail, ca daca trimiti un e-mail primariei mai degraba sarbatorim Pastele Cailor decat raspunsul la e-mail, pentru ca, desi cineva ar vedea mailul in cel mai bun caz ti-ar spune ca nu se poate organiza o legala si si-ar pasa atributiile intre ei.

Si ca sa fie clar, si de asta scriu in bold characters, nu trebuie sa iti dai votul la schimb pentru ca autoritatile publice sa organizeze o legala: se inainteaza propunerea si in functie de posibilitatile publice se organizeazą sau nu. Asa ca, procedura corecta ar fi, dupa parerea mea, sa faceti o solicitare scrisa dar cu mare atentie la formulare, pentru ca acest forum nu are nici un fel de statut public (nu e club, nu e asociatzie sportiva, nu e nimic) si neaparat sa se mearga in audientza la primar. Cum nu sunt cluburi auto in Ramnic, trebuie cautat ceva cu statut juridic pentru a se putea organiza o cursa (deci ori o firma, ori un club, ori o asociatzie, ori - Primaria care ar putea fi una dintre cele mai solide alternative de organizare, daca nu cumva nenii de la primarie, in frunte cu procesatul si coruptul Gutau, platiti din banii nostri care stau la caldurica in birourile lor si semneaza autorizatii numai pentru dragii lor prieteni si pentru propriile interese nu sunt prea ocupatzi sa ne ia in seama cand le cerem sa organizeze o legala).

Cam atat am avut de spus si in caz ca cineva s-a pierdut pe drum, nu trebuie sa oferiti votul vostru contra-cost pentru o legala... aaah, ca se organizeaza o legala si sunteti multumiti si vreti sa le oferitzi acelorasi tipi sustinerea pentru ca v-au satisfacut interesele e totul ok.
__________________
GTS ^ Spirit sportiv ^
OPC ^ The blue fury ^
TigerGTS is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 21:00   #2633
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Eu cred ca o idee de genul asta ar fi primita si de primarie, depinde cat de deschisi sunt. Toti sunt constienti (si primari si politie si toti) ca se alearga noaptea prin oras, poate o cursa organizata i-ar mai potoli un pic. Problema este inca de partea noastra, ca nimeni nu s-a dus in audienta sa vada daca primarul ar fi de-acord sau nu.

Stie cineva cat cantareste o janta cu tot cu cauciuc? Aproximativ, sa vad la cat m-ar duce taxele de curier.
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 21:47   #2634
trafy-vr6

Stage 5
 
trafy-vr6's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 12,564
Member of:
[Moderators]
[4Rally]
[Shadows Racing Team]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

io zic ca daca s`ar organiza nu s`ar potoli....se fac cunostinte noi si cand se intalnesc pe strada mai dau cate una asa ca...
trafy-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 21:52   #2635
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

sa-si ia revansa )
oricum,primarul ar avea numai de castigat in ochii tineretului

si totusi,n-a cumparat nimeni niste jante prin curier?Cat a platit taxe?
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 30-03-08, 21:54   #2636
Alexik

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 457
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

eu zic ca niste legale potolesc lucrurile...aici e vorba pur si simplu de intelegere

si daca facem filiala MR la valcea, o sa putem incerca cu legalele astea :P
Alexik is offline   Reply With Quote
Old 31-03-08, 01:41   #2637
11tun

Stage 5
 
11tun's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 918
Member of:
[AUDI]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Quote:
Originally Posted by cosmin_cosmin_1 View Post
Stie cineva cat cantareste o janta cu tot cu cauciuc? Aproximativ, sa vad la cat m-ar duce taxele de curier.
doar janta fara cauciug pe 17'' vreo 12 KG!
11tun is offline   Reply With Quote
Old 31-03-08, 12:47   #2638
IONUT-GBP

Stage 5
 
IONUT-GBP's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,729
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

http://www.antena1.ro/index.php?page...&currentPage=1


Recunoasteti Dacia alba ? )) de la sfarsitu reportajului
IONUT-GBP is offline   Reply With Quote
Old 31-03-08, 20:55   #2639
Adytzu_JerrY

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,037
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Numai in ROMANIA se poate intampla .....Sa incurce curieratu plicurile sa le trimita in alt oras...in loc sa le aduca la VALCEA le`a trimis la Bacau deci asa ceva nu se poate ((
Adytzu_JerrY is offline   Reply With Quote
Old 31-03-08, 22:37   #2640
Victor_WRC
VW Driver


Stage 5
 
Victor_WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,607
Member of:
[4Tuning International]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Discutii Diverse Intre Useri

Baieti am si eu o problema. Eu sunt membru al asociatiei SNAC ( Societatea Nationala de Actiuni Comunitare) la Colegiul Tehnic Forestier si eu impreuna cu clasa mea am decis sa facem o actiune caritabila.
In ce consta asta : dorim sa facem cadou unor copii dintr-un centru de plasament din Babeni , niste jucarii obiecte vestimentare si de ce nu si bani, centrul de plasament se numeste PInochio.
VA intreb daca doriti sa ai ajutati si voi cu ceva , copii sunt in jur de 27 ca numar si au pana in 14 ani.

Daca doreste careva sa doneze ceva sau sa afle mai multe detalii despre ei va rog sa ma contactati la nr. de telefon 0728525516 sau pe messanger id meu este brian_skyline _dx asta maine adica pe 1 Aprilie ( SI NU, NU ESTE O PACALEALA daca vreti sa va referiti la ziua de 1 Aprilie ) ca maine am Dirigentie si vom comenta pe tema asta.
Victor_WRC is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -