Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ramnicu Valcea

Reply
 
Thread Tools
Old 11-04-11, 13:28   #1
Dannyromdan

Stage 5
 
Dannyromdan's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 632
Member of:
[DACIA]
Default Polis bun si ieftin in Valcea

Un prieten si-a atins foarte putin masina le aripa (trebuia sa fac poza) abea daca se vede , dar zice ca vede taicasu , si vrea sa ii dea un polis numai in accea zona , sa nu se face diferenta . Unde o face si el si cat il costa ?


Si mai am o nelamurire !) In olanesti a atins pe unu cu un opel , si nu l-a simtit . Ala a venit dupa el ca bai nene fugi de la locul accidentului ca uite ce mi-ai facut (era o zgarietura pe bara fata cat o unghiuta , nici nu se luase vopseaua) , i-a cerut 2 milioane!) . Ne-a chemat pe mai multi ca eram la un gratar , si ma asteptam sa vad o ditai adancitura .... le-am ras in nas!) Tot asa imi ziceau si mie ca sa le dam 2 mil ... am zis sa mergem la politie , ne-am dus la poitie la olanesti nu era nimeni , aia nu vroiau sa sune la politie apoi ne-am facut ca plecam , dar am mutat masina mai incolo . Aia au plecat si s-au dus la casa unde ramasasera restu sa ii ameninte ( scazusera la 1 mil) , si cand am auzit ca bolovani le-au dat bani , ne-am dus repede inapoi . Si apoi am zis sa mergem cu ei la politie , stiau ei ca sunt mai in vale (cred ca ii cunosteau) . Politistii au zisa ca ne dau amenda daca fac ei constatere , cand au vazut 'pagubele' au ras si au zis ca nu au cum sa intervin pt asta , si ne-a zis sa fim bucurosi ca ne-am inteles amiabil !

Cum trebuia sa procedeze si altele ?
__________________
Niciodata Infrant, Niciodata Plangand, Mereu Optimist, Todeauna Stelist !!!
62 Ne Vrem Clubul Inapoi !!!

http://www.fcsteaua.ro/index/section...s/article/6640
Dannyromdan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -