Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Tulcea

Reply
 
Thread Tools
Old 13-03-07, 15:56   #16
raza

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 68
Default Re: Marca preferata

Quote:
Originally Posted by Alecu_2fast View Post
Ce tot atat aveti fratilor cu nentu fritz?? Alte masini nu mai sunt, pana la urma ce poate sa-ti placa la un passat, sau la un audi de care e plina tulcea si nu atrage nici o atentie,si asa cum mai au unii si o fixatii cu argintiu pe masina, sfatu meu e sa ascultati Mafia - 40 km/h, si sa incepeti sa apreciati masinile japoneze ca astea au adevarata.Nu stiu despre voi, dar io prefer o masina care sa fie unica sau rar vazuta, nu sa o am io si inca juma de Romanie.. Vorba cuiva de mai sus, ia-ti frate un subaru, honda, nissan si castigi respectu k gandesti altfel... Apropo, nu fac nici o aluzie asupra vreunui comentariu de aici, pana la urma gusturile nu se discuta...

"adevrata tehnologie" vroiam sa zic mai sus.
Interesant punct de vedere. E bine de shtiut ca mai sunt shi exceptzii de la regula mashina tare = BMW, Merc... Shi io gandesc cam la fel....dar nu pot sa ador decat o marca - BMW....In momentul de fatza, cu toate criticile aduse noilor modele de la Bavaria Motor Wirken, mashinile lor arata exceptzional, au o prezentza aparte (cum s-ar spune il simtzi de la distantza, shtii ca va trece un BMW pe langa tine kiar daca nu il potzi vedea), iar motoarele o putere covarshitoare.... Shi totushi ...cand ma gandesc care este cea mai mare parte a cumparatorilor unui model BMW sau Mertzedes in Romania....ahhh
raza is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 17:09   #17
vlad_Mafiotu
Seat Driver

Stage 5
 
vlad_Mafiotu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 429
Member of:
[SEAT]
Default Re: Marca preferata

Quote:
Originally Posted by Alecu_2fast View Post
Ce tot atat aveti fratilor cu nentu fritz?? Alte masini nu mai sunt, pana la urma ce poate sa-ti placa la un passat, sau la un audi de care e plina tulcea si nu atrage nici o atentie,si asa cum mai au unii si o fixatii cu argintiu pe masina, sfatu meu e sa ascultati Mafia - 40 km/h, si sa incepeti sa apreciati masinile japoneze ca astea au adevarata.Nu stiu despre voi, dar io prefer o masina care sa fie unica sau rar vazuta, nu sa o am io si inca juma de Romanie.. Vorba cuiva de mai sus, ia-ti frate un subaru, honda, nissan si castigi respectu k gandesti altfel... Apropo, nu fac nici o aluzie asupra vreunui comentariu de aici, pana la urma gusturile nu se discuta...

"adevrata tehnologie" vroiam sa zic mai sus.
eu cred ca atunci cand am spus audi , volkswagen nu m`am gandin la passat . m`am gandit de ex la un R32 pe care in toata tara daca sunt 100 , ma gandeam la un q7 pe care iata in tulcea numai vreo 2-3 sunt ,... oricum in final gusturile nu se discuta si ai avut perfecta dreptate spunand chestia asta pe finalul postului
__________________
vlad_Mafiotu is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 18:43   #18
mishaRS

Stage 2
 
mishaRS's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 64
Default Re: Marca preferata

BMW=putere, fiabilitate ... Mercedes=lux, durabilitate ... Audi=new, tehnologie
Japonia=sport, dar de ''raciul'' ala de xsara (acum C4) a lu' Loeb ce ziceti ?????
mishaRS is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 19:13   #19
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Marca preferata

Quote:
Originally Posted by mishaRS View Post
BMW=putere, fiabilitate ... Mercedes=lux, durabilitate ... Audi=new, tehnologie
Japonia=sport, dar de ''raciul'' ala de xsara (acum C4) a lu' Loeb ce ziceti ?????
Lol....jaful ala de C4 a lui Loeb......costa cat 30 de BMW-uri 325 xi.....si tot nu ajung.
Aia e o masina WRC....mult peste cea de strada...de fapt de vreo 100 de ori peste cea de strada.Are foarte multa tehnologie in ea.....si un pretz pe masura.
__________________
Dacia Nova 2.0 16v Turbo on gt28rs....Rats on Cocaine...E34 Turbo....Porumbar turbo fara blocant
Imi deschid bordel!!!
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 19:33   #20
mishaRS

Stage 2
 
mishaRS's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 64
Default Re: Marca preferata

Quote:
Originally Posted by mikafly View Post
Lol....jaful ala de C4 a lui Loeb......costa cat 30 de BMW-uri 325 xi.....si tot nu ajung.
Aia e o masina WRC....mult peste cea de strada...de fapt de vreo 100 de ori peste cea de strada.Are foarte multa tehnologie in ea.....si un pretz pe masura.
e adevarat ceea ce spui tu dar daca tot e un forum de masini modificate (tuning) putem sa vb si despre masinile de curse si cu toate ca nu prea sunt de acord trebuie sa recunoastem, in momentul de fata, suprematia francezilor (si la WRC si a F1) ... asta e ... si mai este o chestie,cea mai importanta - cine tine ''hamurile'' la carutele modificate !

Last edited by Eugen_TL; 24-03-07 at 13:06.
mishaRS is offline   Reply With Quote
Old 24-03-07, 12:26   #21
EMIL_PLETOSU

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 24
Smile marca preferata

Marca preferata e de departe BMW dar nu modelele din ultima generatie de 5ar si 3ar care sunt urate cu draci
EMIL_PLETOSU is offline   Reply With Quote
Old 26-03-07, 03:17   #22
DaViD TL
Echipa de sprijin

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 850
Member of:
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Marca preferata

parerea voastra despre pontiac ,care ar fi ?!? ma refer la masinile old style nu astea noi !!!
DaViD TL is offline   Reply With Quote
Old 26-03-07, 23:13   #23
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Marca preferata

nu imi plac americanele in mod deosebit
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 27-03-07, 02:55   #24
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Marca preferata

Americanele is nasoale...parerea mea...in frunte cu Pontiac.....
Nu am inteles niciodata nevoia americanilor ca motorul lor sa fie mare......probabil sunt frustrati ca au altceva mic.....(parerea mea)
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 27-03-07, 14:05   #25
raza

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 68
Default Re: marca preferata

Quote:
Originally Posted by EMIL_PLETOSU View Post
dar nu modelele din ultima generatie de 5ar si 3ar care sunt urate cu draci
Cand aud asha ceva imi vine sa innebunesc...Emile, daca faci afirmatzii dinastea e frumos sa le shi argumentezi. Daca nu, pune o virgula shi fa ne sa intzelegem ca e doar parerea ta...Eu unul sunt nebun dupa noile modele BMW shi slava domnului ca nu exista numai oameni conservatori sau, mai rau, retrograzi, ca altfel totzi posesorii de BMW ar fi condus inca rechinii shi ursuletzii anilor 80 90...Felicitari celor de la BMW pt o treaba minunata! ...Parerea mea

Last edited by Cosmin255; 17-04-08 at 13:17.
raza is offline   Reply With Quote
Old 27-03-07, 14:49   #26
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Marca preferata

Razvane vanzarile BMW sunt in scadere (cu noile 3 5 si 7)....raportat la concurenta...dintre Mercedes Audi si BMW singurii in scadere sunt BMW
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 27-03-07, 15:06   #27
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Marca preferata

uita-te la modele anterioare... bmw audi mercedes.... bmw era sus rau (parerea mea ...dupa mine ) .... acum desi tot bmw a ramas ,datorita noului design eu la unele modele ma mut la audi ( a6 a4 tt a5 ) iar la mercedes nush dar noul ML e tare rau.... pe cand la bmw imi place doar noul coupe 3
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 27-03-07, 15:10   #28
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Marca preferata

si mie imi place audi , e mai elegant , parca noile modele sunt mai elegante si decat mercedes
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 28-03-07, 11:31   #29
adioperator

Stage 2
 
adioperator's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 58
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Marca preferata

trebuie sa recunosc ca masinile japoneze incep sa ma atraga din ce in ce mai mult, in special Toyota si Mitsubishi.
adioperator is offline   Reply With Quote
Old 28-03-07, 12:18   #30
raza

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 68
Default Re: Marca preferata

Quote:
Originally Posted by obrazNICK View Post
Razvane vanzarile BMW sunt in scadere (cu noile 3 5 si 7)....raportat la concurenta...dintre Mercedes Audi si BMW singurii in scadere sunt BMW
Nu shtiu daca te referi la romania sau la europa sau ...ma rog nu pot sa mi dau seama daca statistica ta e adevarata (din ce am vazut eu cel putzin nu prea e asha ...avand in vedere pretzurile exorbitante pe care le practica mertz shi audi - apropo cate C-kalsuri model nou ai vaz u pe strada in ultima vreme? ).
Insa problema e alta. La scaderea vanzarilor unei marci nu concura decat FELUL IN CARE ARATA 2 modele, chiar daca acestea sunt preferatele cumparatorilor. Mai sunt multe kestii care trebuie avute in vedere la scaderea asta (daca ea exista, repet), dar nu e cazul acum sa dezbatem filosofia de marketing a astora de la bavaria. Ca sa te convingi intra 1 pic pe saiturile celor de la audi shi mertz shi ai sa vezi ca ei prefera o publicitate agresiva, cu multe facilitatzi fatza de cumparator...ca de exemplu configuratoarele virtuale complexe (BMW nu afisheaza nici macar pretzul modelelor), pe cand bavaria motors au 1 target care ishi respecta marca preferata shi nu pun accent pe astfel de amanunte. Daca vrei sa tzi iei 1 bmw cu sigurantza tzi l vei cumpara, nu mai e nevoie ca ei sa te convinga...
raza is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -