Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Tulcea

Reply
 
Thread Tools
Old 16-07-08, 16:08   #496
adrian_tl30

Stage 5
 
adrian_tl30's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 468
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

adica mai e de asteptat pana atunci
adrian_tl30 is offline   Reply With Quote
Old 17-07-08, 09:10   #497
flmoise
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
flmoise's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 302
Member of:
[Delta Racing Crew]
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

sau nu e de asteptat!
flmoise is offline   Reply With Quote
Old 01-08-08, 00:40   #498
KAB

Stage 5
 
KAB's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 322
Member of:
[RENAULT]
[Toyota]
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

Ce s-a intamplat cu miscarea din orasul asta, curse in toiu noptii, alea alea, gata s-au data toti pe brazda, nu va mai da mamica bani de benzina?
KAB is offline   Reply With Quote
Old 01-08-08, 02:54   #499
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

)) =)))
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 01-08-08, 09:09   #500
Bogyciu

Stage 5
 
Bogyciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,580
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

Quote:
Originally Posted by Alecu_2fast View Post
Ce s-a intamplat cu miscarea din orasul asta, curse in toiu noptii, alea alea, gata s-au data toti pe brazda, nu va mai da mamica bani de benzina?
De ce trebuie sa fie in toiul noptii si sa nu fie "la lumina zilei". S-au rarit intradevar actiunile (poate ca e mai bine) dar nu au disparut de tot (unii dintre noi stiu ce se intampla cand vin prea multi "invitati")... Care are sange-n oua sa aducem tuningul la Tulcea, cel tarziu la anu in vara sa facem o "Legala la Tulcea". E timp dar cred ca stiu deja raspunsul: "n-ai cu cine"...
Bogyciu is offline   Reply With Quote
Old 01-08-08, 14:44   #501
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

Acum cateva saptamani am visat ca sa organizat 4uningDays la Tulcea era orau plin de masini una si una
Si creca va ramane un vis asta ...
__________________

Înscrie-te aici
În baze de date pentru toate mașinile rapide din Romania pe 1/4 mile

Geox` is offline   Reply With Quote
Old 01-08-08, 17:09   #502
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

in tulcea nu ai LOC unde sa organizez un asemenea eveniment.. si nu s-ar organiza aici niciodata ! ci in orasele mari unde vine lume din toate colturile... bucuresti e mai aproape de toti decat tulcea de toti
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 01-08-08, 17:14   #503
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

Loc s-ar gasi nui problema dar e vorba de distanta,trebuie sa se organizeze undeva in centru usa poata veni lumea!nu la noi ca iti dai seama ca n-or sa vina cei de la arad timisoara oradea baia mare cluj sibiu exacut unde sunt masinile mai frumoaseetc...
Doar sa se organizeze ceva minor
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 01-08-08, 20:12   #504
Bogyciu

Stage 5
 
Bogyciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,580
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

Loc se gaseste si nu cred ca e o problema distanta pt cei din Bucuresti Constanta sau Moldova. Atat timp cat s-a putut organiza la Braila, Buzau, nu vad de ce nu s-ar putea si la Tulcea...
Bogyciu is offline   Reply With Quote
Old 01-08-08, 20:20   #505
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

nu are nimeni nici un motiv sa organizeze ceva aici ..in primul rand ORASUL nu atrage prin pasionati,masini ! constanta are ce oferi e clara treaba... dc sa se intalneasac toti la noi unde noi nu avem masini aranjate..cand se pot intalni intr-un oras unde deja sunt cluburi si masini aranjate..macar unii sunt scutiti de drum si alte cheltuieli... Si loc de expozitie chira nu-mi vine in cap...trebuie ceva mare..pe varianta la RENAULT e un loc bun dar mult prea mic... piata civica nu mai e ..pe faleza dracu se baga la cate autorizatii ai nevoie :-j .. o hala nu-mi vine in cap... nush chira nu e cazul sa visam
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 01-08-08, 20:35   #506
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

Nici la Buzau nu au fost/sunt masini/comunitate tare. De 3 ani facem evenimente si abia anul trecut au scos cativa capul. Avantajul aici este ca suntem aproape de cateva mari orase plus ca de vreo 2 ani Bucurestiul e "mort" pe partea de curse.
La voi problema ar fi, ca peste tot, banii. Nu poti avea sponsori pe vorbe (sa ai ceva in spate sa expui si sa-i convingi), iar fara bani totul e de doua ori mai greu. Cu vointa rezolvi doar partea de hartii.

Daca vreti doar un meeting, atrageti cluburile si nu este neaparat sa fie in oras. Un loc preferat de tulceni pentru gratare, o statiune ceva, un camping... speculati un moment anume ceva, atrageti ceva/pe cineva potent langa voi.

Apropos, desi afara se fac curse ca pe la noi distractia ramane meetingul, expunerea si... burn-out-ul. Alt exemplu mai apropiat este comunitatea motociclistilor din tara. Astia se aduna in diverse locuri din tara, undeva un spatiu ingradit, se ia o taxa la intrare, de banii aia se da un mic-o bere ceva, se sta la cort sau casute ori depinde de locatie, se da muzica-formatii rock la ei in mare parte si aia e. Nu incercati ceva PRETENTIOS pentru ca lumea s-a saturat de PROMISIUNI. Mergeti pe chestii simple, de bun simt si bun gust, realizabile la un nivel acceptabil.

Scuze daca m-am bagat aiurea dar am zis sa "dau" putin din invatamintele pe care am fost nevoit sa le trag eu la Buzau.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 01-08-08, 20:40   #507
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

e f bine ca te-ai bagat ! ai f mare dreptate in ceea ce spui ..la noi motociclisti sunt si destui pt un oras cu 2 strazi principale... ei se strang deseori, fac ceva ...plimbarile lor cu cate 20 persoane sau poate mai bine sunt superbe.. am un prieten motociclist si la ei e chiar atmosfera oricum degeaba vorbim noi ..sa se ocupe cine e in masura si isi doreste ceva intradevar
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 01-08-08, 22:38   #508
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

Cei drept numarul masinilor modificate in Tulcea le poti numara pe degete!
Cum zice Tata Tulcea e capat de tara nu prea ai ce face aici!
La nori sponsori?Clubul Delta Tulcea e de vanzare 107 mil de euro si nu il ia nimeni!nu cred ca se poate vb de sponsori la noi!
Am auzit ca nici la Constanta acum nu au fost masinislab detot!

@:107.000 de euro sorry

Last edited by Geox`; 03-08-08 at 14:59.
Geox` is offline   Reply With Quote
Old 02-08-08, 11:18   #509
MauS

Stage 5
 
MauS's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,375
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

Quote:
Originally Posted by Geox` View Post
Cei drept numarul masinilor modificate in Tulcea le poti numara pe degete!
Cum zice Tata Tulcea e capat de tara nu prea ai ce face aici!
La nori sponsori?Clubul Delta Tulcea e de vanzare 107 mil de euro si nu il ia nimeni!nu cred ca se poate vb de sponsori la noi!
Am auzit ca nici la Constanta acum nu au fost masinislab detot!
La constanta au fost destule masini... ne asteptam la mai multe, dar, asta e. In nici un caz slab de tot.
MauS is offline   Reply With Quote
Old 02-08-08, 11:36   #510
webcathos

Stage 5
 
webcathos's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,335
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri

Aici mai e vb si de mentalitatea oamenilor din urba noastra....E greu sa faci ceva pentru ca fiecare vrea sa fie mai tare ca celalalt si in modul asta nu poti face nimic care sa mearga cum trebuie cum e de exemplu acest grup al motociclistilor...
webcathos is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -