Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Tulcea

Reply
 
Thread Tools
Old 11-01-10, 03:52   #1
n-am Bani

Stage 1
 
n-am Bani's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 11
Thumbs down Ce facem cu Politia cand ne opresc pentru folii?

M-au oprit de 3-4 ori pan acuma. Domule va rugam funizati actul si pentru fata!!!!!!!!!!!!!!!!


Lol..... oare nu stiu ca nu am)
Ca nu are nimeni....
Cat chef de spaga au frate!!
Cum scapam de ei???
n-am Bani is offline   Reply With Quote
Old 11-01-10, 10:09   #2
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Ce facem cu Politia cand ne opresc pentru folii?

Eu am hartie si pt fata de la expert detailing si n-a mavut probleme niciodata... am prezentat tot timpul.

Am act pt folia cea mai deschisa, dar eu o am putin mai inchisa, nu e la fel ca pe spate , dar nu e nici aia invizibila legala, dar daca in act scrie ca aia e n-au ce face. Unu a fost mai smecher si mi-a zis ca nu-i dinaia deschisa si i-am zis " nu stiu eu nu ma pricep, am lasat masina la expert detailing in buc, si le-am zis ca vreau pe toata folie legala pe spate mai inchisa si asa mi-au dat si mi-au zis in caz de probleme sa merg la ei ca imi dau ei talonu inapoi " ) Faza e ca daca n-au aparat de masurat transparenta n-au ce as faca la o folie deschisa, daca ai NEAGRA NEAGRA e clara treaba nu-i nevoie de aparat. Ce sa spun, depinde si de cine dai si cum vorbesti probabil, pe ei ii intereseaza sa te vezi in masina.
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 07:59   #3
Bogyciu

Stage 5
 
Bogyciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,580
Default Re: Ce facem cu Politia cand ne opresc pentru folii?

Iti pot ridica talonul si sa mergi la RAR sa iti verifice aia transparenta... Cu tot actul... Chiar si pt cea 100% legala. Daca nu vrei sa le platesti nimic, contesti PV, dai folia "mai inchisa" jos, o pui pe cea legala si mergi la RAR, la ei o sa fie totul ok si apoi astepti rezultatul contestatiei si iti iei talonul inapoi. Valabil doar pt fata... totul e sa ai certificatul ala la folie si banutii in geam.
Bogyciu is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 09:49   #4
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Ce facem cu Politia cand ne opresc pentru folii?

DACA e sa fim bazati, si tot vrem cu judecata, iti poti pune si cele mai inchise pe fata. II dai in judecata si tot castigi cu un avocat bun.
In Romania ei cred ca legea e cum era o data, dar de cand e membra a UE trebuie sa ne conformam uniunii, iar cum aia in UE au certificat de legalitate, deci ar trebuie sa fie legala si la noi. Dar cum nu avem bani,suntem si comozi sa apelam la un avocat, platim amenzi, ni se ridica taloane etc etc
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 09:55   #5
Bogyciu

Stage 5
 
Bogyciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,580
Default Re: Ce facem cu Politia cand ne opresc pentru folii?

Tocmai ce am scris mai sus metoda prin care nu platesti mai nimic (doar identificarea RAR)...
Bogyciu is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 10:00   #6
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Ce facem cu Politia cand ne opresc pentru folii?

nu platesti mai nimic? Folia care o ai pe fata costa 150ron, o dai jos, arunci 150 ron... O pui pe aia legala pt RAR iar 150 RON, o dai jos dupa RAR iar arunci 150RON, o pui la loc pe aia putin mai inchisa iar 150RON si te plimbi, te prinde iar si iar de la capat ) nu-i solutie
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 14-01-10, 18:39   #7
JipY_BZD

Stage 3
 
JipY_BZD's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 165
Default Re: Ce facem cu Politia cand ne opresc pentru folii?

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
nu platesti mai nimic? Folia care o ai pe fata costa 150ron, o dai jos, arunci 150 ron... O pui pe aia legala pt RAR iar 150 RON, o dai jos dupa RAR iar arunci 150RON, o pui la loc pe aia putin mai inchisa iar 150RON si te plimbi, te prinde iar si iar de la capat ) nu-i solutie
)


si daca facem IONIZARE ??? schimbam geamurile de fiecare data sau ce
JipY_BZD is offline   Reply With Quote
Old 14-01-10, 18:50   #8
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Ce facem cu Politia cand ne opresc pentru folii?

sau bagati-va ca voluntari la unul cu 4 linii pe umeri si scapi si de radare, si de folii
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 08-06-12, 15:28   #9
McAndreas

Stock
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 3
Default Re: Ce facem cu Politia cand ne opresc pentru folii?

Salutare!!! am citit parerile si solutiile voastre...dar daca de ex, ai folie pe spate cu o TRANSPARENTA de 53%(ai certificat) iar apoi pui folie NEAGRA NEAGRA si nu o scoti pe cea veche, deci automat NU scoti nici timbrele de 53%, ce oare iti poate face POLITIA? va intrb ca asa am facut eu sper sa NU radeti aaaa si pe fata am 73% si la fel cu certificat separat...astpt rsp si pareri...va salut!!!
McAndreas is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -