Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 17-05-05, 08:19   #421
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"CT-03-ART\"
Quote:
Originally Posted by \"CeReS\"
Quote:
Originally Posted by \"CT-03-ART\"
...shi cu motoru vb cu Lucian de la MR ca el a facut ceva bun cu motorul de pe nova...
Intr-adevar, a facut ceva f bun cu motorul de Nova... l-a schimbat cu unul de Renault turbo

shi eu tot la asta ma refeream...pt ca altceva mai bun nu potzi sa faci cu acel motor...
Stai linistit ca nici motoru` de Nova nu este de aruncat. Carburatoru ala dublu corp de pe 1.6 da bine........pt o dacie.
__________________
ERY is offline   Reply With Quote
Old 17-05-05, 13:38   #422
79BYG

Stage 5
 
79BYG's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 529
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
[2 Roti]
Default

o fi bun carburatorul de 1.6 pe NOVA da pe SuperNova nu merge este pe injectie
79BYG is offline   Reply With Quote
Old 17-05-05, 15:34   #423
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"79BYG\"
o fi bun carburatorul de 1.6 pe NOVA da pe SuperNova nu merge este pe injectie
bogdane ..iti zic atat .. renault williams ... 2.0 turbo .. modificat .. 1000 de euroi .. ... respekt
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 18-05-05, 00:41   #424
79BYG

Stage 5
 
79BYG's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 529
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
[2 Roti]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Psycho\"
Quote:
Originally Posted by \"79BYG\"
o fi bun carburatorul de 1.6 pe NOVA da pe SuperNova nu merge este pe injectie
bogdane ..iti zic atat .. renault williams ... 2.0 turbo .. modificat .. 1000 de euroi .. ... respekt
daaa nu poti sa te abti
79BYG is offline   Reply With Quote
Old 18-05-05, 08:35   #425
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"79BYG\"
Quote:
Originally Posted by \"Psycho\"
Quote:
Originally Posted by \"79BYG\"
o fi bun carburatorul de 1.6 pe NOVA da pe SuperNova nu merge este pe injectie
bogdane ..iti zic atat .. renault williams ... 2.0 turbo .. modificat .. 1000 de euroi .. ... respekt
daaa nu poti sa te abti

Si cand vrei sa te opresti arunci ancoraaaaaaaaa..........
ERY is offline   Reply With Quote
Old 18-05-05, 15:00   #426
madfish

Stage 5
 
madfish's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 554
Default

o opresti cu parashutele ca la drag`stere
madfish is offline   Reply With Quote
Old 23-05-05, 00:17   #427
josh

Stage 1
 
josh's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 24
Default Lancia delta Integrale MARTINI

Salut.
Imi cer scuze ca ma bag aiurea in seama, dar m-am saturat sa caut posturi pe forumu asta.

Vreau sa va intreb daca aveti mai multe informatii despre acea Lancia Delta Integrale Martini cu numere provizorii de CT care a concurat pe 1 Mai la Kogalniceanu.

Din cate stiu Seria Martini este una limitata (nu-mi amintesc cate bucati) , iar prezenta unui asemenea exemplar pe strazile noastre este un lucru deosebit.




Ciao
josh is offline   Reply With Quote
Old 23-05-05, 00:39   #428
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Lancia delta Integrale MARTINI

Quote:
Originally Posted by \"josh\"
Salut.
Imi cer scuze ca ma bag aiurea in seama, dar m-am saturat sa caut posturi pe forumu asta.

Vreau sa va intreb daca aveti mai multe informatii despre acea Lancia Delta Integrale Martini cu numere provizorii de CT care a concurat pe 1 Mai la Kogalniceanu.

Din cate stiu Seria Martini este una limitata (nu-mi amintesc cate bucati) , iar prezenta unui asemenea exemplar pe strazile noastre este un lucru deosebit.




Ciao

din cate shtiu eu .. mashina nu apartzine nici unui membru al comunitatzii 4 tuning constantza .. deci nu cred k te putem ajuta ... sa vedem ce zic totushi restu
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 23-05-05, 13:26   #429
79BYG

Stage 5
 
79BYG's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 529
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
[2 Roti]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"CT-81-ERY\"
Quote:
Originally Posted by \"79BYG\"
Quote:
Originally Posted by \"Psycho\"
Quote:
Originally Posted by \"79BYG\"
o fi bun carburatorul de 1.6 pe NOVA da pe SuperNova nu merge este pe injectie
bogdane ..iti zic atat .. renault williams ... 2.0 turbo .. modificat .. 1000 de euroi .. ... respekt
daaa nu poti sa te abti

Si cand vrei sa te opresti arunci ancoraaaaaaaaa..........
Le arunc pe amndoua oarunc pe prietena mea din masina si daca e nevoie sar si eu ...
__________________
79BYG is offline   Reply With Quote
Old 23-05-05, 20:07   #430
lolek

Stage 5
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 354
Default

am auzt ca lancia aia ar fii de vanzare ... baiatu care o are e mecanic
lolek is offline   Reply With Quote
Old 23-05-05, 23:00   #431
matrixu

Stage 3
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 137
Default

Lancia este a lu Toli din Palazu, pentru cine stie.
La fel si escaladeu albastru(cel putin era), vreo 90 000 l-a costat, si acum are o gramada de caluti sub capota.
Ce inseamna sa stii mecanica
__________________
What you see is what you get(WYSIWYG)
matrixu is offline   Reply With Quote
Old 24-05-05, 00:43   #432
-=X-Team=-82-MDN

Stage 5
 
-=X-Team=-82-MDN's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 452
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Lancia delta Integrale MARTINI

Quote:
Originally Posted by \"josh\"
Salut.
Imi cer scuze ca ma bag aiurea in seama, dar m-am saturat sa caut posturi pe forumu asta.

Vreau sa va intreb daca aveti mai multe informatii despre acea Lancia Delta Integrale Martini cu numere provizorii de CT care a concurat pe 1 Mai la Kogalniceanu.

Din cate stiu Seria Martini este una limitata (nu-mi amintesc cate bucati) , iar prezenta unui asemenea exemplar pe strazile noastre este un lucru deosebit.




Ciao

masina .. cum a zis cineva mai sus .. apartine lu` toli. e serie limitata ... nu stiu nici eu cate bucati sunt ... dar stiu sigur ca are in jur de 300 cp. si nu e de vanzare ... din cate stiu eu ..
__________________


Always Behind You.
-=X-Team=-82-MDN is offline   Reply With Quote
Old 24-05-05, 07:51   #433
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default

eu am vazut-o la vanzare masina undeva pe autovit sau 4tuning nu mai retzin sigur.escalade ala albastru e 100 de mii si nou a costa 180 de mii.e un model special cu f multzi cai sub capota si consuma enorm....de fapt putem merge acolo si sa intrebam.....in cladirea aceea din spatele masinilor cica o sa fie un service profesional
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 02-06-05, 02:13   #434
josh

Stage 1
 
josh's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 24
Default completare Lancia Martini

Mersi pt reply guys!

Am discutat cu baietii de pe lanciadelta.ro si m-au lamurit in legatura cu cat de speciala e masinutza asta. Iata un fragment interesant:
\"Martini 5 – 400 de exemplare
Lancia a sarbatorit castigarea a 5 editii consecutive ale WRC prin producerea acestui model special.
Particularitati:
Culorile \"Martini Racing\" imprimat pe lateral
Scaune Recaro in piele Alcantara neagra cu marginile si centurile de siguranta rosii
Placute de argint gravate cu numarul de victorii si semnaturile lui Juha Kankunen si Didier Auriol
Eleron negru
Jante albe de 15\" \"

Dar cum masina voastra din CT (de care ar trebui sa fiti foarte mandri)
are eleron alb =>

\"Martini 6 – 310 exemplare
A aparut in 1992 cu ocazia castigarii celui de-al 6-lea titlu consecutiv in WRC.
Particularitati:
Pe lateral apar din fata pana in spate culorile \"Martini Racing\", inscrisul \"World Rally Champion\", precum si sigla HF - Squadra Corse
Interiorul are portiuni din fibra de carbon iar schimbatorul de viteze are insertii de teflon
Capitonajul este din piele Alcantara de culoare albastra (azzurro). scaunele sunt Recaro
Jante albe de 15\"

Baietii de pe lanciadelta.ro il banuiesc pe baiat ca ar avea totusi niste jante pe 16\".

Ideea de baza e ca aceasta masinuta este rara si are un racing pedigree de invidiat.
Din cate am inteles, masina difera de o Lancia Delta Evolutione II doar prin acele chestii enumerate mai sus, partea mecanica fiind aceeasi.

Astfel, masina are 2000 cmc 16v turbo de 215 CP la 5750 RPM si 308 NM la 2500 RPM. ( rata de compresie 8:1, Turbo Garrett airresearch T03 cu intercooler si overboost, instalatie de racire a uleiului; sistem de management al motorului Weber – Marelli,injectie si aprindere)

Acc. 0-100km/h in 5.7s
Vit. max. 240 km/h.

Daca imi amintesc bine, intr-o prezentare a versiunii evo la Top Gear, prin mici reglaje se pot obtine 250 CP.


....

Ce sa mai zic, SUPER MASINA!

Daca ati putea sa luati legatura cu proprietarul, sa faceti rost de un nr de tel. ar fi super.

Cei de la lanciadelta.ro vor fi prezenti weekendul acesta la Romaero in cadrul tuning show-ului cu o Lancia Delta de VTM de 450 CP(!!!!) gratie bunavointei domnului Paul Adronic, fost campion national la VTM care acum se ocupa de preparea masinilor de raliu (in special Lancia).

Stabilirea unei legaturi cu domnul Toli \"din Palazu\" ar fi benefica tuturor, poate se va face o prezentare a acestei masini pe 4tuning asa cum s-a facut cu acele 2 Vectra A turbo etc.

Cam atat.

Josh.
josh is offline   Reply With Quote
Old 02-06-05, 14:13   #435
CeReS

Vicepresedinte CTA Anonymous MotorSport

Stage 5
 
CeReS's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 546
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

o sa-l intreb daca e de acord, si daca da, o sa-ti dau nr lui pe un pm
CeReS is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -