Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-10-07, 22:33   #46
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: Dicutii despre Noul Cod Rutier

) tare ... la mine ala imi zice "m-ai lovit" )) ... nu am rezistat si i-am zis si eu " poate cobor de aici sa vezi ce te lovesc eu" )
aikman is offline  
Old 22-10-07, 00:09   #47
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Dicutii despre Noul Cod Rutier

Quote:
Originally Posted by aikman View Post
am si eu o intrebare ... eu eram oprit la stop si vine un pieton din viteza si se loveste de mashina mea ... are ce sa-mi faca ??
Da, poate sa te sperie sau, dupa caz, sa-ti indoaie tabla la masina depinde cu ce viteza vine
Legal n-are ce sa-ti faca, nu aveai cum sa-l lovesti TU pe el cu lateralul...doar prin niste metode ciudate (frana de mana etc.)
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline  
Old 22-10-07, 18:20   #48
Insanity

Stage 5
 
Insanity's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 428
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Dicutii despre Noul Cod Rutier

Chiar ar fi tare sa intri in derapaj pe o trecere de pietoni aglomerata Dar sa-l ai pe unu in dreapta sa te filmeze

Si ma oftic ca am o masina naspa...
__________________
My signature!

Last edited by ERY; 22-10-07 at 18:24.
Insanity is offline  
Old 22-10-07, 19:22   #49
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Dicutii despre Noul Cod Rutier

"Last edited by ERY".... chiar ma gandeam eu: Ma, de ce se plange baiatu' asta peste tot de masina lui?

On topic un pic: Cateodata mai fac cate-o gluma proasta - cand vad cate-un pieton din asta care in incercarea de a trece strada DUPA ce trec eu, dar inainte de masina din spatele meu (adica printre noi, dar in fuga ca nu e destul timp), mai pun cate-o frana sa se urce pe masina mea (pietonul), dar foarte rar fac chestia asta....si preponderent cand e vorba de .... dar am zis sa nu fac discriminari rasiale
quick_5hifter is offline  
Old 22-10-07, 19:43   #50
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: Dicutii despre Noul Cod Rutier

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
"Last edited by ERY".... chiar ma gandeam eu: Ma, de ce se plange baiatu' asta peste tot de masina lui?

On topic un pic: Cateodata mai fac cate-o gluma proasta - cand vad cate-un pieton din asta care in incercarea de a trece strada DUPA ce trec eu, dar inainte de masina din spatele meu (adica printre noi, dar in fuga ca nu e destul timp), mai pun cate-o frana sa se urce pe masina mea (pietonul), dar foarte rar fac chestia asta....si preponderent cand e vorba de .... dar am zis sa nu fac discriminari rasiale
deci asa ai dat forma la masina ))
aikman is offline  
Old 23-10-07, 00:51   #51
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: Dicutii despre Noul Cod Rutier

cam care ar fi atributiunile politiei rurale?ar avea vreo treaba in cazuri rutiere,neacordari de prioritate sau din astea ?
GABBY_ is offline  
Old 06-11-08, 09:55   #52
ct11lyv
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 682
Member of:
[DACIA]
[VW]
[X-Team Racing Club]
Default Re: Dicutii despre Noul Cod Rutier

Quote:
Originally Posted by GABBY_ View Post
cam care ar fi atributiunile politiei rurale?ar avea vreo treaba in cazuri rutiere,neacordari de prioritate sau din astea ?
nu cred ca are..doar sa nu aiba un agent de la circulatie cu ei ..
ct11lyv is offline  
Old 06-11-08, 19:17   #53
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Dicutii despre Noul Cod Rutier

politia rurala .. la fel ca si cea de sectie .. nu au treaba cu partea care tine de drumurile publice .. ma refer la circualtie .. eu cel putin asa stiu .. nu stiu daca ai observat dar si astia de la comunitara umbla cate doi .. unu stie s ascrie si unu sa citeasca .. glumesc .. unul e de ordine publica .. comunitara .. si celalalt e de rutiera ... doar el are abilitatea de a constata o infractiune legata de codul rutier
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -