Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 30-09-07, 17:25   #1
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Unhappy STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

Acest subiect trebuia facut de mult , unul care sa ne faca sa ne gandim daca aceasta pasiune comuna care o avem , merita sa ne riscam vietzile pt ea!
Anul acesta este un an negru pentru lumea curselor din Romania , au decedat persoane care nu ne-am fi gandit niciodata ca pot pati asa ceva , fie pe motoare , masini sau pur si simplu simpli martori/trecatori la o astfel de cursa!
Micutu , George GXG , GAM`u , TXA Dumnezeu sa ii odihneasca in pace , au scris fiecare cate o foaie de istorie in lumea care o traim la limita , in pasiunea care ne uneste pe toti , dar sincer ... acea bucurie care o avem pentru cateva secunde / minute pe o cursa , ne pot sfashia pe noi si familiile noastre o viata intreaga, chiar merita?
Poate nu sunt persoana potrivita sa spun STOP ACCIDENTELOR si CURSELOR ILLEGALE , si eu , si voi am facut asa ceva , dar sa vad persoane cum mor din asa ceva , sincer chiar daca este un om care nu-l cunosc , dar concureaza cum facem toti , imi rupe inima !
Fac apel catre toti !!! Sa ne gandim mai bine daca pasiunea asta prosteasca merita sa ne termine viata , suntem prea tineri pentru o asemenea soarta , acest hobby/still de viata cum vreti sa-l numiti are ca concurenti oameni cu o viata inainte !
Dupa cum ati observat , oricat de buni soferi ne consideram , suntem sau nu , NIMENI NU ESTE PROFESIONIST , indiferent de experienta , vechime sau varsta!!!
Nu imi vine sa cred cum oameni pe care ii admiram asa de mult , care chiar m-au motivat sa imi placa acest anturaj si acest stil de viata , pur si simplu s-au stins lasand in urma lacrimi si durere , familii intregi si o tara intreaga indurerata , sunt sigur ca vestea a ajuns in toata tara , prin MASS MEDIA si internet , sunt sigur de asemenea ca si cei care nu i-au cunoscut personal pe cei decedati , pur si simplu din auzite , pur si simplu avand aceiasi pasiune , sunt sigur ca tot va vine sa varsati o lacrima cand va ganditi ca acel om face ce faci si tu , este tanar , avea tot viitorul in fata , ca poti fi tu acela , si fara sa iti dai seama , intr-o zi , TOTUL SE TERMINA!!!

Propun tuturor cluburilor de curse legale din Romania sa incerce sa faca cat mai multe curse legale in Romania , pentru asta ne-am infiintat ca astfel de cluburi , pentru asta suntem asociatii sportive , daca altii nu ne ajuta , atunci sa ne ajutam noi singuri.
La cursele legale singuranta este mai mare , cu totii stim asta , accidente sunt si acolo , dar f rar mortale , pe o pista in care nu ai de ce sa te lovesti , in care publicu stie la ce sa se astepte si organizatorii sa ii pastreze la distanta!!!! nu sa fie loviti pe strada , fara sa apuce sa se intrebe , DE CE DOAMNE?
Sunt constient ca nu vor inceta cursele ilegale nici dupa aceste evenimente neplacute... e clar ca vor continua , dar faceti`le cu cap baieti , pentru ca nimeni nu stie ce se poate intampla oricat de profesionist te consideri!!!
Avem asociatii sportive pentru curse legale , hai sa promovam cat mai mult acest lucru , pentru ca se intampla din ce in ce mai des sa pierdem pe cineva apropiat!
Aici nu se tine cont de club , rivalitatea nu exista , Micutzu ai fost un adevarat simbol si o adevarata legenda , te-am cunoscut de putine ori , dar cred ca vorbesc in numele tuturor , indiferent de club , VEI RAMANE O LEGENDA !
Sper sa va puna putin pe ganduri acest subiect !

TXA , Micutzu , George GXG , Gam`u ... si multi altzii , Dumnezeu sa va odihneasca in pace , Dumnezeu ii vrea pe cei mai buni acolo sus cu el , speram ca si acolo sa va ganditi la noi , sa faceti ce v-a placut mai mult , si sa vegheati asupra noastra si inconstientei noastre care nu o vedem decat atunci cand este prea tarziu!!! Nu va vom uita niciodata , prieteni buni , colegi si adevarate legende!!!
__________________

Liga Moderatorilor

Last edited by YZF-PWR; 30-09-07 at 17:40.
YZF-PWR is offline  
Old 30-09-07, 18:07   #2
13RvR

Presedinte Street Vision

Stage 5
 
13RvR's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 555
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Street Vision]
[VW]
[SEAT]
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

Asa este ai dreptate, ai pus punctul pe i.
13RvR is offline  
Old 30-09-07, 18:38   #3
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

nu sunt eu ala care arunca cu broasca in bariera dar s-a discutat mereu lucrul asta .. si degeaba .. se vor face in continuare
Psycho is offline  
Old 30-09-07, 19:01   #4
fixu_mic

Stage 5
 
fixu_mic's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 339
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

ady..e prea mare orgoliu la noi...si ce vrei tu n'o sa se intample prea curand...sunt sigur ca o sa ne dam, legal,ilegal de cate ori este posibil...aja am fst invatatzi...este foarte bine venita ideea ta..sa vedem cati or sa inteleaga ce spui tu acolo!!! .....
fixu_mic is offline  
Old 30-09-07, 20:37   #5
k4r4
Old School Cars

Stage 5
 
k4r4's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 700
Member of:
[Old School Cars]
[DACIA]
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

ce e cu adevarat enervant...prea multi au mentalitatea "nu mi se intampla mie, asa ca meeeerge"....nu-i nimeni vinovat de asta, ca mentalitatea asta se skimba abia in momentul in care i se intampla persoanei respective sa experimenteze contrariul....si sa i se "intample"...
__________________
It's a man's obligation to stick his boneration in a women's separation; this sort of penetration will increase the population of the younger generation.
k4r4 is offline  
Old 01-10-07, 00:42   #6
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

prin mai multe curse legale organizate...probabil numarul curselor ilegale va scade......cred ca asta e prima masura ce trebuie luata.
leonard is offline  
Old 01-10-07, 18:00   #7
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

Yzf-ule astept sa vad ca maine vinzi masina si iti iei un cielo sau altceva.
stiti bine ca aceste curse ilegale se vor face mereu ....chiar daca va fi facut-a o pista de drag in fiecare oras si se vor face legale saptamanal.
'Pasiune prosteasca'......daca u o consideri asa....plm
Sa organizam legale? Unde? cine acopera costurile? cine se ocupa?.... stii bine ca este greu....nu si imposibil
vreti sa ne intalnim sa discutam....o facem...dar eu cred ca v-a fi degeaba...as vrea sa nu ....dar ma tem ca asa v-a fi.
D_M_X is offline  
Old 01-10-07, 18:37   #8
13RvR

Presedinte Street Vision

Stage 5
 
13RvR's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 555
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Street Vision]
[VW]
[SEAT]
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

Quote:
Originally Posted by D_M_X View Post
Yzf-ule astept sa vad ca maine vinzi masina si iti iei un cielo sau altceva.
stiti bine ca aceste curse ilegale se vor face mereu ....chiar daca va fi facut-a o pista de drag in fiecare oras si se vor face legale saptamanal.
'Pasiune prosteasca'......daca u o consideri asa....plm
Sa organizam legale? Unde? cine acopera costurile? cine se ocupa?.... stii bine ca este greu....nu si imposibil
vreti sa ne intalnim sa discutam....o facem...dar eu cred ca v-a fi degeaba...as vrea sa nu ....dar ma tem ca asa v-a fi.
Si asta este lafel de adevarat ca si ce spunea Yzf-u'. Totusi aceste evenimente ar trebuii sa ne uneasca si sa dispara "raceala" care este acum intre noi. Pana la urma un lucru organizat iese bine, mai ales daca toata lumea "trage" in aceeasi directie.
__________________

Street Vision Racing Team
13RvR is offline  
Old 01-10-07, 20:06   #9
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

Oameni buni , sunt constient ca nu vor inceta cursele ilegale , am si spus asta , dar totusi sper ca ce am zis si ce s-a intamplat in ultimu timp sa ne puna pe toti pe ganduri , sa o lasam mai usor si sa o facem mai cu cap!!!
YZF-PWR is offline  
Old 01-10-07, 20:15   #10
x-28-TRA
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
x-28-TRA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 966
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

cursele ilegale nu vor disparea niciodata pentru ca fructul interzis este cel mai dorit . in rest fiecare tre sa isi tzina in frau iesirile si sa se controlez
x-28-TRA is offline  
Old 01-10-07, 20:27   #11
di48lo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 557
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

Si eu sunt de parere ca cursele ilegale vor fi pana exista om e Pamant. Sunt multi iresponsabili si fraieri care nu-si pasa de siguranta lor si de siguranta altilor. Daca cineva este obsedat de ilegale, nu le poate opri nimeni.

Doar un alt exemplu la minte bolnava. Saptamana trecuta a avut loc un accident la Budapesta. Doi traficanti de droguri fraieri au facut curse pe autostrada in aglomeratia de vineri seara. Unul era cu un Lambo Murcielago, altul cu un Porsche 997 Turbo TechArt. Au ocolit masini cu viteze intre 250-300 pana s-au ciocnit unul de celalalt. Lamboul a prins foc, dar din fericire nu au lovit pe nimeni si au scapat numai cu coloana, cap, picior rupt/spart. Eu zic ca a fost un miracol, incipuiti cate masini au fi putut lovi cu viteza aia.

http://www.langlovagok.hu/html/galeria/1131.shtml
di48lo is offline  
Old 04-10-07, 02:19   #12
street_racer

Stage 5
 
street_racer's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 325
Member of:
[RENAULT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

Quote:
Originally Posted by x-28-TRA View Post
cursele ilegale nu vor disparea niciodata pentru ca fructul interzis este cel mai dorit . in rest fiecare tre sa isi tzina in frau iesirile si sa se controlez
mult prea bine zis ... tot ce se poate face e sa iti alegi bine "partenerul" de linie (domnul RVR stie bine la ce ma refer) si locul ... si ce incerci ady sa faci ar fi nemaipomenit dak s-ar si realiza ... nu poate nimeni sa opreasca chestia asta ... persoane au murit, DUMNEZEU SA II ODIHNEASCA IN PACE ! Tot ce putem spune este DOAMNE FERESTE, pt ca aceste lucruri nu se vor termina si consecintele si "posibilitatile de finish" le cunoastem cu toti !!!
Drum bun pt toti si sanatate, ca in rest se descurca lumea.
__________________
old habits die hard ...
street_racer is offline  
Old 05-10-07, 23:30   #13
YZF-PWR

Stage 5
 
YZF-PWR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,580
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Mitsubishi]
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

ZZZ si RVR astea le discutati la Monden sau etc ... mersi ERY , n`am prea apucat sa intru , busy munca etc.
Concluzia oricum este si va ramane din punctu meu de vedere , viata are prioritate , sa acordam mai multa atentie decat cea care o avem deobicei , pt ca usor usor , cad persoane mai experimentate chiar ... respect!
YZF-PWR is offline  
Old 07-10-07, 00:19   #14
aikman

Stage 5
 
aikman's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 995
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
[Opel]
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

adevarat ati grait ... dar e nevoie de un semafor ... o privire mai ciudata sau un motor mai amblat si ai o cursa si tot ce s-a scris mai sus nu isi mai are rostu... acum ziceti ca mai multe legale o sa ajute sa nu se mai faca curse pe strazi ... eu zic ca e gresit ... daca vreo unu castiga cateva curse se crede profesionist si se duce dupa micutu ... parerea mea este ca fiecare isi traieste viata cum vrea si poate sa moara asa cum a trait ... micutu a plecat facand ce ii place mai mult ... a murit cu o moarte frumoasa cum ziceau samuraii
__________________
aikman is offline  
Old 07-10-07, 12:56   #15
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re: STOP ACCIDENTELOR!!! Viata are prioritate!

O moarte nu poate fii frumoasa indiferent cum o privesti...cu atat mai putin pt o persoana cum a fost Micutzu. Daca l-ai fii cunoscut nu ai fii zis chestia asta.
__________________
ERY is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -