Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 30-08-05, 20:11   #76
faruk_fyk

Stage 3
 
faruk_fyk's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 96
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"CT-82-PUM\"
Quote:
Originally Posted by \"faruk_fyk\"
eu cred ca astia isi bat joc de renume frate...sa mor daca va mint...cum ma??? doar 2500 km??? pai ma dau cu el cand face 2499,8 km... sa vedem daca ma face... Pacat,ca masina e prea tare si putea sa faca multe...dar asa e la francezi...daca n-ai cap,vai de picioare
Ala e motor preparat special pentru raliu...de asta e garantat ca da tot ce poate din el numai 2500 km apoi scade...se uzeaza.
Tu crezi ca ala merge cu 2000 rot/min ...tu nu ai vazut ce ii da ce sa mai il rupe in curse,8000-9000 rot/min de asta se si uzeaza asa repede.
Mergi tu de exemplu cu masina in asa regimuri de turatie vreo 2500 km sa vedem daca mai este intreg motorul apoi.
De exemplu tu nu ai vazut motorul de F1 ca ala e garantat vreo 2 marii premii apoi il schimba ca deja e uzat oricum alea ating 20000 rot/min si se uzeaza mult mai repede.
Daca ala ii da 8000-9000 de rot/min eu ii dau foc la a mea,las-o drak de magarie...baga si tu 6000-7000...nu te-ai uitat niciodata la o masina de WTM sau WRC pe bord in timpul cursei la ce turatie o tine?????? pai atunci sa se faca bors cu logan-ul lor cu tot,ca daca nu iese pe sosea degeaba...Romanu' vrea sa se plimbe cu ea,nu sa se uite la televizor cum rezista aia 2500 km...
__________________
Opel Tigra
faruk_fyk is offline  
Old 31-08-05, 15:47   #77
tomycta

Stock
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2
Default

faruk_fyk ai o mare imaginatie si ce perle scoti din gura despre logan.
Cred ca nici nu ai condus loganu 20km in viata ta si vb de el.
Si de obicei masinile de curse au turatia pana la 10k...si ei o tureaza in jur de 8000..
tomycta is offline  
Old 31-08-05, 20:14   #78
faruk_fyk

Stage 3
 
faruk_fyk's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 96
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"tomycta\"
faruk_fyk ai o mare imaginatie si ce perle scoti din gura despre logan.
Cred ca nici nu ai condus loganu 20km in viata ta si vb de el.
Si de obicei masinile de curse au turatia pana la 10k...si ei o tureaza in jur de 8000..
prietene tu ai ajuns vreodata la 8000 de ture?te iau eu si-ti arat cu masina mea si iti dau 1,2,3,4 8000 rot/min....pierzi 5 full-uri de benzina?da tu ai dus vreodata masina ta la 8000 rot sa vezi cum este?ce vezi tu la televizor este una si ce faci real este alta...cand o sa-i dai la masina ta cum ii dau eu la a mea atunci sa vb....
faruk_fyk is offline  
Old 01-09-05, 10:10   #79
BMC

Stage 2
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 39
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"faruk_fyk\"
Quote:
Originally Posted by \"tomycta\"
faruk_fyk ai o mare imaginatie si ce perle scoti din gura despre logan.
Cred ca nici nu ai condus loganu 20km in viata ta si vb de el.
Si de obicei masinile de curse au turatia pana la 10k...si ei o tureaza in jur de 8000..
prietene tu ai ajuns vreodata la 8000 de ture?te iau eu si-ti arat cu masina mea si iti dau 1,2,3,4 8000 rot/min....pierzi 5 full-uri de benzina?da tu ai dus vreodata masina ta la 8000 rot sa vezi cum este?ce vezi tu la televizor este una si ce faci real este alta...cand o sa-i dai la masina ta cum ii dau eu la a mea atunci sa vb....
Prietene linisteste-te ca bag seama ca nici nu stii ce miros au cursele si nici cu ce se descanta ele!
BMC is offline  
Old 01-09-05, 11:54   #80
matrixu

Stage 3
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 137
Default

Las ca stii tu BMC-ule. Ce-ti mai place sa defilezi cu nesimtirea aia de palm, smecher frate cine mai era ca tine la aeroport acolo cu tricoul pe sub palm sa vada romanu ce are BMC
GET A LIFE
__________________
What you see is what you get(WYSIWYG)
matrixu is offline  
Old 01-09-05, 18:20   #81
Insanity

Stage 5
 
Insanity's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 428
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Aurash\"
mie personal imi place noua dacie logan pentru ca este singurul turism care are si locuri in picioare! ) ..in plus nu-ti mai pui alarma cu locazilare in parcare... ca, datorita inaltimii, se vede masina de la distanta )
daca era mai lunga cu jumate de metru o bagau pe maxi-taxi )
Mare dreptate ai
Insanity is offline  
Old 02-09-05, 16:17   #82
baubau99

Stage 2
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 26
Default

calmatziva mahhhhhhhhhhhh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
baubau99 is offline  
Old 03-09-05, 12:20   #83
jimy2

Stock
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2
Default Help me pls

as vrea sa mi fac un sistem audio pe logan voi insira ce am eu in cap si voi pune si spuneti mi de ce mai am nevoie va rog si parerile voastre.daca aveti vreo sugestie va rog postatio si deasemenea ce mai imi trebuie mai ales la amplificator ma intreseaza.ms anticipat,bafta
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	kicker_04s15l7_221.jpg
Views:	78
Size:	16.6 KB
ID:	40075   Click image for larger version

Name:	32_1__257.jpg
Views:	119
Size:	24.8 KB
ID:	40076  
jimy2 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -