Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 25-03-08, 09:33   #61
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cocktail Racing Team

Neaparat ca vreau sa vad si eu... Oricum Bravo Mihai si Alex... sper sa te pot felicita si pe tn Johnson ...
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 25-03-08, 13:01   #62
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Cocktail Racing Team

Quote:
Originally Posted by johnson View Post
Desi interesul aratat este ca si inexitent, o sa pun totusi si clasamentele finale. Mihai Balan este numele pilotului Stones MC Piatra Neamt care trebuie urmarit in clasamente, cu best lap 1.32.877, imbunatatire de 5 secunde fata de ultima iesire si fara antrenament pe motor inainte de cursa. Duminica va fi transmisa pe TVR2 si inregistrarea cursei, va anunt ora cand aflu mai sigur
avand in vedere numarul concurentilor... e chiar o pozitie buna pt o cursa fara antrenament... felicitari1 ...ah si cand aflii ora...lasa un mesaj aici sa m uit si eu !
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 25-03-08, 16:11   #63
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cocktail Racing Team

Va spun eu ca e foarte bine, daca luam in calcul ca sunt unii care au fost de f multe ori acolo si s-au clasat mai prost.
Duminica va fi rezumatul, pe TVR2, ora 13.30, emisiunea Romanian Superbike(ROSBK). Mihai e cu motor alb-negru, costmul la fel, voi pune o poza cu el sa stiti pe cine urmariti
johnson is offline   Reply With Quote
Old 25-03-08, 18:48   #64
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Cocktail Racing Team

super..urmaresc emisiunea cand apuc..si`mi place...am mai vazut tot acolo imagini de la serres parka...sau incurc emisiunile... ! Oricum... e ff bine asa!
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 21:09   #65
ByAlin
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 420
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Honda]
Thumbs up Re: Cocktail Racing Team

o poza cu carena din fata la motorul lui Mihai
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	CIMG3745.JPG
Views:	57
Size:	3.58 MB
ID:	496346  
ByAlin is offline   Reply With Quote
Old 27-03-08, 08:39   #66
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cocktail Racing Team

A fost tinta mistourilor racerilor de Bucuresti cu sclipiciurile de pe ea. Nu-ti spun cu rautate, dar a fost o faza mishto cu unul, genul: ''vai iubi, uite asa vreau sa-mi vopsesc si eu masina''. Baietii au trecut demult de stadiul asta, chiar zicea Mihai, dar cred ca in gluma ca o da cu spray negru. Bine ca dupa ce au vazut ca proprietarul a inceput sa le cam dea de furca pe pista, s-au mai domolit, daca nu ati fost la curse e mai greu sa-ti dai seama de atmosfera si dumele care se dau pe acolo.
johnson is offline   Reply With Quote
Old 31-03-08, 10:12   #67
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cocktail Racing Team

Din motive mai mult sau mai putin intemeiate, montajul pt filmarea facuta la cursa nu a fost gata in timp util si se reprogrameaza pt o data ulterioara, dar o sa va tin la curent care va fi aceasta
johnson is offline   Reply With Quote
Old 31-03-08, 10:39   #68
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cocktail Racing Team

De asta nu am vaz nik la TV ....
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 31-03-08, 11:30   #69
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cocktail Racing Team

Si eu am stat 3 ore cu telecomanda in mana....
Noroc ca au fost cursele de MOTOGP, in timpul asta si nu m-am ofticat prea tare ca am stat degeaba juma de zi
johnson is offline   Reply With Quote
Old 31-03-08, 22:33   #70
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Cocktail Racing Team

mda...si eu am stat ...si tot asteptam...dar ..nimic.. eh... cand e gata oricum il difuzeaza...
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 04-04-08, 09:37   #71
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cocktail Racing Team

NOUTATI:
-astazi trebuie sa ajunga baietii, in numar de 4 tura asta, la a2-a etapa din campionat, ce se tine pe pista Hungaroring. Si la aceasta etapa, participa din partea Stones MC Piatra Neamt, tot Mihai Balan, pe Suzuki gsx600r. Sa-i tinem pumniii
-sambata la ora 9 dimineata, a fost reprogamata emisiunea Romanian Superbike, in care va fi difuzat rezumatul primei etape
johnson is offline   Reply With Quote
Old 04-04-08, 10:50   #72
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cocktail Racing Team

da tu John ? nu pleci?
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 04-04-08, 20:29   #73
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cocktail Racing Team

Deocamdata au fost alte prioritati, asta este. Baietii au ajuns si erau pe circuit pe la ora 20. Pot spune ca iarasi are loc o mare defasurare de forte, pt ca asa cum ii sta bine unui circuit celebru, nu sta degeaba nici un weekend. Maine in afara de calificarile pt cei din Romania, mai este si o cursa la clasa 125, la care participa si Robert Muresan(primul roman in Moto gp), iar prin padoc a fost vazut si Gabot Talmacsi, campionul en titre la aceeasi clasa, provenit din Ungaria.
johnson is offline   Reply With Quote
Old 08-04-08, 11:40   #74
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cocktail Racing Team

aseara am avut si sedinta de dupa cursa, cand am aflat direct de la participantii Stones Mc(1 pilot si 3 aplaudaci), cum a fost la fata locului. Mihai a reusit odata cu participarea la aceasta, sa obtina licenta FRM pt tot sezonul, fara care nu ar fi putut participa pe un un circuit omologat international, a fost initial inclus la clasa B, asta dupa o mica sedinta de antrenamente cu pilotii unguri. Treaba e destul de delicata pe aceasta pista, pt a reusi sa te antrenezi cum trebuie pt rezultate iti trebuie bani si timp, avand in vedere ca o sesiune de antrenamente costa 45 euro si cuprinde 4 sesiuni de cate 20 de minute. Practic Mihai a prins din cauza plecarii destul de tarzii, o singura iesire inainte de calificari si aceea de 20 de minute. In aceste conditii si rezultatele au fost pe masura, adica numai locul 11 la final, ceea ce nu e totusi atat de rau. Un lucru de lauda pt organizatori, e ca tot weekendul a fost folosit la capacitate maxima, cu multe curse, de tot felul. De exemplu cei de la Kawasaki au organizat o cupa la care cei ce aveau motociclete de la aceasta firma si participau, primeau un set de cauciucuri. Sa mai zic si de cei de 50 de ani care participau ca motoare noi sau scoase de prin sura, modele de 20 de ani dar care functioanau inca optim. Sau de pustii de 5-7 ani care se antrenau pe un mini circuit de karting, cu motorete de 50cmc in conditii de ploaie dupa cateva galeti cu apa bine aruncate unde trebuie. Cand o sa vedem si la noi asta? astept pareri, ca incurajari nu vad sa fie cazul, asa poate va stimulez sa mai spuneti si voi ceva, ca sa nu am senzatia ca vb singur
johnson is offline   Reply With Quote
Old 13-04-08, 15:50   #75
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Cocktail Racing Team

am vazut azi pe la 11 .. cursa de la serres..! in sfarsit am reusit sa o vad! a fost mijto cu toate k am vazut k vremea era km ciufulita
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -