Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 20-09-07, 19:26   #1
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Exclamation Accidente în Neamţ

Un accident urat pe dealul de la liceul de chimie ....un Logan si un Alfa Romeo...Nu stiu ce s-a intamplat si cum ...dar banuiesc ca dupa cum se vede si in poza cel cu Alfa ar fi de vina ...a vrut probabil sa iasa de pe str. Privighetorii...nu s-a asigurat cum trebe ...si Loganul l-a luat
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC02054.JPG
Views:	1347
Size:	326.5 KB
ID:	349706  
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 20-09-07, 22:14   #2
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Accidente in Neamt

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
Un accident urat pe dealul de la liceul de chimie ....un Logan si un Alfa Romeo...Nu stiu ce s-a intamplat si cum ...dar banuiesc ca dupa cum se vede si in poza cel cu Alfa ar fi de vina ...a vrut probabil sa iasa de pe str. Privighetorii...nu s-a asigurat cum trebe ...si Loganul l-a luat
ingrozitor accident..am auzit k o persoana a murit.. ! imi cer scuze dac e gresita informatia..am inteles doar k era o femeie imbracata in negru care plangea d zori..si k era o persoana intinsa p jos...
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 20-09-07, 23:55   #3
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Accidente in Neamt

Io cand am trecut pe acolo era salvarea la fata locului da nu era nimeni pe jos iar masinile nu erau botite ina sa fel incat sa moara cineva ...dar no orice ii posibil....
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 21-09-07, 16:30   #4
DjRama

Stage 2
 
Join Date: May 2007
Posts: 30
Default Re: Accidente in Neamt

Sa ne fereasca dumnezeu de asa incidente.......au fost doua saptamani ppline de evenimente de acest gen....accidentu de la 1mai ..paralel cu biserica a fost mult mai grav..4 autoturisme fiind implicate in eveniment ..

NU viteza ucide..ci oprirea brusca
DjRama is offline   Reply With Quote
Old 21-09-07, 16:41   #5
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Accidente in Neamt

Quote:
Originally Posted by DjRama View Post
Sa ne fereasca dumnezeu de asa incidente.......au fost doua saptamani ppline de evenimente de acest gen....accidentu de la 1mai ..paralel cu biserica a fost mult mai grav..4 autoturisme fiind implicate in eveniment ..

NU viteza ucide..ci oprirea brusca
da am auzit si eu d accidentu de la 1 mai..najpa..!

vb`a aia... "Mai bine ajungi mai tarziu decat niciodata!"
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 21-09-07, 18:03   #6
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Accidente in Neamt

Quote:
Originally Posted by DjRama View Post
Sa ne fereasca dumnezeu de asa incidente.......au fost doua saptamani ppline de evenimente de acest gen....accidentu de la 1mai ..paralel cu biserica a fost mult mai grav..4 autoturisme fiind implicate in eveniment ..

NU viteza ucide..ci oprirea brusca
In ala de la 1 Mai ....stiu ca era un Logan implicat care era pe o partea cu blocurile urcat pe spatiul verde si cealalta masina o Honda Accord pe partea cealalta de carosabil ...celelalte doua masini nu le-am vazut ...eram in trecere pe acolo. Oricum urat de tot...
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 21-09-07, 18:12   #7
DjRama

Stage 2
 
Join Date: May 2007
Posts: 30
Default Re: Accidente in Neamt

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
In ala de la 1 Mai ....stiu ca era un Logan implicat care era pe o partea cu blocurile urcat pe spatiul verde si cealalta masina o Honda Accord pe partea cealalta de carosabil ...celelalte doua masini nu le-am vazut ...eram in trecere pe acolo. Oricum urat de tot...

Urcat? poate vroiai sa spui proiectat . Un baiet cu mondeo break a fost foarte inspirat cand s`a urcat la volan desi stia ca are permisu suspendat si ca era si baut pe deasupra....si uite ce`a ieshit ! mare pacat
Oare cand ne vom opri sa ne urcam bauti la volan ? si sa facem pe soferi ?
DjRama is offline   Reply With Quote
Old 21-09-07, 18:16   #8
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Accidente in Neamt

Quote:
Originally Posted by DjRama View Post
Urcat? poate vroiai sa spui proiectat . Un baiet cu mondeo break a fost foarte inspirat cand s`a urcat la volan desi stia ca are permisu suspendat si ca era si baut pe deasupra....si uite ce`a ieshit ! mare pacat
Oare cand ne vom opri sa ne urcam bauti la volan ? si sa facem pe soferi ?
Nu e inspiratie e inconstienta ...dar o sa mai treaca timp pana cand o sa ne invatam minte cu totii ...de fapt acet topic e menit sa aduca in vedere urmarile unor acte de inconstienta din partea participantilor la trafic si sa traga un semnal de alarma ....macar cand se citeste cate un post si se vede cate o poza sa se gandeasca soferu la ce s-e poate intampla...
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 21-09-07, 18:18   #9
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Accidente in Neamt

Quote:
Originally Posted by DjRama View Post
NU viteza ucide..ci oprirea brusca
asta'i una noua..ca eu n'am mai auzit'o

VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 22-09-07, 02:05   #10
JubliX

Stage 3
 
JubliX's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 113
Default Re: Accidente in Neamt

cica astea-s bagubele...mai de-aproape
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Foto 1223.jpg
Views:	615
Size:	46.0 KB
ID:	350663   Click image for larger version

Name:	Foto 1224.jpg
Views:	554
Size:	41.7 KB
ID:	350664  
JubliX is offline   Reply With Quote
Old 22-09-07, 02:06   #11
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Accidente in Neamt

Quote:
Originally Posted by JubliX View Post
cica astea-s bagubele...mai de-aproape
Nu degeaba am zis sa faci poze ...hai ca ai fost acolo zii ce s-a intamplat ...victime ceva?
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 22-09-07, 02:09   #12
JubliX

Stage 3
 
JubliX's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 113
Default Re: Accidente in Neamt

paaai cica in alfa ... pasageru' din dreapta fiind mai pe la 70 de ani l-o dus la spital cu salvarea... shi nu shtiu in ce stare e... in rest doar pagube materiale
JubliX is offline   Reply With Quote
Old 22-09-07, 02:13   #13
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Accidente in Neamt

In seara aceasta cand ne intorceam de la service ...in zona cimitirului de la iesirea spre Tg Neamt ...un accident in care a fost implicat un scuter...a fost lovit de un Ford Fiesta albastru inchis ...nu am putu opri ca era politia pe acolo ...mi-a facuit semn sa trec.
Spuneam baietii ca ar fi fost implicat unul dintre membrii comunitatii de tuning in accident. Daca poate sa confirme cineva din sursa sigura il rog sa o faca aici.
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 22-09-07, 08:20   #14
mariusD

Stage 5
 
mariusD's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 477
Member of:
[AUDI]
[Opel]
Default Re: Accidente in Neamt

Aseara accident TOT UN LOGAN cu un BMW in maratei... cum faci stanga sa te duci spre BCR... BMW-u o ieshit fara sa se asigure si so izbit cu un logan care mergea regulamentar.
mariusD is offline   Reply With Quote
Old 22-09-07, 10:13   #15
LIV_Ros

Stage 4
 
LIV_Ros's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 227
Default Re: Accidente in Neamt

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
In seara aceasta cand ne intorceam de la service ...in zona cimitirului de la iesirea spre Tg Neamt ...un accident in care a fost implicat un scuter...a fost lovit de un Ford Fiesta albastru inchis ...nu am putu opri ca era politia pe acolo ...mi-a facuit semn sa trec.
Spuneam baietii ca ar fi fost implicat unul dintre membrii comunitatii de tuning in accident. Daca poate sa confirme cineva din sursa sigura il rog sa o faca aici.
we tu numai prostii vorbesti....fordul fiesta era al lui Andrei ALT....iar lovit a fost prietenul lui de o Raba a carui sofer fugise...
LIV_Ros is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -