Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 30-06-07, 11:03   #31
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Pasionati de motoare/motociclete /speed-uri

Mai nou se pot achizitiona si de la mine motociclete din stoc sau pe comanda, cu posibilitate de rate cu avans 0. Teoretic asa e cu experienta, dar se face un curs cu pilot profesionist si cu licenta obtinuta poti conduce motor mai puternic de 34cp si de la 18 ani.
Fii sigur ca vom face filme si poze, avem cu noi echipa care se va ocupa special cu asa ceva, ca sa nu mai zic ca vor veni si cateva televiziuni, ziaristi si delegati ai revistelor moto.
johnson is offline   Reply With Quote
Old 30-06-07, 13:56   #32
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Pasionati de motoare/motociclete /speed-uri

Quote:
Originally Posted by johnson View Post
Mai nou se pot achizitiona si de la mine motociclete din stoc sau pe comanda, cu posibilitate de rate cu avans 0. Teoretic asa e cu experienta, dar se face un curs cu pilot profesionist si cu licenta obtinuta poti conduce motor mai puternic de 34cp si de la 18 ani.
Fii sigur ca vom face filme si poze, avem cu noi echipa care se va ocupa special cu asa ceva, ca sa nu mai zic ca vor veni si cateva televiziuni, ziaristi si delegati ai revistelor moto.
Frumos ...pai sa ne anunti exact ce reviste ...ce televziuni ...alea ....la momentu potrivit ca sa stim si noi ce urmarim
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 06-07-07, 11:14   #33
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Pasionati de motoare/motociclete /speed-uri

Revistele o sa le am eu sigur, iar filmulete si poze o sa pun pe site, tot la rubrica asta. La tv, nu cred ca o sa stiu cand apare ceva. Pana plecam, mergem la Bacau pe circuit, mai bagam acolo ceva antrenamente, mai ales ca azi pun power comanderul si vreau sa vad ce diferente apar. Mai sunt 2 saptamani, deja am emotii...
johnson is offline   Reply With Quote
Old 06-07-07, 14:33   #34
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Pasionati de motoare/motociclete /speed-uri

Quote:
Originally Posted by johnson View Post
Revistele o sa le am eu sigur, iar filmulete si poze o sa pun pe site, tot la rubrica asta. La tv, nu cred ca o sa stiu cand apare ceva. Pana plecam, mergem la Bacau pe circuit, mai bagam acolo ceva antrenamente, mai ales ca azi pun power comanderul si vreau sa vad ce diferente apar. Mai sunt 2 saptamani, deja am emotii...
Daca se poate sa vedem ceva si de la Bacau ...ar fi tare bine. |E normal sa ai emotii....fiind prima participare ...dar trec dupa primii metri pe circuit ...
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 06-07-07, 23:49   #35
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Pasionati de motoare/motociclete /speed-uri

he he ...johnsone..da ce fain suna motoru` tau..vai vai...m`am speriat kn am l`am auzit joi la peco la bazar super sunet...o adevarata simfonie ...
A si ms pt gestu facut... ma stii din vedere?sau ...ai dat din kap pur si simplu?)
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 07-07-07, 14:35   #36
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Pasionati de motoare/motociclete /speed-uri

Quote:
Originally Posted by buddy_lexx View Post
he he ...johnsone..da ce fain suna motoru` tau..vai vai...m`am speriat kn am l`am auzit joi la peco la bazar super sunet...o adevarata simfonie ...
A si ms pt gestu facut... ma stii din vedere?sau ...ai dat din kap pur si simplu?)
Sa vezi ce fain suna acuma dupa ce a suferit un mic upgrade ieri ...s-a muncit ceva la cele doua motoare care vor participa la cursa din Grecia de pe circuit...si ma bucur ca am putut sa dau si eu o mana de ajutor baietilor Bafta baieti ...azi la BC la antrenamente
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 07-07-07, 18:55   #37
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Pasionati de motoare/motociclete /speed-uri

Am fost si la antrenamente si bine am facut, e totusi altceva pe circuit, fie el si de karting, decat pe strada... Au venit si baietii din Roman, Bacau, Iasi, era ceva de vazut, super senazatia cu genunchiul pe jos
Buddy lexx. ti-am vazut stickerul si din discutiile pe care le-am avut pe mess la un moment dat, am retinut fata ta din poze. Mi-ai trimis ca sa reusesc sa te identific, ca nu stiam cu cine vorbesc
johnson is offline   Reply With Quote
Old 07-07-07, 23:00   #38
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Pasionati de motoare/motociclete /speed-uri

Quote:
Originally Posted by johnson View Post
Am fost si la antrenamente si bine am facut, e totusi altceva pe circuit, fie el si de karting, decat pe strada... Au venit si baietii din Roman, Bacau, Iasi, era ceva de vazut, super senazatia cu genunchiul pe jos
Buddy lexx. ti-am vazut stickerul si din discutiile pe care le-am avut pe mess la un moment dat, am retinut fata ta din poze. Mi-ai trimis ca sa reusesc sa te identific, ca nu stiam cu cine vorbesc
ii bun..inseamna k ai memorie vizuala buna! ...mey ce sa`ti zic... spor la pregatirile pt cursa... si chiar daca nu castigati vreun premiu...eu zic ca castig in schimb ff multa experientza..si ...aia cont cel mai mult la urma urmei... si oricum... tot respectu pt u... pt curaju de a nu fi doar un simplu posesor de motor..! din partea mea... 10 + . cat despre motor... am mai spus`o si in posturile anterioare... RUPE STILU... e super dragutz... si ingrijit...d aici se vede k iti place cu adevarat ceea c faci.. bv bv !
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 09-07-07, 08:57   #39
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Pasionati de motoare/motociclete /speed-uri

Am si cateva poze cu baietii care au fost pe acolo.
Intr-una din poze, se poate vedea un Gsx-r albastru de 1000 cmc si vreo 180 cp, in care au fost bagati in jur de 10.000 euro, din care numai 3000 au fost jantele si discurile de frana. Pe cand vedem si la noi o masina, nu moto, cu jante de 3000 euro?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00824.JPG
Views:	73
Size:	1.11 MB
ID:	300940   Click image for larger version

Name:	DSC00827.JPG
Views:	74
Size:	973.0 KB
ID:	300941   Click image for larger version

Name:	DSC00830.JPG
Views:	89
Size:	1.03 MB
ID:	300942  

johnson is offline   Reply With Quote
Old 09-07-07, 10:30   #40
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Pasionati de motoare/motociclete /speed-uri

Quote:
Originally Posted by johnson View Post
Am si cateva poze cu baietii care au fost pe acolo.
Intr-una din poze, se poate vedea un Gsx-r albastru de 1000 cmc si vreo 180 cp, in care au fost bagati in jur de 10.000 euro, din care numai 3000 au fost jantele si discurile de frana. Pe cand vedem si la noi o masina, nu moto, cu jante de 3000 euro?
In prima poza nu e pustiu din Roman cu 750-u?
Cum se comporta motorul dupa ce s-a inst power commanderul?
O sa mai treaca timp pana sa vedem masini cu jante de 3000 ...insa inainteam incet si sigur
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 09-07-07, 12:04   #41
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Pasionati de motoare/motociclete /speed-uri

imi dau seama ce adevarat e sa te dai pe un circuit...woohooo ! apropo de jante...am vazut ieri un golf IV combi cu jante cu spinnere ! in sf si cineva care nu apeleaza la capacele alea infecte cu spinnere ! inseamna k progresam..e bine..
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 09-07-07, 13:29   #42
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Pasionati de motoare/motociclete /speed-uri

Nu era pustiul din Roman in poza aia, dar a fost si el. In poza e coechipierul din Piatra la care ma refeream ca vine la cursa.
johnson is offline   Reply With Quote
Old 09-07-07, 15:11   #43
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Pasionati de motoare/motociclete /speed-uri

QUOTE=johnson;989090]Nu era pustiul din Roman in poza aia, dar a fost si el. In poza e coechipierul din Piatra la care ma refeream ca vine la cursa.[/QUOTE]

Aaaa....io intelesesem ca merge Mihai ...no oricum daca mai mergeti sambata la Bc poate ajung si eu ...si facem o sesiune foto ...pe langa cea de antrenamente
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 09-07-07, 17:20   #44
johnson

Stage 5
 
johnson's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 954
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Pasionati de motoare/motociclete /speed-uri

pt cine il cunoaste, Mihai e numelele lui. Eu sunt foarte bucuros ca initiativa noastra e incurajata, chiar si aici pe forum, ca in alta parte nu am dat anunt si nu cred ca e cazul. Este tribuna acolo, loc de drifturi, eventual vorbim si cu baietii cu masinile de prin Bacau sa apara in zona. Chiar ar prine bine niste poze, eventual si ceva sustinatori. Iar daca nu am fost destul de convingator, pot sa va spun ca va veni si prietenul cu evo, dar de data asta cu motorul, care culmea e ca al meu, numai ca el participa de ceva ani la curse si poate mai furam cate ceva de el
johnson is offline   Reply With Quote
Old 10-07-07, 11:08   #45
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Pasionati de motoare/motociclete /speed-uri

Quote:
Originally Posted by johnson View Post
pt cine il cunoaste, Mihai e numelele lui. Eu sunt foarte bucuros ca initiativa noastra e incurajata, chiar si aici pe forum, ca in alta parte nu am dat anunt si nu cred ca e cazul. Este tribuna acolo, loc de drifturi, eventual vorbim si cu baietii cu masinile de prin Bacau sa apara in zona. Chiar ar prine bine niste poze, eventual si ceva sustinatori. Iar daca nu am fost destul de convingator, pot sa va spun ca va veni si prietenul cu evo, dar de data asta cu motorul, care culmea e ca al meu, numai ca el participa de ceva ani la curse si poate mai furam cate ceva de el
Eu desi nu am mijloc de deplasare ....o sa incerc sa ajung cumva ...eventual poate merge careva din prietenii tai cu vreo masina ...daca nu vorbesc cu baeitii si gasim o masina de mers.
O sa aveti sustinere ...cel putin din partea mea in orice initiativa legata de lumea curselor auto sau moto...
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -