Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 05-10-09, 16:29   #121
flp_e30

Stage 2
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 63
Default Re: Provocari Piatra Neamt

sa vii cu fisa dyno si mai vb
flp_e30 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 18:19   #122
B16SIX

Stage 5
 
B16SIX's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 591
Angry Re: Provocari Piatra Neamt

[QUOTE=flp_e30;2694824]sa vii cu fisa dyno si mai vb
bai copilu ia vezi ce scrii pe forum-ul asta ca pina acum numai ai aberat
ce tu ai postat fisa dyno de ai pretenti sa vina alti? sau iti este frica sa pierzi?
bagati mintile in cap,ca mai tragi si pe alti dupa tine in jos cu posturile tale
B16SIX is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 20:17   #123
DarkDevil666

Stage 3
 
DarkDevil666's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 117
Default Re: Provocari Piatra Neamt

Stai linistit FLP ca o sa ai ocazia sa-ti iei revansa.....oricum pana ce nu refac softul la TT nu fac nici o liniuta si poate o sa scot si o fisa dyno....
__________________
DARKNIGHT RACER
DarkDevil666 is offline   Reply With Quote
Old 09-10-09, 11:20   #124
dominic_toretto

Stock
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 9
Default Re: Provocari Piatra Neamt

Quote:
Originally Posted by DarkDevil666 View Post
Stai linistit FLP ca o sa ai ocazia sa-ti iei revansa.....oricum pana ce nu refac softul la TT nu fac nici o liniuta si poate o sa scot si o fisa dyno....
Amice si daca te ia o sa vii cu colegii de la rutiera sa il salti la finish? Asa exemplu esti tu printre militienii de la rutiera Piatra Neamt? ziua iei permise si seara o dai pe ilegale? (ca inteleg ca tu esti ala cu TT din oras)
dominic_toretto is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 10:32   #125
DarkDevil666

Stage 3
 
DarkDevil666's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 117
Default Re: Provocari Piatra Neamt

Quote:
Originally Posted by dominic_toretto View Post
Amice si daca te ia o sa vii cu colegii de la rutiera sa il salti la finish? Asa exemplu esti tu printre militienii de la rutiera Piatra Neamt? ziua iei permise si seara o dai pe ilegale? (ca inteleg ca tu esti ala cu TT din oras)
Si nu stiu care e problema ta...stai calm ca masini luate in vizor is destule , si daca ai cumva masini o sa fii sigur printre ei.....iti garantez eu asta
DarkDevil666 is offline   Reply With Quote
Old 15-10-09, 14:27   #126
adi01

Stage 5
 
adi01's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 373
Default Re: Provocari Piatra Neamt

A mea este cumva luata in vizor ? .. cum mai stai cu proiectu ?
adi01 is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 06:48   #127
ThunderRa

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 343
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Provocari Piatra Neamt

Faceti un print screen ca sa aveti in instanta dovezi cand veti contesta amenzile... Nu de alta dar "a lua in vizor" nu e o activitate reglementata a Politiei Romane si puteti scapa usor dupa asemenea afirmatii / amenintari ale unui politist. Se dovedeste din nou ca Politia Romana nu "vegheaza" (cum spun ei) ci sta la panda...
__________________
Renaut Megane Sedan Lux Privilege 2.2 2008
1.6l 16v 110 CP
Pioneer AVH-P3100DVD, Pioneer speakers, Focal Subwoofer, Renault Sport sparks, Borbet LV4 Alloy Wheels, LLumar window film
ThunderRa is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 15:32   #128
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Provocari Piatra Neamt

Quote:
Originally Posted by ThunderRa View Post
Faceti un print screen ca sa aveti in instanta dovezi cand veti contesta amenzile... Nu de alta dar "a lua in vizor" nu e o activitate reglementata a Politiei Romane si puteti scapa usor dupa asemenea afirmatii / amenintari ale unui politist. Se dovedeste din nou ca Politia Romana nu "vegheaza" (cum spun ei) ci sta la panda...
tocmai de asta se duce tara de rapa ca nu se renunta la mentalitatea asta "hai sa-i ardem pe toti" . Nu mai vorbim intamplari de genu "eu is politist si am ciuda pe unu ..dar lasa ca am eu grija de el" . Problema este ca oamenii de rand nu cunosc bine legile(desi aceste legi sunt facute publice) si se sperie de o amenintare ca asta.
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 17:07   #129
ThunderRa

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 343
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Provocari Piatra Neamt

Quote:
Originally Posted by buddy_lexx View Post
tocmai de asta se duce tara de rapa ca nu se renunta la mentalitatea asta "hai sa-i ardem pe toti" . Nu mai vorbim intamplari de genu "eu is politist si am ciuda pe unu ..dar lasa ca am eu grija de el" . Problema este ca oamenii de rand nu cunosc bine legile(desi aceste legi sunt facute publice) si se sperie de o amenintare ca asta.
Ai perfecta dreptate. Problema lor e ca nu suntem toti pusti speriati in spatele monitoarelor... In plus, o reclamatie bine documentata si din care sa reiasa clar ca se asteapta raspuns in termenul legal face mai mult decat isi inchipuie unii. Exista chiar si in cazul profesiei de politist un cod de etica si deontologie profesionala si ca exercitiu de imagine, nu si-ar permite sa nu ia masuri. Traiasca internetul! ca de publicitate negativa le e frica cel mai mult.
Scuze de offtopic.
ThunderRa is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 18:02   #130
DarkDevil666

Stage 3
 
DarkDevil666's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 117
Default Re: Provocari Piatra Neamt

Quote:
Originally Posted by adi01 View Post
A mea este cumva luata in vizor ? .. cum mai stai cu proiectu ?
Stai linistit ca nu ma refeream ca as avea eu o lista cu toti cei care m-au suparat!...ziceam faptul ca se stiu aia care se dau in spectacol prin trafic si ca au ei cine stie ce masini si decum nu mai incap pe strada....ca de astia sunt destui si mai ales ca orasul nu e foarte mare si cu o memorie vizuala buna nu e greu sa-i tii minte pe astia...
DarkDevil666 is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 18:05   #131
ThunderRa

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 343
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Provocari Piatra Neamt

Quote:
Originally Posted by DarkDevil666 View Post
Stai linistit ca nu ma refeream ca as avea eu o lista cu toti cei care m-au suparat!...ziceam faptul ca se stiu aia care se dau in spectacol prin trafic si ca au ei cine stie ce masini si decum nu mai incap pe strada....ca de astia sunt destui si mai ales ca orasul nu e foarte mare si cu o memorie vizuala buna nu e greu sa-i tii minte pe astia...
Asta-i altceva! Nu de alta dar afirmatia anterioara lasa loc de interpretari...
ThunderRa is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 18:16   #132
DarkDevil666

Stage 3
 
DarkDevil666's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 117
Default Re: Provocari Piatra Neamt

Quote:
Originally Posted by ThunderRa View Post
Asta-i altceva! Nu de alta dar afirmatia anterioara lasa loc de interpretari...
Te inteleg ca esti psiholog si uneori vezi lucrurile altfel.....eu nu m-am inascut politist si nici nu o sa mor politist....sunt si eu ca voi, nimeni nu e perfect, mai greseste si mai ales in trafic.......unii care vad prea multe filme si cand se vad la volan ii cam chinuie talentul, dar nu asta e problema, ci ca incalca in nenumarate randuri regulile de circulatie si mai si deranjeaza pe ceilalti participanti la trafic......
DarkDevil666 is offline   Reply With Quote
Old 17-10-09, 18:23   #133
ThunderRa

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 343
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Provocari Piatra Neamt

Peace man! My bad...
ThunderRa is offline   Reply With Quote
Old 21-10-09, 17:16   #134
razvy_2002
VW Driver

Stage 5
 
razvy_2002's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 629
Member of:
[VW]
Default Re: Provocari Piatra Neamt

Quote:
Originally Posted by DarkDevil666 View Post
Te inteleg ca esti psiholog si uneori vezi lucrurile altfel.....eu nu m-am inascut politist si nici nu o sa mor politist....sunt si eu ca voi, nimeni nu e perfect, mai greseste si mai ales in trafic.......unii care vad prea multe filme si cand se vad la volan ii cam chinuie talentul, dar nu asta e problema, ci ca incalca in nenumarate randuri regulile de circulatie si mai si deranjeaza pe ceilalti participanti la trafic......
sunt multi din aceasta categorie, dar problema e ca in cazul unora cu bani sau relatii nu prea aveti ce sa le faceti....
p.s.am vazut un coleg de al tau pe kre-l stiu amendand o doamna dintr-un respectabil q7 - respect pentru el...
razvy_2002 is offline   Reply With Quote
Old 22-10-09, 14:44   #135
DarkDevil666

Stage 3
 
DarkDevil666's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 117
Default Re: Provocari Piatra Neamt

Quote:
Originally Posted by razvy_2002 View Post
sunt multi din aceasta categorie, dar problema e ca in cazul unora cu bani sau relatii nu prea aveti ce sa le faceti....
p.s.am vazut un coleg de al tau pe kre-l stiu amendand o doamna dintr-un respectabil q7 - respect pentru el...
Pai peste tot exista exceptii!!!....si eu cred ca in viitorul indepartat nu o sa mai existre chestii de genu: ca eu sunt nustiu cine, sau ca eu am nustiu ce masina si sunt mai smecher??.....si abia atunci o sa poti zice ca chiar merg treburile un pic mai bine la noi in tara....
DarkDevil666 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -