Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 20-03-09, 23:27   #406
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Kitsch Tuning

Quote:
Originally Posted by enealiviu View Post
mie unu nu-mi place cum arata Mercedes-ul .. d
e o mica mare diferenta intre a nu-ti place o masina , pana a fi numit kitch ...

Last edited by VaLeX; 20-03-09 at 23:30.
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 21-03-09, 08:14   #407
enealiviu

Stage 1
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 18
Default Re: Kitsch Tuning

Cum am spus si mai sus .. depinde de gusturi .. si faptul ca ai muncit si inainte arata praff masina .. TOT RESPECTUL ! .. avand in vedere faptul de ceea ce inseamna tuning , kitsch si frumos la o masina .. e greu de vorbit ca nu-s prea multe masini de la noi care au reusit sa fie "frumoase" sau "tuning" . Si apropo .. daca eu am un GOLF si-mi pun EMBLEMA DE LA BMW .. sau MERCEDES .. nu arata ca un *** .. clar ca apare aici .. sau un abtipild cu ceva de genul o alta companie de masini .. dar sa ai acolo ca-ti place tie firma respectiva .. Mai bine iti lasi masina stock si cu siguranta arata mai bine ..

Imi pare rau pt. un moment .. ca nu aveam camera la mine .. vazusem o Dacie 1310 .. si in loc de emlema de la Dacia in grila avea BOUL .. emblema de la STEAUA .. arata ca un *** .. deci in concluzie MAXIM DOBITOC .. cum am spus .. mai bine o lasi simpla .. ! bafta all .. sry de offtopic
enealiviu is offline   Reply With Quote
Old 21-03-09, 18:54   #408
StreetRacing

Stage 4
 
StreetRacing's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 182
Angry Re: Kitsch Tuning

auzi,poti sa postezi o poza cu masina ta sa vedem si noi ce gusturi ai!!!sau poate cer prea mult?sa ne facem o parere de cel care judeca pe toata lumea
StreetRacing is offline   Reply With Quote
Old 21-03-09, 19:47   #409
Jok3r K10

Stage 5
 
Jok3r K10's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 937
Member of:
[VW]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Kitsch Tuning

gata baieti.....nu luati foc degeaba....mercedes'ul arata destul de bine mai ales la motor....da sa fim realisti are si elemente de kitsch.....in primul rand jantele de skoda...ji in aldoilea rand folia ai "in flacari" in rest arata bine...
__________________
AUDIOCLASS
Jok3r K10 is offline   Reply With Quote
Old 21-03-09, 19:53   #410
B16SIX

Stage 5
 
B16SIX's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 591
Default Re: Kitsch Tuning

Quote:
Originally Posted by colt View Post
parerea mea e ca ati cam exagerat cu exemplele, ma intreb daca ati vedea o ascona cu... steagul romaniei lipit in spate ati spune: uite si la asta, se crede in masina romania, nu stie ca are ascona... poate omu e fan ferrari si vrea ca toata lumea sa stie asta, si poate ca ar fi trebuit intai sa intrebi omu': ai pretentii de tuning de la masina ta?

Iar in ceea ce priveste faptul ca mie imi place cum arata masina mea, chiar nu conteaza, faptul ca tie nu iti place conteaza si mai putin, doar pentru ca am hotarat sa-mi personalizez masina nu inseamna ca am pretentii de masina "tunata"... custom e deja mult spus. Dar luand-o pe partea cealalata, masina oricum arata mai bine decat inainte (poza alaturata) tocmai faptul ca am atatea persoane care apreciaza munca pe care am depus-o, ma facut sa reactionez cu surprindere sa gasesc pozele cu masina mea in "kitsch tuning"
parerea mea este<ori o lasi toata alba fara flacari ori o faci neagra cu flacari
asa e............
B16SIX is offline   Reply With Quote
Old 21-03-09, 20:35   #411
B16SIX

Stage 5
 
B16SIX's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 591
Default Re: Kitsch Tuning

Quote:
Originally Posted by Jok3r K10 View Post
gata baieti.....nu luati foc degeaba....mercedes'ul arata destul de bine mai ales la motor....da sa fim realisti are si elemente de kitsch.....in primul rand jantele de skoda...ji in aldoilea rand folia ai "in flacari" in rest arata bine...
scrie undeva pe ele <jante skoda
atunci toti care pun replici ar trebui sa aiba poze la sectiunea asta
B16SIX is offline   Reply With Quote
Old 21-03-09, 22:52   #412
colt

Stock
 
colt's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 4
Default Re: Kitsch Tuning

Quote:
Originally Posted by Jok3r K10 View Post
...ji in aldoilea rand folia ai "in flacari"
fiecare intelege ce vrea
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Photo-0033.jpg
Views:	336
Size:	178.6 KB
ID:	841576   Click image for larger version

Name:	Photo-0036.jpg
Views:	324
Size:	148.0 KB
ID:	841577   Click image for larger version

Name:	Photo-0049.jpg
Views:	307
Size:	192.3 KB
ID:	841578  

Click image for larger version

Name:	Photo-0053.jpg
Views:	299
Size:	165.4 KB
ID:	841579   Click image for larger version

Name:	Photo-0054.jpg
Views:	323
Size:	260.7 KB
ID:	841580   Click image for larger version

Name:	foto-0054.jpg
Views:	307
Size:	143.5 KB
ID:	841581  

colt is offline   Reply With Quote
Old 22-03-09, 06:06   #413
askhy

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 555
Default Re: Kitsch Tuning

Quote:
Originally Posted by buddy_lexx View Post
is perfect d acord cu colt...

ps pt cei care posteaza am o intrebare : voi stiti ce inseamna "tuning"??? daca pt voi tuning = un abtipild si 3 cuvinte pe portbagaj inseamna k n`aveti treaba cu forumu asta sincer..fara suparare! bafta
Asta sa e , chiar ai foarte mare dreptate, daca ai ave o masina plina de zorzoane inutile, da ash spune ca ar fi kitch, dar asa, omu isi pune si el pe masina un abtipild ceva, dorind sa arate ceva....chiar nu inteleg
asa de ce sa nu punem si poze cu masini care au sticker cu baby on board?
askhy is offline   Reply With Quote
Old 22-03-09, 20:34   #414
capricosti

Stage 5
 
capricosti's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,190
Member of:
[FORD]
Default Re: Kitsch Tuning

@ colt,
flacarile de pe masina arata foarte bine, cine le-a facut a este adevarat artist, si fii sigur ca multi admira lucrarea asta !
@enealiviu, daca toti ar gandi ca tine (sa lasi masina "simpla") atunci n-ar mai putea manca o pita cei care se ocupa de INDUSTRIA tuningului, masinile ar fi mai monotone,la fel de comune cum iti plac tie si altora la care le este imposibil sa faca diferenta intre kitsch si tuning, doua cuvinte care nu trebuie alaturate intotdeauna cand vezi ceva modificat la o masina. Cand o sa mai cresteti poate (POATE) o sa fiti in stare sa intelegeti si voi chestia asta.
capricosti is offline   Reply With Quote
Old 22-03-09, 20:38   #415
askhy

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 555
Default Re: Kitsch Tuning

Quote:
Originally Posted by B16SIX View Post
parerea mea este<ori o lasi toata alba fara flacari ori o faci neagra cu flacari
asa e............
Aici sunt de aceeasi parere, aplicai o vopsea neagra, si cu flacarile........ar iesi ceva foarte frumos
askhy is offline   Reply With Quote
Old 22-03-09, 22:45   #416
colt

Stock
 
colt's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 4
Default Re: Kitsch Tuning

sunt de acord cu voi ca ar fi aratat mai bine neagra, poate nu mai era acelasi efect datorita lipsei de contrast, dar masina a fost alba dintodeauna si ca sa o vosesc neagra insemna sa demontez totul de pe ea (motor, tapiserie... samd) ori acum 2 ani cand am vopsit-o asa cum este acum eram presat de timp pentru ca masina a fost radiata si riscam sa fiu nevoit sa platesc taxa de prima inmatriculare, daca are vre-o importanta pentru cineva, toate modificarile la masine le-am facut singur in curtea parintilor, iar grafica am facut-o tot eu cu aerograful (nu e nici o folie, e vopsea) cat despre jante... mama masii, nu stiu cati din cititorii acestui forum au habar macar de unde sa incepi ca sa poti pune jante care nu se potrivesc nici la gauri nici la ghidaj (persoanele care se stie ca stiu cum sunt excluse)
acum pentru ca topicul nu se cheama "discutii numai despre masina mea" haideti sa mai vorbim si de altele... preferabil fara referiri la regnul animal, religie sau anatomia organelor de reproducere, ca doar suntem civilizati (ce mama dracului )
colt is offline   Reply With Quote
Old 22-03-09, 23:07   #417
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Kitsch Tuning

Quote:
Originally Posted by colt View Post
sunt de acord cu voi ca ar fi aratat mai bine neagra, poate nu mai era acelasi efect datorita lipsei de contrast, dar masina a fost alba dintodeauna si ca sa o vosesc neagra insemna sa demontez totul de pe ea (motor, tapiserie... samd) ori acum 2 ani cand am vopsit-o asa cum este acum eram presat de timp pentru ca masina a fost radiata si riscam sa fiu nevoit sa platesc taxa de prima inmatriculare, daca are vre-o importanta pentru cineva, toate modificarile la masine le-am facut singur in curtea parintilor, iar grafica am facut-o tot eu cu aerograful (nu e nici o folie, e vopsea) cat despre jante... mama masii, nu stiu cati din cititorii acestui forum au habar macar de unde sa incepi ca sa poti pune jante care nu se potrivesc nici la gauri nici la ghidaj (persoanele care se stie ca stiu cum sunt excluse)
acum pentru ca topicul nu se cheama "discutii numai despre masina mea" haideti sa mai vorbim si de altele... preferabil fara referiri la regnul animal, religie sau anatomia organelor de reproducere, ca doar suntem civilizati (ce mama dracului )
felicitari pentru munca depusa singurul lucru care nu'mi place (aici tine de gusturi , nu ca ar fi kitch sau mai stiu eu ce) este parasolarul , insa probabil ca are el o insemnatate care ceilalti nu'o stiu ...
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 22-03-09, 23:11   #418
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Kitsch Tuning

colt felicitari pentru munca depusa la masina ! mai vorbim pe un messenger ( cand intri da un buzz ) .
bafta in continuare
stefan_88 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-09, 05:37   #419
askhy

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 555
Default Re: Kitsch Tuning

Quote:
Originally Posted by colt View Post
toate modificarile la masine le-am facut singur in curtea parintilor, iar grafica am facut-o tot eu cu aerograful (nu e nici o folie, e vopsea)
Felicitari pentru arograf, chiar iti trebue talent si mana de lucru pentru asa ceva, nu oricine poate sa faca un lucru atat de bn indiferent de cat de talentat ar fi la desen. Felicitari inca o data
askhy is offline   Reply With Quote
Old 25-03-09, 21:03   #420
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Kitsch Tuning

foarte frumos mercedesul deloc kitsch!! chair foarte mult bun gust felicitari!
il vad mereu pe calea romanului la cosmos
26WRC is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -