Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Sibiu

Reply
 
Thread Tools
Old 14-01-11, 16:44   #1426
emy4bmw

Stage 4
 
emy4bmw's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 209
Default Re: Intalnirile noastre

A trebuit sa renunt la protestul de pe ziua de azi, dat fiind faptul ca s-a anulat un "eveniment" pentru care veneam in sibiu la ora 6, si ajung abia la 8. Oricum, va tin pumnii sa iese cat mai bine protestul , sa nu se lase cu amenzi si alte asemenea "prejudicii"

Bafta!
emy4bmw is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 21:27   #1427
Mosneagu

Stage 3
 
Mosneagu's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 124
Default Re: Intalnirile noastre

Tin sa anunt ceilalti membrii ai forumului ca am reusit sa incetinim activitatea a 3 benzinarii Petrom. (Cea de pe Milea, Cea de pe Alba Iulia si cea de la McDonald`s)
Au fost prezenti cei de la televiziunea EvenimentTV... si inca cineva.. nu imi aduc bine aminte
Nu a fost niciun incident.. cu exceptia celor 2 cate s-au pupat in benzinarie pe Milea... (Nu erau de-ai nostri)
Actiunea din seara aceasta a fost o reusita... am reusit sa innebunim cativa vanzatori...
Au fost prezenti si cei cu chipiu... i-au luat la rost pe cei cu folii neomologate... bla bla..

Bravo baietii... la mai multe actiuni de genul...

PS: felicitari baiatului cu loganul argintiu pentru ideea cu scaunul de pescuit... a fost bestial
Filmulete... de maine incolo
Mosneagu is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 23:21   #1428
emy4bmw

Stage 4
 
emy4bmw's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 209
Default Re: Intalnirile noastre

Ma bucur sa citesc asemenea vesti! Felicitari si la mai multe actiuni ca asta. Mi-as fi dorit sa fi ajuns si eu azi,dar nu s-a putut. sa speram ca reusesc data viitoare.
emy4bmw is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 23:37   #1429
records

Stage 4
 
records's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 230
Default Re: Intalnirile noastre

Tot respectu ptr cei care au venit ...asa trebuie sa facem pana se va intampla ceva ptr k e prea multa bataie de joc in tara asta !!!!!!
records is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 00:04   #1430
ChuckyOvi

Stage 5
 
ChuckyOvi's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 585
Default Re: Intalnirile noastre

Azi vreo intalnire?
ChuckyOvi is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 00:16   #1431
tino2119

Stage 4
 
tino2119's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 282
Default Re: Intalnirile noastre

a iesit foarte tare...iar cel cu scaunu de pescuit no.1...
tino2119 is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 00:27   #1432
ChuckyOvi

Stage 5
 
ChuckyOvi's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 585
Default Re: Intalnirile noastre

Quote:
Originally Posted by tino2119 View Post
a iesit foarte tare...iar cel cu scaunu de pescuit no.1...
Vreau pozaaaaa )))))))))))))))))))))))))
ChuckyOvi is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 08:29   #1433
Andy2heart

Stage 2
 
Andy2heart's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 47
Default Re: Intalnirile noastre

si eu vreau poza cu mine (pe scaun)
Andy2heart is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 11:32   #1434
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Intalnirile noastre

foarte tare actiunea de aseara. O rugaminte am, sa nu va dati jos foile cu data de 17-18-19.
L-am vazut pe Pilu care dadea interviu, pe Nosfer care dadea si el interviu.
Ma bucur ca nu s-a intamplat nimic grav care sa "prejudicieze" imaginea noastra de oameni linistiti care vor sa isi alimenteze de la petrom "rablele".
S-a auzit ceva de o intalnire diseara, probabil o sa primiti mesaj care cum ne intalnim.
Pana atunci, faceti curat in casa, si alte treburi casnice, ca asa-i frumos sambata.
@Bassu: mai vii man la intalnire?
@Septi : te astept la noi pe la 6 sa stabilim locu` de intalnire.
@Andy2Heart: daca stiam le luam si eu pe ale mele, m-au cam durut picioarele cat am stat sa alimentez, dar asta e , e pentru o cauza nobila.
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 12:08   #1435
Sobolanul

Stage 4
 
Sobolanul's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 173
Member of:
[VW]
Wink Re: Intalnirile noastre

foarte tare frate data viitoare imi spal toata masina nu doar gemurile )
Sobolanul is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 12:33   #1436
AAAAK

Stage 3
 
AAAAK's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 152
Default Re: Intalnirile noastre

Quote:
Originally Posted by Mosneagu View Post
Tin sa anunt ceilalti membrii ai forumului ca am reusit sa incetinim activitatea a 3 benzinarii Petrom. (Cea de pe Milea, Cea de pe Alba Iulia si cea de la McDonald`s)
Au fost prezenti cei de la televiziunea EvenimentTV... si inca cineva.. nu imi aduc bine aminte
Nu a fost niciun incident.. cu exceptia celor 2 cate s-au pupat in benzinarie pe Milea... (Nu erau de-ai nostri)
Actiunea din seara aceasta a fost o reusita... am reusit sa innebunim cativa vanzatori...
Au fost prezenti si cei cu chipiu... i-au luat la rost pe cei cu folii neomologate... bla bla..

Bravo baietii... la mai multe actiuni de genul...

PS: felicitari baiatului cu loganul argintiu pentru ideea cu scaunul de pescuit... a fost bestial
Filmulete... de maine incolo
Toate ca toate dar pana la urma angajatii nu sunt vinovati ,deci nu cred ca ar trebui "inebuniti" ; dupa ce am stat sa alimentez mai bine de juma de ora parca nu am simtit nici o satisfactie cand a numarat 3 minute la maruntis. Ideea e sa tinem pompele blocate nu sa facem misto de niste angajati .
AAAAK is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 12:44   #1437
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Intalnirile noastre

ideea e sa tinem ocupata statia cat mai mult timp. Eu nu am grabit nici un angajat sa numere maruntul, ci tocmai, le-am cumparat cafea si le-am zis sa numere incet. Cat mai mult timp pierdut = pierdere cat mai mare la benzinarie.
Asta e toata ideea, alimentez cat mai putin intr-un timp cat mai mare ca apoi sa mai pierd timp si la casa, sa mai pierd timp spaland un geam, umfland o roata, impingand masina din parcare (ca e scumpa benzina).
E un "protest" pasnic, desi eu nu l-as numi protest. Este un mod "civic" de a iti exprima doleantele, si anume "scaderea pretului benzinei".
Daca vrei sa discutam mai multe, te asteptam la intalnire si o sa putem sa vorbim mai pe larg despre toata actiunea asta si ce inseamna ea.
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 12:50   #1438
Pilu_alex

Stage 5
 
Pilu_alex's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 534
Default Re: Intalnirile noastre

Quote:
Originally Posted by AAAAK View Post
Toate ca toate dar pana la urma angajatii nu sunt vinovati ,deci nu cred ca ar trebui "inebuniti" ; dupa ce am stat sa alimentez mai bine de juma de ora parca nu am simtit nici o satisfactie cand a numarat 3 minute la maruntis. Ideea e sa tinem pompele blocate nu sa facem misto de niste angajati .
Sa sti ca nu ne batem joc de angajati ca si iei la randu lor au masini si alimenteaza din aceleas benzinari ......... deci crezi ca lor la salariu pe care il au le convina sa bage in fiecare zi benzina...
Si cel putin am avut respect pentru iei si le-am luat cate o cafea.....
__________________
POLE POSITION SB 01 BvJ
Pilu_alex is offline   Reply With Quote
Old 15-01-11, 17:14   #1439
tino2119

Stage 4
 
tino2119's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 282
Default Re: Intalnirile noastre

e clar ca ei nu ai nici po vina...e cveva normal ca ei la salariile lor tot benzina aia o baga si lucrand la benzinarie nu au benzina gratis pentru ca daca ar fi asa atunci ar merita sa numere la nesfarsit monede de 1 ban...ideea e ca trebuia sa facut in privinta asta....
__________________
Golf 3 1.8 GT Project..Working
tino2119 is offline   Reply With Quote
Old 16-01-11, 11:20   #1440
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Intalnirile noastre

http://stiri.kanald.ro/Stiri/Social/isi-bat-joc-de-noi/
http://www.tvr.ro/actualitate.php?play=95508
http://clicksibiu.ro/?p=1129
http://www.stiriazi.ro/ziare/articol.../5298835/#lifr
https://www.youtube.com/watch?v=u22ex...eature=related
http://protest-benzinarii.blogspot.com/p/propuneri.html


Niste site-uri cu stiri despre protest. Pentru cine nu a apucat reportajele. Asta din lipsa de ocupatie.
Cand va da putin caldura, vreau sa facem o filmare, spuneti care sunteti pentru
1. LupAlb
2. TNO (ma gandesc ca o sa vrea)
3. Sobo (cameraman 1)
4. Pilu (cameraman 2)
5.
lupalb is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -